Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

zaujimavy dokument o ''kurvitkach'' nielen v tlaciarnach

Michal Bumbera
Michal Bumbera 2013-03-24 22:50:25+01
http://www.youtube.com/watch?v=8W4V_4ZxBFg
 
total empty
2013-03-26 15:25:10+01
príspevok od: Napster050
tak najviac závisí od technológií výroby toho halogénu. Staré tesla žiarovky vydržali svietiť aj 20 rokov. Tie dnešné mením každý rok.
BTW: v aute mám Osram Nightbreaker a vydržia asi rok a pol, max. 2. Ale zase svietia o dosť lepšie ako lacné halogénky za 2€... s takými potom v noci škúlim, čo nič poriadne nevidím
No ale tých "kurvitiek" po ceste od batérie k halogene maš kopu: zasuvačky,konetory,spínače atď. takže občas zkrátenu životnosť halogeny má nasvedomí nejaký spoj alebo cievka, nie samotná kvalita halogeny.
 
Paulie
2013-03-26 23:02:47+01
príspevok od: S3030150
nemylis si zeravenie s horenim ? vlakno v ziarovke nehori ...
Nie nemýlim.
Netvrdil som že horí.
 
total empty
2013-03-26 23:27:14+01
príspevok od: Paulie
Nie nemýlim.
Netvrdil som že horí.
Rozdiel medzi tlením-žeravením-horením plameňom môže byť niekoľko desiatok stupňov, a nakoniec neni to tu v tejto téme-vlakne aj tak jedno?
 
Paulie
2013-03-27 04:25:21+01
príspevok od: total empty
Rozdiel medzi tlením-žeravením-horením plameňom môže byť niekoľko desiatok stupňov, a nakoniec neni to tu v tejto téme-vlakne aj tak jedno?
Čeho?
 
bersekr
2013-03-27 07:54:27+01
príspevok od: Paulie
Pochopil si to správne. Žiarovka bude chvílu "svietiť" až kým sa vlákno nerozpadne. Požiar spôsobiť nemôže, keďže vo vákuu sa horenie nekoná, na to potrebuješ kyslík.
Lyžičku v hrnčeku nezabúdať!
o akych lyzickach to hovorite, neviem, ci som to pochopil
 
keko
2013-03-27 11:05:02+01
príspevok od: bersekr
o akych lyzickach to hovorite, neviem, ci som to pochopil
Lyzicka v hrnceku picha do oka. (Zmensis tak gamut videnia.) Zakladne pravidlo ambiciozneho fotografa pijuceho kakao.

P.S.: Pokial si to nepreciats cele, tak nepochopis. Ale nie je to povinne citanie. To nie.
 
quintes
2013-03-27 11:18:04+01
Debata... Skúsim sa vrátiť k téme, myslíte si že spomínané "kurvítka" sú aj v nejakých low-end triedach fotoaparátov alebo aj profi?
 
dynnamic
2013-03-27 11:24:30+01
v kazdom jednom , keby to bolo skonstruovane aby to vydrzalo vecne , cena by astronomicky rastla
 
total empty
2013-03-27 12:42:24+01
príspevok od: Paulie
Čeho?
Co čeho? stupňou celzia.
 
phototomas
2013-03-27 14:51:53+01
príspevok od: keko
Aj s vymenou 50€? Alebo si to vies sam?
(Mozno je 400€ za vymenu celho svetlometu, to uz neviem, ale nahovorit som sa samozrejme nedal.) Ale som prijemne prekvapeny prijemnou cenou. H1 si vymenim sam v dazdi a skrehnutymi rukami, xenoku treba vymenit obe, a samotne xenonky vyjdu na 100€.
neviem ako ste sa páni dostali k poverám o Xenonoch ale výmena Xenonovej žiarovky trvá rovnako dlho ako pri Hal. Akurát niktoré novšie svetlomety majú krytky zaskrutkované...

Xenon netreba meniť v páre, to je tiež len povera, farbu mení len tesne pred svojim odchodom a testne po nahodení. Len si niektorí ,,pokročilí,, užívatelia nepozrú akú teplotu svetla má ich xenon. Potom im jedna svieti inak ako druhá.

Halogen dožíva, Xenon je určite efektívnejší a bezpečnejší. Led je dnes už v nových projektoch Daimleru, BMW a podobne štandardom. A to nehovorím o technológii OSRAM Laser.
To čo sa dnes dostáva v automotive do štandardov je pre ich výrobcu už technologicky staré.

Pokroku sa brániť netreba. Nie všetko staré je dobré a nové je zlé. Žijeme v konzumnej dobe, treba si vybrať, možností je dosť. Tiež kôli bezproblémovosti opráv na Š105 nepredám Bavora. Neodsťahujem sa z bytu do jaskyne, lebo tam nám bolo najlepšie
 
keko
2013-03-27 15:42:24+01
príspevok od: phototomas
neviem ako ste sa páni dostali k poverám o Xenonoch ale výmena Xenonovej žiarovky trvá rovnako dlho ako pri Hal. Akurát niktoré novšie svetlomety majú krytky zaskrutkované...

Xenon netreba meniť v páre, to je tiež len povera, farbu mení len tesne pred svojim odchodom a testne po nahodení. Len si niektorí ,,pokročilí,, užívatelia nepozrú akú teplotu svetla má ich xenon. Potom im jedna svieti inak ako druhá.

