Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

www.davehillphoto.com

Cako
ocenenie redakciou 2010-09-08 10:07:34+02
Dalsi fotograf co ma zaujal. Velmi pekne fotografie, vyborna uprava. Najradsej som vsak pozeral behind the scenes :)
 
kecal
2010-09-08 10:41:03+02
Klobúk dole pred tou prácou. Ale zároveň dodám:

(Aj keď viem že teraz budem roznesený na kopytách ľuďmi ktorí takmer vždy za to dobré považujú to čo sami nedokážu )

... áno, opäť jeden fotograf čo vyštudoval vysokú školu photoshopu. Ale skús si položiť otázku, on TVORÍ ? Nie, on PRODUKUJE. Nemôžem a nebudem tu rozoberať rozdiel týchto pojmov, to by som mohol kľudne písať diplomovku. A bojím sa že by to malo zmysel tak pre 15 až 20 percent členov tohto portálu. Veľmi často by šlo totiž o subjektívne veci ako je estetické cítenie.

Nechcel by som produkovať takú fotku že si sfotím modelku pred zeleným plátnom a potom budem animovať scény. Neberiem mu jeho cestu, ale mňa táto cesta neláka, ani neuchvacuje. Je to napríklad parádny spôsob ako tvoriť obrázky do dobrodružných či scifi knižiek, ale ja to za fotografiu nepovažujem. Podľa mňa te je už úplne iný súdok - radil by som to do digitálnej grafiky.



 
quintes
2010-09-08 10:48:24+02
Peter, uz som ti to pisal na fb.... su to krasne fotky... ale, priklanam sa k nazoru, ze ide skor viac o postprodukciu.. aj ked, bavit sa na tuto temu je asi zbytocne, vysledok je dolezity :)
 
Ultra TXF
2010-09-08 10:50:12+02
:)´ Ďaľší fotograf,čo ma zaujal ´ :) Dobrá cesta cako ,fakt.
Len nie k fotografovaniu.:)
Tie jeho počiny sú všetko možné len nie fotografie :) 80% je grafika :) Gýč jak sviňa :)
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-09-08 10:50:25+02
Takyto nazor sa mi paci, nie je ako nazory typu to nie je fotka ale grafika... suhlasim s tebou, je to vec subjektivna. Mne sa prave paci na tom to, ze to foti na zelenom platne ako ty vravis, podobne robim fotky aj ja.
Akurat sa mi nepaci ze to radis do digitalne grafiky :) Ale to je jedno, nema zmysel sa zas tym zaoberat. Pre mna je to zas fotografia z velkym, zaujimavym PP
 
haplo602
2010-09-08 10:53:44+02
príspevok od: kecal
Klobúk dole pred tou prácou. Ale zároveň dodám:

(Aj keď viem že teraz budem roznesený na kopytách ľuďmi ktorí takmer vždy za to dobré považujú to čo sami nedokážu )

... áno, opäť jeden fotograf čo vyštudoval vysokú školu photoshopu. Ale skús si položiť otázku, on TVORÍ ? Nie, on PRODUKUJE. Nemôžem a nebudem tu rozoberať rozdiel týchto pojmov, to by som mohol kľudne písať diplomovku. A bojím sa že by to malo zmysel tak pre 15 až 20 percent členov tohto portálu. Veľmi často by šlo totiž o subjektívne veci ako je estetické cítenie.

Nechcel by som produkovať takú fotku že si sfotím modelku pred zeleným plátnom a potom budem animovať scény. Neberiem mu jeho cestu, ale mňa táto cesta neláka, ani neuchvacuje. Je to napríklad parádny spôsob ako tvoriť obrázky do dobrodružných či scifi knižiek, ale ja to za fotografiu nepovažujem. Podľa mňa te je už úplne iný súdok - radil by som to do digitálnej grafiky.



suhlasim ... najviac mi to pripomina plagaty PC hier ... niektore by som este bral (tie s futbalistami), ale vacsina ma taky divoky PP, ze to uz za fotografiu nepovazujem.

