Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Co si zobrat do grecka - Kreta ?

djpali
2011-06-01 00:47:20+02
Vazeny, mate skusenosti mam 2 otazky na Vas ? Prvou otazkou je ci je mozne do lietadla zobrat si batoh s fototechnikou, a toto ciastocne suvisi s otazkou 2 a sice co si zobrat do grecka na Kretu.

otazka mozem zobrat do lietadla a) http://ecx.images-amazon.com/images/I/41AioVQgsvL.jpg alebo po b) http://s5.thisnext.com/media/largest_dimension/CB670501.jpg, alebo mam kupit este njaky batoh (co odporucate) ?

druha otazka, mam SIGMA 10-20, CANON 1.8 50 fix, L 24-70, L 100 macro, L 200 fix. Co by ste brali vy ? zenska polka osadenstva planuje lezat na plazi 11 dni, ja samozrejme lezat nemienim,

Este drobnost, mate skusenosti ako je to s lupeznikmi na krete ? mam si kupit nejaky batoh na ktorom neni logo, a fotak skryvat, alebo je to jedno. dikes
 
uncle_roxor
2011-06-01 01:18:07+02
jasne ze na palubu si mozes zobrat techniku, nikdy som s tym nemal ziadny problem, akurat mozno na kontrole si ta preklepnu ... lietal som rok so vsetkou vybavou no problem, policajti ani nemrkli az raz ma tak skontrolovali, ze mi vytrhali este aj deliace prepazky z brasne ... neviem ci mali blbu naladu alebo co ... ale mat so sebou fotak a skla nieje problem. akurat si v brasni nezabudni vreckovy nozik, na to su alergicki

a rozmery batoziny si over s prepravcom a nemas problem.
 
djpali
2011-06-01 01:28:19+02
príspevok od: uncle_roxor
jasne ze na palubu si mozes zobrat techniku, nikdy som s tym nemal ziadny problem, akurat mozno na kontrole si ta preklepnu ... lietal som rok so vsetkou vybavou no problem, policajti ani nemrkli az raz ma tak skontrolovali, ze mi vytrhali este aj deliace prepazky z brasne ... neviem ci mali blbu naladu alebo co ... ale mat so sebou fotak a skla nieje problem. akurat si v brasni nezabudni vreckovy nozik, na to su alergicki

a rozmery batoziny si over s prepravcom a nemas problem.
nozik jasne dik, si ma potesil
 
marish1
2011-06-01 01:42:29+02
ja som fotovybavu ani inde ako na palubu nikdy nebral. predsalen sa k podpalubnej batozine nespravaju najsetrnejsie. plus mozes porobit nejake areal fotky s oblakov.
mozno este so stativom by som ich zbytocne neprovokoval, ale ten nie je problem supnut do velkeho podpalubneho kufra. a tiez asi byvaju alergicky na sigmu 200-500mm, f/2.8, pri ktorej treba chvilku vysvetlovat, ze nejde o protilietadlovu strelu.
 
marish1
2011-06-01 01:43:51+02
*z oblakov... alebo s oblakom
 
beholder
2011-06-01 05:55:31+02
....k tým lúpežníkom:.........pokiaľ to ustojíš u našich zlodejov u nás doma, horšie to v grécku nebude....neboj

....keď Ťa berie fotenie vody na dlhšie expozičné časy......nezabudni na statív
 
JOK3R
2011-06-01 07:16:20+02
Ako už bolo písané - statív radšej do podpalubnej batožiny a fotopríslušenstvo zo sebou. Nezabudni polarizačný filter a dostatok kariet

Prajem peknú dovolenku, tiež sa o dva týždne chystám na Krétu...
 
Iygor
2011-06-01 07:20:18+02
Do lietadla môžeš zobrať batožinu do 55x40x20 cm s váhou do 10kg (podla leteckej spoločnosti- niektoré aj 15kg) V batožine môžeš mať čokoľvek okrem tekutín a ostrých predmetov. Ak cestuješ s cestovkou tak dostaneš cca dva týždne pred odletom inštrukcie kde budeš mať presné údaje. Ak ta na Kréte niekto okradne je pravdepodobné že to je podnikavý tiežturista....
Nezabudni pribaliť polarizačný filter.
 
Marcel Rebro
2011-06-01 07:50:26+02
... hlavne nezabudni opalovaci krem
... a ak zacnu grecki dispeceri / soferi / hotelieri / * strajkovat proti znizovaniu socialnych vyhod nezabudni na pevne nervy
 
tomasGalajda
2011-06-01 07:53:38+02
plavky
 
Deuce
2011-06-01 08:07:06+02
príspevok od: tomasGalajda
plavky
Tie som si minulý rok zabudol. Hlave že som mal so sebou dva foto-batohy, statív, šnorchlovací set, Canon D10, pre istotu neopren (ak by bolo pod vodou chladno). Pre ďalšiu istotu ešte kompakt Canon SX110IS. No a plavky ostali doma.
 
tomasGalajda
2011-06-01 08:10:59+02
príspevok od: Deuce
Tie som si minulý rok zabudol. Hlave že som mal so sebou dva foto-batohy, statív, šnorchlovací set, Canon D10, pre istotu neopren (ak by bolo pod vodou chladno). Pre ďalšiu istotu ešte kompakt Canon SX110IS. No a plavky ostali doma.
 
