Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Ma význam kritizovat fotografie?

Fuser
Fuser 2022-05-13 10:39:43+02
V casti "Fotografie na kritiku" - ma vobec vyznam nieco pisat?
Podla mna NEMA.

Dovod: Ak som niekomu napisal nieco kriticke, tak tu fotku zmazal. Preco asi: aby sa o jeho fotkach nepisalo skarede, nestoji si za tou fotkou, ma strach ...???

Stava sa to casto, ale nikdy kritika nebola "urazliva", skor som sa pytal "nebolo by to lepse takto..."
Naco mam stracat svoj cas niekomu v dobrom hodnit fotky ked to hned zmaze a nik iny sa uz nic nedozvie. Mozno mam ja zly pohlad na vec ale autor mi to uz nepovie...

Ano niekto bude pisat, ze nemam pravo hodnit, ked ziadnu fotku tu nemam ale potom nerobte hodnotenia ani VY ked Vam v restauracii nechuti jedlo lebo nieste kuchari.
Nedavaj fotky na kritiku ked sa bojis ....

Riesenim by bolo blokovat mazanie aspon na 30dni ... ale totu nehrozi...
 
arpi
2022-06-13 16:59:55+02
príspevok od: gytheio
Zase tu niekto potrebuje stoj co stoj vyvolat hadky? Vobec nie je dolezite kolko mas fotografii v galerii ale ci mas co ukazat. Pytam sa aj teba kolko mas rokov lebo nazory tu niektori mate ako bud do 10 rokov alebo viac ako 70.
Budem to vzdy zdoraznovat, najmudrejsi su tu ti ktori maju bud hovno v galerii alebo tam maju same hovna.
Do hovna tesat kazde tvoje slovo majstre. Nastastie tu mame teba. Ty si nas chlap, hrdina, dub, stroj a guru. Mas v galerii vzacnu symbiozu : bud velke hovno alebo same hovna. Na striedacku podla toho ako tebou aktualne lomcuju zachvaty muzy a hovnopatie. Kazdopadne bez ohladu na to ci mas v gelerii velke hovno alebo same hovna, mas nieco naviac : hovna v hlave. A na tvoje hovnomety sa vzdy netrpezlivo tesime. Rovnako ako Jazdec na koni s hodinkami sa tesi na bavorak citlivo drbnuty do sceny priamo v oblasti hrubeho creva teda hovien. A hovna su predsa tvoja umelecka domena. Hovna su ta tajomna a esencialna ingrediencia, ktora odlisuje tvoju tvorbu od nas cvakacov. Je to ingrediencia charakteristicka nielen pre tvoju jedinecnu tvorbu ale aj pre tvoju osobnost, Aj ked si to vo svojej skromnosti nechces priznat. Poviem to preto naplno a nahlas za vsetkych : SI NAS HOVNOMET!
 
gytheio
2022-06-13 17:18:10+02
príspevok od: arpi
Do hovna tesat kazde tvoje slovo majstre. Nastastie tu mame teba. Ty si nas chlap, hrdina, dub, stroj a guru. Mas v galerii vzacnu symbiozu : bud velke hovno alebo same hovna. Na striedacku podla toho ako tebou aktualne lomcuju zachvaty muzy a hovnopatie. Kazdopadne bez ohladu na to ci mas v gelerii velke hovno alebo same hovna, mas nieco naviac : hovna v hlave. A na tvoje hovnomety sa vzdy netrpezlivo tesime. Rovnako ako Jazdec na koni s hodinkami sa tesi na bavorak citlivo drbnuty do sceny priamo v oblasti hrubeho creva teda hovien. A hovna su predsa tvoja umelecka domena. Hovna su ta tajomna a esencialna ingrediencia, ktora odlisuje tvoju tvorbu od nas cvakacov. Je to ingrediencia charakteristicka nielen pre tvoju jedinecnu tvorbu ale aj pre tvoju osobnost, Aj ked si to vo svojej skromnosti nechces priznat. Poviem to preto naplno a nahlas za vsetkych : SI NAS HOVNOMET!
Bavorak?
 
