Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Hodnotenie - body 1 az 4

titinius
titinius 2011-04-02 13:29:48+02
naco tam tieto body su vlastne ? vsak ich nikto nevyuziva, a ked je fotka zla, tak radsej napise ze ani radsej nehodnoti, mozno sa boji "pomsty" alebo len nechce deprimovat autora, resp protirecit vacsine, neviem,,,

v kazdom pripade by ste to mali nejako prepracovat, to hodnotenie, lebo takto je to uplne neobjektivne podla mna,, :/ :/ :/
bud su tu fotky co maju hodnotenie medzi 5,5 a 7 alebo potom su tu tie uplne bez hodnotenia, to rovno mozete urobit stupnicu 1 az 3

moj postreh
 
PeterBB
2011-04-04 16:18:24+02
príspevok od: Marcel Rebro
Neviem posúdiť, nakoľko od PetraBB ani od ziadneho z jeho alterego nickov (petersedo, aliene, openblindmind ...) som žiadnu fotku nevidel ...

Môj asistent Dr. Watson má síce podozrenie, že jedna z jeho identít tu má celkom zaujímavé portfólio, ale kým nepredloží (Dr. Watson) relevantné dôkazy budem túto skutočnosť ignorovať ...
Čudujem sa adminovi že takéto mrcovinové zakomplexované kreatúry tu drží ty chuju. Tebe tú hubu niekto určite rozbije debilko...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-04 19:40:56+02
príspevok od: Marcel Rebro
Neviem posúdiť, nakoľko od PetraBB ani od ziadneho z jeho alterego nickov (petersedo, aliene, openblindmind ...) som žiadnu fotku nevidel ...

Môj asistent Dr. Watson má síce podozrenie, že jedna z jeho identít tu má celkom zaujímavé portfólio, ale kým nepredloží (Dr. Watson) relevantné dôkazy budem túto skutočnosť ignorovať ...
Dr. Watson je známa literárna postava, ktorá mala istú inteligenciu. Je drzé označovať svojho asistenta týmto menom. Ak už Watson, a s titulom, tak potom Mgr. Watson (od slova magor...)...

Reagujem na tento príspevok, lebo užívateľ Mrco sa snaží tieto nicky hodiť na mňa (mám svoje dôvody si to myslieť...). A ak by som neragoval, tak by si mohol myslieť (dúfam že len on, lebo na takú chorú myšlienku len tak hocikto nepríde...), že kto mlčí, ten svedčí...

Chcem všetkých ubezpečiť, že nie som ani jeden z uvádzaných nickov a ak má niekto problém mi to uveriť, poviem mu to s čistým svedomím i priamo do očí...

Ak užívateľ Mrco je len trochu charakterný človek, nech tu verejne povie, koho má na mysli a nech tu neotravuje vzduch so svojim Mgr. Watsonom a jeho podozreniami. Lebo toto je celkom vážne obvinenie, ktoré môže nepekne pokaziť meno dotyčnému tu na portáli...

Obrátenie celej veci na pochybné srandovanie, ako má užívateľ Mrco vo zvyku, budem považovať za zbabelé vycúvanie z bojiska...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-04 19:43:28+02
P.S. Zároveň sa ospravedlňujem všetkým držiteľom titulu Mgr. - všetkých ostatných okrem pána Watsona pokladám za Magistrov...
 
andysalay
2011-04-04 20:04:39+02
www.ephoto.sk/forum/vyhladavanie/?filter=on&q=%C5%BEet%C3%B3n&search_in=comments

(je to odtiaľto
www.ephoto.sk/forum/51/6727/referendum-o-bodovani-fotiek/strana-4/

určite som za systém žetónov, ktorý zamedzí, aby hodnotiaci donekonečna rozdával sedmičky.

len doplním:
keby namiesto bodov ľudia prideľovali slovné hodnotenie (hodnotenie by sa vyberalo v komboboxe - políčku s roletkou, kde sú vypísané preddefinované možnosti, a nedá sa to upravovať, len vybrať ten správny riadok, čiže slovný popis charakterizujúci kvalitu/výnimočnosť fotky), tak by sme podľa mňa dosiahli, aby hodnotenia od rôznych ľudí boli "vzájomne kompatibilné".