leto
2011-06-01 09:17:41+02
už pár rokov chodíme v lete na grécke ostrovy, teda pár rad, či postrehov;
* do lietadla batožinu vždy zo sebou, keď som videl ako hadzu batohy a kufre na letisku v Londýne, a nešetria žiaden, dávam si pozor,,,
* polarizačný, pripadne prechodový filter je nevyhnutnosť, ostré denne slnko je prišerné, pri mory dvojnásob,,,
* okradnúť tá môžu rovnako tu, ako kdekoľvek na svete, domorodci nie, skôr dáky nasinec, na pláž, keď som si chcel užiť aj more a nebyť stále v strehu je dobre vziať kompakt, na fotky rodinného typu ti postačí,,,
* pohodlný batoh(brašnu), obuv a škridlu na hlavu, keď už budeš(ako predpokladám) robiť túry "bez bab"
asi bude tento rok v Grécku veselo, chystáme sa koncom leta na Zakyntos, ale ak budú štrajkovať ako teraz, asi to zmenim na inú destinaciu,
 
haplo602
2011-06-01 09:58:03+02
príspevok od: leto
už pár rokov chodíme v lete na grécke ostrovy, teda pár rad, či postrehov;
* do lietadla batožinu vždy zo sebou, keď som videl ako hadzu batohy a kufre na letisku v Londýne, a nešetria žiaden, dávam si pozor,,,
* polarizačný, pripadne prechodový filter je nevyhnutnosť, ostré denne slnko je prišerné, pri mory dvojnásob,,,
* okradnúť tá môžu rovnako tu, ako kdekoľvek na svete, domorodci nie, skôr dáky nasinec, na pláž, keď som si chcel užiť aj more a nebyť stále v strehu je dobre vziať kompakt, na fotky rodinného typu ti postačí,,,
* pohodlný batoh(brašnu), obuv a škridlu na hlavu, keď už budeš(ako predpokladám) robiť túry "bez bab"
asi bude tento rok v Grécku veselo, chystáme sa koncom leta na Zakyntos, ale ak budú štrajkovať ako teraz, asi to zmenim na inú destinaciu,
leto v lete na greckych ostrovoch ... uzasne
 
noik
ocenenie redakciou 2011-06-01 10:05:18+02
príspevok od: beholder
....k tým lúpežníkom:.........pokiaľ to ustojíš u našich zlodejov u nás doma, horšie to v grécku nebude....neboj

....keď Ťa berie fotenie vody na dlhšie expozičné časy......nezabudni na statív
nezabudnem...ideme v july
 
noik
ocenenie redakciou 2011-06-01 10:08:03+02
Nezabudni si "pribalit" na debitku/kreditku nejakych 120ejracov na zapozicanie si auta na par dni...aspon tak 3... a obehni si konkretny ostrov aj tymto sposobom...nelez iba na plazi ako vyvrhnuta velryba...je tam kopec malych, zabudnutych dediniek...
 
mirosz
2011-06-01 10:24:34+02
príspevok od: noik
Nezabudni si "pribalit" na debitku/kreditku nejakych 120ejracov na zapozicanie si auta na par dni...aspon tak 3... a obehni si konkretny ostrov aj tymto sposobom...nelez iba na plazi ako vyvrhnuta velryba...je tam kopec malych, zabudnutych dediniek...
Odporucam aj pozicanie skutra, pobehali sme takto Tassos minuly rok. Super je to, lacne je to, dostanes sa aj tam kam autom nie, zaparkujes takmer vsade.
 
Tono
2011-06-01 10:24:47+02
Kreta je perfekt , nezabudni hlavne nejakeho dobreho turistickeho sprievodcu a mapu , poziacaj si auto aspon na 3 dni a vyber si jednu cast ktoru chces pozriet , celu ju na jeden raz nestihnes . A samozrejme dostatok miesta na kartach
 
djpali
2011-06-01 10:28:31+02
príspevok od: marish1
ja som fotovybavu ani inde ako na palubu nikdy nebral. predsalen sa k podpalubnej batozine nespravaju najsetrnejsie. plus mozes porobit nejake areal fotky s oblakov.
mozno este so stativom by som ich zbytocne neprovokoval, ale ten nie je problem supnut do velkeho podpalubneho kufra. a tiez asi byvaju alergicky na sigmu 200-500mm, f/2.8, pri ktorej treba chvilku vysvetlovat, ze nejde o protilietadlovu strelu.
jasne nie tele neberiem, zoberiem asi 200fku fix 2.8 a k tomu extender, uvidim,
 
djpali
2011-06-01 10:29:48+02
príspevok od: Iygor
Do lietadla môžeš zobrať batožinu do 55x40x20 cm s váhou do 10kg (podla leteckej spoločnosti- niektoré aj 15kg) V batožine môžeš mať čokoľvek okrem tekutín a ostrých predmetov. Ak cestuješ s cestovkou tak dostaneš cca dva týždne pred odletom inštrukcie kde budeš mať presné údaje. Ak ta na Kréte niekto okradne je pravdepodobné že to je podnikavý tiežturista....
Nezabudni pribaliť polarizačný filter.
jasne, tie instrukcie si pozriem, polarizak jasne ! bez toho ani na krok, ak mi to niekto bude chciet zobrat, chyti stativom po tvari
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()