gytheio
2022-06-13 17:19:39+02
príspevok od: arpi
Do hovna tesat kazde tvoje slovo majstre. Nastastie tu mame teba. Ty si nas chlap, hrdina, dub, stroj a guru. Mas v galerii vzacnu symbiozu : bud velke hovno alebo same hovna. Na striedacku podla toho ako tebou aktualne lomcuju zachvaty muzy a hovnopatie. Kazdopadne bez ohladu na to ci mas v gelerii velke hovno alebo same hovna, mas nieco naviac : hovna v hlave. A na tvoje hovnomety sa vzdy netrpezlivo tesime. Rovnako ako Jazdec na koni s hodinkami sa tesi na bavorak citlivo drbnuty do sceny priamo v oblasti hrubeho creva teda hovien. A hovna su predsa tvoja umelecka domena. Hovna su ta tajomna a esencialna ingrediencia, ktora odlisuje tvoju tvorbu od nas cvakacov. Je to ingrediencia charakteristicka nielen pre tvoju jedinecnu tvorbu ale aj pre tvoju osobnost, Aj ked si to vo svojej skromnosti nechces priznat. Poviem to preto naplno a nahlas za vsetkych : SI NAS HOVNOMET!
Madarsky matovic
 
B.C.
2022-06-13 18:33:43+02
Kritizovať neni čo buď sú tu fotky úplne sračky alebo až moc dobré, občas. Na iných serveroch žiadna kritika nefunguje "like alebo no like" to je len ko.... ephoto už to mali dávno zmeniť.
 
B.C.
2022-06-13 18:35:00+02
A keď už napíšeš nega. kritiku tak do teba začne j... to je už ľudská vlastnosť.
 
gytheio
2022-06-13 19:37:18+02
príspevok od: B.C.
A keď už napíšeš nega. kritiku tak do teba začne j... to je už ľudská vlastnosť.
Nie kazdy zacne po negativnej kririke j..... ale ked uz zacne tak to su riadne tupela. Divne na tom vsetkom je, ze si redakcia necha zasierat web.
 
lacikamo
2022-06-13 20:33:26+02
príspevok od: Andrej.S
Ahojte, som tu nový dnes som sa zaregistroval. Určite nebudem z tých čo po kritike odstránia fotografiu. Rozhodol som sa že sem pridám 3 fotografie a budem rád za konštruktívnu kritiku. Doteraz som fotil vždy mobilom a nikdy som nemal lepšiu techniku, no pred 2 týždňami som si zaobstaral Nikon d3500 aby som z iPhonu trochu fotky posunul na vyššiu úroveň. Budem teda rád ak vyjadríte svoj názor. Ďakujem (bohužiaľ nahrávam fotky v nízkej kvalite nakolko nemam predplatné)

1.(Páv) - Raw fotka bez postprocessingu.
2.(Auto na ceste v pohybe (trochu rozmazania)) po postprocessingu.
3.(Cesta v poli) Úplne raw fotka pri západe slnka.

Všetko fotené na manuál 70-300 objektívom.
Ahoj, je to odvážny počin. Neviem, či som schopný konštruktívnej kritiky - sú to len veci, ktoré mi prebleskli hlavou, keď som sa na tie tri snímky zapozeral. V prvom rade sú obsahovo aj zameraním každá iná. Mojimi očami tam máš faunu (fotenie zvierat je samostatná disciplína), niečo ako motoršport (z pohľadu snahy o zachytenie pohybu auta v priestore) a krajinku. Dovolím si povedať, že každá z týchto "disciplín" vyžaduje špecializované vybavenie a iný prístup. Takže v prvom rade by som si vybral, čo mi je najbližšie a zameral sa jedným smerom - proste chce to "nesedieť na viacerých stoličkách."