Niekto by sedmičkou ohodnotil len niekoľko výnimočných fotiek, možno pár kusov za mesiac, niekto dáva sedmičku stále. Ale ak tam bude slovné hodnotenie

"excelentná fotka, jednoznačne na výstavu, do časopisu... konkurencieschopná svetoznámej tvorbe, extrémne výnimočná na e-photo"

(alebo zostručnené, ale aby zmysel bol jasný)

potom podľa mňa podstatne menej ľudí bude takto známkovať priemerné fotky.

príklad stupnice
(v zátvorke uvediem ekvivalentnú známku pri čisto kladnej stupnici)

-4 (0) nevhodná fotka - podľa názoru hodnotiteľa prekračuje hranicu morálnosti, alebo inú, ktorá ju diskvalifikuje
-3 (1) vyslovene zlá fotka (nie však nevhodná)
-2 (2) nepodarená fotka, podpriemerná, odfláknutá
-1 (3) skôr podpriemerná fotka, nie doslova škaredá, nie odfláknutá
+1 (4) skôr nadpriemerná, nie však výrazne, nič úžasné, ale má svoje klady, skôr páči ako nepáči
+2 (5) nadpriemerná fotka, páči sa, už je to chvála, nie tuctová fotka, zaslúži si pozastavenie
+3 (6) vysoko nadpriemerná fotka, veľká pochvala, hodná výstavy - takých je veľmi málo
+4 (7) excelentná fotka, jednoznačne na výstavu, do časopisu... konkurencieschopná svetoznámej tvorbe, extrémne výnimočná na e-photo



Bolo by dobré, keby sa už s tým niečo robilo...
Úroveň hodnotenia na E-photo je mizerná, a pritom sa toho dá mnoho urobiť, aby sme ľudí viedli, ako majú správne hodnotiť.

Dúfam, že ľudia, ktorí majú vplyv na vývoj tohto portálu, s tým niečo naozaj urobia.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-04 20:07:19+02
P.S.2 Bol som požiadaný, aby som verejne dementoval svoje obvinienie. Že príde čas, kedy táto osoba bude odhalená. Ak nevadí, počkám si na ten čas a potom samozrejme nielen dementujem, ale sa i láskavo ospravedlním...
Malo to byť diplomatické dementovanie, ale ja nie som diplomat, tak len takto, po svojom...
 
andysalay
2011-04-04 20:09:07+02
nechápem, prečo mi rozbilo link, ktorý som korektne vložil.
podrobne rozpracovaný návrh fungovania žetónov je v mojich príspevkoch v téme Referendum o bodovaní fotiek.

K danému príspevku sa dostanete po vyhľadaní
www.ephoto.sk/forum/vyhladavanie/

a zadaní kľúčového slova
žetón
 
snowball
2011-04-04 20:10:25+02
Načo bodovanie, čo sme stale v skole aby sme dali body. DETI........
 
Marcel Rebro
2011-04-04 20:12:56+02
príspevok od: Stratený Stano
P.S.2 Bol som požiadaný, aby som verejne dementoval svoje obvinienie. Že príde čas, kedy táto osoba bude odhalená. Ak nevadí, počkám si na ten čas a potom samozrejme nielen dementujem, ale sa i láskavo ospravedlním...
Malo to byť diplomatické dementovanie, ale ja nie som diplomat, tak len takto, po svojom...
V mene vsetkych Mgr. to akceptujem aj takto - po Tvojom ...
 
Marcel Rebro
2011-04-04 20:35:48+02
Pre tych ktorym to nedoplo : PeterBB, petersedo, aliene, openblindmind nie je podla mojho vedomia a svedomia Stanislav Strateny.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-04 21:15:44+02
príspevok od: Marcel Rebro
Pre tych ktorym to nedoplo : PeterBB, petersedo, aliene, openblindmind nie je podla mojho vedomia a svedomia Stanislav Strateny.
Ďakujem za objasnenie. Prudká reakcia bola dôsledkom otázok niektorých členov, že či sa naozaj jedná o moju osobu. Bez týchto otázok by ma to ani vo sne nenapadlo... Vyzerám teraz ako vzťahovačný, ale takéto podozrenie človeka dožerie...

