Hore
Fórum » Video
 

Typ pocitaca na kvalitne video

Pakalo
Pakalo 2012-10-19 07:53:11+02
Chcel by som poprosit par nazorov, aky typ pocitaca je vhodny na strihanie a spracovanie HD videa, v pomerne velkom rozliseni. Kupujem canon 5DII , taktiez striham s go pro, ale pocitac obcas nestiha.
V podstate by som chcel poradit, co treba hladat pri volbe pocitaca, pripadne comu sa vyvarovat, nech je vysledok co najlepsi a nech nemam problem spracovat aj vacsie video.
dakujem
 
Bruce
2013-01-08 16:46:40+01
príspevok od: POKY
Na jednej strane máš pravdu, no nikto tu nechce herný notebook a hernú grafiku. Prečo Quadro 5000 má 352 stream procesorovm (CUDA jadier) a 690 ich má cez 3000? Lebo sú určené na ghranie hier a o to nám predsa nejde. Qadro teda využijeme v praxi iba ak sa jedná o náročné GRAFICKÉ programy avšak nie pri prepočte jedničiek a núl. Z grafiky ide výstup ak sa jedná o spomínané veci, no načo by išli jednotky a nuly z HDD do grafiky a s5? Aspoň keď nič iné tak uvažujte logicky. Bruce máš pravdu v tom, že ak potrebuješ mozaické renderovanie tak neni o čom, ale my sa bavíme o systémovom čítani a zápise, čiže vôbec ale vôbec nepotrebujeme zobrazovanie, v tom nám postačí aj onboardovka, aby sme videli nejaký obraz na monitore. Jednoznačný záver ktorý ak teraz nepochopíte tak už nikdy je: Silný procesor a rýchle disky win na jednom čítanie na druhom a zápis na treťom. Ja to tak mám a oproti jednému disku a c2d je výsledok o 99% rýchlejší? Ak mi neuveríte v tomto, tak potom komu niet rady tomu niet pomoci a ostane zakomplexovaný. Ďakujem za priestor a za tému, možno som niekomu konečne otvoril oči. Komu nie tak platí moja oblúbená riekanka:"Padá sniežik padá snech a nech."
Vies, ale o tom to vsetkom je, len pan Boh vie co kto z nas potrebuje, ak potrebujem pc aj na ine veci ako je pisanie textu prosim, ale ak potrebujem komfort niet o com. Samozrejme som uvadzal priklad ze sa da... a ze sa da dokazem kazdemu na 2 jadrovom procaku so 4gb ram a so stupidnou grafigou 512MB. Strihnem si fullhd s Gopro kamery, lenze to co pri tom robim, uz pocut nebude chciet nikto. A samozrejme nespomenuty najnovsi soft na baze x64 so samozrejme nainstalovanym OS v tejto platforme je dolezity faktor. A nie je strihovy soft ako strihovy soft, ak nedokaze pracovat dokonale s x64 bude to vsetko aj tak naprd. Len som reagoval na to, ze aj ty si si nasiel to co potrebujes pre svoju pracu a si spokojny, mas odladeny system, vyhadzane task blbosti a mnoho veci startujucich na pozadi celeho os. Mnoho ludi potrebuje vykon aj koli tomu, ze nevie ako pracuje os, nikdy nemali skusenost s instalaciou , len su bezny usery, ktorym sa zatazuje cpu, ci maju plnu ram sprostosti. Nikto nedba na precistenie Os, ci HW precistenie a prepastovanie CPU, GPU. Su to bezny useri, ktorym bude robit problem uz len dlhe nastartovanie os. Hold, kazdy, je iny. Marketing je marketing, ale kazdy sme iny a garantujem , ze v dohladnej dobe "4K" ery , tak ako je dnes FullHd , nebude stacit nic co sa dnes predava...
 
4pepe
2013-01-09 09:56:55+01
sa to tu poriadne rozbehlo, na 4k by si v dnešnej dobe potreboval riadnu mašinu za min 2000, nech je práca ako tak efektívna, to nie je o čom, ale to zas neznamená že za 2 roky si kúpiš komp ktorý to bude zvládať ľavou zadnou za 500, proste technika ide dopredu ...
ja by som to zrhnul na video sa dnes oplatí minimálne SB/IB i7 K pretočiť, min 16 giga ram menej by som nešiel, ssd na systém a programi, a aspoň dva disky na samotné video, ideálne raid pole z raptorov, kto na to má. Grafika pre začiatok stačí aj tá čo je v CPU, spolu min 600-700€ za skrinku.

