Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Portret a stabilizacia obrazu

gfx42
gfx42 2011-01-13 20:03:49+01
chystam sa zacat fotit portrety a vyberam objektiv pre nikon 50/1,8 alebo 85/1,8.. ako to je bez stabilizacie?? budem vedet fotit aj dlhsie casy? ci potrebujem moc pevne ruky?
 
JOK3R
2011-01-17 16:32:26+01
príspevok od: Granko
Každý normálny človek číta to, čo je napísané a nedomýšľa si...
Teba nech môj voľný čas netrápi...radšej namiesto toho porozmýšľaj, prečo je na matnici D7000 prach, keď samotný foťák je utesnený a tebe to nejde do hlavy. Ak na to neprídeš, prečítaj si odpoveď Flodura.
My sme to pochopili a to je hlavné.

Už som si ju dávno prečital...
 
Granko
2011-01-17 16:58:05+01
príspevok od: Fatty
omg, ked ti napíšem - ja jazdím v Lambo, zabezpečí mi, aby som sa nemusel vliecť za oktávkami...ty to nepochopíš čo som chcel povedať???

no ale debatujte kludne ďalej aj na ďalších 30 strán, mne to nevadí
omg a viacnásobné otázniky - tak s tebou je škoda debatovať.
Neviem, prečo sem montuješ autá, ale aby som ti odpovedal v reči tvojho kmeňa - ani Lambo ti nezabezpečí, že sa nebudeš vliecť za oktávkami, keď tie oktávky pôjdu vedľa seba v tzv. súbežnej jazde a nebudeš ich mať kadiaľ predbehnúť. Čiže vplyvom iného faktora sa tá výhoda zrazu stratí. To znamená to isté, čo pri svetelných sklách, kedy pri fotení v slabom svetle ti ani tá svetelnosť negarantuje, že dostaneš vždy krátky čas. Preto aj v tom článku, čo si dal, písali \"can\".
A len pre tvoje osvietenie:
- svetelnosť ti zabezpečí - vždy budeš mať krátky čas.
- svetelnosť ti umožní - môžeš mať krátky čas, ale nemusíš.
To sú tie rozdiely,len to by si najskôr musel aj chápať tomu, čo píšeš.

Úprimne mi je ľúto ľudí, čo dajú na tvoje resp. vaše domýšľania. Škoda, že čím ďalej, tým viac tu pribúda takýchto poradcov, ktorí prezentujú svoje domnienky ako fakty, pričom tie sú úplne inde.
To sme dopadli, úroveň ide fakt hore, len čo je pravda. Nuž ako to niekto chce, tak to bude mať.
Pokoj duši tvojej i svetlo hlavne nie na snímač. Pekný večer.
 
Granko
2011-01-17 17:05:13+01
príspevok od: JOK3R
My sme to pochopili a to je hlavné.

Už som si ju dávno prečital...
Hej, všimol som si, s kým mám vlastne dočinenia...

No snáď si si to prečítal dobre a že ti už došlo, lebo ak to je podobné ako pri svetelnosti objektívu, tak amen-tma...Aj keď by si neprekvapil, no občas môže aj motyka vystreliť...
 
Fatty
2011-01-17 17:11:23+01
príspevok od: Granko
omg a viacnásobné otázniky - tak s tebou je škoda debatovať.
Neviem, prečo sem montuješ autá, ale aby som ti odpovedal v reči tvojho kmeňa - ani Lambo ti nezabezpečí, že sa nebudeš vliecť za oktávkami, keď tie oktávky pôjdu vedľa seba v tzv. súbežnej jazde a nebudeš ich mať kadiaľ predbehnúť. Čiže vplyvom iného faktora sa tá výhoda zrazu stratí. To znamená to isté, čo pri svetelných sklách, kedy pri fotení v slabom svetle ti ani tá svetelnosť negarantuje, že dostaneš vždy krátky čas. Preto aj v tom článku, čo si dal, písali \"can\".
A len pre tvoje osvietenie:
- svetelnosť ti zabezpečí - vždy budeš mať krátky čas.
- svetelnosť ti umožní - môžeš mať krátky čas, ale nemusíš.
To sú tie rozdiely,len to by si najskôr musel aj chápať tomu, čo píšeš.

