Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Mám starý FED 3, čo ďalej?

laki
laki 2011-10-10 22:18:54+02
Cez víkend som doma narazil na otcov starý FED 3b a po prečítaní miestnych článkov o fotení na film a o čiernobielej fotografii som dostal hroznú chuť pustiť sa do fotografovania.

Mojou otázkou je, čo všetko budem k svojmu novému koníčku potrebovať. Momentálne som na internáte, na víkend sa ale chystám opäť domov, rád by som sa dovtedy dostatočne pripravil a cez víkend už skúsil čosi vyfotiť.

Mám v pláne kúpiť si nejaký film, budem potrebovať ešte niečo? A čo s filmom po fotení? Vyvolať vo fotolabe, zriadiť si vlastnú komoru (v tomto štádiu si na takýto razantný krok veľmi netrúfam) alebo existuje nejaká možnosť fotografie zdigitalizovať?

Nedigitálny fotoaparát som v ruke držal naposledy asi ako 5-ročný, takže v tejto problematike by sa mi skutočne zíšla rada, pomoc. Aj internet som už dnes prehľadal, prečítal mnoho článkov a diskusií a snažím sa zorientovať, ale dnes už toho na mňa bolo veľa, takže nejaká polopatistické usmernenie by mi dosť pomohlo.

A ešte čo sa filmov týka, aký by ste mi odporučili? V článku o čiernobielom filme sa začiatočníkom odporúča Fomopan 100 Classic, Fomapan 400 Action alebo Ilford XP2 Super. Mám vyberať z týchto, z nejakých iných, alebo je to zatiaľ celkom jedno?
 
Andras
2012-12-02 18:33:55+01
Zaprášená téma, ale mňa by zaujímalo, či z toho fotoaparátu niečo vyliezlo. Je to pekný retro foťáčik. Fotí sním niekto?
 
miroslavko
2019-11-03 15:10:52+01
Ja som prave vložil film do FED 2. Sám som zvedavý, ako to dopadne.
 
mirosz
2019-11-04 11:00:20+01
príspevok od: miroslavko
Ja som prave vložil film do FED 2. Sám som zvedavý, ako to dopadne.
pozor na nastavenie casu uzavierky, treba to robit az po natiahnuti. Inac sa moze poskodit.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()