Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Bezzrkadlovka (telo do 2k€) + objektívy na ňu

Maciak
Maciak 2020-12-09 16:47:48+01
Zdravím, chcel by som sa informovať práve od vás, profíkov, ktoré telo je najlepšie pre mňa.

95% video / foto 5%
Fullframe
do 2k€
Najlepšie Sony, ale kľudne aj iná značka.

(Všetky typy špecifikácii čo ma napadlo vám sem popísať, keby náhodou som na niečo dôležité zabudol, rád dopíšem)

Prechádzam práve z a6500 (predtým a6000) a chcel by som vyskúšať niečo nové.

Čo som si robil ja menší rešerš, rozmýšľam práve nad týmito bezzrkadlovkami:

- Sony a7 III
- Sony a7c (Vyzerá ako 6000/6500, už by som skúsil niečo nové, ale ak je lepšia ako ostatné, tak by som šiel do nej)
- Sony a7r III
- Canon eos R

Máte niekto s nimi skúsenosť a viete mi odporúčiť ktorá je najlepšia na video?

(všeobecné točenie - brolls, svadby, klipy)


A zároveň ak máte nejaké typy na dobré objektívy na video, hlavne prime lenses 35mm a 50mm, tak by som bol za ne vďačný.
(okolo tých 700eur na objektív)

Ďakujem Vám za každú pomoc.
 
francesco
2020-12-11 17:18:17+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Síce neviem do akej značky si sa rozhodol ísť ale aspoň ja mám na Sony skúsenosť že tieto Sigmy ostria super, takisto aj nové Tamrony avšak origo Sony skla majú pri AF-C vo videu trošku navrch
A čo sa týka veľkosti tých sigiem, pokiaľ plánuješ točiť s gimbalom tak je to dosť ťažká kombinácia na ruky.
Mam na mysli pevne skla a video.
 
Maciak
2020-12-11 17:23:36+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Síce neviem do akej značky si sa rozhodol ísť ale aspoň ja mám na Sony skúsenosť že tieto Sigmy ostria super, takisto aj nové Tamrony avšak origo Sony skla majú pri AF-C vo videu trošku navrch
A čo sa týka veľkosti tých sigiem, pokiaľ plánuješ točiť s gimbalom tak je to dosť ťažká kombinácia na ruky.
A7 III
 
Maciak
2020-12-11 17:30:03+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Síce neviem do akej značky si sa rozhodol ísť ale aspoň ja mám na Sony skúsenosť že tieto Sigmy ostria super, takisto aj nové Tamrony avšak origo Sony skla majú pri AF-C vo videu trošku navrch
A čo sa týka veľkosti tých sigiem, pokiaľ plánuješ točiť s gimbalom tak je to dosť ťažká kombinácia na ruky.
Nakoniec som šiel do a7 III
 
fatality
2020-12-12 09:10:09+01
príspevok od: Maciak
Nakoniec som šiel do a7 III
asi najlepsia volba..
ta s5ka je super,ale kontrastne ostrenie na pohyblive objekty,ktore
potrebujes pri videu,stale nic moc..
a7r3 zbytocne vela mpix a draha..
Rko na video nieje az tak dobre..
a a7c chybaju oproti a7III niektore veci..pritom cena +- rovnaka..
 
Maciak
2020-12-12 19:16:08+01
Ďakujem Vám za pomoc pri výbere.
 
Maciak
2020-12-14 11:36:02+01
Mám už len poslednú otázku na vás.
Kupoval niekto z vás z tejto stránky? https://www.e-infin.com/eu/ Je to tu celkom lacné, už len či to nie je odrb.
Alebo, či nemáte nejaký dobrý obchod z kadiaľ sa oplatí kupovať či už to telo alebo do budúcna aj objektívy. Ďakujem vopred.
 
Maciak
2020-12-14 15:49:55+01
Nakoniec som šiel do týchto objektívov, ktoré odporúčil Francesco. S nimi chybu nespravím žiadnu Ďakujem ešte raz za pomoc!
 
Maciak
2020-12-14 15:51:06+01
.
 
francesco
2020-12-14 16:37:03+01
príspevok od: Maciak
.
Este casom Sony 20 1.8 a mas vystarane.
 
fatality
2020-12-14 19:40:00+01
príspevok od: Maciak
Mám už len poslednú otázku na vás.
Kupoval niekto z vás z tejto stránky? https://www.e-infin.com/eu/ Je to tu celkom lacné, už len či to nie je odrb.
Alebo, či nemáte nejaký dobrý obchod z kadiaľ sa oplatí kupovať či už to telo alebo do budúcna aj objektívy. Ďakujem vopred.
https://www.trustpilot.com/review/e-infin.com
no problemo..aj dost ludi odtialto..
 