Úprimne mi je ľúto ľudí, čo dajú na tvoje resp. vaše domýšľania. Škoda, že čím ďalej, tým viac tu pribúda takýchto poradcov, ktorí prezentujú svoje domnienky ako fakty, pričom tie sú úplne inde.
To sme dopadli, úroveň ide fakt hore, len čo je pravda. Nuž ako to niekto chce, tak to bude mať.
Pokoj duši tvojej i svetlo hlavne nie na snímač. Pekný večer.
dobre mojko rieš to už s niekým druhým, mne sa už nechce
len ty máš ten dar pochopiť optické princípy, ostatní sú zúfalci čo nič nepochopili

tak čus bus, ty...sklo
 
JOK3R
2011-01-17 17:28:17+01
príspevok od: Granko
Hej, všimol som si, s kým mám vlastne dočinenia...

No snáď si si to prečítal dobre a že ti už došlo, lebo ak to je podobné ako pri svetelnosti objektívu, tak amen-tma...Aj keď by si neprekvapil, no občas môže aj motyka vystreliť...
máš pravdu a neprekvapí ma ak aj na toto budeš mať 20 vetovú reakciu
 
Granko
2011-01-17 17:38:16+01
príspevok od: Fatty
dobre mojko rieš to už s niekým druhým, mne sa už nechce
len ty máš ten dar pochopiť optické princípy, ostatní sú zúfalci čo nič nepochopili

tak čus bus, ty...sklo
Kristova noho, to je fakt reakcia na úrovni stredne pokročilého. Len si zabudol na xixixi, pacušky, cmuuqqii a vec vybavená ;o)) Si mi na smiech a zároveň ťa ľutujem...
 
Granko
2011-01-17 17:40:41+01
príspevok od: JOK3R
máš pravdu a neprekvapí ma ak aj na toto budeš mať 20 vetovú reakciu
 
Fatty
2011-01-17 17:57:38+01
príspevok od: Granko
Kristova noho, to je fakt reakcia na úrovni stredne pokročilého. Len si zabudol na xixixi, pacušky, cmuuqqii a vec vybavená ;o)) Si mi na smiech a zároveň ťa ľutujem...
ale neber to tak emocionálne
 
Granko
2011-01-17 18:01:08+01
príspevok od: Fatty
ale neber to tak emocionálne
 
kecal
2011-01-18 08:24:30+01
príspevok od: JOK3R
Granko každý normálny človek pochopil vetu na začiatku tejto diskusie že je to vzhľadom k menej svetelným (rýchlym) objektívom. S kecalom tu chytáte za slovíčka a mútite vodu. Závidím koľko máš voľného času na tieto tvoje žabomyšie vojny...

Súhlasím s Fattym
Páni, som zhroxený, Vraj boj o slovíčka, žabo-myšie vojny. Ja som technik, aj preto sa rád \"poriadok\" v slovíčkach.. Neviem pochopiť ako chce niekto debatovať keď nevie pochopiť správny a presný význam toho čo napíšeš, alebo napíše niekto iný.

Napríklad ak napíšem že XY napísal kokotinu a pán XY povie že som ho urazil. Neurazil, iba som napísal, striktne aj keď expresívne to čo si myslím o napísanom. Expresívne preto lebo to dokáže jedným slovom povedať všetko v tomto prípade. Ale určite neznamená veta \"pán XY napísal kokotinu\" osobnú invektívu. Pokiaľ je pán XY ješitný a vzťahovačný ( okrem iného ) , prosím, to je jeho vec.

Ale vrátim sa k tej hre slovíčok. Už raz som tu dal príklad o tom ako sa dá pohrať s tým slovíčkom - zmluva o predaji - a vidím že nik nechcel pristúpiť. Prečo? Na jednej strane chápete význam , na druhej nechcete ( podľa toho ako vám to vyhovuje...
Tak skúsim ešte raz vysvetliť - naposledy, prečo si myslím že tvrdenie \"svetelné objektívy ti zaručia dostatočné časy\" je kokotina ( zopakoval som výraz ) , lebo to nie je pravda. A ak niekto chce o tom tvrdiť že to je iba zbytočné hádanie a hra o slovíčka tak mu poradím jedno - test v praxi ( test true, false a \"možno\" )...

Pokiaľ je dotučný slobodný a raz sa bude ženiť, može si tú hru vyskúšať a povedať manželke pred oltárom na obligátnu otázku \"beriete si za manželku\" miesto striktného a jasného ÁNO slovko ASI, MOŽNO, .....
A ak je už ženatý a niekedy sa ho manželka opýta \"miluješ ma ešte\" chcel by som vidieť tú reakciu manželky keď odpovie ASI, MOŽNO .......

PS: moja ponuka o tej zmluve a desaťnásobku ceny platí stále, ak chce niekto mudrovať , očakávam najskôr chlapský prístup a ponuku na obchod a nie iba \"hranie sa zo slovíčkami\"
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()