Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Portret a stabilizacia obrazu

gfx42
2011-01-13 20:03:49+01
chystam sa zacat fotit portrety a vyberam objektiv pre nikon 50/1,8 alebo 85/1,8.. ako to je bez stabilizacie?? budem vedet fotit aj dlhsie casy? ci potrebujem moc pevne ruky?
 
kecal
2011-01-13 20:07:34+01
príspevok od: gfx42
chystam sa zacat fotit portrety a vyberam objektiv pre nikon 50/1,8 alebo 85/1,8.. ako to je bez stabilizacie?? budem vedet fotit aj dlhsie casy? ci potrebujem moc pevne ruky?
a povedz mi prečo by si mal pri portréte používať dlhšie časy. Veď portrét je inscenovaná foto, tak si kua nainscenuj objekt, nainscenuj svetlo, nainscenuj scénu,.... a nepotrebuješ sa trápiť blbosťami....
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-01-13 20:07:58+01
Vcelku to ujde aj bez stabilizacie..
Definuj dlhsie casy?
 
majkyke
2011-01-13 20:08:46+01
Svetelnost tychto objektivov ti zabezpeci ze nemusis pouzivat dlhe casy,preto ani stabilizator nie je potrebny.
 
kecal
2011-01-13 20:11:08+01
príspevok od: majkyke
Svetelnost tychto objektivov ti zabezpeci ze nemusis pouzivat dlhe casy,preto ani stabilizator nie je potrebny.
to je tiež pekná blbosť \" sveteľnosť ti zabezpečí že nemusíš použiť dlhé časy\" ...

chcem ho vidieť keď ho napadne fotiť pri mesiačiku
 
majkyke
2011-01-13 20:14:07+01
príspevok od: kecal
to je tiež pekná blbosť \" sveteľnosť ti zabezpečí že nemusíš použiť dlhé časy\" ...

chcem ho vidieť keď ho napadne fotiť pri mesiačiku
Ak bude chciet fotit pri mesiaciku,tak pouzije blesk.
 
kecal
2011-01-13 20:21:18+01
príspevok od: majkyke
Ak bude chciet fotit pri mesiaciku,tak pouzije blesk.
uhm ... ten ale nemusí použiť len \"potom\" ale aj predtým ...

teda idea \" Svetelnost tychto objektivov ti zabezpeci ze nemusis pouzivat dlhe casy,preto ani stabilizator nie je potrebny \" je iba zbytočné zovšeobecnenie.
 
gfx42
2011-01-13 20:22:58+01
hehe pri mesiaciku by to asi neslo... pytam sa to preto lebo ked si vypnem zatial na 18-105 VR tak fotky troska roztrasem a pri zapnutom VR su OK... a ci by nebolo lepsie riesenie 105/2,8 macro ten ma aj VR sice je troska dlhsi na izbovy atelier...
 
Cyril
2011-01-13 20:23:24+01
príspevok od: kecal
a povedz mi prečo by si mal pri portréte používať dlhšie časy. Veď portrét je inscenovaná foto, tak si kua nainscenuj objekt, nainscenuj svetlo, nainscenuj scénu,.... a nepotrebuješ sa trápiť blbosťami....
Noo, az taka blbost to nie je s dlhymi casmi. Fotil som portret v priestoroch, kde bolo malo svetla a chytali sme co denne este pustilo. No tu sa to krutilo okolo 1 sekundy. Problem vyriesil stativ. Celkom to bolo fajn.
 
kecal
2011-01-13 20:33:10+01
príspevok od: Cyril
Noo, az taka blbost to nie je s dlhymi casmi. Fotil som portret v priestoroch, kde bolo malo svetla a chytali sme co denne este pustilo. No tu sa to krutilo okolo 1 sekundy. Problem vyriesil stativ. Celkom to bolo fajn.
ale áno, len napísať všeobecne ako keby mu tá sveteľnosť zaručovala je značne zovšeobecnené ... je to také plácnutie do vetra ..

preto som písal o mesiaci že nezaručí .-) Niekto si niečo prečíta a potom špliecha ...

skús prečítať môj prvý koment o inscenovaní.
 
majkyke
2011-01-13 20:40:49+01
príspevok od: kecal
ale áno, len napísať všeobecne ako keby mu tá sveteľnosť zaručovala je značne zovšeobecnené ... je to také plácnutie do vetra ..

preto som písal o mesiaci že nezaručí .-) Niekto si niečo prečíta a potom špliecha ...

skús prečítať môj prvý koment o inscenovaní.
Nespliecham kecal.
Skusal som aj objektiv s VR aj svetelne 1,4 a podobne.
Jednoznacne ti VR nezachrani to,co svetelnost.
 
attila.farkas
2011-01-13 20:48:10+01
príspevok od: gfx42
hehe pri mesiaciku by to asi neslo... pytam sa to preto lebo ked si vypnem zatial na 18-105 VR tak fotky troska roztrasem a pri zapnutom VR su OK... a ci by nebolo lepsie riesenie 105/2,8 macro ten ma aj VR sice je troska dlhsi na izbovy atelier...
ak chces robit portrety, tak si zober tu 50 alebo 85 a kup si stativ... niet lepsieho stabilizatora ako je stativ... ono totiz aj VR samotne robi mierny pohyb (funguje to ako gyroskop a vytvara velmi jemny a pomaly kruzivy pohyb) z coho vyplyva, ze do istych casov, dajme tomu do 15 ak mas pevnu ruku, obraz stabilizuje, ale ak klesne este aj pod tych 15 (a das fotak na stativ alebo inak absolutne zafixujes) tak ti ten samotny stabilizator bude vyrabat pohybovu neostrost... ak to s tymi portretmi myslis uprimne, tak f/1,8 minimalne a stativ, tot moj pohlad na vec
 
