Hore
Fórum » Video
 

Typ pocitaca na kvalitne video

Pakalo
Pakalo 2012-10-19 07:53:11+02
Chcel by som poprosit par nazorov, aky typ pocitaca je vhodny na strihanie a spracovanie HD videa, v pomerne velkom rozliseni. Kupujem canon 5DII , taktiez striham s go pro, ale pocitac obcas nestiha.
V podstate by som chcel poradit, co treba hladat pri volbe pocitaca, pripadne comu sa vyvarovat, nech je vysledok co najlepsi a nech nemam problem spracovat aj vacsie video.
dakujem
 
Filip Bucher
2013-01-10 12:38:32+01
príspevok od: ummagama
Ale cipi maju tie iste staci sa na to pozriet. A naozaj vyberaju pre tieto karty aj tie lepsie kusy kremika. Ale samozrejme ze s tym hardverovym OpenGL mate pravdu.
neviem všade v recenziach a literaturach sa pri quadro píše ze založený na grafickóm čipe g92, g200 atd atd. A to už či zahraničných alebo domácich. Vlasne si to ani neviem predstaviť aby uplne rovnaký čip dokázali boostnoť na akceleraciu OpenGL na úkor DirectX len na základe iních drivrov, inak uloženom PCB, použití inej zbernice a RAMok... proste nedáva mi to logiku. potom by im malo stačiť pouzívať jednu kartu a nainstalovať si len bud jedny alebo druhe ovladače alebo rovno to integrovat do jedneho vedšieho ovladača. Ale musím sa priznať nerozoberal som zatial geforce čip a quadro aby som si to overil. Takže životne uspori by som nato nevsadil.

Čo ja viem z každej várky čipov vyberajú tie najlepšie kusi na buď OC verzie alebo ak je napr rovnaký čip vo viacerych radách tak tie najlepšie kusi dávajú do vyššich rád.
 
ummagama
2013-01-10 14:27:00+01
No a Quadro je predsa vyssia rada. Tiez mi to nedavalo logiku s tymi cipmi ale viem ze v davnejsich casoch boli aplikacie ktore dokazali z geforce vyrobit quadro samozrejme nie vzdy to bolo najstabilnejsie ale system tu grafiku rozpoznaval ako quadro a ja som to konkretne testoval v teraz uz Autodesk Maya a naozaj fungovali funkcie, ktore Geforce nepodporoval. Je to ale asi zbytocne rozoberat proste profik vsadi na istotu a ide do Quadra .
 
dodo_bb
2013-01-10 21:50:53+01
príspevok od: 4pepe
toto som písal vyššie
"na video sa dnes oplatí minimálne SB/IB i7 K pretočiť, min 16 giga ram menej by som nešiel, ssd na systém a programi, a aspoň dva disky na samotné video, ideálne raid pole z raptorov, kto na to má. Grafika pre začiatok stačí aj tá čo je v CPU, spolu min 600-700€ za skrinku." a nie je to tak pekne rozpoložkované

Je to presne to čo napísal nižšie Filip Bucher, akurát bez gpu, ako som písal vyššie quadro ak na to máš a programy to využijú prečo nie, a práve ten sony vegas neviem neviem či je optimalizovaný pre tie grafiky, a vyhodiť 600-1000€ čo možno ani nevyužiješ...
to by som už išiel radšej do profi intelu a tam je výpočtový výkon inde http://procesory.heureka.sk/intel-core-i7-3930k/

Ono dôležité je uviesť rozpočet, v čom sa bude pracovať....
Prepáč, Pepe, problém je na mojej strane. Musím sa priznať, že som dovčera netušil, čo je to raptor a ešte stále neviem, čo znamená spojenie "minimálne SB/IB i7 K pretočiť". Uznávam, že chyba je jednoznačne na mojej strane, ale keby som mal takéto hlboké vedomosti o IT, tak tu asi nesnorím po fórach A to je zároveň dôvod, prečo som neudal rozpočet - nemám ani šajn Odhadoval som to niekde medzi 500 - 1000 € bez monitorov, tie mám...
 
calven
2013-01-10 22:00:31+01
príspevok od: dodo_bb
Prepáč, Pepe, problém je na mojej strane. Musím sa priznať, že som dovčera netušil, čo je to raptor a ešte stále neviem, čo znamená spojenie "minimálne SB/IB i7 K pretočiť". Uznávam, že chyba je jednoznačne na mojej strane, ale keby som mal takéto hlboké vedomosti o IT, tak tu asi nesnorím po fórach A to je zároveň dôvod, prečo som neudal rozpočet - nemám ani šajn Odhadoval som to niekde medzi 500 - 1000 € bez monitorov, tie mám...

