Hore
Fórum » Pokec
 

Načo mi je fotoaparát

K1000
2017-11-15 12:27:50+01
Načo mi je fotoaparát, a ešte k tomu drahá zrkadlovka, keď tuto aha na mobile si viem takto zaostriť, preostriť, hĺbku ostrosti zvoliť, a bokeh aký chcem vyrobiť - ešte aj bublinkový, alebo hviezdičkový. A to všetko po tom, čo som už urobil snímok

App "Focos". Vyžaduje mobily s dvoma objektívmi.

 
mirosz
2017-11-15 12:57:53+01
príspevok od: K1000
Načo mi je fotoaparát, a ešte k tomu drahá zrkadlovka, keď tuto aha na mobile si viem takto zaostriť, preostriť, hĺbku ostrosti zvoliť, a bokeh aký chcem vyrobiť - ešte aj bublinkový, alebo hviezdičkový. A to všetko po tom, čo som už urobil snímok

App "Focos". Vyžaduje mobily s dvoma objektívmi.

Preco ludia doma pecu kolace, ked za par centov ich mozu kupit v obchode?
Preco ludia skusaju varit doma pivo, ked za par centov sa da kupit v obchode alebo v krcme aj s oblsuhou?
Preco ludia fotia aj na film a trapia chemikalie, ked mozu fotit na digital?
Preco fotit na zrkadlovku/CSC fotak za strasne prachy a kupovat objektivy za strasne prachy, ked podobnu sluzbu spravi telefen?
Preco cestovat niekam daleko, ked si o tej destinacii mozem pozret dokument doma na gauci?
Ak sa niekto takto pyta, tak naozaj nepotrebuje fotak
 
shagy2301
2017-11-15 12:58:49+01
príspevok od: K1000
Načo mi je fotoaparát, a ešte k tomu drahá zrkadlovka, keď tuto aha na mobile si viem takto zaostriť, preostriť, hĺbku ostrosti zvoliť, a bokeh aký chcem vyrobiť - ešte aj bublinkový, alebo hviezdičkový. A to všetko po tom, čo som už urobil snímok

App "Focos". Vyžaduje mobily s dvoma objektívmi.

Žeby preto, že ako vidno na druhom a poslednom obrázku (v porovnaní s prvým, ktorý je zaostrený ako celok) to osekáva aj objekty v hĺbke ostrosti?

PS: ospravedlňujem sa ak to mal byť sarkazmus z vašej strany, ale nieto by mohol nadobudnúť dojem, že s mobilom sa dá dosiahnúť to isté.
 
K1000
2017-11-15 13:16:45+01
Hehe, jasné, to je zo srandy príspevok

Akonáhle by ubudlo svetla, už by bol ten mobil vedľa. Už nehovoriac o tom, že tie fotky nepôsobia prirodzene - vidno ako to je tam softwarovo dokresľované. To isté by sa dalo asi aj vo Photoshope.

Ale už sa to určitým spôsobom približuje realite. O 10 rokov, ktovie...
 
mirosz
2017-11-15 14:03:57+01
príspevok od: K1000
Hehe, jasné, to je zo srandy príspevok

Akonáhle by ubudlo svetla, už by bol ten mobil vedľa. Už nehovoriac o tom, že tie fotky nepôsobia prirodzene - vidno ako to je tam softwarovo dokresľované. To isté by sa dalo asi aj vo Photoshope.

Ale už sa to určitým spôsobom približuje realite. O 10 rokov, ktovie...
Jasne, to som hned pochopil
Ale je pravda ze nove smrat fony maju vazne dobre fotaky a vela ludi nic viac nepotrebuje.
 
K1000
2017-11-15 14:20:24+01
príspevok od: mirosz
Jasne, to som hned pochopil
Ale je pravda ze nove smrat fony maju vazne dobre fotaky a vela ludi nic viac nepotrebuje.
Myslím že práve ten druhý objektív začína dávať mobilom nové, nevídané možnosti.