Čo sa týka quadro grafík sú to kapitola sama o sebe, keď je na to soft optimalizovaný, sú prínosom, ale je aj opak, čo je častejšie. Treba si uvedomiť že tie staršie quadra sú v podstate prerobené herné grafiky 400-vkovej série, a bez toho optimalizovaného softu....

Keď v dnešnej dobe si gtx 660ti dáva na raňajky gtx580

Ono dobré su aj firepro len tie majú ten istý háčik ako quadrá, treba im dobre optimalizovaný soft....
 
ummagama
2013-01-09 10:40:38+01
Ja vzdy predpokladam, ze ak tu niekto pise, ze striha svadby a podobne tak to robi profi a tam nie je priestor na to aby sme sa bavili ci pouziva nejaky low end software. Adobe Premiere Pro je podla mojho skromneho nazoru spicka a je optimalizovana na Quadra.

To ze quadra su nejake prerobene herne to je snad logicke. Rozdiel je vsak vo vybere cipov presne ako u CPU vyssich tried a dalsich komponentov a to ze to nevyraba hocijaka firma (PNY, HP, Lenovo). A samozrejme 24/7 support a nakoniec ovladace co robi velmi vela.
 
sofy
2013-01-09 11:29:16+01
http://www.apple.com/sk/macpro/

Ci?
 
4pepe
2013-01-09 12:48:23+01
v cene toho maca správím 3-4 kompy s podobným výkonom.

k tým quadrám ide o to či ti to za to stojí, ale furt lepšie ako maco
 
POKY
2013-01-09 12:55:00+01
príspevok od: ummagama
Ja vzdy predpokladam, ze ak tu niekto pise, ze striha svadby a podobne tak to robi profi a tam nie je priestor na to aby sme sa bavili ci pouziva nejaky low end software. Adobe Premiere Pro je podla mojho skromneho nazoru spicka a je optimalizovana na Quadra.

To ze quadra su nejake prerobene herne to je snad logicke. Rozdiel je vsak vo vybere cipov presne ako u CPU vyssich tried a dalsich komponentov a to ze to nevyraba hocijaka firma (PNY, HP, Lenovo). A samozrejme 24/7 support a nakoniec ovladace co robi velmi vela.
Adobe patrí medzi TOP, no každému čo vyhovuje. SONY Vegas nieje o nič horší ako Adobe. Sila zvyku, no ani jeden z nás nemôže povedať, že ten druhý soft je nanič. Chcelo by to spraviť pár pokusov a presvedčiť sa. Ja s adobom a ty s vegasom
 
Filip Bucher
2013-01-09 12:57:05+01
príspevok od: ummagama
Ja vzdy predpokladam, ze ak tu niekto pise, ze striha svadby a podobne tak to robi profi a tam nie je priestor na to aby sme sa bavili ci pouziva nejaky low end software. Adobe Premiere Pro je podla mojho skromneho nazoru spicka a je optimalizovana na Quadra.

To ze quadra su nejake prerobene herne to je snad logicke. Rozdiel je vsak vo vybere cipov presne ako u CPU vyssich tried a dalsich komponentov a to ze to nevyraba hocijaka firma (PNY, HP, Lenovo). A samozrejme 24/7 support a nakoniec ovladace co robi velmi vela.
rozdiel nieje vo vybere cipov.... pretoze quadro ma trosku inu architekturu... rozdiel je v tom ze herne grafiky su robene na directX a quadro je robene na akceleraciu OpenGL a Photoshop, Premiere, a im podobne programy su robene prave pre OpenGL. a toto je ten dôvod preco su Profi karty dobre pri praci ale zle pri hrach pretoze directX akceleruju slabsie.
 
