Hore
Fórum » Pokec
 

Zapožičanie fotoaparátu

lubos_hr
2024-04-17 12:18:15+02
Nájde sa tu niekto, kto by bol ochotný zapožičať na víkend Canon R7 ? Ako protihodnotu viem dať R8 alebo sa dohodneme na peniazoch... V BA, PK.... Ďakujem
 
xbajnox
2024-04-17 16:02:42+02
príspevok od: lubos_hr
Nájde sa tu niekto, kto by bol ochotný zapožičať na víkend Canon R7 ? Ako protihodnotu viem dať R8 alebo sa dohodneme na peniazoch... V BA, PK.... Ďakujem
Prečo si nepožičiaš foťák vo faxcopy za pár eur?
 
quapor
2024-04-17 19:48:12+02
faxcopy, atd, R7 nema na zapozicanie
kupit v alza, a po tyzdni vratit, ehm
 
Kris
2024-04-17 21:07:06+02
príspevok od: lubos_hr
Nájde sa tu niekto, kto by bol ochotný zapožičať na víkend Canon R7 ? Ako protihodnotu viem dať R8 alebo sa dohodneme na peniazoch... V BA, PK.... Ďakujem
Ja si požičiavam techniku z Fotori. Tam majú všetko čo treba.
https://www.fotori.cz/pujcovna/canon-eos-r7
 
lubos_hr
2024-04-17 21:35:53+02
príspevok od: quapor
faxcopy, atd, R7 nema na zapozicanie
kupit v alza, a po tyzdni vratit, ehm
Tak toto ma nenapadlo... asi najjednoduchší spôsob
 
xbajnox
2024-04-18 06:09:03+02
príspevok od: quapor
faxcopy, atd, R7 nema na zapozicanie
kupit v alza, a po tyzdni vratit, ehm
To je take slovenske, potom clovek kupi "novy" fotak ktory presiel rukami niekolkych sikovnikov a ma nacvakane tisice zaberov
 
tyto
2024-04-18 08:15:39+02
príspevok od: xbajnox
To je take slovenske, potom clovek kupi "novy" fotak ktory presiel rukami niekolkych sikovnikov a ma nacvakane tisice zaberov
v alze si vies vybrat ci chces novy alebo rozbaleny...
dat nemalu ciastku na nieco co ti nebude vyhovovat, alebo dokonca ta v niecom obmedzovat.
recenzie su fajn, ale stale je to len subjektivny nazor...najlepsie je vyskusat a zistit ci to je pre tvoje potreby vyhovujuce, dostacujuce...
 
xbajnox
2024-04-18 08:41:10+02
príspevok od: tyto
v alze si vies vybrat ci chces novy alebo rozbaleny...
dat nemalu ciastku na nieco co ti nebude vyhovovat, alebo dokonca ta v niecom obmedzovat.
recenzie su fajn, ale stale je to len subjektivny nazor...najlepsie je vyskusat a zistit ci to je pre tvoje potreby vyhovujuce, dostacujuce...
Ako zistis ze bol fotak rozbaleny? Krabice nie su chranene ziadnou nalepkou.
BTW. Ano, ak chcem nieco naozaj kupit, a zistim zavazny nedostatok, je OK to vratit. Tu ale pan vyssie chce mat fotak len na vikendove fotenie, ak som spravn pochopil.
 
tyto
2024-04-18 09:28:48+02
príspevok od: xbajnox
Ako zistis ze bol fotak rozbaleny? Krabice nie su chranene ziadnou nalepkou.
BTW. Ano, ak chcem nieco naozaj kupit, a zistim zavazny nedostatok, je OK to vratit. Tu ale pan vyssie chce mat fotak len na vikendove fotenie, ak som spravn pochopil.
...vies pozriet kolko ma fotoaparat nafotene. uz na stranke je uvedene ci je dany kus rozbaleny...zvycajne je zlavneny.
...podmienky obchodu to dovoluju.
Ano jednoduchsie by bolo, keby existovala pozicovna, ktora by mala v ponuke vacsinu vybavenia, ale asi to nieje kapacitne realizovatelne...
Napriklad ja nemam problem kupit aj rozbaleny a skusany kus ak nieje nijak poskodeny ak o tom viem a usetrim nejake euricko na nieco ine...
Skor je to o tom ako sa ten clovek bude spravat k tej "zapozicanej" technike...
Ja som mal stastie a fotak ktory som chcel kupit som nasiel v pozicovni...je to neporovnatelne lepsie raz skusit, ako sto krat o tom citat...
 