Polovica mojich fotiek v galérii je fotená mobilom

Kedysi existovala aj firma Lytro, ktorá sa snažila umožniť takéto preostrovanie a zmenu hĺbky ostrosti po zhotovení snímku. Ale neujalo sa to.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-11-15 16:21:57+01
príspevok od: K1000
Myslím že práve ten druhý objektív začína dávať mobilom nové, nevídané možnosti.

Polovica mojich fotiek v galérii je fotená mobilom

Kedysi existovala aj firma Lytro, ktorá sa snažila umožniť takéto preostrovanie a zmenu hĺbky ostrosti po zhotovení snímku. Ale neujalo sa to.
Neialo sa to, pretoze obrazova kvalita bola vysoko podprimerna. Naviac vacsina nema zaujem sa este dodatocne hrat s fotkou a preostrovat na nej. To kazdeho prestane bavit po 10 fotkach.
U mobilov je buducnost v napodobnovani bokehu jasna. Je to jedna z veci, pre ktoru si mnohi kupuju velky fotak. Vlastne chcu len ten vysledny efekt malej hlbke ostrosti. Zatial to mbily nevedia dostatocne kvalitne napodobnit, ale mnohym to plne postacuje. Je len otazkou casu, kedy to vladnu tak, ze to budu akceptovat aj narocni.
Poslednym krokom bude zoom. Ten na mobiloch chyba. Fotograf pracuje nielen s hlbkou ostrosti ale aj uhlom zaberu a perspektivou.Vzjladom na tenkost mobilv bude najvacsim orieskom osadit ich zoomom so slusnejsim rozsahom.
 
acton
2017-11-15 16:57:45+01
Este prva fotografia ujde do facebooku, ale tie dalsie to rozostrenie to je velice ubohe a ako spominas, ze take mozno napodobnit aj v photoshope... tak ten mobil sa ani len nepriblizi k tomu ako to mozno spravit v Ps.
Clovek ktory sa zivi fotografovanim sa iba pousmeje nad tym co si napisal, este prejde vela rokov kym vtesnaju do mobilu taku kapacitu ako ma napriklad teraz Photoshop.
 
K1000
2017-11-15 17:21:43+01
príspevok od: acton
Este prva fotografia ujde do facebooku, ale tie dalsie to rozostrenie to je velice ubohe a ako spominas, ze take mozno napodobnit aj v photoshope... tak ten mobil sa ani len nepriblizi k tomu ako to mozno spravit v Ps.
Clovek ktory sa zivi fotografovanim sa iba pousmeje nad tym co si napisal, este prejde vela rokov kym vtesnaju do mobilu taku kapacitu ako ma napriklad teraz Photoshop.
Určite! Ja o Photoshope ani šajnu, len toľko viem, že to ja premakaný nástroj. Minule mi niekto ukazoval, ako budovu na fotke dokázal vo Photoshope pootočiť. Na normálnej, klasickej 2D fotke, pootočil na nej budovu. Odvtedy už verím všetkému
 
K1000
2017-11-15 17:31:50+01
príspevok od: Karol Srnec
Neialo sa to, pretoze obrazova kvalita bola vysoko podprimerna. Naviac vacsina nema zaujem sa este dodatocne hrat s fotkou a preostrovat na nej. To kazdeho prestane bavit po 10 fotkach.
U mobilov je buducnost v napodobnovani bokehu jasna. Je to jedna z veci, pre ktoru si mnohi kupuju velky fotak. Vlastne chcu len ten vysledny efekt malej hlbke ostrosti. Zatial to mbily nevedia dostatocne kvalitne napodobnit, ale mnohym to plne postacuje. Je len otazkou casu, kedy to vladnu tak, ze to budu akceptovat aj narocni.
Poslednym krokom bude zoom. Ten na mobiloch chyba. Fotograf pracuje nielen s hlbkou ostrosti ale aj uhlom zaberu a perspektivou.Vzjladom na tenkost mobilv bude najvacsim orieskom osadit ich zoomom so slusnejsim rozsahom.
Trendy, tendencie, pokusy...

Bola tu Lytro, ktorá chcela zachytávať "svetelné pole" namiesto klasického obrazu. Nevyšlo to.
Teraz tu je fotoaparát so 16 objektívmi na tele (https://light.co/camera) - tiež som zatiaľ čítal len negatívne recenzie.