Ten čas teda prišiel, ja dementujem svoje obvinenia voči užívateľovi Mrcovi a zároveň sa mu týmto hlboko a úctivo ospravedlňujem... Zároveň aj pánu Watsonovi...
 
daniela-4
2011-04-04 21:24:16+02
príspevok od: andysalay
www.ephoto.sk/forum/vyhladavanie/?filter=on&q=%C5%BEet%C3%B3n&search_in=comments

(je to odtiaľto
www.ephoto.sk/forum/51/6727/referendum-o-bodovani-fotiek/strana-4/

určite som za systém žetónov, ktorý zamedzí, aby hodnotiaci donekonečna rozdával sedmičky.

len doplním:
keby namiesto bodov ľudia prideľovali slovné hodnotenie (hodnotenie by sa vyberalo v komboboxe - políčku s roletkou, kde sú vypísané preddefinované možnosti, a nedá sa to upravovať, len vybrať ten správny riadok, čiže slovný popis charakterizujúci kvalitu/výnimočnosť fotky), tak by sme podľa mňa dosiahli, aby hodnotenia od rôznych ľudí boli "vzájomne kompatibilné".

Niekto by sedmičkou ohodnotil len niekoľko výnimočných fotiek, možno pár kusov za mesiac, niekto dáva sedmičku stále. Ale ak tam bude slovné hodnotenie

"excelentná fotka, jednoznačne na výstavu, do časopisu... konkurencieschopná svetoznámej tvorbe, extrémne výnimočná na e-photo"

(alebo zostručnené, ale aby zmysel bol jasný)

potom podľa mňa podstatne menej ľudí bude takto známkovať priemerné fotky.

príklad stupnice
(v zátvorke uvediem ekvivalentnú známku pri čisto kladnej stupnici)

-4 (0) nevhodná fotka - podľa názoru hodnotiteľa prekračuje hranicu morálnosti, alebo inú, ktorá ju diskvalifikuje
-3 (1) vyslovene zlá fotka (nie však nevhodná)
-2 (2) nepodarená fotka, podpriemerná, odfláknutá
-1 (3) skôr podpriemerná fotka, nie doslova škaredá, nie odfláknutá
+1 (4) skôr nadpriemerná, nie však výrazne, nič úžasné, ale má svoje klady, skôr páči ako nepáči
+2 (5) nadpriemerná fotka, páči sa, už je to chvála, nie tuctová fotka, zaslúži si pozastavenie
+3 (6) vysoko nadpriemerná fotka, veľká pochvala, hodná výstavy - takých je veľmi málo
+4 (7) excelentná fotka, jednoznačne na výstavu, do časopisu... konkurencieschopná svetoznámej tvorbe, extrémne výnimočná na e-photo



Bolo by dobré, keby sa už s tým niečo robilo...
Úroveň hodnotenia na E-photo je mizerná, a pritom sa toho dá mnoho urobiť, aby sme ľudí viedli, ako majú správne hodnotiť.

Dúfam, že ľudia, ktorí majú vplyv na vývoj tohto portálu, s tým niečo naozaj urobia.
celkom slusna stupnica.....paci sa mi ze ked dam napriklad 5 ze hned je tam popis ako to myslim.....podla mna by to nebol zly napad keby sa to presadi...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-04 21:33:56+02
príspevok od: andysalay
www.ephoto.sk/forum/vyhladavanie/?filter=on&q=%C5%BEet%C3%B3n&search_in=comments

(je to odtiaľto
www.ephoto.sk/forum/51/6727/referendum-o-bodovani-fotiek/strana-4/

určite som za systém žetónov, ktorý zamedzí, aby hodnotiaci donekonečna rozdával sedmičky.

len doplním:
keby namiesto bodov ľudia prideľovali slovné hodnotenie (hodnotenie by sa vyberalo v komboboxe - políčku s roletkou, kde sú vypísané preddefinované možnosti, a nedá sa to upravovať, len vybrať ten správny riadok, čiže slovný popis charakterizujúci kvalitu/výnimočnosť fotky), tak by sme podľa mňa dosiahli, aby hodnotenia od rôznych ľudí boli "vzájomne kompatibilné".