Ak si všetky fotky urobil zoomom 70-300, tak napríklad páv (v závislosti od vzdialenosti) a ohnisku môže trpieť na podanie teleobjektívom (stlačená prespektíva) - pri takomto čelnom pohľade.
Hĺbka ostrosti nebude veľká, čo je vidieť, páv sa na niečo (dole) díva, je to podivne urezané, akoby mi tam niečo chýbalo. V hornom rohu najsvetlejší roh-s pávom nesúvisiaci, farebne ok, ale ten roh svieti.

Červené auto poskytuje dobrý farebný akcent, ide po ceste?, ale rovnako by mohlo ísť po tej zeleni, akoby bolo do okolia vložené - copy+paste. Aj za toto môžeš ďakovať stlačeniu perspektívy a tentoraz aj prísne bočnému pohľadu - tam síce paning vynikne najviac, ale je to aj o technickom vedení - paning je kombinácia rýchlosti pohybu/uhlu záberu+rýchlosť expozície a vzdialenosti. Pri tejto diaľke (a nevieme ako si zazoomoval) by muselo auto uháňať oprekot - aby ten pohyb bol viac zvýraznený/zachytený. Paning je technika sledovania pohybujúceho sa objektu objektívom. To samozrejme nie s najrýchlejšími časmi, vznikne aj nejaký odpad - chce to skúšať a cvik. Choď na závody, bude to aj vizuálne atraktívnejšie, "nemôžeš" fotiť ako tu - auto ide popri trati/násype a koľajnice robia málo čitateľnú (nevysvetľujúcu) linku, ktorá v snímku nemá žiadnu vypovednú hodnotu. Ak by ale dajme tomu auto "súťažílo" s vlakom, už by tam nejaká súvislosť bola.

Krajinka sa mi pozdáva najviac, možno kvoli tým líniám v dolnej polovici - nie je to márne. Ale ako predtým, aj tu je treba rozhodnúť sa, čo chceš fotiť a podľa toho sa vybavovať. Pri dlhšom ohnisku doplácaš na perspektívu a pri takomto zábere na stále malú hĺbku ostrosti. Krajinkári zvyknú použiť aj nejaké filtre, tu sa mi na mojom neskalibrovanom notebooku zdajú byť v tieňoch modré, najskôr odraz od oblohy - tá na snímku nie je, teda len hádam.
Fotenie so zrkadlovkou nebude vo výsledoch (obsahovo) oproti iPhone natoľko rozdielne, pokým do procesu tvorby nevložíš viac svojho "vedieť a premýšľať." Pomohla by nejaká kniha s teóriou o kompozícii, technike snímania a vybavení?
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-06-14 07:59:25+02
Kritizovať, ale aj pochváliť. Napísať k danej fotografii + (plusy) aj - (mínusy). Čo by sme zlepšili a spravili inak, no tiež aj pochváliť, čo sa nám na nej páči. Na škole k nám takto členovia komisie pristupovali a fungovalo to celkom dobre. Fotografia je ako "živý organizmus" a nie písomný test,v ktorom zakrúžkujete správne odpovede. Je to ako v manželstve, v ktorom nás ženy nahnevajú ako aj mi ich, no tiež aj pochválime a oni nás to väčšinou funguje celkom dobre.
 
Andrej.S
2022-06-14 08:25:52+02
príspevok od: lacikamo
Ahoj, je to odvážny počin. Neviem, či som schopný konštruktívnej kritiky - sú to len veci, ktoré mi prebleskli hlavou, keď som sa na tie tri snímky zapozeral. V prvom rade sú obsahovo aj zameraním každá iná. Mojimi očami tam máš faunu (fotenie zvierat je samostatná disciplína), niečo ako motoršport (z pohľadu snahy o zachytenie pohybu auta v priestore) a krajinku. Dovolím si povedať, že každá z týchto "disciplín" vyžaduje špecializované vybavenie a iný prístup. Takže v prvom rade by som si vybral, čo mi je najbližšie a zameral sa jedným smerom - proste chce to "nesedieť na viacerých stoličkách."