Cyril
2011-01-13 20:48:18+01
príspevok od: kecal
ale áno, len napísať všeobecne ako keby mu tá sveteľnosť zaručovala je značne zovšeobecnené ... je to také plácnutie do vetra ..

preto som písal o mesiaci že nezaručí .-) Niekto si niečo prečíta a potom špliecha ...

skús prečítať môj prvý koment o inscenovaní.
Ved na ten som aj reagoval
Stabilizator robil stativ a kedze bolo iso 100 tak sme skusili dlhe casy a na moje prekvapenie, velmi dobre vysledky z toho boli. Odvtedy mam rad dlhe casy, len model sa nesmie trepat
 
kecal
2011-01-13 20:55:45+01
príspevok od: majkyke
Nespliecham kecal.
Skusal som aj objektiv s VR aj svetelne 1,4 a podobne.
Jednoznacne ti VR nezachrani to,co svetelnost.
stále píšeš kokotiny:
odpovedz:

kde som písal o VR? - nikde
zabezpečí jej veľká sveteľnosť objektívu že nemusí použiť dlhé časy? - nezabezpečí

to čo si napísal je opísaná všeobecná fráza. Niečo ako reklamno-marketingový slogan.

pochopené, alebo ideme stále kopať?

Keby som napísal - ak máte na aute ABS nedostanete šmyk - tak napíšem rovnakú krávovinu ako ty predtým ... Iné by bolo napísať: \" ak máte na aute ABS taj sa zmenší monžosť že dostanete šmyk\" ...

dúfam že to je pochopené. Ámen...

Apropo, zasa píšeš krávoviny .. aj tým VRmáš polopravdu. S VR spravím pri ohnisku 105 a clone 2.8 čas 1/30 z ruky. Keď si to prerátaš na 1.8 - o tie tri clonové čísla bez VR ...... A okrem toho, nebola rež o F 1.4 a podobnej, ale o 1.8
 
attila.farkas
2011-01-13 21:05:02+01
príspevok od: attila.farkas
ak chces robit portrety, tak si zober tu 50 alebo 85 a kup si stativ... niet lepsieho stabilizatora ako je stativ... ono totiz aj VR samotne robi mierny pohyb (funguje to ako gyroskop a vytvara velmi jemny a pomaly kruzivy pohyb) z coho vyplyva, ze do istych casov, dajme tomu do 15 ak mas pevnu ruku, obraz stabilizuje, ale ak klesne este aj pod tych 15 (a das fotak na stativ alebo inak absolutne zafixujes) tak ti ten samotny stabilizator bude vyrabat pohybovu neostrost... ak to s tymi portretmi myslis uprimne, tak f/1,8 minimalne a stativ, tot moj pohlad na vec
(pod 1/15 z ruky s VR alebo bez - bude to machula )
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-13 21:06:31+01
príspevok od: gfx42
chystam sa zacat fotit portrety a vyberam objektiv pre nikon 50/1,8 alebo 85/1,8.. ako to je bez stabilizacie?? budem vedet fotit aj dlhsie casy? ci potrebujem moc pevne ruky?
ani nie ja používam na dlhé časy statív Ale pri portréte si skôr blysnem, a pri tých objektívoch a plnej diere ti bude vychádzať často ISO 1600 a 1/60s až 1/125s aj v interiéri, čo už ako tak udržíš. A pri mesiačiku môžeš použiť ten statív
 
attila.farkas
2011-01-13 21:13:35+01
príspevok od: Jozef Peniak
ani nie ja používam na dlhé časy statív Ale pri portréte si skôr blysnem, a pri tých objektívoch a plnej diere ti bude vychádzať často ISO 1600 a 1/60s až 1/125s aj v interiéri, čo už ako tak udržíš. A pri mesiačiku môžeš použiť ten statív
iso 1600 pri 1,8? nepomylil si sa?
 
jimmy_rs
2011-01-13 21:15:03+01
stativ ti udrzi fotak to je pravda ale neverim ze sa ti ta osoba nepohne je to narocne bez pohybu co i len 1 sekundu,,,ale jedna z 10tich sa podari

a co sa tyka svetelnych objektivov tak kto foti na 1.8 ?? ved tie objektivy maju lepsiu kresbu az nad 2.8 a najlepsiu na 5.6
 
gfx42
2011-01-13 21:30:22+01
stativ uz mam takze to skusim s tou 85/1,8 podla by z bazaru a diky za komenty...
 
majkyke
2011-01-14 07:20:20+01
príspevok od: kecal
stále píšeš kokotiny:
odpovedz:

kde som písal o VR? - nikde
zabezpečí jej veľká sveteľnosť objektívu že nemusí použiť dlhé časy? - nezabezpečí

to čo si napísal je opísaná všeobecná fráza. Niečo ako reklamno-marketingový slogan.

pochopené, alebo ideme stále kopať?

Keby som napísal - ak máte na aute ABS nedostanete šmyk - tak napíšem rovnakú krávovinu ako ty predtým ... Iné by bolo napísať: \" ak máte na aute ABS taj sa zmenší monžosť že dostanete šmyk\" ...

dúfam že to je pochopené. Ámen...

Apropo, zasa píšeš krávoviny .. aj tým VRmáš polopravdu. S VR spravím pri ohnisku 105 a clone 2.8 čas 1/30 z ruky. Keď si to prerátaš na 1.8 - o tie tri clonové čísla bez VR ...... A okrem toho, nebola rež o F 1.4 a podobnej, ale o 1.8
Ach jaj,dalsi co zjedol vsetku mudrost sveta
Mozno je to fraza co so napisal,ale je to pravda.

Mal by si sa venovat teme,a poradit gfx42...
Maj sa.
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()