Niekto by sedmičkou ohodnotil len niekoľko výnimočných fotiek, možno pár kusov za mesiac, niekto dáva sedmičku stále. Ale ak tam bude slovné hodnotenie

"excelentná fotka, jednoznačne na výstavu, do časopisu... konkurencieschopná svetoznámej tvorbe, extrémne výnimočná na e-photo"

(alebo zostručnené, ale aby zmysel bol jasný)

potom podľa mňa podstatne menej ľudí bude takto známkovať priemerné fotky.

príklad stupnice
(v zátvorke uvediem ekvivalentnú známku pri čisto kladnej stupnici)

-4 (0) nevhodná fotka - podľa názoru hodnotiteľa prekračuje hranicu morálnosti, alebo inú, ktorá ju diskvalifikuje
-3 (1) vyslovene zlá fotka (nie však nevhodná)
-2 (2) nepodarená fotka, podpriemerná, odfláknutá
-1 (3) skôr podpriemerná fotka, nie doslova škaredá, nie odfláknutá
+1 (4) skôr nadpriemerná, nie však výrazne, nič úžasné, ale má svoje klady, skôr páči ako nepáči
+2 (5) nadpriemerná fotka, páči sa, už je to chvála, nie tuctová fotka, zaslúži si pozastavenie
+3 (6) vysoko nadpriemerná fotka, veľká pochvala, hodná výstavy - takých je veľmi málo
+4 (7) excelentná fotka, jednoznačne na výstavu, do časopisu... konkurencieschopná svetoznámej tvorbe, extrémne výnimočná na e-photo



Bolo by dobré, keby sa už s tým niečo robilo...
Úroveň hodnotenia na E-photo je mizerná, a pritom sa toho dá mnoho urobiť, aby sme ľudí viedli, ako majú správne hodnotiť.

Dúfam, že ľudia, ktorí majú vplyv na vývoj tohto portálu, s tým niečo naozaj urobia.
Stale dokola. Nenaucis vsetkych ludi hodnotit korktne, lebo sa to neda vsetkych naucit. Fotka je subjektivna preto hodnotenie nikdy nemoze byt objektivne. Fotka moze mat bodov, kolko chce, aj tak ja rozhodnem ci sa mi paci alebo nie.
Ja mam velmi jednoduchy rebricek: Ak by bola skoda, keby konkretna fotka neuzrela svetlo sveta, tak splnila svoj ucel, ako obrazoveho media.
Ako prinutis ludi aby miesto bodovania viac pisali? Musi im zaplatit!
Ako prinutis ludi aby spravodlivo bodovali a davali aj nizsie znamky? Neprisli ste na to ani po rokoch neustaleho debatovania vo fore.
Ako prinutis uzivatelov aby davali len fotky hodne uverejnenia? Niako, nevedia ako ma taka fotka vlastne vyzerat (teda ti zaciatocnici).

Je tu jeden hlavny problem. Pokrocili si neuvedomuju ze vacsinu navstevnikov a uzivatelov tvoria amateri-zaciatocnici a ze oni samy uz vyrastli a uroven im prestala postacovat. Riesenim je prejst na galeriu s vyssou urovnou (1x, 500px a pod.). Je to prirodzena evolucia fotograf, ktory postupuje vyssie a vyssie. Je to ako keby huslovy virtuoz mal hrat zo senzusom a nutit ludi aby im netlieskali, ked ta uroven je nizka.
Raz mozno spravime premiovu galeriu pre pokrocilejsich fotografov, ale este na to nedozrel cas. Slovensko je male a robit takyto projekt pre par desiatok slusnych fotografov je zatial neekonomicke a aj zbytocne.