Ak si všetky fotky urobil zoomom 70-300, tak napríklad páv (v závislosti od vzdialenosti) a ohnisku môže trpieť na podanie teleobjektívom (stlačená prespektíva) - pri takomto čelnom pohľade.
Hĺbka ostrosti nebude veľká, čo je vidieť, páv sa na niečo (dole) díva, je to podivne urezané, akoby mi tam niečo chýbalo. V hornom rohu najsvetlejší roh-s pávom nesúvisiaci, farebne ok, ale ten roh svieti.

Červené auto poskytuje dobrý farebný akcent, ide po ceste?, ale rovnako by mohlo ísť po tej zeleni, akoby bolo do okolia vložené - copy+paste. Aj za toto môžeš ďakovať stlačeniu perspektívy a tentoraz aj prísne bočnému pohľadu - tam síce paning vynikne najviac, ale je to aj o technickom vedení - paning je kombinácia rýchlosti pohybu/uhlu záberu+rýchlosť expozície a vzdialenosti. Pri tejto diaľke (a nevieme ako si zazoomoval) by muselo auto uháňať oprekot - aby ten pohyb bol viac zvýraznený/zachytený. Paning je technika sledovania pohybujúceho sa objektu objektívom. To samozrejme nie s najrýchlejšími časmi, vznikne aj nejaký odpad - chce to skúšať a cvik. Choď na závody, bude to aj vizuálne atraktívnejšie, "nemôžeš" fotiť ako tu - auto ide popri trati/násype a koľajnice robia málo čitateľnú (nevysvetľujúcu) linku, ktorá v snímku nemá žiadnu vypovednú hodnotu. Ak by ale dajme tomu auto "súťažílo" s vlakom, už by tam nejaká súvislosť bola.

Krajinka sa mi pozdáva najviac, možno kvoli tým líniám v dolnej polovici - nie je to márne. Ale ako predtým, aj tu je treba rozhodnúť sa, čo chceš fotiť a podľa toho sa vybavovať. Pri dlhšom ohnisku doplácaš na perspektívu a pri takomto zábere na stále malú hĺbku ostrosti. Krajinkári zvyknú použiť aj nejaké filtre, tu sa mi na mojom neskalibrovanom notebooku zdajú byť v tieňoch modré, najskôr odraz od oblohy - tá na snímku nie je, teda len hádam.
Fotenie so zrkadlovkou nebude vo výsledoch (obsahovo) oproti iPhone natoľko rozdielne, pokým do procesu tvorby nevložíš viac svojho "vedieť a premýšľať." Pomohla by nejaká kniha s teóriou o kompozícii, technike snímania a vybavení?
Velmi ďakujem za tento názor na tie fotografie 🙏🏼 Prečítal som si to asi 3 krát a rozumiem tomu čo je nedostatok na tých fotkách. Takáto “kritika” ma určite posunie ďalej a dá chuť zlepšiť sa v tom čo robím. Musím zapracovať hlavne na obsahu fotky, a správnej kompozícii takže nejaká kniha padne vhod. Nájsť zameranie a nesedieť na viacerých stoličkách bude premna tažké ale verím že fotografovaním všetkého možného zistím čo ma baví najviac. Zatiaľ však prevládajú krajinky, auto-moto a ľudia. Určite tu niekde skončím. Fotenie kvetín hmyzu alebo zvierat určite nebude moja parketa + Pridávam ďalšie fotografie. Trochu z iného súdku. Možno toho budú vypovedať viac.

1. Chalan odchádzajúci od auta (po postprocessingu) momentka
2. Chalan pomaly prechádzajúci na motorke (po postprocessingu) momentka

Má zmysel robiť takéto fotky ? Sú niečím zaujimavé ?
 
martinchirila
2022-06-14 09:07:09+02
príspevok od: Fuser
V casti "Fotografie na kritiku" - ma vobec vyznam nieco pisat?
Podla mna NEMA.

Dovod: Ak som niekomu napisal nieco kriticke, tak tu fotku zmazal. Preco asi: aby sa o jeho fotkach nepisalo skarede, nestoji si za tou fotkou, ma strach ...???

