Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotografie - retuš

bombay_himself
2011-01-03 15:25:43+01
Ahojte, nájde sa tu niekto (ideláne profesionál), kto by mi poskytol foto z jeho vlastného fotenia - zo zameraním na fashion/portrét ?! Chcem sa učiť retušovať na týchto typoch fotografií. Ako odmenu poskytnem spätne vyretušovanú fotku autorovi

Ďakujem.
 
bombay_himself
2011-01-03 16:07:32+01
príspevok od: bombay_himself
Ahojte, nájde sa tu niekto (ideláne profesionál), kto by mi poskytol foto z jeho vlastného fotenia - zo zameraním na fashion/portrét ?! Chcem sa učiť retušovať na týchto typoch fotografií. Ako odmenu poskytnem spätne vyretušovanú fotku autorovi

Ďakujem.
doplním, že aj beauty a glamour sú vítané...
 
Fatty
2011-01-03 16:29:49+01
dosť hlúpe takto sa vnucovať
otvor si google a hladaj
 
inkubbus
2011-01-03 16:44:28+01
tak toto je dost trufale by som povedal. DD

co je na internetoch malo tutorialov aj s prilozenymi zdrojovymi obrazkami?
 
bombay_himself
2011-01-03 17:15:56+01
Čo je na tom hlúpe a trúfalé? Na internete je veľa toho, ale nie som zlodej..., nie je to môj majektok a teda potrebujem súhlas autora na úpravu/šírenie. V neposlednom rade následná spätná väzba od autora je asi pre mňa najdôležitejšia. Preto by som bol rád, pokiaľ vy nie ste tí, ktorí sú ochotní mi niečo takéto poskytnúť, tak sa prosím radšej zdržte svojich kometárov...ďakujem.
 
inkubbus
2011-01-03 17:22:01+01
príspevok od: bombay_himself
Čo je na tom hlúpe a trúfalé? Na internete je veľa toho, ale nie som zlodej..., nie je to môj majektok a teda potrebujem súhlas autora na úpravu/šírenie. V neposlednom rade následná spätná väzba od autora je asi pre mňa najdôležitejšia. Preto by som bol rád, pokiaľ vy nie ste tí, ktorí sú ochotní mi niečo takéto poskytnúť, tak sa prosím radšej zdržte svojich kometárov...ďakujem.
...a kam by si to chcel dalej sirit?

prepac ale s takouto naivitou som sa uz davno nestretol. preco si myslis, ze ti niekto poskytne zadarmo svoje fotky, len aby si ich ty mohol prznit pri postprocese? to si radsej nieco sam nafot a uc sa pekne na vlastnych chybach. spatnu vazbu dostanes (mozno) ak to capnes na nejaky fotoportal a tam ti niekto hodi kritiku. ale vzdy si davaj kritizovat len vlastne fotky.

 
bombay_himself
2011-01-03 17:38:52+01
príspevok od: inkubbus
...a kam by si to chcel dalej sirit?

prepac ale s takouto naivitou som sa uz davno nestretol. preco si myslis, ze ti niekto poskytne zadarmo svoje fotky, len aby si ich ty mohol prznit pri postprocese? to si radsej nieco sam nafot a uc sa pekne na vlastnych chybach. spatnu vazbu dostanes (mozno) ak to capnes na nejaky fotoportal a tam ti niekto hodi kritiku. ale vzdy si davaj kritizovat len vlastne fotky.

vidieť, že to celé nechápeš, viď hlavne tvoje rady, ktoré sú z cesty a určené pre niekoho iného ako som ja....
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-01-03 17:43:20+01
osobne som tiež takmer 100% presvedčený, že tu od nikoho niečo také nedostaneš. prečo si to nenafotíš sám?
 
samusko
2011-01-03 17:47:36+01
chlapce zlaty, to robis zle !!!

nevies ze ak je na slovensku nieco zadarmo tak to moze byt jedine ojeb ?? Si mal napisat, >
retusujem vacsie mnozstvo fotografia, 3 Eur / kus. Portretovo foto teraz v akcii za 2 Eura.


 
Fatty
2011-01-03 17:48:35+01
no teeeda, myslieť si že fotograf ktorý fotí profesionálne ti len tak pošle svoje surové fotky a bude celý natešený že mu ich amatérsky upravíš, to je fakt naivita dosť velká...
ale možno takého blba nájdeš, nezúfaj...
inak, ak by si nevedel, existujú fotobanky, tam je profesionálne nafotených fotografií tony...
 
inkubbus
2011-01-03 17:49:37+01
príspevok od: Fatty
no teeeda, myslieť si že fotograf ktorý fotí profesionálne ti len tak pošle svoje surové fotky a bude celý natešený že mu ich amatérsky upravíš, to je fakt naivita dosť velká...
ale možno takého blba nájdeš, nezúfaj...
inak, ak by si nevedel, existujú fotobanky, tam je profesionálne nafotených fotografií tony...
len pruser je ten, ze na fotke z fotobanky uz nic nevyretusuje
 
niles
2011-01-03 17:50:52+01
príspevok od: bombay_himself
Ahojte, nájde sa tu niekto (ideláne profesionál), kto by mi poskytol foto z jeho vlastného fotenia - zo zameraním na fashion/portrét ?! Chcem sa učiť retušovať na týchto typoch fotografií. Ako odmenu poskytnem spätne vyretušovanú fotku autorovi