A este k tomu bodovaniu a hodnoteniu. Myslim, ze dobry fotograf nepotrebuje aby mu nejaky amatery hodnotily fotografie, ma dostatocne znalosti aby si fotografie vedel posudit aj sam. Ked bude chciet vediet nazor na svoje fotky, obrati sa na niekoho lepsieho od seba.

A neberte konecne to bodovanie, hodnotenie a Top dna tak vazne. O nic sa predsa nejedna. Uvolnite sa, berte veci s nadhladom a humorom. Na zaciatocnikov budte tvrdy, ved ako sa maju inac nieco naucit a k rovnocennym majte respekt.
 
Jerry C.
2011-04-04 21:46:07+02
príspevok od: Karol Srnec
Stale dokola. Nenaucis vsetkych ludi hodnotit korktne, lebo sa to neda vsetkych naucit. Fotka je subjektivna preto hodnotenie nikdy nemoze byt objektivne. Fotka moze mat bodov, kolko chce, aj tak ja rozhodnem ci sa mi paci alebo nie.
Ja mam velmi jednoduchy rebricek: Ak by bola skoda, keby konkretna fotka neuzrela svetlo sveta, tak splnila svoj ucel, ako obrazoveho media.
Ako prinutis ludi aby miesto bodovania viac pisali? Musi im zaplatit!
Ako prinutis ludi aby spravodlivo bodovali a davali aj nizsie znamky? Neprisli ste na to ani po rokoch neustaleho debatovania vo fore.
Ako prinutis uzivatelov aby davali len fotky hodne uverejnenia? Niako, nevedia ako ma taka fotka vlastne vyzerat (teda ti zaciatocnici).

Je tu jeden hlavny problem. Pokrocili si neuvedomuju ze vacsinu navstevnikov a uzivatelov tvoria amateri-zaciatocnici a ze oni samy uz vyrastli a uroven im prestala postacovat. Riesenim je prejst na galeriu s vyssou urovnou (1x, 500px a pod.). Je to prirodzena evolucia fotograf, ktory postupuje vyssie a vyssie. Je to ako keby huslovy virtuoz mal hrat zo senzusom a nutit ludi aby im netlieskali, ked ta uroven je nizka.
Raz mozno spravime premiovu galeriu pre pokrocilejsich fotografov, ale este na to nedozrel cas. Slovensko je male a robit takyto projekt pre par desiatok slusnych fotografov je zatial neekonomicke a aj zbytocne.

A este k tomu bodovaniu a hodnoteniu. Myslim, ze dobry fotograf nepotrebuje aby mu nejaky amatery hodnotily fotografie, ma dostatocne znalosti aby si fotografie vedel posudit aj sam. Ked bude chciet vediet nazor na svoje fotky, obrati sa na niekoho lepsieho od seba.

A neberte konecne to bodovanie, hodnotenie a Top dna tak vazne. O nic sa predsa nejedna. Uvolnite sa, berte veci s nadhladom a humorom. Na zaciatocnikov budte tvrdy, ved ako sa maju inac nieco naucit a k rovnocennym majte respekt.
súhlasím na 200 % !!!
krajšie,lepšie a rozumnejšie sa to už snáď ani nedá napísať !
P.S.
Len mám obavu,že niektorým ani takéto vysvetlenie nebude po vôli.
 
lu_boss
2011-04-04 21:47:58+02
príspevok od: kecal
som za slovné hodnotenia:

- dobrá foto
- fajn fotka, ešte to chce popracovať na ... ( doplniť )
- iba taký obrázok
- gýč
- úplná pičovina

týchto 5 stupňov bohato stačí.
... to hadam aj stacia tie prve styri, ked napises "horsie ako gyc", uz budeme vediet kolka bije
 
panpriatel
2011-04-04 22:06:28+02
príspevok od: Karol Srnec
Stale dokola. Nenaucis vsetkych ludi hodnotit korktne, lebo sa to neda vsetkych naucit. Fotka je subjektivna preto hodnotenie nikdy nemoze byt objektivne. Fotka moze mat bodov, kolko chce, aj tak ja rozhodnem ci sa mi paci alebo nie.
Ja mam velmi jednoduchy rebricek: Ak by bola skoda, keby konkretna fotka neuzrela svetlo sveta, tak splnila svoj ucel, ako obrazoveho media.
Ako prinutis ludi aby miesto bodovania viac pisali? Musi im zaplatit!
Ako prinutis ludi aby spravodlivo bodovali a davali aj nizsie znamky? Neprisli ste na to ani po rokoch neustaleho debatovania vo fore.
Ako prinutis uzivatelov aby davali len fotky hodne uverejnenia? Niako, nevedia ako ma taka fotka vlastne vyzerat (teda ti zaciatocnici).