Krtko fotografom
2020-12-15 07:53:18+01
príspevok od: fatality
https://www.trustpilot.com/review/e-infin.com
no problemo..aj dost ludi odtialto..
Len kto vie, ako to bude po novom roku, ked Anglicko opusti EU. Toto sa kazdy pyta na FB. Ja by som povedal, ze nie dost, ale strane vela ludi tam nakupuje . Ked tak citam komentare na FB, tak 90% svadobnych fotografov tam nakupilo komplet svoju fototechniku .
 
fatality
2020-12-15 08:54:26+01
príspevok od: Krtko fotografom
Len kto vie, ako to bude po novom roku, ked Anglicko opusti EU. Toto sa kazdy pyta na FB. Ja by som povedal, ze nie dost, ale strane vela ludi tam nakupuje . Ked tak citam komentare na FB, tak 90% svadobnych fotografov tam nakupilo komplet svoju fototechniku .
mozno colna unia zostane a mozno nastane cas nakupov za "realne" ceny
popr.nakupy ala Zolo,aj ked,ktovie ako aj jeho ta zmena ovplyvni..
 
francesco
2020-12-15 09:42:44+01
príspevok od: Krtko fotografom
Len kto vie, ako to bude po novom roku, ked Anglicko opusti EU. Toto sa kazdy pyta na FB. Ja by som povedal, ze nie dost, ale strane vela ludi tam nakupuje . Ked tak citam komentare na FB, tak 90% svadobnych fotografov tam nakupilo komplet svoju fototechniku .
Urobia si sklad niekde v EU, to nie su Briti .
 
fatality
2020-12-15 09:47:46+01
príspevok od: francesco
Urobia si sklad niekde v EU, to nie su Briti .
no len,zevraj,finta bola ta,ze HK a UK maju bezcolnu dohodu,vyplyvajucu este z historickeho postavenia HK voci UK..a z UK sa to potom bezcolne distribuovalo do EU..
ak si spravia sklad niekde v EU,tak tovar v nom bude musiet byt riadne precleny a tympadom
rovnako drahy ako akykolvek iny tovar v EU..
 
francesco
2020-12-15 10:17:13+01
príspevok od: fatality
no len,zevraj,finta bola ta,ze HK a UK maju bezcolnu dohodu,vyplyvajucu este z historickeho postavenia HK voci UK..a z UK sa to potom bezcolne distribuovalo do EU..
ak si spravia sklad niekde v EU,tak tovar v nom bude musiet byt riadne precleny a tympadom
rovnako drahy ako akykolvek iny tovar v EU..
Nie som su uplny osty a teraz to nebudem pozerat ale aj tak to maju v Irsku.
 
francesco
2020-12-15 10:24:31+01
príspevok od: fatality
no len,zevraj,finta bola ta,ze HK a UK maju bezcolnu dohodu,vyplyvajucu este z historickeho postavenia HK voci UK..a z UK sa to potom bezcolne distribuovalo do EU..
ak si spravia sklad niekde v EU,tak tovar v nom bude musiet byt riadne precleny a tympadom
rovnako drahy ako akykolvek iny tovar v EU..
Ak si pamatam tak Kachashop. Ved uvidime, ja tam nekupujem 😊
 
fatality
2020-12-15 10:34:20+01
príspevok od: francesco
Ak si pamatam tak Kachashop. Ved uvidime, ja tam nekupujem 😊
necham sa prekvapit..aj ked je mi to v podstate jedno,mam vsetko co potrebujem a
pochopil som,ze cez neustaly upgrade techniky cesta nevedie,tak sa snazim upgradovat seba.. ..
 
piggee
2021-01-17 19:20:31+01
príspevok od: Maciak
Zdravím, chcel by som sa informovať práve od vás, profíkov, ktoré telo je najlepšie pre mňa.

95% video / foto 5%
Fullframe
do 2k€
Najlepšie Sony, ale kľudne aj iná značka.

(Všetky typy špecifikácii čo ma napadlo vám sem popísať, keby náhodou som na niečo dôležité zabudol, rád dopíšem)

Prechádzam práve z a6500 (predtým a6000) a chcel by som vyskúšať niečo nové.

Čo som si robil ja menší rešerš, rozmýšľam práve nad týmito bezzrkadlovkami:

- Sony a7 III
- Sony a7c (Vyzerá ako 6000/6500, už by som skúsil niečo nové, ale ak je lepšia ako ostatné, tak by som šiel do nej)
- Sony a7r III
- Canon eos R

Máte niekto s nimi skúsenosť a viete mi odporúčiť ktorá je najlepšia na video?

(všeobecné točenie - brolls, svadby, klipy)


A zároveň ak máte nejaké typy na dobré objektívy na video, hlavne prime lenses 35mm a 50mm, tak by som bol za ne vďačný.
(okolo tých 700eur na objektív)

Ďakujem Vám za každú pomoc.
Rozdiely medzi fotakmi su v podstate drobnosti. Ktorymkolvek z nich spravis dobru foto. Ale pozor Canon R a Canon RP su ok na hobby fotenie, ale ak sa mas na to spolahnut, tak je to uuuplny krok vedla. Ten ich debilny firmware je nieco tak sfusovane, ze pri prebrati zo spanku si tam hadze nahodne hodnoty a foti uplne nezmyselnosti. A asi sa ti to nechce kontrolovat po kazdom zabere, resp. kazde 2-3 minuty. Za toto Canonu kopacku do vajec.
 
durko
2021-02-13 19:39:10+01
1. čo si myslíte o Sony A7C?
2. nečítali ste nejaké "zaručené" zvesti o Sony A7IV?
 
gytheio
2021-02-13 22:19:46+01
Pol roka mam Canon R a banujem, ze som si nekupil Canon 5D mark4. Tie bezzrkadlovky nie su este ani na polceste k tomu aby boli lepsie ako zrkadlovky.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()