Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Uprava fotiek rada

papes
papes 2016-12-14 18:53:11+01
Caute mám foták nikon d5200 a potreboval by som poradit ako dokazem ziskat na fotografii taketo pekne farby ako su na tychto fotkach
 
JohnNewton
2017-02-22 17:24:07+01
Max. Jpeg sa dá získať konveriou z RAWu, nastavením kvality pri uložení na 100% a vzorkovaním 1:1. Vtedy sa bude objemovo približne rovnať rovnať RAWu.
 
Fatty
2017-02-22 20:02:38+01
príspevok od:
a pre vsetkych snilkov ktory si myslia, ze sa naucia tak nastavovat potrebne veci na fotoaparate aby ten jpg vyzeral verne, ten fotak to nikdy neodfoti tak ako chcete, on sa k tomu iba priblizi asi na 70%...to ostatne si upravi ako sa jemu zachce.
preco by nemohol? what you see is what you get...to co vidis na displeji pred stlacenim spuste bude aj zaznamenane na karte.
iste, nebavme sa teraz o miere skreslenia displejov, ale v principe to mozne je. s kvalitnym displejom.
 
Fatty
2017-02-22 20:06:50+01
príspevok od: JohnNewton
Max. Jpeg sa dá získať konveriou z RAWu, nastavením kvality pri uložení na 100% a vzorkovaním 1:1. Vtedy sa bude objemovo približne rovnať rovnať RAWu.
tak určiteeee, ak to bude nejaky spešl 8-bitovy raw tak hádam aj áno
 
blahoslav J B Art
2017-02-22 20:19:10+01
cez vikend budem na oslave jubilea ... ma tam byt RAW torta aj klasicka pecena (komprimovana) torta ... potom dam vediet, ci je lepsia RAW alebo pecena ... aj ked finalny produkt, ergo hovno, bude asi rovnake
 
JohnNewton
2017-02-23 05:14:51+01
príspevok od: blahoslav J B Art
cez vikend budem na oslave jubilea ... ma tam byt RAW torta aj klasicka pecena (komprimovana) torta ... potom dam vediet, ci je lepsia RAW alebo pecena ... aj ked finalny produkt, ergo hovno, bude asi rovnake
Perla hodná génia, akurát že do relácie "moja mama varí lepšie ako Tvoja "
 
JohnNewton
2017-02-23 05:15:50+01
príspevok od: Fatty
preco by nemohol? what you see is what you get...to co vidis na displeji pred stlacenim spuste bude aj zaznamenane na karte.
iste, nebavme sa teraz o miere skreslenia displejov, ale v principe to mozne je. s kvalitnym displejom.
OMG
 
Fatty
2017-02-23 09:37:38+01
príspevok od: JohnNewton
OMG
čo omg? uveď dôvody prečo si myslíš opak
 
JohnNewton
2017-02-23 12:35:00+01
príspevok od: Fatty
čo omg? uveď dôvody prečo si myslíš opak
Vzdávam sa
 
Fatty
2017-02-23 14:40:33+01
príspevok od: JohnNewton
Vzdávam sa
tak rýchlo? škoda
 
jozef84
2017-02-23 14:55:02+01
príspevok od: JohnNewton
Vzdávam sa
prečo, veď máš pravdu.
 
JohnNewton
2017-02-23 15:03:11+01
príspevok od: jozef84
prečo, veď máš pravdu.
https://overinteractie.files.wordpress.com/2011/06/dqwindmill1.gif

 
acton
2017-02-23 15:05:21+01
príspevok od: Fatty
preco by nemohol? what you see is what you get...to co vidis na displeji pred stlacenim spuste bude aj zaznamenane na karte.
iste, nebavme sa teraz o miere skreslenia displejov, ale v principe to mozne je. s kvalitnym displejom.
ked sa mame bavit o tom ci to co vidis na malom monitore aj v skutocnosti odfoti je diskutabilne lebo to co som pisal, ze iba 70% z toho co tam nastavis aj fotoaparat odfoti to som si nevymyslel to som kedysi cital niekde... cize zaznamena 70% z toho co by si chcel aby zaznamenalo a z ostatnych 30 si tam dorobi fotak ako sa mu zachce, dalej to cele vydel cislom 4 alebo 5 a dostanes jpg.
 
jozef84
2017-02-23 15:08:42+01
príspevok od: JohnNewton
https://overinteractie.files.wordpress.com/2011/06/dqwindmill1.gif

yes. niekomu rozum nenaleješ, musí prísť na to sám.
 
Azimut
2017-02-23 16:06:41+01
príspevok od: acton
ked sa mame bavit o tom ci to co vidis na malom monitore aj v skutocnosti odfoti je diskutabilne lebo to co som pisal, ze iba 70% z toho co tam nastavis aj fotoaparat odfoti to som si nevymyslel to som kedysi cital niekde... cize zaznamena 70% z toho co by si chcel aby zaznamenalo a z ostatnych 30 si tam dorobi fotak ako sa mu zachce, dalej to cele vydel cislom 4 alebo 5 a dostanes jpg.
Nič v zlom,ale sa mi zdá, že viac rátaš,ako fotíš . Všetci tu,alebo skoro všetci vedia,že správne je fotiť do rawu /aj ja/, ale z nejakého dôvodu fotia do JPG a sú spokojní.. Ja napr. z tých JPG výgrckov si robím fotoknihy, mám ich sedem /na tú prvú sa nedá pozerať /, ale posledné štyri majú u širokého publika fíha efekt, a každý hovorí,že to musím mať parádny foťák a ani jeden pozerač knihy nespomenul ani raw ani JPG. A áno, do JPG by som nemal fotiť, ale čo už... Keď budem mať zostavu za 3.000 , tak možno to zmením... Mier...
 
JohnNewton
2017-02-23 16:27:56+01
príspevok od: Azimut
Nič v zlom,ale sa mi zdá, že viac rátaš,ako fotíš . Všetci tu,alebo skoro všetci vedia,že správne je fotiť do rawu /aj ja/, ale z nejakého dôvodu fotia do JPG a sú spokojní.. Ja napr. z tých JPG výgrckov si robím fotoknihy, mám ich sedem /na tú prvú sa nedá pozerať /, ale posledné štyri majú u širokého publika fíha efekt, a každý hovorí,že to musím mať parádny foťák a ani jeden pozerač knihy nespomenul ani raw ani JPG. A áno, do JPG by som nemal fotiť, ale čo už... Keď budem mať zostavu za 3.000 , tak možno to zmením... Mier...
Ale to predsa nie je povinné, len je dobre vnímať prednosti, ktoré RAW ponúka. A možno sa to nezdá, ale čím menší snímač, tým menej priestoru máš na degradáciu TK.
 
acton
2017-02-23 17:28:40+01
príspevok od: Azimut
Nič v zlom,ale sa mi zdá, že viac rátaš,ako fotíš . Všetci tu,alebo skoro všetci vedia,že správne je fotiť do rawu /aj ja/, ale z nejakého dôvodu fotia do JPG a sú spokojní.. Ja napr. z tých JPG výgrckov si robím fotoknihy, mám ich sedem /na tú prvú sa nedá pozerať /, ale posledné štyri majú u širokého publika fíha efekt, a každý hovorí,že to musím mať parádny foťák a ani jeden pozerač knihy nespomenul ani raw ani JPG. A áno, do JPG by som nemal fotiť, ale čo už... Keď budem mať zostavu za 3.000 , tak možno to zmením... Mier...
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()