Hore
Fórum » Pokec
 

Fotografovanie šperkov - ponuka prace

FilipLipes
FilipLipes 2012-11-07 20:17:46+01
Hladam niekoho kto by mi nafotil sperky. Jedna sa o cca 30ks. Nechcem to absolutne profesionalne, ziadny mega atelier za tisice eur. Cize kto mate vybavu a zaujem si nieco privyrobit dajte mi vediet.
Samozrejme to nechcem zadarmo.

Napiste mi postu. Cca o dva tyzdne.

Dakujem
 
katjo
2013-02-14 21:12:14+01
príspevok od: slavmiro
misia splnena, fotenie cca 60 ks trvalo 3 hodiny, nafotenych 160 zaberov. Selekcia 67 finalnych zaberov a PP (raw editacia v NX) trvalo 2 hodiny, zakazka odovzdana. Sperky boli nove, original zabalene, cistenie minimalne, spocivalo len v prelesteni v hodvabnej handricke. V PP cistenie nebolo nutne. Pouzite dva 400Ws zablesky, jeden odzadu do mliecneho akrylatu produktoveho stola a druhy zablesk zprava zpredu, zlavej strany odrazka v podobe svetlosedeho fotokartonu.
fotky su fajn,
len sa mi rata to sebavedomie, suverenne s prehladom:
"S dobre pripravenou scenou to musi byt pasova vyroba, za 100 minut cisteho casu fotenia 50 ks done, 30 minut pp a hotovo. "
a realita 2-3x viac
- holt aj majster tesar sa utne
 
slavmiro
2013-02-14 21:24:26+01
príspevok od: katjo
fotky su fajn,
len sa mi rata to sebavedomie, suverenne s prehladom:
"S dobre pripravenou scenou to musi byt pasova vyroba, za 100 minut cisteho casu fotenia 50 ks done, 30 minut pp a hotovo. "
a realita 2-3x viac
- holt aj majster tesar sa utne
Dostal som tu zakazku? Nenariekal ako sa to neda a dostal. Fotenie ma bavi, nezivi, cas ci peniaze nie su v tomto smerodajne. 20€/hod to vydalo a to je umerny honorar. V 90tych rokoch som ako student VS bral brigady 20SKK/hod. Menime menu, nie cenu!
 
pxls.jpg
2013-02-14 22:06:06+01
príspevok od: slavmiro
here you are
Dnes uz som si vedomy urcitych nedostatkov, ale ucim sa kazdou prilezitostou.
Technika Nikon D300 + Nikkor AF28-105/3.5-4.5D. Fotene na F14 na 105mm.

Nikon D600 (FF) som nepouzil koli mensiemu makro zvacseniu daneho objektivu 1:2 a tiez preto, ze mam este stale zasvineny snimac, co by sa pri vysokych clonach mohlo prejavit v zabere a vyzadovalo v PP retus.
je vidno ze si nesvietil kazdy prsten zvlast, vadi mi, ze niektore kamene su uplne tmave pritom maju mat skoro ciru farbu. dost ma rusi aj ta prilis zvyraznena textura podkladu. najlepsie je pouzit plexi cez ktore bude presvitat samostatne nasvietene pozadie, ktore je az v druhom plane par desiatok cm za samotny objektom. potom nevzniknu. inak za take peniaze by som sa s tym samozrejme tiez nekaslal...
 
pxls.jpg
2013-02-14 22:11:09+01
príspevok od: slavmiro
vzacny poznatok, cize na podobne produktovky 85mm, na architekturu 45mm?
na architekturu 17mm
 
Rastislav
2013-03-26 16:36:01+01
Naskytla sa mi príležitosť fotiť šperky. Zaujímal by ma Váš názor na výslené fotky. Každý šperk som fotil priamo zpredu, z uhla a detail. Ďakujem.
 
Napster050
2013-03-26 17:45:18+01
lepšie by to bolo na čiernom pozadí alebo úplne bielom. na tomto šedivom to striebro splýva s pozadím.
 
lgsvgh
2013-03-26 17:53:08+01
príspevok od: Rastislav
Naskytla sa mi príležitosť fotiť šperky. Zaujímal by ma Váš názor na výslené fotky. Každý šperk som fotil priamo zpredu, z uhla a detail. Ďakujem.
Biely lesklý kov, je veľmi ťažký oriešok pre fotografovanie.V tomto prípade bolo silné svetlo. Na šperkoch sú veľké odlesky, a predloha splynula s podložkou. Podľa mňa by bolo treba svetlo aplikovať cez difuzér, a svetlo aplikovať len ako odrazené.
 
Rastislav
2013-03-26 18:16:32+01
príspevok od: Napster050
lepšie by to bolo na čiernom pozadí alebo úplne bielom. na tomto šedivom to striebro splýva s pozadím.
Ďakujem. Nevedel som sa rozhodnúť, skúsil som aj čisto biele sklo, ale mám ho už staršie a je poškriabané a poničené, na priehľadnom klasickom to tiež nebolo ono, nakoniec som použil priesvitné sklo, aby boli aj odlesky pod šperkami, možno som mal dať pod neho bielu podložku, alebo svetlo, tým by sa asi zosvetlilo a asi by vyniklo striebro.
 