"minimálne SB/IB i7 K pretočiť" - myslel pretaktovať procesor i7 postavený na architektúre SandyBridge/Ivy Bridge.
 
4pepe
2013-01-11 09:50:34+01
Dodo_bb soráč moja chyba mal som si uvedomiť na akom fóre som, predpokladám ze tých 500-1000€ je bez ceny softu. Tu som niečo navrhol http://www.tichepc.sk/Kosik?arg1=MTEyNTM0OjF8MTA4ODAxOjF8OTYyOTc6MXwxMTQ5NjE6MXwxMDk3NzQ6MXwzNjY5NToxfDkzMTAyOjF8ODg4NDM6MXwxMDgzOTE6MXw%3d 100€ cez 1000 € ale je to jeden z drahších šopov ale nie je problém s reklamáciou a aj dobre poradia, v prípade potreby poskladajú...
Dá sa ušetriť, výberom cez cenové vyhľadávače..., prípadne u nás je kamenný obchod ktorý garantuje lepšie ceny ako sú na nete(dosť to využívam).
Tiež neuviedol si aké máš rozlíšenie na tých monitoroch, pokiaľ len 1920x... netreba grafiku, pokiaľ viac, treba uvažovať aj s ňou.
Dá sa ušetriť na chladiči, niečo na ramkách, menší disk, (niekto má problém so seagate značkou, ja nie) skrinku čo som tam dal z môjho pohľadu to najlepšie v danej cene na trhu, takisto zdroj(na tom by som moc nešetril). Tiež je dôležité či plánuješ cpu taktovať, ak nie môže sa dať lacnejší, ale škoda nevyužiť jeho potenciál. A na taktovanie hlavne to extrémne sú výhodnejšie SB procesory ako IB, je o tom kopec článkou. A taký i7 2600k môžeš kúpiť aj za 270€ http://procesory.heureka.sk/intel-core-i7-2600k/ a to je v porovnaní s tým i7 3770k čo je v košíku o 45€ menej, a môže byť aj výkonnejší, ako ten drahší.
Konkréne mne dá môj I5 2500k 5 giga bez problémou, ale je to aj o šťastí na kus.

Prípadne môžeš využiť aj nejaké komponenty zo starého kompu (konkrétne disky, tie pozáplavové ceny...) .

Ináč konkrétne ten seagate 3 tb som si objednával v stredu za 110,5€ http://www.gigastore.sk/35-sata/seagate-3tb-hdd-barracuda-st3000dm001-sata600-interni-35-7200rpm-64-mb/ už ju zdvihli, v kamennom obchode v ZA - toľko k tým cenám.
 
4pepe
2013-01-11 10:18:27+01
tu som to hodil na fórum nech to posúdia viacerý http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopic.php?f=29&t=91057#p1004493 vedia celkom dobre poradiť a niekedy aj zamotať hlavu. Som zvedaví koľký budú navrhovať quadro grafiky
 
ummagama
2013-01-11 12:17:17+01
Chlapi s tou gramatikou je to na zaloby vzdelavacieho systemu
 
4pepe
2013-01-11 12:29:29+01
vidíš to chlape a to mi kážu písať si pred meno ing sa čuduješ pri tých platoch učiteľou
 
