Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Nikon servis

SK_8er
2011-09-20 13:10:39+02
Zdravim, tato tema je len take varovanie pre vas, ktorych sa to tyka alebo bude tykat. A nieco ako to prebieha...

22.8. som posielal nikon d80 do servisu lebo mi vypisalo "Err" ... 24.8. bol fotacik uz doruceny do servisu 29.8. mi prisiel list kde boli pisane informacie o fotaku, kedy bol prijaty, kedy je odhadovany datum opravy atd ... hned som volal do servisu, lebo som cakal ze uz budu mat aj cenu po tyzdni ale na stranke nebola... na nikon.cz -> servis -> sledovanie zakazky ... bolo pisane, ze moj fotak caka v rade alebo nieco take... v servise mi povedali, ze maju 14 dni na nacenenie opravy, tak som si povedal ze ok necham to tak... okolo 4.9. mi tam skocilo, repair in progress ... tak som sa potesil ze uz to opravuju ... lenze to som tam mal az do dnes co je 20.9. som si poveda,l ze asi najprv vybavuju teda zarucny servis a pozarucny az ked maju cas... ale nedalo mi a tak som tam teraz volal zas a slecna mi povedala ze sa zrejme dakde stala chyba, ze fotak je uz opraveny od 7.9. a stalo to 43 euro...

ja ze no to je pekne, som spokojny aj so sumou, ale tak ani na stranke som to nikde nemal, ziadne info nic som nepotvrdil ... a fotak este stale neodoslali a keby som tam nevolal tak mozem cakat mozno este niekolko mesiacov kym si ho tam dakto vsimne v rohu ze aha daky fotak... ale teta povedala, ze to dako popozenie a ze snad buduci tyzden uz fotak bude spat ... a ze keby som nebol spokojny so sumou opravy, tak ze oni fotak zas rozoberu a daju tam stare suciastky a vratia ho spat ... no to by som si pozrel teda

takze koniec bajky znie -> radsej si zavolajte o info uz sa neda doverovat ani nikonu
 
WildSammy
2011-09-20 14:18:44+02
Mna by zaujimalo ako si tam poslal fotak? Priamo na adresu servisu v Prahe? Budem totiz posielat aj ja
 
Marcel Rebro
2011-09-20 14:21:48+02
príspevok od: WildSammy
Mna by zaujimalo ako si tam poslal fotak? Priamo na adresu servisu v Prahe? Budem totiz posielat aj ja
ma nesserte ... Ňikony sa aj kazia?
 
SK_8er
2011-09-20 14:24:55+02
príspevok od: WildSammy
Mna by zaujimalo ako si tam poslal fotak? Priamo na adresu servisu v Prahe? Budem totiz posielat aj ja
isiel som na hradsku 3g v bratislave, a tam som odovzdal fotak podpisal papiiirek a odisiel, skus pozret -> http://www.pentask.sk/default.asp?inc=inc/servis.htm ci to mozes zaslat im a oni to poslu za teba do prahy ... alebo daj dakemu znamemu co chodi do BA
 
slavmiro
2011-09-20 14:27:17+02
zaver je skor neverit internetu, evidentne to z ich strany vyzaduje manualny input zapisovat statusov opravy. A nikomu sa nechce taketo e-tickety vypisovat, zvlast v prazdninovych mesiacoch.
Do servisu na opravy mimo/po zaruke bud napriamo, cim plati odosielatel postovne, alebo to posunut do nejakej kamennej predajne fototechniky ktora si s Nikon CZ posiela pravidelne balicky s tovarom. Napr. Megafoto..
 
belolop
2011-09-20 14:30:27+02
príspevok od: Marcel Rebro
ma nesserte ... Ňikony sa aj kazia?
Ano kazia .Ja som práve doriešil reklamáciu mojej D5100 ( v režime live view nefungoval autofocus). Mal som ho cca dva mesiace. Peniaze sú už späť našťastie.
 
Saas
2011-09-20 14:31:22+02
Dával som opravovať objektív, cez Penta SK. Tiež som musel volať do Prahy, lebo dlhšie (cca 10 dní) sa nič nedialo. Potom to však šlo rýchlo.

 
WildSammy
2011-09-20 14:39:23+02
príspevok od: Marcel Rebro
ma nesserte ... Ňikony sa aj kazia?
Mne odnova vrzgaju dvierka na CFke pri drzani fotaku a nespolupracuje mi spravne s AF assistom na blesku. Dvierka viem, ze opravia a ten AF assist aspon skusim ak to nevyriesia aspon som skusil a budem nuteny pouzivat len stredovy bod s AF assistom. Na ostatnych mam totiz BF so vsetkymi sklami a s oboma bleskami. Inac sa nekazia od kupy na nom nepozorujem ziadne zmeny aky kupis, taky mas
 