Napster050
2013-03-26 18:20:43+01
príspevok od: Rastislav
Ďakujem. Nevedel som sa rozhodnúť, skúsil som aj čisto biele sklo, ale mám ho už staršie a je poškriabané a poničené, na priehľadnom klasickom to tiež nebolo ono, nakoniec som použil priesvitné sklo, aby boli aj odlesky pod šperkami, možno som mal dať pod neho bielu podložku, alebo svetlo, tým by sa asi zosvetlilo a asi by vyniklo striebro.
aj na čiernej lesklej podložke sa dá dosiahnuť zaujímavý skoro biely vzhľad. stačí, ked sa nad nu dá kus bieleho kartóna, ktorý bude odrážať svetlo.
 
j.a.r.o.
2013-03-26 18:26:12+01
príspevok od: Rastislav
Naskytla sa mi príležitosť fotiť šperky. Zaujímal by ma Váš názor na výslené fotky. Každý šperk som fotil priamo zpredu, z uhla a detail. Ďakujem.
Asi mala byť väčšia DOF, tie šperky by mali byť zaostrené celé a nie len časť (hlavne na tej tretej fotke) a menej svetla.
 
Rastislav
2013-03-26 18:34:06+01
príspevok od: lgsvgh
Biely lesklý kov, je veľmi ťažký oriešok pre fotografovanie.V tomto prípade bolo silné svetlo. Na šperkoch sú veľké odlesky, a predloha splynula s podložkou. Podľa mňa by bolo treba svetlo aplikovať cez difuzér, a svetlo aplikovať len ako odrazené.
Ďakujem za pripomienku. Bolo to fotené v svetelnom stane a po bokoch stanu boli softboxy s trvalými svetlami. Možno som to v počítači príliš zosvetlil. Neviem ako na iných monitoroch, ale na mojom eize kontrast medzi šperkami a pozadím síce nie je veľký, ale až tak veľmi to nesplýva. Pridávam aj .jpg-čka priamo ako vyšli z foťáku, na nich je ten kontrast síce väčší, ale pozadie je dosť tmavšie, ako bolo v skutočnosti.
 
Rastislav
2013-03-26 18:36:02+01
príspevok od: Napster050
aj na čiernej lesklej podložke sa dá dosiahnuť zaujímavý skoro biely vzhľad. stačí, ked sa nad nu dá kus bieleho kartóna, ktorý bude odrážať svetlo.
Dobre vedieť, dík za tip.
 
Rastislav
2013-03-26 18:41:03+01
príspevok od: j.a.r.o.
Asi mala byť väčšia DOF, tie šperky by mali byť zaostrené celé a nie len časť (hlavne na tej tretej fotke) a menej svetla.
Každý šperk som fotil z predu a z uhla - tam som priclonil, aby bol skoro celý ostrý, tretiu som robil každému ako taký detail pri clone 2,8 aby som dosiahol efekt ako je na tretej fotke, to už bol len taký kreatívny výstrelok.
 
j.a.r.o.
2013-03-26 18:43:32+01
príspevok od: Rastislav
Každý šperk som fotil z predu a z uhla - tam som priclonil, aby bol skoro celý ostrý, tretiu som robil každému ako taký detail pri clone 2,8 aby som dosiahol efekt ako je na tretej fotke, to už bol len taký kreatívny výstrelok.
OK. To som nevedel.
 
Rastislav
2013-03-26 18:45:07+01
príspevok od: j.a.r.o.
OK. To som nevedel.
V pohode .
 
slavmiro
2013-03-26 18:58:35+01
príspevok od: pxls.jpg
je vidno ze si nesvietil kazdy prsten zvlast, vadi mi, ze niektore kamene su uplne tmave pritom maju mat skoro ciru farbu. dost ma rusi aj ta prilis zvyraznena textura podkladu. najlepsie je pouzit plexi cez ktore bude presvitat samostatne nasvietene pozadie, ktore je az v druhom plane par desiatok cm za samotny objektom. potom nevzniknu. inak za take peniaze by som sa s tym samozrejme tiez nekaslal...
Bolo to plexi, Mr. All_Mighty
 
Napster050
2013-03-26 20:05:22+01
zo srandy som si niečo skúsil... použil som 2 blesky a 2 biele/šedé kartóny. Podložka je akási čierna lesklá dlaždica.
 
Erazer
2013-03-26 20:39:13+01
Môžeš prosím uviesť techniku čím si to fotil? Hlavne sklo ak to nieje tajné... ďakujem
 
Rastislav
2013-03-26 20:50:36+01
príspevok od: Erazer
Môžeš prosím uviesť techniku čím si to fotil? Hlavne sklo ak to nieje tajné... ďakujem
Na koho smeruje otázka?
 
Napster050
2013-03-26 20:52:00+01
príspevok od: Erazer
Môžeš prosím uviesť techniku čím si to fotil? Hlavne sklo ak to nieje tajné... ďakujem
ak myslíš mňa, tak som to fotil s Canonom 40D a 50mm 1.8 s medzikrúžkom na f8
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()