on z jedneho setu fotografii (v podstate hercov) dokaze vyprodukovat niekolko roznych obrazov (prida kulisy a je to).
 
kecal
2010-09-08 10:53:44+02
príspevok od: quintes
Peter, uz som ti to pisal na fb.... su to krasne fotky... ale, priklanam sa k nazoru, ze ide skor viac o postprodukciu.. aj ked, bavit sa na tuto temu je asi zbytocne, vysledok je dolezity :)
tak prečo používač označanie ´fotky´ .) Ja to nazývam ´prácou, grafikou, a podobne´. Mám rovnaký názor ako ty, okrem toho že to už nie je ani postprodukcia. To je v reále grafika. Počítačová grafika. POstprodukcia ( opäť môj názopr, nikomu ho nepodkladám ako jedine správny ) je práca na fotografií ktorá má viac menej obdoby aj v analógovej - krivky, úrovne, saturácia, svetlosť, drobná retuš či maskovanie, zmena roviny a podobne - to všetko sa dá robiť aj v tmavej komore .-D
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-09-08 10:55:29+02
Akurat som pisal kecalovi... Vec vkusu, kazdy podla seba si urci ci je to fotka alebo nie. Ale aj tu treba vediet fotit a vediet cosi o svetle... Gyc negyc, na 1x by z toho mali radost :D v poslednom case sa tam objavuju podobne veci. Ako napriklad aj dnes
http://1x.com/v2/#photos/popular/day/36318/

Teraz si mozno vela ludi pomysli ze sudim fotografov podla toho ci maju na tej stranke fotky uverejnene alebo nie, ked ju stale spominam. No mne ta stranka v poslednom case dala vela, da sa z nej vela ´odkukat´ co sa tyka kompozicie atd... Preto ju mam tak rad a TAKMER kazdu fotku co tam vidim povazujem za fotku vybornu a nie gyc...
 
kecal
2010-09-08 10:56:25+02
nechcel som to použiť, ten výraz, aj keď už v prvom príspevku som to mal na jazyku, lebo ľudia po väčšine nevedia čo si predstaviť pod pojmom gýč a berú to ako urážku .-) Hej, svojim spôsobom je to gýč, napľňa to takmer bezo zbytku definície gýču.
 
kecal
2010-09-08 10:58:40+02
ale aj ja si to pozriem, a viem oceniť majstrovskú prácu, viem oceniť čo to stálo úsilia a času - naučiť sa to a urobiť to. Len to nie je moja cesta a vždy budem prezentovať svoj postoj že to nie je fotografia, ale digitálne spracovaná grafika.
 
quintes
2010-09-08 11:00:43+02
na tuto temu je tazko sa bavit, mozme skor filozofovat... kto urcil, alebo urci presnu hranicu kedy ide stale o fotografiu kedy o nejaky graficky produkt?? ked, povodne to bola fotografia, z ktorej vznikol finalny zaber... nechcem sa hadat.. podla mojho skromneho nazoru, ide vzdy o vysledok.. my sa tu mozme hadat o tom ako sa na to pozerame, ale laik si povie wow!!! a pan autor ma usmev na tvari a o nieco tucnejsie konto...
 
romrut
2010-09-08 11:04:29+02
s fotkou to ma spolocne iba minimum, podobne ako tvoje grafiky
 
Ultra TXF
2010-09-08 11:04:48+02
Cako mne je to jedno,každému sa páči niečo iné.Tebe sa páči tamto,mne vôbec nie,akurát a zasmejem :) Ja proste činnosť pri ktorej tieto počiny vznikajú nenazývam fotografovaním :) Vzniká to v PC celé ,či je to grafická práca alebo koláž,montáž a demontáž to je jedno :) Je to určite jednoduchšie,ako keby tá scéna mala vzniknúť takto v reále.