Ďakujem.
pogoogli a urcite najdes fotografie, ake si predstavujes. a na nich sa mozes ucit. neviem, naco by ti boli fotografie niekoho konkretneho. ak chces spatnu vazbu, uploadni niekam foto before-after a spatnu vazbu dostanes...
 
inkubbus
2011-01-03 17:52:29+01
...ale hlavne ze moje rady su z cesty... moze byt prave som dosiel z roboty, tak este taram z cesty.

citujem: \"Chcem sa učiť retušovať na týchto typoch fotografií\" ...a ja som poradil - nafot si to sam a uc sa na tom retusovat...

takze fakt rada z cesty, slana od posypacej soli a v hube skripe kamenna drt
 
tomasko33
2011-01-03 18:30:46+01
príspevok od: inkubbus
...ale hlavne ze moje rady su z cesty... moze byt prave som dosiel z roboty, tak este taram z cesty.

citujem: \"Chcem sa učiť retušovať na týchto typoch fotografií\" ...a ja som poradil - nafot si to sam a uc sa na tom retusovat...

takze fakt rada z cesty, slana od posypacej soli a v hube skripe kamenna drt
... slana od posypacej soli a v hube skripe kamenna drt

tak to som este nepocul DD to je dobreeeee

 
bombay_himself
2011-01-03 20:37:34+01
Každý človek, ktorý pracuje v programoch ako je Photoshop či v inom editore vie, že je to učenie na celý život. Keď človek napíše, že sa chce učiť, neznamená to hneď automaticky, že nič nevie a že začína od nuly!
Každy retušér takisto vie, že retušovať fotografiu od amatéra, polo-profíka a profíka je úplne niečo iné. Vie aj to, že keď chce človek produkovať profesionálne retuše potrebuje retušovať profesionálny zdroj - prácu.
Keby som mal možnosť/schopnosť/vybavenie si nafotiť vlastné profi-foto tak tu asi nepíšem, že jo?
Jedine čo som potreboval neboli ani tak surové fotografie, ktoré zapadli už niekde prachom na nejakom disku nejakého autora ale hlavne jeho spätná väzba od autora (profíka) a to tá odmena pre mňa. Pre autora je odmena (polo)profesionálne vyretušovaná fotka. Nič viac. Jenoduchá spolupráca. Ale ako vidím tu okrem pár amatérov podávajúcich geniálne komentáre mimo misu nič iné nenájdem, preto sa budem musieť poobzerať inam. Ďakujem.
 
Martin Brojo
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-01-03 21:02:00+01
príspevok od: bombay_himself
Každý človek, ktorý pracuje v programoch ako je Photoshop či v inom editore vie, že je to učenie na celý život. Keď človek napíše, že sa chce učiť, neznamená to hneď automaticky, že nič nevie a že začína od nuly!
Každy retušér takisto vie, že retušovať fotografiu od amatéra, polo-profíka a profíka je úplne niečo iné. Vie aj to, že keď chce človek produkovať profesionálne retuše potrebuje retušovať profesionálny zdroj - prácu.
Keby som mal možnosť/schopnosť/vybavenie si nafotiť vlastné profi-foto tak tu asi nepíšem, že jo?
Jedine čo som potreboval neboli ani tak surové fotografie, ktoré zapadli už niekde prachom na nejakom disku nejakého autora ale hlavne jeho spätná väzba od autora (profíka) a to tá odmena pre mňa. Pre autora je odmena (polo)profesionálne vyretušovaná fotka. Nič viac. Jenoduchá spolupráca. Ale ako vidím tu okrem pár amatérov podávajúcich geniálne komentáre mimo misu nič iné nenájdem, preto sa budem musieť poobzerať inam. Ďakujem.
pozeral som si tvoje retuse na Tvojich fotografiach a nemam chut,ja ako amater,nechat si retusovat svoje fotky,od Teba ako profika..
nikto ti neda len tak fotografie,nemas za sebou nemas kus prace a vytvorene nejake meno
urcite mas dost svojich fotografii,kde si to mozes skusat,ked presvedcis vysledkom,tak mozno, ti niekto,ale fakt len mozno,da nejaku fotku na retus..ale aj o tom pochybujem..pretoze pre kazdeho autora je samo tstlacenie spuste len polvicna cesta k dobrej fotografii.ta druha cast je postproces,kazdy ma svoju predstavu o tom ako bude dalej upravovat svoju fotografiu
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-01-03 21:02:43+01
príspevok od: Martin Brojo
hehe, skús toto, možno pomôže keď si to celé prečítaš:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/o-fotografii/interview-s-buducim-majstrom-fotografickeho-remesla/
neviem ci mu to pomoze,su to len kecy amaterov
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-01-03 21:08:49+01
príspevok od: istvic
neviem ci mu to pomoze,su to len kecy amaterov
ak má profesionálny ultrazoom tak určite áno
 
conan7
2011-01-03 21:12:19+01
tvrdíš teda že si ohladom retuše na (polo)profesionálnej úrovni?
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()