Hore
Fórum » Video
 

Typ pocitaca na kvalitne video

Pakalo
2012-10-19 07:53:11+02
Chcel by som poprosit par nazorov, aky typ pocitaca je vhodny na strihanie a spracovanie HD videa, v pomerne velkom rozliseni. Kupujem canon 5DII , taktiez striham s go pro, ale pocitac obcas nestiha.
V podstate by som chcel poradit, co treba hladat pri volbe pocitaca, pripadne comu sa vyvarovat, nech je vysledok co najlepsi a nech nemam problem spracovat aj vacsie video.
dakujem
 
Blackman
2012-10-19 08:28:31+02
príspevok od: Pakalo
Chcel by som poprosit par nazorov, aky typ pocitaca je vhodny na strihanie a spracovanie HD videa, v pomerne velkom rozliseni. Kupujem canon 5DII , taktiez striham s go pro, ale pocitac obcas nestiha.
V podstate by som chcel poradit, co treba hladat pri volbe pocitaca, pripadne comu sa vyvarovat, nech je vysledok co najlepsi a nech nemam problem spracovat aj vacsie video.
dakujem
Zalezi od toho v akom softe strihas. Niektore softy podporuju priamo hardwareove karty pre strih videa. Naroky na hw v pripade videostrihu su v zasade velmi vysoke. V prvom rade je treba identifikovat co ti nestiha. CPU, ram, disk? Podla toho treba nasledne rozmyslat nad upgradom. Skus sa pozriet aj na AVforum, kde je zjavne viac skusenych strihacov ako tu.
 
digimen
2012-10-19 10:57:43+02
príspevok od: Blackman
Zalezi od toho v akom softe strihas. Niektore softy podporuju priamo hardwareove karty pre strih videa. Naroky na hw v pripade videostrihu su v zasade velmi vysoke. V prvom rade je treba identifikovat co ti nestiha. CPU, ram, disk? Podla toho treba nasledne rozmyslat nad upgradom. Skus sa pozriet aj na AVforum, kde je zjavne viac skusenych strihacov ako tu.
Mam jeden typ na PC pre strih full HD videa. Osobne pouzivam PC s procesorom Intel Core i5 2400 CPU 3.10 GHz,pamet Ram 8 GB,graficka karta s CUDA (urychluje vypocty pri prevode a renderovani napr do mp4) a 2 hard disky.To vsetko bezi na Windos 7/64 bit.Odkedy som kupil tento procesor urcite je cena nizsia a preto sa oplati pozriet na Core i7..Pre strih pouzivam 64 bit verziu Cyberlink Power Director 11 Ultra.Praca s videom je rychla a bezproblemova.
 
razor329
2012-10-19 12:44:51+02
Nie som profik. Ale sem tam niečo zostriham. Nikon D7000 alebo Panasonic kamera Full HD.
Mal som Intel E8400 @3.8GH, 4Gb DDR2 800MHz, GPU HD4870 a použivam Sony Vegas render na DVD 2min. video trvalo 3,48min.Po tom čo som kupil i7 3770K@4.2GHz, 16GB DD3, SSD tak prevod trva 30sekund. Zatial mam len par dni tak neviem ci zostava intel e8400 mala nejaky problem, alebo i7 je tak dobre. A spotreba 240W zostava i7 - E8400 190W.Ale ako som pisal nie som odbornik na video kupoval som to na fotky takže i7 je drahe ale šetri čas.Prevod z D800 na JPG/ 5MP bolo pre e8400 utrpenie a D7000 cca 9 zaberov 1/min. Teraz D7000 cca35 zaberov/1min.
 
Pakalo
2012-10-19 20:52:39+02
príspevok od: Blackman
Zalezi od toho v akom softe strihas. Niektore softy podporuju priamo hardwareove karty pre strih videa. Naroky na hw v pripade videostrihu su v zasade velmi vysoke. V prvom rade je treba identifikovat co ti nestiha. CPU, ram, disk? Podla toho treba nasledne rozmyslat nad upgradom. Skus sa pozriet aj na AVforum, kde je zjavne viac skusenych strihacov ako tu.
nie som moc technicky typ, hlavne co sa tyka pocitacov. preto ani neviem presne v com je chyba, ked dam do pocitaca video napr. z GoPro - najvyssia kvalita, tak mam problemy niekedy mi nestiha video - seká, resp. zamrza mi to v programe, ked spajam videa atd. mam pomerne zakladny notebook, videa striham zatial len v windows movie maker. Mozno je chyba v ram.CPU ani neviem co znamena. preto si vazim vsetky rady co som tu dostal, aj ked obcas nerozumiem takze dakujem este raz za rady, hlavne tie co su napisane "jednoducho"
 
@photomaro
2012-10-19 22:32:43+02
CPU je procesor, potrebujes aspon i5 a najlesie i7 od intelu, minimalne 8GB RAM, grafika 1 GB (myslim, ze nam vplyv na strih videa). inak HD nenastrihas...
 
