Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Fotografia ala Katarina Zitnanska

mirozvolen
2011-03-02 18:49:02+01
cavte, viem,ze by som sa mal pytat priamo autorky, ale zaujima ma, ako asi moze upravovat fotografie pani Zitnanska. ci to je o praci vo fotoshope, alebo zalezi aj o objektive, ide mi hlavne o farebnost jej fotografi ktore robi i v interieri. dikes
 
kecal
2011-03-02 18:59:40+01
príspevok od: mirozvolen
cavte, viem,ze by som sa mal pytat priamo autorky, ale zaujima ma, ako asi moze upravovat fotografie pani Zitnanska. ci to je o praci vo fotoshope, alebo zalezi aj o objektive, ide mi hlavne o farebnost jej fotografi ktore robi i v interieri. dikes
aspoň link keby si dal ...............
 
mirozvolen
2011-03-02 19:13:03+01
príspevok od: kecal
aspoň link keby si dal ...............
tu je http://www.katarinazitnanska.sk/
 
kecal
2011-03-02 19:17:00+01
príspevok od: mirozvolen
tu je http://www.katarinazitnanska.sk/
myslel som link na fotku, 2, 3 ktoré sú \"ukážkové\" o čo ti ide ...
 
mirozvolen
2011-03-02 19:24:37+01
príspevok od: kecal
myslel som link na fotku, 2, 3 ktoré sú \"ukážkové\" o čo ti ide ...
naprikklad fotka 09 v odiely priprava, neda sa mi poslat link, lebo fotka je v ramci webstaranky....myslim farebnost tej fotky, tie farby su zive a teple...co na to najviac vplyva,ci postproces,objektiv...
 
micuro
2011-03-02 19:28:54+01
príspevok od: mirozvolen
naprikklad fotka 09 v odiely priprava, neda sa mi poslat link, lebo fotka je v ramci webstaranky....myslim farebnost tej fotky, tie farby su zive a teple...co na to najviac vplyva,ci postproces,objektiv...
moj nazor dobry objektiv..hlavne kvoli dobrej krezbe a ale na farebnost viac malo vplyv vyvazenie bielej,tipol by som ze bol pouzity blesk a biela vyvazena na blesk,denne svetlo alebo zamracene..to tomu dodava teple farby
 
kecal
2011-03-02 19:30:15+01
príspevok od: mirozvolen
naprikklad fotka 09 v odiely priprava, neda sa mi poslat link, lebo fotka je v ramci webstaranky....myslim farebnost tej fotky, tie farby su zive a teple...co na to najviac vplyva,ci postproces,objektiv...
na tej foto nie je nič \"zvláštne\" .. Ak chceš také obrázky potrebuješ buď kvalitnejšie zoomy ( 24-70 ), alebo pevné sklá .. zbytok je už vecou softu..

Pošli mi nejakú foto, tvoju, do majlu root zavináč atlas.sk, šlušnejšie naexponovanú, ktorú by si chcel \"upraviť\" na ten štýl .. .-) Ja ti to zrobím aspoň na 10 rôznych.

Najlepšie by bolo ( tú foto ) ako NEF ( raw z foťáku )
 
veronikaS
2011-03-02 19:36:22+01
inak p.Zitnanska robi naozaj velmi krasne fotografie, sledujem ju uz nejaky cas, a su naozaj dost dobre, a to foti tak okolo 5 rokov
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2011-03-02 19:47:42+01
Katku poznam osobne. Naozaj produkuje spolu s manzelom kvalitne veci.

Recept je jednoduchy:
- kvalitna fotografia (profi vybavenie) + photoshop + pluginy + zrucnosti + kus estetickeho citenia
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-02 19:52:34+01
Je vido, ze su fotky robene profesionalnou technikou. Vysokosvetelne objektivy na kvalitnom fotaku urobia gro prace, samozrejme pod dozorom fotografky, ktora svoje remeslo zvlada tak ako sa ma (cit pre kompoziciu a pracu so svetlom). Z dobrych podkladov sa potom robi dobry postprocesing pomerne lahko. Netreba sa hrat s opravovanim chyb, ale len pridat par efektikov, akymi su vinetacia, prevod do CB. V aplikaciach typu Lightroom to ide jednym klikom.
Takze ako u kazdej dobrej profesionalnej fotografie plati:
Priprava+profesionalna fototechnika+kvalitny postprocesing=fotka ako ma byt. Ak vypadne akykolvek element tejto rovnice, fotografia sklzne do priemernosti alebo este nizsie.
 
kralik_j
2011-03-02 20:05:12+01
co je dolezite, priprava spravna kompozicia a expozicia a je 90% uspechu
 
boco
2011-03-02 20:12:19+01
Podľa obrázkov Katky v akcii, tak používa Canon 1Ds a profi pevné svetelné objektívy. Inak u nej je badať veľký pokrok dopredu, keď si porovnáte jej tvorbu pred 2 rokmi a teraz. Takže netreba zúfať a za 2 roky možno budeme taký
 
conan7
2011-03-02 20:21:51+01
príspevok od: boco
Podľa obrázkov Katky v akcii, tak používa Canon 1Ds a profi pevné svetelné objektívy. Inak u nej je badať veľký pokrok dopredu, keď si porovnáte jej tvorbu pred 2 rokmi a teraz. Takže netreba zúfať a za 2 roky možno budeme taký
ja mám také info že používa 5D mark II, ale možno už upgradovala, ty vieš
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-03-02 20:23:53+01
no okrem techniky vsetci pani zabudate na dobre oko..to je to, co tu vseobecne opomina..
 
kralik_j
2011-03-02 20:49:06+01
nemyslim ze to je vsak nieco extra, fotky na urovni co sa ocakava od cloveka co sa tym zivi a prezentuje sa
 
lochnes
2011-03-02 20:58:40+01
Od pani fotografky som cca pred 2 rokmi kupoval 40D + Tokinu 11-16 2.8, vidieť, že vždy iba kvalitku Vtedy som prvý krát držal v ruke Canon EOS 5D mk II ktorý vytlačil aj Tokinu aj 40D
A ku fotografiám a profesionalite asi ťažko niečo... robila aj sestre stužkovú v slabo osvetlenom HC Empírovom divadle... nádhera...profesionalita...
 
katarinaz
 
conan7
2011-03-02 21:24:23+01
no prišla asi najkompetentnejšia osoba, môže sa začať vypočúvanie )))))))))))))))))))))
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-03-02 21:34:05+01
príspevok od: istvic
no okrem techniky vsetci pani zabudate na dobre oko..to je to, co tu vseobecne opomina..
toto je veľmi podstatná pripomienka, poznám práce ľudí na starých mašinách a jedna báseň to je.
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-03-02 21:37:12+01
príspevok od: Peter Svoboda
toto je veľmi podstatná pripomienka, poznám práce ľudí na starých mašinách a jedna báseň to je.
ludia fotia fotoapratmi 180 rokov ,urcite technika je dolezita,ale nemala by sa stat klutom,ked clovek zabuda na tu podstatu..preco vlastne zaznamenava obraz pred sebou..
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()