POKY
2013-01-09 12:58:17+01
príspevok od: sofy
http://www.apple.com/sk/macpro/

Ci?
OMG si zabil chlapče, dva Xeony intel, si myslíš že to vymyslel mac? A za to že to má na sebe hnilé ovocie je to raz tak drahšie ako keby som ti poskladal PCčko no proste LOL
 
sofy
2013-01-09 13:33:19+01
príspevok od: POKY
OMG si zabil chlapče, dva Xeony intel, si myslíš že to vymyslel mac? A za to že to má na sebe hnilé ovocie je to raz tak drahšie ako keby som ti poskladal PCčko no proste LOL
Kto pise o tom kto co vymyslell? Ty si na svojpomocne poskladane pc mozes co nalepit? Svoju 350 eurovu vyplatnu pasku?
 
POKY
2013-01-09 13:42:15+01
príspevok od: sofy
Kto pise o tom kto co vymyslell? Ty si na svojpomocne poskladane pc mozes co nalepit? Svoju 350 eurovu vyplatnu pasku?
Výsmech.... s tou výplatnou si to zabiiiiil... Máme tu ďalší mac komplex
 
sofy
2013-01-09 14:03:09+01
príspevok od: POKY
Výsmech.... s tou výplatnou si to zabiiiiil... Máme tu ďalší mac komplex
Mne tvoj win nevadi, ty mas komplex nie ja
 
piggee
2013-01-09 14:34:25+01
príspevok od: POKY
Adobe patrí medzi TOP, no každému čo vyhovuje. SONY Vegas nieje o nič horší ako Adobe. Sila zvyku, no ani jeden z nás nemôže povedať, že ten druhý soft je nanič. Chcelo by to spraviť pár pokusov a presvedčiť sa. Ja s adobom a ty s vegasom
Premiera ci Sony Vegas su skor take lowendy. Vo fototechnike by som ich prirovnal ku Canonu 650D. Ak sa chceme bavit o profi rieseniach, tak pri PC sa mozeme bavit o Avidoch a pri Macoch o Autodesk Smoke, k tomu na color nejaky DVinci od Blackmagicu a na doplnenie TV online grafiku VizRT a offline Autodesk Flame, ale pochybujem, ze toto niekto tu bude riesit za svoje peniaze
 
dodo_bb
2013-01-09 21:28:10+01
Práve tento týždeň riešim otázku, aké PC si kúpiť na občasné strihanie krátkych videí (žiadne celovečerné filmy) vo FullHD a nejaké to fotošopovanie na fotky. Software na strih používam SONY Vegas. Preto som si so záujmom prečítal celú diskusiu, ale musím povedať - nepomohla mi ani trošičku
 
Filip Bucher
2013-01-09 22:31:50+01
príspevok od: dodo_bb
Práve tento týždeň riešim otázku, aké PC si kúpiť na občasné strihanie krátkych videí (žiadne celovečerné filmy) vo FullHD a nejaké to fotošopovanie na fotky. Software na strih používam SONY Vegas. Preto som si so záujmom prečítal celú diskusiu, ale musím povedať - nepomohla mi ani trošičku
tak trosku skonkretni dilemu a rozpocet lebo to napr som nepostrehol ze by niekde spomenul autor diskusie... co ma udivuje tusim sa to ani nikdo nepytal...
 
Filip Bucher
2013-01-09 22:49:47+01
Kebyze si budem skladat PC na strih teraz co v blizkej dobe planujem tak toto:

Lenovo NVIDIA Quadro 600 alebo 2000
Intel Core i7-2700K
Corsair 32GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Black Vengeance
Creative SOUND BLASTER X-Fi Titanium HD

120GB+ SSD pre system
3x 250GB WD VelociRaptor
2x WD Red 2000GB
 
dodo_bb
2013-01-09 23:35:40+01
príspevok od: Filip Bucher
Kebyze si budem skladat PC na strih teraz co v blizkej dobe planujem tak toto:

Lenovo NVIDIA Quadro 600 alebo 2000
Intel Core i7-2700K
Corsair 32GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Black Vengeance
Creative SOUND BLASTER X-Fi Titanium HD

120GB+ SSD pre system
3x 250GB WD VelociRaptor
2x WD Red 2000GB
To vyzerá, že Tvoj príspevok je konečne k veci Vďaka za koment, jasno som mal vcelku s procesorom, plánoval som 16 GB RAM , tiež SSD disk bol v pláne, nemal som celkom jasno s diskom a hlavne som si nevedel vybrať grafickú kartu. Ako úložisko - archív používam externý sieťový dvojterový HD, na dáta na spracovanie by teda asi stačil jeden interný dvojterový a tie tri malé rýchle sú tam na prácu? Prečo až tri?
 