Potom sú tu mobily, ktoré sa šialene zlepšujú. Ja som Apple fanboy najhrubšieho zrna, ale fotoaparát na najnovšom Samsungu Galaxy ma minule posadil na zadok. Je asi tak o 2 roky pred iPhonom, podľa môjho skromného názoru.

A potom sú tu iné trendy, ako ceny starých skiel, ktorých vývoj začína pripomínať kurz Bitcoinu.
Fabriky, čo otvárajú výrobu "starých" skiel - Petzval, Meyer-Optik, teraz Oprema čo chce urobiť nový Biotar 75/1,5 (https://www.kickstarter.com/projects/315452809/the-rising-all-star-team-returns-legendary-biotar).

Je veľmi zaujímavé toto vštko sledovať, veru.
 
K1000
2017-11-15 17:41:43+01
príspevok od: K1000
Určite! Ja o Photoshope ani šajnu, len toľko viem, že to ja premakaný nástroj. Minule mi niekto ukazoval, ako budovu na fotke dokázal vo Photoshope pootočiť. Na normálnej, klasickej 2D fotke, pootočil na nej budovu. Odvtedy už verím všetkému
Tu je to, kde tú budovu otáčali: https://youtu.be/Y2Jut0semFI
 
JohnNewton
2017-11-15 18:35:29+01
Ak si ktokoľvek na čokoľvek položí otázku " na čo mi to je ? ", správna odpoveď je že na dve veci, no ho... a na ho... Sám mám v zozname množstvo takých vecí ...
 
Jurajsolti
2017-11-15 21:37:52+01
príspevok od: K1000
Načo mi je fotoaparát, a ešte k tomu drahá zrkadlovka, keď tuto aha na mobile si viem takto zaostriť, preostriť, hĺbku ostrosti zvoliť, a bokeh aký chcem vyrobiť - ešte aj bublinkový, alebo hviezdičkový. A to všetko po tom, čo som už urobil snímok

App "Focos". Vyžaduje mobily s dvoma objektívmi.

Jasne, Snáď si nemyslite že mobil sa vyrovná kvalitnému fotoaparátu / zrkadlovka, kompakt /, a kvalitným sklam. To akože keď sa dá napríklad nakrútiť aké dáke video s mobilom, tak teraz bude Hollywood točiť všetko s najnovším mobilom od Samsung?
 
K1000
2017-11-15 22:00:00+01
príspevok od: Jurajsolti
Jasne, Snáď si nemyslite že mobil sa vyrovná kvalitnému fotoaparátu / zrkadlovka, kompakt /, a kvalitným sklam. To akože keď sa dá napríklad nakrútiť aké dáke video s mobilom, tak teraz bude Hollywood točiť všetko s najnovším mobilom od Samsung?
Noooo, Bentley vraj raz natočil reklamu pomocou iPhone 5S: https://youtu.be/PQmzuT0C8T4

Hehe, to len tak provokujem. Plne súhlasím čo hovoríš, je mi to jasné
 
blahoslav J B Art
2017-11-15 22:51:13+01
pozrel som si fotogaleriu ... a tiez si kladiem tu otazku
 
K1000
2017-11-16 08:24:31+01
príspevok od: blahoslav J B Art
pozrel som si fotogaleriu ... a tiez si kladiem tu otazku
 
alkaline
2017-11-16 09:25:32+01
príspevok od: blahoslav J B Art
pozrel som si fotogaleriu ... a tiez si kladiem tu otazku
...vlastnú alebo autorovu...?

😉
 
alkaline
2017-11-16 09:30:06+01
...inak vo všeobecnosti...a seba nevinímajúc...je vlastníctvo najmodernejších hračiek...do značnej miery otázkou fetišu...a líšime sa iba schopnosťou si to priznať...😉
 
alkaline
2017-11-16 13:13:46+01
...y...
 
Saas
2017-11-16 13:53:01+01
príspevok od: blahoslav J B Art
pozrel som si fotogaleriu ... a tiez si kladiem tu otazku
Toto nie je sarkazmus, je to iba trápne.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()