Stava sa to casto, ale nikdy kritika nebola "urazliva", skor som sa pytal "nebolo by to lepse takto..."
Naco mam stracat svoj cas niekomu v dobrom hodnit fotky ked to hned zmaze a nik iny sa uz nic nedozvie. Mozno mam ja zly pohlad na vec ale autor mi to uz nepovie...

Ano niekto bude pisat, ze nemam pravo hodnit, ked ziadnu fotku tu nemam ale potom nerobte hodnotenia ani VY ked Vam v restauracii nechuti jedlo lebo nieste kuchari.
Nedavaj fotky na kritiku ked sa bojis ....

Riesenim by bolo blokovat mazanie aspon na 30dni ... ale totu nehrozi...
Kritika predsa posúva vpred. Vecná, slušná teda určite. Podľa mňa nie je dobré napísať len kritiku. Slabší jedinec to skrátka nezvládne, ale ak napíšeš čo sa ti na fotke páči a čo by mohlo byť lepšie, myslím, že by to mohlo byť ok. Mnohokrát som videl pod foto niekto niekomu napísal, foto na h..... a podobné veci. Taká kritika nepomôže autorovi fotografie nikdy. Ale podľa mňa ak napíše niekto čo sa mu nepáči a dá aj návod ako to zlepšiť je to ok. Raz zaklikol foto na kritiku tak na kritiku. Ale pravda je že ja tu na ephoto kritiku nepíšem vôbec presne kvôli tomu čo píšeš vyššie.....
 
JohnNewton
2022-06-14 09:19:34+02
príspevok od: arpi
Do hovna tesat kazde tvoje slovo majstre. Nastastie tu mame teba. Ty si nas chlap, hrdina, dub, stroj a guru. Mas v galerii vzacnu symbiozu : bud velke hovno alebo same hovna. Na striedacku podla toho ako tebou aktualne lomcuju zachvaty muzy a hovnopatie. Kazdopadne bez ohladu na to ci mas v gelerii velke hovno alebo same hovna, mas nieco naviac : hovna v hlave. A na tvoje hovnomety sa vzdy netrpezlivo tesime. Rovnako ako Jazdec na koni s hodinkami sa tesi na bavorak citlivo drbnuty do sceny priamo v oblasti hrubeho creva teda hovien. A hovna su predsa tvoja umelecka domena. Hovna su ta tajomna a esencialna ingrediencia, ktora odlisuje tvoju tvorbu od nas cvakacov. Je to ingrediencia charakteristicka nielen pre tvoju jedinecnu tvorbu ale aj pre tvoju osobnost, Aj ked si to vo svojej skromnosti nechces priznat. Poviem to preto naplno a nahlas za vsetkych : SI NAS HOVNOMET!
No, Ty si tiež adept na diagnózu, fekalista 🚑😁
 
kwido
2022-06-14 10:53:58+02
príspevok od: gytheio
Zase tu niekto potrebuje stoj co stoj vyvolat hadky? Vobec nie je dolezite kolko mas fotografii v galerii ale ci mas co ukazat. Pytam sa aj teba kolko mas rokov lebo nazory tu niektori mate ako bud do 10 rokov alebo viac ako 70.
Budem to vzdy zdoraznovat, najmudrejsi su tu ti ktori maju bud hovno v galerii alebo tam maju same hovna.
nehnevaj sa ale preto som ti to napisal. Lebo to je vzdy tvoj argiment ked tu niekto nieco napise.
Ty vzdy argumentujes ze ak tu nema clovek fotky v galerii tak jeho nazor sa rovna nule.
A pritom sa mas 0 fotiek v galerii. Tie obrazky sliepok a sem tam nejake zabery z web kamery nepovazujem ja a urcite nikto sudny za fotky hodne zverejnenia.
A nemusis si pisat hodnotenie, pretoze co si napisal v tomto prispevku presne sedi na teba, lebo kazdy ta tak vidi len ty sam nie.
A prestan sa prosim navazat do Marcela, ako fotograf mu nesiahas ani po clenky a len sa este viac strapnujes. Aj ta najhorsia Marcelova fotka ktoru som videl je v kazdom smere lepsia ako tvoje vytvory ktore sme mali tu cest vidiet.
To je asi tak vsetko. A nemusis sa k tomu vyjadrovat, radsej o tom trosku popremyslaj a skus pochopit ze ked ti nieco povie 99% ludi tak na tom asi nieco bude.
 