WildSammy
2011-09-20 14:53:28+02
príspevok od: belolop
Ano kazia .Ja som práve doriešil reklamáciu mojej D5100 ( v režime live view nefungoval autofocus). Mal som ho cca dva mesiace. Peniaze sú už späť našťastie.
Predpokladam, ze Ti ten AF nefungoval si Sigmou, ktoru bolo treba flashnut novym firmwarom, aby fungoval ak to bol Nikkor, tak beriem spat
 
majkyke
2011-09-20 20:38:42+02
príspevok od: WildSammy
Mne odnova vrzgaju dvierka na CFke pri drzani fotaku a nespolupracuje mi spravne s AF assistom na blesku. Dvierka viem, ze opravia a ten AF assist aspon skusim ak to nevyriesia aspon som skusil a budem nuteny pouzivat len stredovy bod s AF assistom. Na ostatnych mam totiz BF so vsetkymi sklami a s oboma bleskami. Inac sa nekazia od kupy na nom nepozorujem ziadne zmeny aky kupis, taky mas
Toto som mal aj ja na D300,stacilo pol zavitu povolit srubky co drzia dvierka,a prestali vrzgat.
 
majkyke
2011-09-20 20:40:34+02
Moje skusenosti so servisom Nikon v Prahe su ovela,ovela horsie,a keby som im po tyzdni nezavolal,asi by ani nevedeli ze tam moj balik maju...
 
SK_8er
2011-09-20 20:51:52+02
príspevok od: slavmiro
zaver je skor neverit internetu, evidentne to z ich strany vyzaduje manualny input zapisovat statusov opravy. A nikomu sa nechce taketo e-tickety vypisovat, zvlast v prazdninovych mesiacoch.
Do servisu na opravy mimo/po zaruke bud napriamo, cim plati odosielatel postovne, alebo to posunut do nejakej kamennej predajne fototechniky ktora si s Nikon CZ posiela pravidelne balicky s tovarom. Napr. Megafoto..
nech su lenivi ako chcu ... ale aj tak musia dat informovat ci suhlasim so sumou a nikto ma neinformoval ... a fotak je uz 2 tyzdne opraveny aj bez mojho suhlasu ( urcite by som suhlasil so sumou 43 euro ... ale princip) a vyzera to fakt tak ze opravili a polozili vedla na policku a dalej si ho ani nikto nevsimol ... taky velky servis by v tom mohol mat poriadok ...

je to fotak mojej priatelky, ktora to ma ako hobby, ale keby tam zaslal niekto fotak, s ktorym sa zivi a toto by spravil,i ze by uz bol opraveny a on by nechcel stale vyvolavat do servisu, ked si to moze kontrolovat na stranke ... tak dakujem ked to neaktualizuju a on by zistil ze uz ma 2 tyzdne opraveny fotak a len tam caka kym si ho niekto vsimne a odosle ...
 
trnavsky
2011-09-20 21:18:15+02
Po tom, čo sa mi po servise v Prahe zmenil BF na FF (nie full frame ), urobil som si výlet do Rakúska - Traiskirchen, priamo do Servisu. Pri pulte mi povedali, že to bude hotové do 10 dní - emailom mi oznámili o 12 dní. vyzdvihol som si ho presne o 14 dní, čiže 10 pracovných.
 
slavmiro
2011-09-20 23:29:37+02
príspevok od: SK_8er
nech su lenivi ako chcu ... ale aj tak musia dat informovat ci suhlasim so sumou a nikto ma neinformoval ... a fotak je uz 2 tyzdne opraveny aj bez mojho suhlasu ( urcite by som suhlasil so sumou 43 euro ... ale princip) a vyzera to fakt tak ze opravili a polozili vedla na policku a dalej si ho ani nikto nevsimol ... taky velky servis by v tom mohol mat poriadok ...

je to fotak mojej priatelky, ktora to ma ako hobby, ale keby tam zaslal niekto fotak, s ktorym sa zivi a toto by spravil,i ze by uz bol opraveny a on by nechcel stale vyvolavat do servisu, ked si to moze kontrolovat na stranke ... tak dakujem ked to neaktualizuju a on by zistil ze uz ma 2 tyzdne opraveny fotak a len tam caka kym si ho niekto vsimne a odosle ...
este jedna poloha, mozno trochu iny je pristup servisu k profi telam D1,2,3/D100/200/300/700 a iny k amaterskym triedam. Mne menili na D300 dva servopohony zdvihu a navratu zrkadla, pricom som platil vyse dvojnasobok toho co ty. Ale za 2 tyzdne som to mal s5, ani som sa o to aktivn nezaujimal, len do servisnej sprievodky sa vyplnilo ze do 100EUR cenu akceptujem bez aviza..
 
