Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Oddelenie resp. maskovanie oblaku od oblohy

MilanSch
2020-05-13 10:48:36+02
Dobrý deň, len pripomínam, že som na tomto fóre len krátko a hľadal som niečo o tejto problematike. Možno to tu niekde je, ale nenašiel som to.

Skúmam, ako oddeliť oblak od oblohy a potreboval by som postup (možno až profesionálny postup) k tejto záležitosti, ako sa hovorí od začiatku. Chcem si spraviť vlastnú knižnicu ( okolo 40 ks) takto separovaných oblakov prípadne z nich vytvoriť štetce pre Photoshop.

Mám začiatočnícke skúsenosti v Lightroome, priemerné v Photoshope i After Effects a ostatné programy momentálne nie sú podstatné.

Včera bola obloha celkom kontrastná, obláčiky v správnych tvaroch, slnko v správnom uhle a nafotil som asi 100 snímkov. Oblohu som fotil na Panasonic Lumix G80 do RAW, polarizačný filter, slnečná clona, režim M, objektív (Panasonic 12-60 mm f/3, 5-5, 6 Aspherical POWER O.I.S) na statíve s vypnutou stabilizáciou, užívateľské WB, ISO 200, káblová spúšť...Dúfam, že som nič neopomenul.

Viem, že na YT sú nejaké videá, kde si vytvárajú masku pomocou modrého kanála následná manipulácia s úrovňami atď. Alebo cez Black and White vrstvu úprav si stiahnu modrú na minimum atď. Verím však, že sa tu nájde niekto, kto to robil, "zašiel ešte ďalej" Je ochotný sa podeliť o svoje skúsenosti resp. aspoň odkázať na nejaký PRO tutoriál. Ďakujem
 
MaxGamut
2020-05-27 03:29:58+02
Pytate sa, ci tu je niekto, kto vie viac ako Google a Youtube dokopy ?
Nie je...

K spominanym postupom jedine pridam, ze je dobre smerom ku priesvitnemu okraju oblaky desaturovat, aby sa ich povodny farebny ton nebil s pripadnym novym pozadim.
 
vilkoo
2020-05-27 11:58:55+02
www.milujemefotografii.cz
 
photox
2020-05-27 14:16:21+02
Oblaky ako stetce mi pripada uplne zbytocne lebo kazdy oblak treba pracne prisposobovat oblohe. Ovela jednoduchsie je vymenit celu oblohu. Zaujima ma na co ti su tie oblaky? Na aky druh fotografie?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()