arpi
2022-06-14 13:22:39+02
príspevok od: JohnNewton
No, Ty si tiež adept na diagnózu, fekalista 🚑😁
Len som sa snazil pouzivat slovnik ktoremu maestro rozumie
 
gytheio
2022-06-14 14:08:33+02
príspevok od: arpi
Len som sa snazil pouzivat slovnik ktoremu maestro rozumie
ty pouzivas slovnik v akom ta vychovali
 
gytheio
2022-06-14 14:29:53+02
príspevok od: kwido
nehnevaj sa ale preto som ti to napisal. Lebo to je vzdy tvoj argiment ked tu niekto nieco napise.
Ty vzdy argumentujes ze ak tu nema clovek fotky v galerii tak jeho nazor sa rovna nule.
A pritom sa mas 0 fotiek v galerii. Tie obrazky sliepok a sem tam nejake zabery z web kamery nepovazujem ja a urcite nikto sudny za fotky hodne zverejnenia.
A nemusis si pisat hodnotenie, pretoze co si napisal v tomto prispevku presne sedi na teba, lebo kazdy ta tak vidi len ty sam nie.
A prestan sa prosim navazat do Marcela, ako fotograf mu nesiahas ani po clenky a len sa este viac strapnujes. Aj ta najhorsia Marcelova fotka ktoru som videl je v kazdom smere lepsia ako tvoje vytvory ktore sme mali tu cest vidiet.
To je asi tak vsetko. A nemusis sa k tomu vyjadrovat, radsej o tom trosku popremyslaj a skus pochopit ze ked ti nieco povie 99% ludi tak na tom asi nieco bude.
Vyjadroval som sa tu, ze komentare alebo kritiku podla mna moze pisat aj niekto bez fotografii, to ti zrejme uslo vsak? Keby si to cital cele bol by si v obraze. Ked niekto zacne byt agresivny a vulgarny potom sa ja pozriem do jeho galerie, ze? Moje sliepocky? Ty sa k nim radsej nevyjadruj, ty nespravis nikomu lepsi portret ako ja sliepkam a nic proti ked sa ti pacia rebrove fotky, co je vlastne teba do toho? Ty a rebro ste tych 99%??
 
gytheio
2022-06-14 14:53:32+02
príspevok od: kwido
nehnevaj sa ale preto som ti to napisal. Lebo to je vzdy tvoj argiment ked tu niekto nieco napise.
Ty vzdy argumentujes ze ak tu nema clovek fotky v galerii tak jeho nazor sa rovna nule.
A pritom sa mas 0 fotiek v galerii. Tie obrazky sliepok a sem tam nejake zabery z web kamery nepovazujem ja a urcite nikto sudny za fotky hodne zverejnenia.
A nemusis si pisat hodnotenie, pretoze co si napisal v tomto prispevku presne sedi na teba, lebo kazdy ta tak vidi len ty sam nie.
A prestan sa prosim navazat do Marcela, ako fotograf mu nesiahas ani po clenky a len sa este viac strapnujes. Aj ta najhorsia Marcelova fotka ktoru som videl je v kazdom smere lepsia ako tvoje vytvory ktore sme mali tu cest vidiet.
To je asi tak vsetko. A nemusis sa k tomu vyjadrovat, radsej o tom trosku popremyslaj a skus pochopit ze ked ti nieco povie 99% ludi tak na tom asi nieco bude.
Staci neskodna debata o hladaciku a hned date vediet co ste zac. Vobec si si nevsimol, ze vsetci co tu kopete za rebra sa rovnako vyjadrujete?
 