SK_8er
2011-09-21 00:13:09+02
príspevok od: slavmiro
este jedna poloha, mozno trochu iny je pristup servisu k profi telam D1,2,3/D100/200/300/700 a iny k amaterskym triedam. Mne menili na D300 dva servopohony zdvihu a navratu zrkadla, pricom som platil vyse dvojnasobok toho co ty. Ale za 2 tyzdne som to mal s5, ani som sa o to aktivn nezaujimal, len do servisnej sprievodky sa vyplnilo ze do 100EUR cenu akceptujem bez aviza..
no to je pekne, niekto moze d80 pouzivat ako zalozne telo ... a myslim ze neuprednostnuju ... proste len spravili chybu... a nespravili ju prvykrat.... ale sme len ludia, ja som to sem napisal len pre to aby si to ludia radsej kontrolovali... tazke je uz to, poslat svoj fotak do servisu a vediet ze bez neho budes daky cas... ale zistenie ze si ho uz mohol mat davno doma je este tazsie...

nuz ked sme zavisli na svojich masinkach, co narobime :-P
 
slavmiro
2011-09-21 00:29:46+02
príspevok od: SK_8er
no to je pekne, niekto moze d80 pouzivat ako zalozne telo ... a myslim ze neuprednostnuju ... proste len spravili chybu... a nespravili ju prvykrat.... ale sme len ludia, ja som to sem napisal len pre to aby si to ludia radsej kontrolovali... tazke je uz to, poslat svoj fotak do servisu a vediet ze bez neho budes daky cas... ale zistenie ze si ho uz mohol mat davno doma je este tazsie...

nuz ked sme zavisli na svojich masinkach, co narobime :-P
nuz treba si zdvojit vybavu, na dve auta, dve DSLR, dve deti, dva bajky, 2xsnb, enem manzelku jednu.
 
belolop
2011-09-22 14:25:13+02
príspevok od: WildSammy
Predpokladam, ze Ti ten AF nefungoval si Sigmou, ktoru bolo treba flashnut novym firmwarom, aby fungoval ak to bol Nikkor, tak beriem spat
Nikkor 18-55 a nebol problém v objektíve ale nejaký senzor na základnej doske. Ale nepoučil som sa a opať som objednal 5100ku . Nuž hádam sa nesklamem.
 
Marek Janicko
2012-07-09 10:24:01+02
Chlopaci vie niekto poradit?

Uz davnejsie som cital, ze prazsky servis je dost na prd tak som si svoje reklamacky ustrazil i tak som mal zaujimave skusenosti.
Svoje baliky som si pekne krasne manualne trackoval o com prazsky servis netusil a mal som s nimi zopar vyhrotencyh situacii kedy som zisitl, ze mi klamu (tak ci tak museli to priznat, kedze som mal mena a cas kto kedy to prevzal) + ked opravili techniku tak nieco dalsieho pokazili a uz nemam chut im 3ti krat poslat fotak. Rovno tam zajdem osobne.

Rad by som sa dopatral na riaditela prazskeho servisu a pekne krasne si to vydiskutoval s nim co su to za sposoby, kedze som do znacky nikon nadzigal kopec penazi a servis maju horsi, ako na blsaku. A to ma este caka buducorocna investicia do D800 a 70-200.

Najde sa tu niekto, kto s takym kontaktom disponuje (mail alebo telefon)? Rozhodne to tak nechcem nechat. Diky
 
keko
2012-07-09 10:35:32+02
príspevok od: Marek Janicko
Chlopaci vie niekto poradit?

Uz davnejsie som cital, ze prazsky servis je dost na prd tak som si svoje reklamacky ustrazil i tak som mal zaujimave skusenosti.
Svoje baliky som si pekne krasne manualne trackoval o com prazsky servis netusil a mal som s nimi zopar vyhrotencyh situacii kedy som zisitl, ze mi klamu (tak ci tak museli to priznat, kedze som mal mena a cas kto kedy to prevzal) + ked opravili techniku tak nieco dalsieho pokazili a uz nemam chut im 3ti krat poslat fotak. Rovno tam zajdem osobne.

Rad by som sa dopatral na riaditela prazskeho servisu a pekne krasne si to vydiskutoval s nim co su to za sposoby, kedze som do znacky nikon nadzigal kopec penazi a servis maju horsi, ako na blsaku. A to ma este caka buducorocna investicia do D800 a 70-200.

Najde sa tu niekto, kto s takym kontaktom disponuje (mail alebo telefon)? Rozhodne to tak nechcem nechat. Diky
To bude asi hodne tajne cislo
Osobne by som ich nezatracoval, nemam s nimi zle skusenosti. Ale to sa tyka mechanickych aparatov. Podla vsetkeho servis je vzdy traumatzujuca okolnost, nech uza sa tyka auta, fotaku ci zdravia.
Bola by este moznost si vyhliadnut servis v zahranici lenze... Neviem o akom aparate hovoris, ale s najvacsou pravdepodobnostou fotak putuje do servisneho strediska mozno v Bruseli, mozno v Hnoveri ...
 
atariak
2012-07-09 10:54:26+02
nechcem byt svina, ale... to je ta vyhoda kupovania HW na SK, ako ju casto radi prezentuju SK predajcovia-ze ti to odservisuju u nas.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()