Halogen dožíva, Xenon je určite efektívnejší a bezpečnejší. Led je dnes už v nových projektoch Daimleru, BMW a podobne štandardom. A to nehovorím o technológii OSRAM Laser.
To čo sa dnes dostáva v automotive do štandardov je pre ich výrobcu už technologicky staré.

Pokroku sa brániť netreba. Nie všetko staré je dobré a nové je zlé. Žijeme v konzumnej dobe, treba si vybrať, možností je dosť. Tiež kôli bezproblémovosti opráv na Š105 nepredám Bavora. Neodsťahujem sa z bytu do jaskyne, lebo tam nám bolo najlepšie
Ale ano s tym sa da suhlasit. Ale nevymenim 10 rocne auto preto, ze tie nove maju kopu vymozenosti (napr xenon). Skus vymenit xenon na Renoltke
 
JohnNewton
2013-03-27 15:59:02+01
príspevok od: quintes
Debata... Skúsim sa vrátiť k téme, myslíte si že spomínané "kurvítka" sú aj v nejakých low-end triedach fotoaparátov alebo aj profi?
Nadôležité kurvítka su zabudované v mužoch. Na Slovensku Ťa odpojí priemerne v 70 roku života, Japonca priemerne v 79 roku života.
 
keko
2013-03-27 16:25:53+01
príspevok od: JohnNewton
Nadôležité kurvítka su zabudované v mužoch. Na Slovensku Ťa odpojí priemerne v 70 roku života, Japonca priemerne v 79 roku života.
V tomto pripade je kurvitkom program v telke. Ten ma rozculuje najviac. Hlavne o 19:00. Niekto mi furt siaha na peniaze v snahe mi pomoct ...
 
JohnNewton
2013-03-27 17:35:33+01
príspevok od: keko
V tomto pripade je kurvitkom program v telke. Ten ma rozculuje najviac. Hlavne o 19:00. Niekto mi furt siaha na peniaze v snahe mi pomoct ...
Telku vypneš, ale starej sa nezbavíš, slobodíý vraj žijú dlhšie, ale ženatí majú väčšiu chuť zomrieť...
 
quintes
2013-03-27 17:55:47+01
príspevok od: keko
V tomto pripade je kurvitkom program v telke. Ten ma rozculuje najviac. Hlavne o 19:00. Niekto mi furt siaha na peniaze v snahe mi pomoct ...
suhlasim
 
total empty
2013-03-27 18:35:13+01
príspevok od: JohnNewton
Nadôležité kurvítka su zabudované v mužoch. Na Slovensku Ťa odpojí priemerne v 70 roku života, Japonca priemerne v 79 roku života.
Uber ! Prvé infarkty okolo 48, smrť 59-62 u bežných ľudí,robotnikov,traktoristou,kamionistou atď.
To su fakta, ktoré si všímam už par rokov v mojom okolí. To je smutné, máme krčmu a poviem ti,že veľa zákaznikov mi pomrelo, väščinou utrápeny z kapitalizmu a stratou vieri v lepšie, depresie,stresi,neurozi, zlé stravovanie, ustavičné sa naháňanie za niečim, rakovina,smrť.
 
JohnNewton
2013-03-27 18:53:11+01
príspevok od: total empty
Uber ! Prvé infarkty okolo 48, smrť 59-62 u bežných ľudí,robotnikov,traktoristou,kamionistou atď.
To su fakta, ktoré si všímam už par rokov v mojom okolí. To je smutné, máme krčmu a poviem ti,že veľa zákaznikov mi pomrelo, väščinou utrápeny z kapitalizmu a stratou vieri v lepšie, depresie,stresi,neurozi, zlé stravovanie, ustavičné sa naháňanie za niečim, rakovina,smrť.
Žiaľ, máš pravdu
 
keko
2013-03-27 21:46:49+01
príspevok od: total empty
Uber ! Prvé infarkty okolo 48, smrť 59-62 u bežných ľudí,robotnikov,traktoristou,kamionistou atď.
To su fakta, ktoré si všímam už par rokov v mojom okolí. To je smutné, máme krčmu a poviem ti,že veľa zákaznikov mi pomrelo, väščinou utrápeny z kapitalizmu a stratou vieri v lepšie, depresie,stresi,neurozi, zlé stravovanie, ustavičné sa naháňanie za niečim, rakovina,smrť.
Toho roku budem mat 49, takze moj inzerat znie:
Vymenim svoje fotoharampadie popisane v profile + doplatok za pekne, slnecne hrobove miesto.
 
total empty
2013-03-27 22:57:13+01
príspevok od: keko
Toho roku budem mat 49, takze moj inzerat znie:
Vymenim svoje fotoharampadie popisane v profile + doplatok za pekne, slnecne hrobove miesto.
Ty asi nepatríš do tej rizikovaj skupiny.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2013-03-28 08:59:44+01
príspevok od: total empty
Uber ! Prvé infarkty okolo 48, smrť 59-62 u bežných ľudí,robotnikov,traktoristou,kamionistou atď.
To su fakta, ktoré si všímam už par rokov v mojom okolí. To je smutné, máme krčmu a poviem ti,že veľa zákaznikov mi pomrelo, väščinou utrápeny z kapitalizmu a stratou vieri v lepšie, depresie,stresi,neurozi, zlé stravovanie, ustavičné sa naháňanie za niečim, rakovina,smrť.
de mas krcmu??
 
Strana 4 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()