fatality
2024-04-18 10:22:36+02
príspevok od: tyto
...vies pozriet kolko ma fotoaparat nafotene. uz na stranke je uvedene ci je dany kus rozbaleny...zvycajne je zlavneny.
...podmienky obchodu to dovoluju.
Ano jednoduchsie by bolo, keby existovala pozicovna, ktora by mala v ponuke vacsinu vybavenia, ale asi to nieje kapacitne realizovatelne...
Napriklad ja nemam problem kupit aj rozbaleny a skusany kus ak nieje nijak poskodeny ak o tom viem a usetrim nejake euricko na nieco ine...
Skor je to o tom ako sa ten clovek bude spravat k tej "zapozicanej" technike...
Ja som mal stastie a fotak ktory som chcel kupit som nasiel v pozicovni...je to neporovnatelne lepsie raz skusit, ako sto krat o tom citat...
inak..tie nalepky na vacsine tovaru su..
poslednu dobu vsetko, co som kupoval, bolo zapecatene..
a na druhu stranu, ja zas tieto "len rozbalene" vyrobky kupujem nerad,
myslim si, ze urcite dost velkej casti z nich nieco je(koli comu boli vratene), nejaka skryta vada, drobna vada, softwerova vada.. a koli 5% z ceny sa mi nechce stracat nervy s riesenim problemov..
 
xbajnox
2024-04-18 10:49:26+02
príspevok od: tyto
...vies pozriet kolko ma fotoaparat nafotene. uz na stranke je uvedene ci je dany kus rozbaleny...zvycajne je zlavneny.
...podmienky obchodu to dovoluju.
Ano jednoduchsie by bolo, keby existovala pozicovna, ktora by mala v ponuke vacsinu vybavenia, ale asi to nieje kapacitne realizovatelne...
Napriklad ja nemam problem kupit aj rozbaleny a skusany kus ak nieje nijak poskodeny ak o tom viem a usetrim nejake euricko na nieco ine...
Skor je to o tom ako sa ten clovek bude spravat k tej "zapozicanej" technike...
Ja som mal stastie a fotak ktory som chcel kupit som nasiel v pozicovni...je to neporovnatelne lepsie raz skusit, ako sto krat o tom citat...
Suhlasim s tebou, ze je lepsie to odskusat. O tom sa nemusime vobec sporit. Tiez som mal tak pozicany fotak a nakoniec som ho nekupil. Ale pozical som si ho z pozicovne a zaplatil za to. Nesnazil som sa odrbat system s akoze kupenim a vratenim po 2 tyzdnoch bez udania dovodu. To mi pride chrapunske.
 
xbajnox
2024-04-18 10:52:21+02
príspevok od: fatality
inak..tie nalepky na vacsine tovaru su..
poslednu dobu vsetko, co som kupoval, bolo zapecatene..
a na druhu stranu, ja zas tieto "len rozbalene" vyrobky kupujem nerad,
myslim si, ze urcite dost velkej casti z nich nieco je(koli comu boli vratene), nejaka skryta vada, drobna vada, softwerova vada.. a koli 5% z ceny sa mi nechce stracat nervy s riesenim problemov..
Je to mozne, je to uz nejaky piatok, kedy som kupoval novu techniku z obchodu, ale ked som kupoval, krabice neboli nijako zabezpecene. (Canon 500D, Canon 7DmkII, Canon 400mm f5.6, Canon 10-22 f4.5-5.6, Canon 100mm F2.8. Ani na jednej krabici nebola ziadna pecat, ani nalepka.)
 
landov
2024-04-18 11:46:34+02
príspevok od: fatality
inak..tie nalepky na vacsine tovaru su..
poslednu dobu vsetko, co som kupoval, bolo zapecatene..
a na druhu stranu, ja zas tieto "len rozbalene" vyrobky kupujem nerad,
myslim si, ze urcite dost velkej casti z nich nieco je(koli comu boli vratene), nejaka skryta vada, drobna vada, softwerova vada.. a koli 5% z ceny sa mi nechce stracat nervy s riesenim problemov..
Tak Nikon nema ziadne nalepky/pecate na krabiciach (fotaky ani skla)...overovane pravidelne.
 
fatality
2024-04-18 12:50:15+02
príspevok od: landov
Tak Nikon nema ziadne nalepky/pecate na krabiciach (fotaky ani skla)...overovane pravidelne.
to je blbe..
ja zas toho tolko nekupujem, ale mobil a tablet posledny rok boli zapecatene..
dokonca cela krabicka v zatavenej folii..
 