 
Cako
ocenenie redakciou 2010-09-08 11:04:53+02
príspevok od: quintes
na tuto temu je tazko sa bavit, mozme skor filozofovat... kto urcil, alebo urci presnu hranicu kedy ide stale o fotografiu kedy o nejaky graficky produkt?? ked, povodne to bola fotografia, z ktorej vznikol finalny zaber... nechcem sa hadat.. podla mojho skromneho nazoru, ide vzdy o vysledok.. my sa tu mozme hadat o tom ako sa na to pozerame, ale laik si povie wow!!! a pan autor ma usmev na tvari a o nieco tucnejsie konto...
vidis, kazdy si hned pomysli o autorovi ked vidi behind the scenes (odpovedam teraz aj na to z FB) ale keby to nebol videl. Tak by pri niektorych fotkach mozno nechapal. Ako aj ja ked k fotkam pripojim originaly, potom hned ludia su mudri a pisu ze to su len fotky co som pofotil za domom. Aj ultra txf pisal ze to su len cvaky.Keby som ich tu nebol dal, nevedeli by ste mozno o tom ako to vznikalo...

Inak ma 5D mark II :)
 
dramatiq
2010-09-08 11:05:50+02
na tohto pana som uz davnejsie nasiel link v casopise FONT (ktory sa zaobera hl grafikou) takze bolo mi jasne ze nepojde len o fotografiu ako taku :) a behind the scenes su naozaj zaujimave
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-09-08 11:06:58+02
príspevok od: romrut
s fotkou to ma spolocne iba minimum, podobne ako tvoje grafiky
veru, kazdy mame svoj nazor... :)
 
kecal
2010-09-08 11:07:44+02
príspevok od: quintes
na tuto temu je tazko sa bavit, mozme skor filozofovat... kto urcil, alebo urci presnu hranicu kedy ide stale o fotografiu kedy o nejaky graficky produkt?? ked, povodne to bola fotografia, z ktorej vznikol finalny zaber... nechcem sa hadat.. podla mojho skromneho nazoru, ide vzdy o vysledok.. my sa tu mozme hadat o tom ako sa na to pozerame, ale laik si povie wow!!! a pan autor ma usmev na tvari a o nieco tucnejsie konto...
áno, v zásade vždy ide o diváka. v tom máš pravdu. Ale s tým základom fotografie by som opäť polemizoval. Jeden z pilierov modernej grafiky - koláž - má predsa tiež základy vo fotografií a často sa používali dokreslované, či domalované prvky. A vznikla dávno pred vznikom digifotografie a PC spracovania obrazu. Len sa to robilo ručne pomocou nožníc a lepidla. Dnes sa to robí AJ v PC - fotografia je digitálna a domalované prvky tiež .-) A dokonca sa robý aj také že sa základ spraví klasickou cestou a zbytok v PC ...
 
quintes
2010-09-08 11:08:16+02
príspevok od: Cako
vidis, kazdy si hned pomysli o autorovi ked vidi behind the scenes (odpovedam teraz aj na to z FB) ale keby to nebol videl. Tak by pri niektorych fotkach mozno nechapal. Ako aj ja ked k fotkam pripojim originaly, potom hned ludia su mudri a pisu ze to su len fotky co som pofotil za domom. Aj ultra txf pisal ze to su len cvaky.Keby som ich tu nebol dal, nevedeli by ste mozno o tom ako to vznikalo...

Inak ma 5D mark II :)
podla mna, tym ze tam to behind the scenes dal, tak si priznal,ze ide viac o graficku pracu ako fotografiu.. v kazdom pripade, jej mu to asi jedno :)
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-09-08 11:09:25+02
Jasne, tak je to, niekomu sa paci, niekomu nie, niekto sa len usmeje :)
Ja to nazyvam fotkou, ty zas inak... No som rad ze pan Kotus v mojom rozhovore pridal poznamku ze sa mu moje fotky pacia a tiez je to clovek co foti, dokonca na film a povazuje to za fotografiu a mozem ich nadalej pridavat na tento fotoportal...
Ako vravis, kazdemu sa paci nieco ine
 
kecal
2010-09-08 11:09:41+02
a konečne rozumná téma s parádnou debatou k veci. Dúfam že sa nenájde niekto kto to pokazí.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()