arpi
2022-06-14 16:45:24+02
príspevok od: gytheio
Madarsky matovic
Pocuvaj Lubos. Teraz ked ti facebook zrusil stranku, ta tu budeme mat castejsie, ze?
 
gytheio
2022-06-14 17:13:42+02
príspevok od: arpi
Pocuvaj Lubos. Teraz ked ti facebook zrusil stranku, ta tu budeme mat castejsie, ze?
nekopem za rusko ako tvoj sef orban
 
lacikamo
2022-06-14 20:52:22+02
príspevok od: Andrej.S
Velmi ďakujem za tento názor na tie fotografie 🙏🏼 Prečítal som si to asi 3 krát a rozumiem tomu čo je nedostatok na tých fotkách. Takáto “kritika” ma určite posunie ďalej a dá chuť zlepšiť sa v tom čo robím. Musím zapracovať hlavne na obsahu fotky, a správnej kompozícii takže nejaká kniha padne vhod. Nájsť zameranie a nesedieť na viacerých stoličkách bude premna tažké ale verím že fotografovaním všetkého možného zistím čo ma baví najviac. Zatiaľ však prevládajú krajinky, auto-moto a ľudia. Určite tu niekde skončím. Fotenie kvetín hmyzu alebo zvierat určite nebude moja parketa + Pridávam ďalšie fotografie. Trochu z iného súdku. Možno toho budú vypovedať viac.

1. Chalan odchádzajúci od auta (po postprocessingu) momentka
2. Chalan pomaly prechádzajúci na motorke (po postprocessingu) momentka

Má zmysel robiť takéto fotky ? Sú niečím zaujimavé ?
Som rád, že si doplnil svoj zámer ďalšími fotografiami chalanov. Umožnili mi rozanalyzovať nielen to, čo píšeš, ale aj to na pozadí toho textu - čo potvrdzujú snímky chalanov. Takže napíšem, čo mi preblesklo hlavou, keď som sa na snímky zapozeral...

TEN ČLOVEK to nemože myslieť vážne !!? WTF?

Tie prvé tri boli aspoň snahou alebo predstieraním niečoho pre diváka či kritika. Ale chalani - odchádzajúci od auta, či pomaly prechádzajúci na motorke sú rukavicou hodenou tým, čo dávajú názvy svojim fotografiám a) podľa objektov (Katka, Vierka, Eva)
b) podľa nálad, ktoré tam nie sú, ale autor ich tam chce mať (dreamer)
c) podľa krutého popisu reálu (čo je tvoj prípad)

- na tých fotkách nie je nič viac, ak by boli čierne a takto ich popíšeš - nepotrebujem obraz. Nie je to ani snaha o street, žiadny kontext, suvislosti ani medzi aktéri/predmetmi ani dejový.

Takže som sa sám seba opýtal : " Robí si srandu?"
A tiež som si aj odpovedal (gramatické chyby v texte -okaté- nevidím), takže z nevedomej hlúposti to nebude - odpovedal : " Áno, je to možné, že si proste robí prdel! "
Andrej.S - robíš si srandu? Tie fotky nie sú ničím zaujímavé a zmysel robiť ich nemá - odpočítaj si zo životnosti cyklov závierky toľko, koľko si venoval týmto snímkov a čas zo života, ktorý si venoval písaniu tohoto postu. Ak to myslíš vážne so street fotografiou, N 70-300 veľmi nevyužiješ. Choď do ulíc a najprv sa dívaj, nie každý pohyb je DEJ. A postprocessing si odlož na neskôr, až to bude stáť za ten čas. Čo presne si na tých "cvakoch" postprocesoval?
 
blahoslav J B Art
2022-06-14 23:31:48+02
príspevok od: JohnNewton
No, Ty si tiež adept na diagnózu, fekalista 🚑😁
''velki'' ludia maju velke sexualne uchylky
https://www.youtube.com/watch?v=Wec_xXiOwLM
 
Strana 7 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()