Filip Bucher
2013-01-10 00:43:38+01
príspevok od: dodo_bb
To vyzerá, že Tvoj príspevok je konečne k veci Vďaka za koment, jasno som mal vcelku s procesorom, plánoval som 16 GB RAM , tiež SSD disk bol v pláne, nemal som celkom jasno s diskom a hlavne som si nevedel vybrať grafickú kartu. Ako úložisko - archív používam externý sieťový dvojterový HD, na dáta na spracovanie by teda asi stačil jeden interný dvojterový a tie tri malé rýchle sú tam na prácu? Prečo až tri?
moja zostava je trosku prehnaná tak to skúsim ešte popísať a odpovedať ti.
16GB RAM by malo stačiť.
Quadro grafika - kvôli architektúre postavenej pre pracú s OpenGL(herne su robene na DirectX)
Zvukovka nie je treba dnešné zvukovky onboard sú celkom kvalitne, a pre bežné spracovanie videa dostačujúce.
SSD pre windows a aplikacie
2x WD RED 2000GB na ukladanie dát v raid 1 číže jeden sa odpáli, data ostanu + mam externe úložisko pre externú zálohu. Keby sa odpalili oba naraz 

čo sa tyká troch malých velociraptor boli by určené pre SWAP.
(z pomedzi rýchlych diskov s týmito mám najlepšie skúsenosti.) 3x zapojene v RAID 0 číže prekladanie dát. Budú sa zapisovať skoro 3x rýchlejšie číže niakych 200-500MB/s. určíte budú stačiť 2 ale pri tej cene celkovej zostavy 1 disk za 80€ by ma nezabil takže u mňa radšej 3. Určíte ti bude stačiť aj 2. Ono aj samostatny disk keby bol len jeden vyhradeny pre Swap uz aj to spraví svoje. Oproti zdielanemu a ešte ktomu obyčajnému disku .

 
4pepe
2013-01-10 07:58:41+01
príspevok od: dodo_bb
Práve tento týždeň riešim otázku, aké PC si kúpiť na občasné strihanie krátkych videí (žiadne celovečerné filmy) vo FullHD a nejaké to fotošopovanie na fotky. Software na strih používam SONY Vegas. Preto som si so záujmom prečítal celú diskusiu, ale musím povedať - nepomohla mi ani trošičku
toto som písal vyššie
"na video sa dnes oplatí minimálne SB/IB i7 K pretočiť, min 16 giga ram menej by som nešiel, ssd na systém a programi, a aspoň dva disky na samotné video, ideálne raid pole z raptorov, kto na to má. Grafika pre začiatok stačí aj tá čo je v CPU, spolu min 600-700€ za skrinku." a nie je to tak pekne rozpoložkované

Je to presne to čo napísal nižšie Filip Bucher, akurát bez gpu, ako som písal vyššie quadro ak na to máš a programy to využijú prečo nie, a práve ten sony vegas neviem neviem či je optimalizovaný pre tie grafiky, a vyhodiť 600-1000€ čo možno ani nevyužiješ...
to by som už išiel radšej do profi intelu a tam je výpočtový výkon inde http://procesory.heureka.sk/intel-core-i7-3930k/

Ono dôležité je uviesť rozpočet, v čom sa bude pracovať....
 
ummagama
2013-01-10 10:46:02+01
príspevok od: Filip Bucher
rozdiel nieje vo vybere cipov.... pretoze quadro ma trosku inu architekturu... rozdiel je v tom ze herne grafiky su robene na directX a quadro je robene na akceleraciu OpenGL a Photoshop, Premiere, a im podobne programy su robene prave pre OpenGL. a toto je ten dôvod preco su Profi karty dobre pri praci ale zle pri hrach pretoze directX akceleruju slabsie.
Ale cipi maju tie iste staci sa na to pozriet. A naozaj vyberaju pre tieto karty aj tie lepsie kusy kremika. Ale samozrejme ze s tym hardverovym OpenGL mate pravdu.
 
ummagama
2013-01-10 11:45:59+01
Ospravedlnujem sa samozrejme, ze "cipy"
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()