Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Navrh na skvalitnenie ephoto.sk

sachmo
sachmo 2012-11-13 23:30:14+01
Bol by som rad, ak by bol tento portal kvalitnejsi, otvorenejsi aj inym nazorom, ako su nazory par ludi okolo Karola Srnca. Preto som Karolovi Srncovi ako sefredaktorovi navrhol oslovenie Martina Kozaka, odbornika vo svojej oblasti, aby (ak by chcel) napisal sem-tam kvalitny clanok o sportovej fotografii.
Karol Srnec to odmietol s tym, ze si s nim ludsky neporozumel, ze sa mu nepacia kriticke komentare, tak ze z jeho strany aktivita nevzide.
Z toho mi jasne vyplyva, ze publikovat tu mozu len ludia blizki Karolovi Srncovi (Prazenica, Rebro,...).
Ktovie, o kolko kvalitnych clankov kvalitnych odbornikov sme uz takto prisli. Vyhovuje vam tento stav, ze mudre clanky sem pridavaju len 'vyvoleni' a nie ludia, ktori maju k teme viac co povedat?
[Snad som zo sukromnej korespodencie s KS nezverejnil mnoho a nebude tato tema zase estebacky cenzurovana zmazanim].
PS: ak by som neodpovedal, mozno je moje konto uz zmazane
 
Timotej Jančár
2012-11-14 16:03:44+01
príspevok od: sachmo
napisal som povodne toto "Ber to ako demonstraciu kvality prace timu ephot.sk". Takze hovoril som o kvalite prace timu. Treba to este viac rozobrat?
Áno prosím. Predostri nám Tvoju víziu kvality.
0
0
 
Marcel Rebro
2012-11-14 16:03:51+01
príspevok od: sachmo
A kolko uzivatelov ziadalo, aby tu Rebro pisal clanok?
Počúvaj ty kôpka nešťastia. Som ti rozkopal hrad z piesku keď si mal 5 rokov? To máš naozaj vyrážky z toho že som publikoval svoj DRUHÝ článok od roku 2008 čo som zaregistrovaný na tomto portáli?
0
7
 
sachmo
2012-11-14 16:04:00+01
príspevok od: Martin Brojo
Čo to s tým má spoločné?
Ze preco by vacsina uzivatelov mala davat tip redakcii?
1
0
 
jhm1
2012-11-14 16:05:17+01
príspevok od: sachmo
napisal som povodne toto "Ber to ako demonstraciu kvality prace timu ephot.sk". Takze hovoril som o kvalite prace timu. Treba to este viac rozobrat?
Nie. Ty už radšej nič nerozoberaj! Jedine tak počítač, čo máš pred sebou! Môžeš kladivom.
0
0
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 16:06:15+01
príspevok od: sachmo
napisal som povodne toto "Ber to ako demonstraciu kvality prace timu ephot.sk". Takze hovoril som o kvalite prace timu. Treba to este viac rozobrat?
Áno, som zvedavý čo u teba znamená kvalita práce tímu ephoto. Snáď nie niečo čo funguje rovnako aj na oveľa väčších portáloch.
0
0
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 16:09:21+01
príspevok od: sachmo
Ze preco by vacsina uzivatelov mala davat tip redakcii?
Tak teraz sa zhodneme, nemusí. Redakcia má vlastný rozum, nechápem teda, prečo im chceš niečo vnucovať? Napr. p. Kozáka. Dostal si od redakcie slušnú a jasnú odpoveď, že ho neoslovia. Čo viac riešiš?

Navyše Mrco sa rozhodol napísať článok sám, redakcia ho o to nežiadala. Takže opäť sa dostávame k tomu, že ak strašne túžiš po článku od p. Kozáka oslov ho či je ochotný napísať článok pre ephoto. A opäť by ma zaujímalo čo spravíš ak to p. Kozák odmietne? Pôjdeš s tým tiež na fórum, že ako si to mohol dovoliť?
0
0
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-11-14 16:11:24+01
príspevok od: sachmo
Ze preco by vacsina uzivatelov mala davat tip redakcii?
Preto, že radšej budú vyvíjať aktivitu a míňať energiu smerom k väčšiemu počtu užívateľov ako k jednému. V tomto prípade smerom k tebe.
0
0
 
jhm1
2012-11-14 16:12:35+01
príspevok od: Martin Brojo
Tak teraz sa zhodneme, nemusí. Redakcia má vlastný rozum, nechápem teda, prečo im chceš niečo vnucovať? Napr. p. Kozáka. Dostal si od redakcie slušnú a jasnú odpoveď, že ho neoslovia. Čo viac riešiš?

Navyše Mrco sa rozhodol napísať článok sám, redakcia ho o to nežiadala. Takže opäť sa dostávame k tomu, že ak strašne túžiš po článku od p. Kozáka oslov ho či je ochotný napísať článok pre ephoto. A opäť by ma zaujímalo čo spravíš ak to p. Kozák odmietne? Pôjdeš s tým tiež na fórum, že ako si to mohol dovoliť?
To je úplne jasné, čo urobí, ak to pán Kozák odmietne. Prihlási sa do ephoto.sk a zvezie to na pána Srnca, že za to môže.
0
0
 
Tomáš Muška
2012-11-14 16:17:04+01
sachmo: vysvetli mi prosím ťa, prečo tak vehementne chceš, aby tu mal MK článok? bude potom elektrina lacnejšia? prestanú umierať deti v afrike? nie... ale podľa toho čo tu predvádzaš to vyzerá, ako keby si si to vytýčil za svoj celoživotný cieľ - zhodiť Srnca a nahradiť ho Kozákom.