tyto
2024-04-18 13:19:00+02
príspevok od: xbajnox
Suhlasim s tebou, ze je lepsie to odskusat. O tom sa nemusime vobec sporit. Tiez som mal tak pozicany fotak a nakoniec som ho nekupil. Ale pozical som si ho z pozicovne a zaplatil za to. Nesnazil som sa odrbat system s akoze kupenim a vratenim po 2 tyzdnoch bez udania dovodu. To mi pride chrapunske.
pozri, nevies dovod preco si chce autor vlakna pozicat R7cku a ani ostatnych co vyuziju moznost ktoru ten obchod ponuka. je to moznost ktoru moze vyuzit kazdy takze by som to nenazval chrapunstvom. je to na svedomi kazdeho kto to vyuzije ale aj samotneho obchodu ako nalozi s vratenym tovarom...
za mna je to skvela moznost vyskusat si nieco co chcem kupit... chrapunstvo by to bolo az vtedy ak to vratis poskodene a nepriznas to, alebo ak to predajca predava ako fungl novy kus...ale oba pripady sa daju overit a napraavit, iba ti pribudnu starosti, ale obchod alebo klient stracaju doverihodnost
 
xbajnox
2024-04-18 14:39:43+02
príspevok od: fatality
to je blbe..
ja zas toho tolko nekupujem, ale mobil a tablet posledny rok boli zapecatene..
dokonca cela krabicka v zatavenej folii..
na inom tovare som mal tiez vzdy aspon tu nalepku, telefony, sluchadla a pod. ale na fototechnike nikdy
 
xbajnox
2024-04-18 14:43:26+02
príspevok od: tyto
pozri, nevies dovod preco si chce autor vlakna pozicat R7cku a ani ostatnych co vyuziju moznost ktoru ten obchod ponuka. je to moznost ktoru moze vyuzit kazdy takze by som to nenazval chrapunstvom. je to na svedomi kazdeho kto to vyuzije ale aj samotneho obchodu ako nalozi s vratenym tovarom...
za mna je to skvela moznost vyskusat si nieco co chcem kupit... chrapunstvo by to bolo az vtedy ak to vratis poskodene a nepriznas to, alebo ak to predajca predava ako fungl novy kus...ale oba pripady sa daju overit a napraavit, iba ti pribudnu starosti, ale obchod alebo klient stracaju doverihodnost
ja to viem z osobnej skusenosti, kde som sa bavil s predajcom fototechniky, ze sa to tak robi uplne bezne. ludia namiesto toho aby techniku pozicali, "kupia" si ju, nafotia si s nou akciu, svadbu a podobne a potom vratia, ze sa im to nepaci. takze preto sa k tomu stavam ako ku chrapunstvu. ale hej, je to na kazdom, na ich svedomi. ale akosi mam pocit ze to je za poslednu dobu neznamy pojem na slovensku. ale to uz je na inu debatu.
 
fatality
2024-04-18 14:52:57+02
príspevok od: xbajnox
ja to viem z osobnej skusenosti, kde som sa bavil s predajcom fototechniky, ze sa to tak robi uplne bezne. ludia namiesto toho aby techniku pozicali, "kupia" si ju, nafotia si s nou akciu, svadbu a podobne a potom vratia, ze sa im to nepaci. takze preto sa k tomu stavam ako ku chrapunstvu. ale hej, je to na kazdom, na ich svedomi. ale akosi mam pocit ze to je za poslednu dobu neznamy pojem na slovensku. ale to uz je na inu debatu.
tak..na Slovensku..v USA je ta doba 1 mesiac a bezne sa tam robi, ze ides na dofcu, 2-3 tyzdne,
kupis si akcnu kamerku, fotak a po dovolenke ju vratis.. a bez akychkolvek problemov, lebo tam je zakaznik iny pan
 
tyto
2024-04-18 15:06:35+02
príspevok od: xbajnox
ja to viem z osobnej skusenosti, kde som sa bavil s predajcom fototechniky, ze sa to tak robi uplne bezne. ludia namiesto toho aby techniku pozicali, "kupia" si ju, nafotia si s nou akciu, svadbu a podobne a potom vratia, ze sa im to nepaci. takze preto sa k tomu stavam ako ku chrapunstvu. ale hej, je to na kazdom, na ich svedomi. ale akosi mam pocit ze to je za poslednu dobu neznamy pojem na slovensku. ale to uz je na inu debatu.
s tym suhlasim, to uz je chrapunstvo
 
lubos_hr
2024-04-18 20:32:05+02
Vlakno som zalozil s nadejou, ze sa niekto najde a pomoze. Myslienka zakupenia a vratenia fotoaparatu napr. v alze je mozno v poriadku, mozno nie, kazdopadne ak niekto vrati tovar, tak ten ide nasledne do predaja s poznamkou ako rozbaleny...pouzity... a novy zakaznik tento fakt akceptuje.
Kupil som R8, po dlhych rokoch som presiel z APS-C na FF. Mal som pozicany R6 na dva dni z Prolaika a vyzeralo vsetko ok, resp. za ten kratky cas si clovek vsetko neuvedomi. Fotim mikro veci cez mikroskopicke objektivy a strata crop factor je pre mna zasadna. Preto hladam bezzrkadlovku od Canon...Cely setup mam na Canon a nechce sa mi to prerabat.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()