dodo_bb
2013-01-13 21:46:00+01
príspevok od: 4pepe
Dodo_bb soráč moja chyba mal som si uvedomiť na akom fóre som, predpokladám ze tých 500-1000€ je bez ceny softu. Tu som niečo navrhol http://www.tichepc.sk/Kosik?arg1=MTEyNTM0OjF8MTA4ODAxOjF8OTYyOTc6MXwxMTQ5NjE6MXwxMDk3NzQ6MXwzNjY5NToxfDkzMTAyOjF8ODg4NDM6MXwxMDgzOTE6MXw%3d 100€ cez 1000 € ale je to jeden z drahších šopov ale nie je problém s reklamáciou a aj dobre poradia, v prípade potreby poskladajú...
Dá sa ušetriť, výberom cez cenové vyhľadávače..., prípadne u nás je kamenný obchod ktorý garantuje lepšie ceny ako sú na nete(dosť to využívam).
Tiež neuviedol si aké máš rozlíšenie na tých monitoroch, pokiaľ len 1920x... netreba grafiku, pokiaľ viac, treba uvažovať aj s ňou.
Dá sa ušetriť na chladiči, niečo na ramkách, menší disk, (niekto má problém so seagate značkou, ja nie) skrinku čo som tam dal z môjho pohľadu to najlepšie v danej cene na trhu, takisto zdroj(na tom by som moc nešetril). Tiež je dôležité či plánuješ cpu taktovať, ak nie môže sa dať lacnejší, ale škoda nevyužiť jeho potenciál. A na taktovanie hlavne to extrémne sú výhodnejšie SB procesory ako IB, je o tom kopec článkou. A taký i7 2600k môžeš kúpiť aj za 270€ http://procesory.heureka.sk/intel-core-i7-2600k/ a to je v porovnaní s tým i7 3770k čo je v košíku o 45€ menej, a môže byť aj výkonnejší, ako ten drahší.
Konkréne mne dá môj I5 2500k 5 giga bez problémou, ale je to aj o šťastí na kus.

Prípadne môžeš využiť aj nejaké komponenty zo starého kompu (konkrétne disky, tie pozáplavové ceny...) .

Ináč konkrétne ten seagate 3 tb som si objednával v stredu za 110,5€ http://www.gigastore.sk/35-sata/seagate-3tb-hdd-barracuda-st3000dm001-sata600-interni-35-7200rpm-64-mb/ už ju zdvihli, v kamennom obchode v ZA - toľko k tým cenám.
Veľká vďaka za podrobný koment, Peter. Už to celé konzultujem s jedným dodávateľom, od ktorého občas kupujem IT, dám mu aj Tvoj návrh. Monitory mám maximálne 1920x1200, software mám nakúpený, k počítaču bude treba len OS, asi W7. Asi zostanem pri grafike onboard, 16GB RAM, nejaké disky tam prehodím z terajšieho kompu + pridám 1 dvojterový, SSD a 1 raptor. Nejakú DVD napalovačku, čítačku kariet a bude vymalováno na pár rokov
Do nového počítača ma tlačí aj nový foťák, konverzia 82 RAWov do jpg mi dnes zabrala na terajšom PC viac ako hodinu
Maj sa a dobré svetlo...
 
4pepe
2013-01-14 07:21:45+01
Daj potom vedieť čo ste poskladali, ono nie je problém hocikedy tú grafiku dokúpiť, keď bude potreba, a je to komponent ktorý strašne stráca na cene, príklad gtx 580 nová keď vyšla stála cca 450€, a teraz je ju problém predať v bazári za 200€.
Časom možno budeš potrebovať dokúpiť ram, pri tom ako sa vivýja megapixelová vojna.

Tiež prajem dobré svetlo, a dobre poskladajte
 
POKY
2013-01-14 10:06:39+01
príspevok od: 4pepe
Dodo_bb soráč moja chyba mal som si uvedomiť na akom fóre som, predpokladám ze tých 500-1000€ je bez ceny softu. Tu som niečo navrhol http://www.tichepc.sk/Kosik?arg1=MTEyNTM0OjF8MTA4ODAxOjF8OTYyOTc6MXwxMTQ5NjE6MXwxMDk3NzQ6MXwzNjY5NToxfDkzMTAyOjF8ODg4NDM6MXwxMDgzOTE6MXw%3d 100€ cez 1000 € ale je to jeden z drahších šopov ale nie je problém s reklamáciou a aj dobre poradia, v prípade potreby poskladajú...
Dá sa ušetriť, výberom cez cenové vyhľadávače..., prípadne u nás je kamenný obchod ktorý garantuje lepšie ceny ako sú na nete(dosť to využívam).
Tiež neuviedol si aké máš rozlíšenie na tých monitoroch, pokiaľ len 1920x... netreba grafiku, pokiaľ viac, treba uvažovať aj s ňou.
Dá sa ušetriť na chladiči, niečo na ramkách, menší disk, (niekto má problém so seagate značkou, ja nie) skrinku čo som tam dal z môjho pohľadu to najlepšie v danej cene na trhu, takisto zdroj(na tom by som moc nešetril). Tiež je dôležité či plánuješ cpu taktovať, ak nie môže sa dať lacnejší, ale škoda nevyužiť jeho potenciál. A na taktovanie hlavne to extrémne sú výhodnejšie SB procesory ako IB, je o tom kopec článkou. A taký i7 2600k môžeš kúpiť aj za 270€ http://procesory.heureka.sk/intel-core-i7-2600k/ a to je v porovnaní s tým i7 3770k čo je v košíku o 45€ menej, a môže byť aj výkonnejší, ako ten drahší.
Konkréne mne dá môj I5 2500k 5 giga bez problémou, ale je to aj o šťastí na kus.