druhá otázka - kde si nabral, že taký mrco (Marcel Rebro) píše veľa?? jeho článok o Karate - kata bol pokiaľ viem prvý uverejnený, keďže som kvôli nemu musel v systéme vytvárať nového autora.

otázka tretia - kedy si uvedomíš jednu podstatnú vec? a to, že tento portál nie je platený ani z tvojich ani zo štátnych peňazí, ani z peňazí užívateľov, ale z vrecka majiteľa firmy a z reklamy? je to teda súkromná stránka, ktorú má na starosti Karol Srnec ako šéfredaktor má od vedenia firmy plnú dôveru a je hlavne jeho rozhodnutia smerujú portál ako taký. Ak sa ti toto smerovanie nepáči, máš možnosť buď zabudnúť a už sa tu neukázať, alebo slušným spôsobom navrhnúť zmenu. pokiaľ bude zamietnutá, je to tvoja smola a máš potom dve možnosti znova - tentokrát sa s tým zmieriť a držať hubu a krok, alebo odísť. pochop, že absolútne nikto ťa nenúti čítať náš portál - našu súkromnú stránku. to je každého slobodné rozhodnutie. ja ťa tiež nenútim umývať si zuby inak ako ty uznáš za vhodné...

jo a k reakcii užívateľa calven ohľadom mojej profesionálnosti - nemám problém sa správať a reagovať ako pravý profesionál, pokiaľ si to vyžadujú okolnosti a ľudia s ktorými jednám sú toho hodní a zaslúžili si moju úctu. pokiaľ tu ale niekto na moju adresu mieni hádzať samé invektíva, pritom ma osobne ani nepozná a k danému problému ani nemá čo povedať, potom je to iné. samozrejme nebudeme si tu nadávať do sprostonárodných mien a názvov, nie sme zvery, aj keď k tomu často veľa nechýba. preto radšej na témy vo fóre skoro nereagujem, lebo sa poznám, čo so mnou robí nekonečná ľudská hlúposť keď ju vidím... občas sa ale nezdržím a potom to vyzerá ako to vyzerá.... PEACE... a Karol... zamkni to
2
4
 
pridalamichal
2012-11-14 16:18:50+01
príspevok od: izzino
Daj tip nech viem aj ja, ked mi nieco neodpublikuju.
Napisem tam. Kam?
a čo ja viem kde ? ja v tom nechodím ja som rád že som rád ...
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-11-14 16:19:30+01
Myslim, ze je cas vlakno uzamknut. Co sa dalo vecne k tomuto povedat, uz sa asi povedalo. Sachmo vytvoril umelu aferu, ktora ziadnou aferou nie je. Nepaci sa mu na ephote vela veci. Ma na vyber. Ostat, alebo sa presunie na nejaky iny portal.
Upozornujem, ze vymazem akekolvek dalsie vlakno, ktore by Sachmo zalouil na tuto temu.
1
8
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-11-14 16:32:32+01
príspevok od: sachmo
Ale ved ty s nim nemusis spolupracovat, nemusis mu platit, ani ho vychvalovat ani nic ine. Profesionalne mu povies, ze jeho clanok by obohatil tento portal a uzivatelia by si to radi precitali, on by sa rozhodol, ci ano alebo nie, a ak ano, tak by ti poslal clanok, niekto tam u vas, asi Muska, by ho naformatoval a nahodil na web a hotovo. Ziadna spolupraca, ziadna pracovna komunikacia, nic podobne.
Tvoje ego to ale nedokaze. A utrpi tym cely portal s vacsinou uzivatelov.
Karol sa nebrani ziadnej spolupraci a netreba tu vytvarat atmosferu akejsi nevrazivosti. Jednoducho, ako sefredaktor ma pravo vyberat si ludi do timu. Vsetci, co ho poznaju, vedia ze Karol je pohodovy clovek. Aj ked si s niekym celkom nesadne vie s nim spolupracovat, ale koho sa rozhodne oslovit je jeho vec a vec redakcie. Prijimame vsetky dobre podnety a napady, taktiez niektorych dopisovatelov oslovujeme my a niektori sa nam ohlasia sami - co si aj velmi vazime.
Neviem preco robite hovorcu dotycnemu panovi, je to vec medzi nimi dvomi a ako som uz spomenul, tak aj je to na rozhodnuti p. Srnca. Nebojte sa neprisli sme o vela dobrych dopisovatelov. Na Slovensku je vela dobrych fotografov, ale nie "pisatelov". Vacsinou prevladne strach ako to ludia prijmu, alebo nevedia pisat, alebo nechcu pisat. Niekedy to aj rychlo skonci, ked za svoju pracu dostanu "hubovu polievku", kedze u nas je naopak vela "odbornych kritikov". Nehovorim vsak a o opravnenych pripomienkach, doplneniach k clanku a slusnych komentoch.
Takze pre kazdeho dopisovatela je priestor, to ze mi niekoho XY neoslovime? Moze sa ozvat, napisat clanok medzi uzivatelske clanky a pod. Nakoniec je to okrem pisania pre uzivatelov aj jeho osobna prezentacia na najvacsom webe o fotografovani v SR. Takze napiste si este chvilu co mate na srdci a diskusie uzavriem.
 
Strana 8 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()