@photomaro
2012-10-19 22:34:51+02
este doplnim, ze na zakladny notebook v tomto pripade zabudni, potrebujes vyssiu, ak nie najvyssiu radu. zaklad ti to video z GoPro edva prehra, nieto este striha
 
sofy
2012-10-19 22:37:07+02
Macbook Pro with Retina Display
 
Daniel.U
2012-10-19 22:47:31+02
zaklad je nemat notebook
 
lacikam
2012-10-19 22:47:58+02
sofy, Macbook - liek na všetko, čo? Už začínam chytať alegriu, keď počujem, aký je Mac dokonalý. Mac a celá filozofia nie je stavaná na slovákmi domnelú dokonalosť a odolnosť (nepliesť s blbuvzdornosťou), ale americkú blbosť, lenivosť rozmýšľať a tvoriť. V princípe. Však tam majú na všetko špecializované firmy, ešte aj na výmenu žiaroviek. Jasné, že užívateľ nemá riešiť hardwareové konflikty, ale uvedomme si, že i Mac má v sebe iX procesor a podobný hardware ako PC.
 
total empty
2012-10-19 23:40:29+02
príspevok od: razor329
Nie som profik. Ale sem tam niečo zostriham. Nikon D7000 alebo Panasonic kamera Full HD.
Mal som Intel E8400 @3.8GH, 4Gb DDR2 800MHz, GPU HD4870 a použivam Sony Vegas render na DVD 2min. video trvalo 3,48min.Po tom čo som kupil i7 3770K@4.2GHz, 16GB DD3, SSD tak prevod trva 30sekund. Zatial mam len par dni tak neviem ci zostava intel e8400 mala nejaky problem, alebo i7 je tak dobre. A spotreba 240W zostava i7 - E8400 190W.Ale ako som pisal nie som odbornik na video kupoval som to na fotky takže i7 je drahe ale šetri čas.Prevod z D800 na JPG/ 5MP bolo pre e8400 utrpenie a D7000 cca 9 zaberov 1/min. Teraz D7000 cca35 zaberov/1min.
Všetko záleži od kvality na výsupe pri prerábani na dvd, napr. na 4jadrovom intel 2,33G ti bude hodinove video na najnižších parametroch prerábať skoro hodinu,pri naj kvalitatívnych parametrov aj 12 hodín, rozumej na 4,5G DVD. A keď tak čumím na budíky tak ani ten procesor nevyužíješ na 100% max 70%, 4G RAMbude kmitať od 75 do 100%. V softe striham v pohode a AVCHD 1920x1080 prehráva krásne bez nejakých sekov,ruchov.
Notbučik by som v žiadnom prípade neriešíl, na dvojjadrových 1,4G sa nedá ani rawku upraviť-zmrzne.
 
Luu
2012-10-20 00:49:06+02
príspevok od: lacikam
sofy, Macbook - liek na všetko, čo? Už začínam chytať alegriu, keď počujem, aký je Mac dokonalý. Mac a celá filozofia nie je stavaná na slovákmi domnelú dokonalosť a odolnosť (nepliesť s blbuvzdornosťou), ale americkú blbosť, lenivosť rozmýšľať a tvoriť. V princípe. Však tam majú na všetko špecializované firmy, ešte aj na výmenu žiaroviek. Jasné, že užívateľ nemá riešiť hardwareové konflikty, ale uvedomme si, že i Mac má v sebe iX procesor a podobný hardware ako PC.
nie som si isty ze ci mas pravdu alebo len ziarlis? .... mac je dobra volba ak mas peniaze a nerozumies sa do PC, pretoze nebude sekat nic ....a ten kdo nema peniaze si musi o tom nieco zistit a spravid dobru volbu...je by ze mam peniaze hned idem po mac...lenze nemam tak som si musel nieco o tom zistit kedze som nemal o tom ani paru.
 
Luu
2012-10-20 00:51:02+02
príspevok od: Pakalo
nie som moc technicky typ, hlavne co sa tyka pocitacov. preto ani neviem presne v com je chyba, ked dam do pocitaca video napr. z GoPro - najvyssia kvalita, tak mam problemy niekedy mi nestiha video - seká, resp. zamrza mi to v programe, ked spajam videa atd. mam pomerne zakladny notebook, videa striham zatial len v windows movie maker. Mozno je chyba v ram.CPU ani neviem co znamena. preto si vazim vsetky rady co som tu dostal, aj ked obcas nerozumiem takze dakujem este raz za rady, hlavne tie co su napisane "jednoducho"
windows movie maker je jak fotit na automate zabija creativitu....skus niaky lepsi program bude to si dlhsie trvat nez sa naucis s tym robit ale potom vysledok bude stat za to...
 
sofy
2012-10-20 02:19:39+02
nechajte lacikama, ved aj fabia ma v sebe motor, niektore aj rovnaky objem tak isto ako bmw a aj 4 kolesa tak naco preplacat
 