Prípadne môžeš využiť aj nejaké komponenty zo starého kompu (konkrétne disky, tie pozáplavové ceny...) .

Ináč konkrétne ten seagate 3 tb som si objednával v stredu za 110,5€ http://www.gigastore.sk/35-sata/seagate-3tb-hdd-barracuda-st3000dm001-sata600-interni-35-7200rpm-64-mb/ už ju zdvihli, v kamennom obchode v ZA - toľko k tým cenám.
Veľmi dobrá zostava. Absolútne odporúčam. Naštastie tam nieje grafika, lebo by som asi penil
 
galaximato
2013-02-05 13:47:19+01
príspevok od: @photomaro
CPU je procesor, potrebujes aspon i5 a najlesie i7 od intelu, minimalne 8GB RAM, grafika 1 GB (myslim, ze nam vplyv na strih videa). inak HD nenastrihas...
No neviem lebo mnse pri rebderovani najviac pap CPU a GPU CUDA
Ram fakt minimum render je zrut hlavne procesoru ale ako pisali hore zalezi aky software pouzivas na strihanie ja hlavne vegas 12 64bit
 
jamgurmi
2013-02-05 14:03:09+01
dost dolezite pre profi pracu je graficka karta - napr. Blackmagic a pod.
 
robo.gallo
2016-07-24 12:22:36+02
Pri hľadaní informácii o novom PC pre strih videa som našiel aj toto vlákno, ktoré som si prešiel. Rád by som ho využil a opýtal sa skúsených na radu.
Doposiaľ som strihal video v DVD formáte no už rok sa mi zhromažďujú materiály urobené s novou GoPRo. Moje pokusy zostrihať nejaké sekvencie vo FULL HD stroskotali na pomalom spracovaní, na ktoré som nemal nervy. A tak nastal čas na upgrade PC.
Moja otázka znie: Oplatí sa mi upgradovať nasledovnú PC konfiguráciu (ak áno, ktoré komponenty by problém vyriešili) alebo radšej zakúpiť nový PC (v súčasnosti problém s financiami).
Vopred ďakujem

Základná doska INTEL DX58SO X58
Procesor Intel Core i7-920 2.66Ghz 8MB
2x HDD 1TB SATA2 7200 rpm 32MB
Pamäť DDR3 6GB (3x2GB)
Grafika ATI RADEON HD 4800

Soft: Adobe Premiere Pro CS5
 
nihilphoto
2016-07-24 12:31:51+02
príspevok od: robo.gallo
Pri hľadaní informácii o novom PC pre strih videa som našiel aj toto vlákno, ktoré som si prešiel. Rád by som ho využil a opýtal sa skúsených na radu.
Doposiaľ som strihal video v DVD formáte no už rok sa mi zhromažďujú materiály urobené s novou GoPRo. Moje pokusy zostrihať nejaké sekvencie vo FULL HD stroskotali na pomalom spracovaní, na ktoré som nemal nervy. A tak nastal čas na upgrade PC.
Moja otázka znie: Oplatí sa mi upgradovať nasledovnú PC konfiguráciu (ak áno, ktoré komponenty by problém vyriešili) alebo radšej zakúpiť nový PC (v súčasnosti problém s financiami).
Vopred ďakujem

Základná doska INTEL DX58SO X58
Procesor Intel Core i7-920 2.66Ghz 8MB
2x HDD 1TB SATA2 7200 rpm 32MB
Pamäť DDR3 6GB (3x2GB)
Grafika ATI RADEON HD 4800

Soft: Adobe Premiere Pro CS5
Ja by som siel do ssdcka a pridal aspon na 16 gb ram

Ale je aj pravda, ze cim novsi procak, tym rychlejsie renderovanie

Neviem inak ako to je s premiere pro, ale ak ti ide o samotnu pracu s videami a nevadi ti dlhsi rendering, tak Final Cut Pro X ma funkciu, kedy ti full hd video spracuje do nizsieho rozlisenia, aby si mohol s nim pracovat a vysledy render spracuje vo full hd. Vola sa to proxy media. Skus pozriet, ci aj PP ma taku funkciu, mohlo by ti to pomoct.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()