Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Ktorý tablet okrem iPad a Samsung Galaxy Tab

jan.zitniak
jan.zitniak 2011-04-29 10:23:25+02
Zdravím. Vedeli by ste mi odporučiť na základe praktických skúseností tablet, ktorý by má kvalitný displej, resp. zobrazuje fotografie v prijateľnej pozerateľnej kvalite? Mal by podporovať Wi-Fi, príp. 3G a písanie na "klávesnici" by nemalo byť na obtiaž.

Jedná sa mi o prezeranie fotografií, surfovanie na nete a prispievanie do diskusií (hlavne na ephote

Ak by som vynechal iPad, iPad2 alebo Galaxy Tab existuje nejaké ekvivalentné riešenie?
 
bear
- moderator
2012-01-05 09:24:34+01
príspevok od: Jozef Peniak
mne celkom vadí na S Tab 2 aj ten širokouhlý pomer strán, iPad to má lepšie + reakcie na dotyk sú kapánek pomalšie ako pri iPad + kde sa stala chyba pri tom výkone??? + podpora flash nie je uplná - čiže som takmer na tom ako ked som mal iPad, + trošku nedomyslené konektory a origo puzdro - a to preklápanie displeja je na iPad lepšie - to len človek kuká že kde urobili inženýři chybu. Super je výkon čo sa celkom prejaví pri niektorých aplikáciách, A market kde je kopec vecí zdarma a displej je perfektný čo sa týka farieb kontrastu a pod. je fakt superfasa
Co sa pomeru stran tyka, je to subjektivne. Ak pride Apple so 7" tabletom, urcite zas budu rady pred AppleStore. Mne pomer stran 16:9 vyhovuje a 10" uz pre mna nie je akceptovatelny rozmer pre mobilne zariadenie.

Android ma frontend pisany v Jave, iPad ma IOS, co je C, preto je IOS na slabsich procesoroch sviznejsi. Osobne sa neukajam nad tym ako plynulo sa mi sliduje obrazovka, alebo preklapa display, pokial ma to nezdrzuje. Viac by mi chybal multitasking, alebo ten flash. V novsich Androidoch sa uz viac vyuziva HW akceleracia a animacie su plynule. Jedine, co mi na mojom tablete chyba a preco ho chcem upgradnut na novsi je UBS host funkcia.

Apple iPad som skusal, ale mne pridu tie Apple produkty tak zamerne obmedzene funkciami, ze ma to casto obmedzuje, Nehovorim, ze Android je bez chyby, tiez ma tam zopar veci serie. Nepaci sa mi, ze ho musim rootnut, aby som si nainstaloval VPN klienta.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-05 09:57:17+01
príspevok od: bear
Co sa pomeru stran tyka, je to subjektivne. Ak pride Apple so 7" tabletom, urcite zas budu rady pred AppleStore. Mne pomer stran 16:9 vyhovuje a 10" uz pre mna nie je akceptovatelny rozmer pre mobilne zariadenie.

Android ma frontend pisany v Jave, iPad ma IOS, co je C, preto je IOS na slabsich procesoroch sviznejsi. Osobne sa neukajam nad tym ako plynulo sa mi sliduje obrazovka, alebo preklapa display, pokial ma to nezdrzuje. Viac by mi chybal multitasking, alebo ten flash. V novsich Androidoch sa uz viac vyuziva HW akceleracia a animacie su plynule. Jedine, co mi na mojom tablete chyba a preco ho chcem upgradnut na novsi je UBS host funkcia.

Apple iPad som skusal, ale mne pridu tie Apple produkty tak zamerne obmedzene funkciami, ze ma to casto obmedzuje, Nehovorim, ze Android je bez chyby, tiez ma tam zopar veci serie. Nepaci sa mi, ze ho musim rootnut, aby som si nainstaloval VPN klienta.
ked to zhrniem mne vadí ten blbý flash - a jeho neuplná podpora (čo je asi bordel skor adobe) a škoda že tam nedali normálne USB plnohodnotne...
 
IceDive1
2012-01-05 10:07:54+01
iPad je pekna hracka. Moj 19mes. syn na nom s oblubou sklada puzzle.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-05 10:12:27+01
príspevok od: IceDive1
iPad je pekna hracka. Moj 19mes. syn na nom s oblubou sklada puzzle.
to ide aj na Samsungoch, ja zas riešim tých rozčertených vtákov a zlomyselne prasiatka
 
IceDive1
2012-01-05 10:14:16+01
príspevok od: Jozef Peniak
to ide aj na Samsungoch, ja zas riešim tých rozčertených vtákov a zlomyselne prasiatka
Vtakov mam snad vsetkych ale prasiatka nepoznam.
 
slavmiro
2012-01-05 11:28:54+01
test iPad II, iOS5, Safari
 
slavmiro
2012-01-05 11:32:27+01
sorry za OT, test z toho isteho, Opera mini
 
bubu1687
2012-01-05 19:56:36+01
mno tak nakoniec som nasla od jedneho typka ze mi preda novy IPAD2 za 380 sa mi to zda najnizsia cena jaku som nasla na inzeratoch. lennechapem naco to ludia nakupoili ked to po tyzdnii predavaju D img src="https://img.ephoto.sk/images/theme_default/emoticons/bigsmile.png" alt="" />
 
conan7
2012-01-05 20:23:30+01
príspevok od: bubu1687
mno tak nakoniec som nasla od jedneho typka ze mi preda novy IPAD2 za 380 sa mi to zda najnizsia cena jaku som nasla na inzeratoch. lennechapem naco to ludia nakupoili ked to po tyzdnii predavaju D img src="https://img.ephoto.sk/images/theme_default/emoticons/bigsmile.png" alt="" />
3G?
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-01-05 21:12:58+01
popularita ipadov 2 stupa kazdým dnom, a jeho narast pojde opat hore, ked , podla neoficial info. na Jobsove narodky výjde iPad 3... uvidime.
 
bubu1687
2012-01-07 10:29:01+01
Ja som spokojná aj teraz Vám píšem z neho a tá rYchlost to je dovidenia ani moj pc sa nechýba. A nie nemám 3G lebo aj tak nemám net v mobile a doma a tam kde sa pohybujem mama všade wifi
 
bubu1687
2012-01-09 07:00:23+01
príspevok od: pathy
Ja mam iPad 2 a maximalna spokojnost, pri prezerani webu som nenatrafil este na stranku ktora by robila problem, obrazovka tie uzasna,. Pouzivam ho pri stretnuti s klientom ako prenosne portfolio, ako gameboy a nieje problem vytvorit fakturku a podobne word-excelovske veci.
a v com vytvaraws eord excelovske veci? je nato aj dajaka free app?
 
pathy
2012-01-09 07:35:08+01
príspevok od: bubu1687
a v com vytvaraws eord excelovske veci? je nato aj dajaka free app?
je na to vela aplikacii ktore mozes stiahnut bud zadamo, alebo platene. Ja som dal prednost platenej aplikacii Numbers a druha na word je Pages. Vsetko najdes na appstore.
 
jake
2012-01-09 07:56:09+01
momentalne by som urcite okrem iPad 2 nic ine nebral, mam ho a som maximalne spokojny. Konkurencia zatial nedozrela, treba si pockat. 10 obrazovka mi vyhovuje, casto jazdim takze si vybavim postu a vela pracovnych veci okrem prezerania fotografii. flash sice nejde ale da sa aj bez neho, to su skor napate vztahy medzi Apple a Adobe ale ratam do 2 rokov budu ine formaty.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()