Pakalo
2012-10-20 03:02:17+02
chcem sa naucit aj v lepsom programe, len som zastanca toho, ze postupne na taketo veci... ale samozrejme dam na rady, dik.
este niekto mi vie poradit jednoducho, aky typ pocitaca si kupit, alebo na co sa pozerat pri kupe co je dolezite? (RAM, graficka karta ....)
DIK!
 
timton
2012-10-20 09:34:53+02
ahoj,
v prvom rade, ak sa chcs venovat videu nekupuj 5DII, su novsie a lepsie fotaky(co sa tyka videa). ja mam 60D. maximalna spokojnost a vyklopny displej je pri toceni videa skoro nutnost.

K pc, procesor (CPU) ta bude obmedzovat az pri renderingu, na strihanie potrebujes rychly disk a vela ram. graficku kartu neries, ta ti pomoze len pri prehravani finalneho videa. ale ak sa chces posunut dalej a skusit napr. after effect, tak hladaj nieco kvalitnejsie, pomoze ti pri viac vrstvovom a 3d renderingu.

K softu, ja momentalne najcastejsie pouzivam premier pro. je to celkom slusny nastroj, ktory dokaze pouzivat hardver efektivne, rendering robi na pozadi, takze vo vacsine beznych pripadov dokazes strihat bez renderingu. renderovat das az cely projekt pred vystupom.

par ludí tu je alergickych na mac, neviem kolko penazi chces investovat, ale momentalne sa da kupit napr. imac 21.5 mid 2010 za velmi slusne peniaze. tento pc pouzivam aj ja, dal som do neho 12gb ram a este som necitil odmedzenie kvoli vykonu.
 
4pepe
2013-01-08 09:17:39+01
osobne mám na 550D, a videá z neho strihám na pretaktovanom i5 2500k, tiež v premiere, veľmi dobrí soft ako pisali vyššie treba veľa ram mal som 8 giga, a prvý krát mi kľakol komp kôli nedostatku ram, momentálne má 12 giga a pohoda ale nie je problém v dnešnej dobe a pri tých cenách aj 32 a vyššie, na systém mám ssd na stih videa sa dá využiť aj raid kôli rýchlosti, Ak si z okolia ZA môžem ti niečo poskladať(celkom sa tomu venujem a je to môj koníček), prípadne dobre poradia na http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewforum.php?f=29 samozrejme treba uviesť strop, a čo všetko potrebuješ či len skriňu bez softu....alebo kompletku, dobré kompy na mieru robia na tichepc.sk
 
ummagama
2013-01-08 10:02:45+01
Graficka karta je v dnesnej dobe pri strihu klucova. Adobe Premiere dokaze vyuzit GPU pri renderingu videa a rozdiel oproti CPU je radikalny.
http://www.nvidia.com/object/premiere-pro-cs6.html
 
4pepe
2013-01-08 11:33:15+01
no len cena tej profi karty je často krát násobkom ceny celého pc, takže pokiaľ to nevyužívaš na profi účely...
 
POKY
2013-01-08 11:49:51+01
Ahojte, nechcem sa nikoho dotknúť, ale strihám už dva roky, svadby akcie atď. To čo tu čítam su niekedy riadne bludy! V prvom rade si treba uvedomiť, čo je renderovanie. Je to prepočítavanie 0 1 a to robí kto? No procesor, takže na grafickú zabudnite, je Vám nanič, pokiaľ nerobíte z betacamu a aj na to Vám stačí priemerná strihová karta s príslušným konektorom. Takže ako som už spomenul CPU základ i7 4/8 super, no i5 4 jadrový postačuje. Pri renderovaní mám všetkých 8 jadier na 80% využité.No niesme ešte na konci. RAM V zásade stačí cca 8 GB, no mne sa osvedčilo tripple 24GB, pri Vegase sú prechody plynulejšie. A jadro veci: Aj keď procesor stíha renderovať, pravdepodobne sa dostaneme k problému z čoho číta a kam zapisuje. Win najlepšie SATA III SSD Strihový program nezáleží. Lacjnejšia varianta s väčšou kapacitou RAID Velociraptor, dva SATA III Dosahujú postačujúce zápisy. Hlavne treba mať na inom disku surové videá a na inom zápis, najlepšie SSD. A prosím s tými macmi dajte pokoj, ste zakomplexovaný, mac v konfigurácii mojho PCčka by stál 4000 eur minimálne kde ja som do toho vrazil tak max 1500. A notebook? Prosím, to nieeeeeeeee. Ak som niekomu pomohol, tak som rád ak som niekoho urazil, je mi to ľúto ale na macy som vyslovene alergický. PS: Profi karty je kategória sama o sebe, možno quadrá, ale pochybujem, že niekto bude na takej úrovni robiť v 3D alebo 4K aby to zúžitkoval
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()