Je tu jeden hlavny problem. Pokrocili si neuvedomuju ze vacsinu navstevnikov a uzivatelov tvoria amateri-zaciatocnici a ze oni samy uz vyrastli a uroven im prestala postacovat. Riesenim je prejst na galeriu s vyssou urovnou (1x, 500px a pod.). Je to prirodzena evolucia fotograf, ktory postupuje vyssie a vyssie. Je to ako keby huslovy virtuoz mal hrat zo senzusom a nutit ludi aby im netlieskali, ked ta uroven je nizka.
Raz mozno spravime premiovu galeriu pre pokrocilejsich fotografov, ale este na to nedozrel cas. Slovensko je male a robit takyto projekt pre par desiatok slusnych fotografov je zatial neekonomicke a aj zbytocne.

A este k tomu bodovaniu a hodnoteniu. Myslim, ze dobry fotograf nepotrebuje aby mu nejaky amatery hodnotily fotografie, ma dostatocne znalosti aby si fotografie vedel posudit aj sam. Ked bude chciet vediet nazor na svoje fotky, obrati sa na niekoho lepsieho od seba.

A neberte konecne to bodovanie, hodnotenie a Top dna tak vazne. O nic sa predsa nejedna. Uvolnite sa, berte veci s nadhladom a humorom. Na zaciatocnikov budte tvrdy, ved ako sa maju inac nieco naucit a k rovnocennym majte respekt.
Je to zvlastny poci ale musim uznat ze si mi otvoril oci.
Pozeral som sa na to velmi skreslene.
Pekne si nazval veci pravymi menami, vecne.
Dakujem!
Ten tvoj prispevok by som minimalne prepisal cervenou farbou a zvyraznil.
 
PavolDelej
2011-04-04 22:21:54+02
príspevok od: Karol Srnec
Stale dokola. Nenaucis vsetkych ludi hodnotit korktne, lebo sa to neda vsetkych naucit. Fotka je subjektivna preto hodnotenie nikdy nemoze byt objektivne. Fotka moze mat bodov, kolko chce, aj tak ja rozhodnem ci sa mi paci alebo nie.
Ja mam velmi jednoduchy rebricek: Ak by bola skoda, keby konkretna fotka neuzrela svetlo sveta, tak splnila svoj ucel, ako obrazoveho media.
Ako prinutis ludi aby miesto bodovania viac pisali? Musi im zaplatit!
Ako prinutis ludi aby spravodlivo bodovali a davali aj nizsie znamky? Neprisli ste na to ani po rokoch neustaleho debatovania vo fore.
Ako prinutis uzivatelov aby davali len fotky hodne uverejnenia? Niako, nevedia ako ma taka fotka vlastne vyzerat (teda ti zaciatocnici).

Je tu jeden hlavny problem. Pokrocili si neuvedomuju ze vacsinu navstevnikov a uzivatelov tvoria amateri-zaciatocnici a ze oni samy uz vyrastli a uroven im prestala postacovat. Riesenim je prejst na galeriu s vyssou urovnou (1x, 500px a pod.). Je to prirodzena evolucia fotograf, ktory postupuje vyssie a vyssie. Je to ako keby huslovy virtuoz mal hrat zo senzusom a nutit ludi aby im netlieskali, ked ta uroven je nizka.
Raz mozno spravime premiovu galeriu pre pokrocilejsich fotografov, ale este na to nedozrel cas. Slovensko je male a robit takyto projekt pre par desiatok slusnych fotografov je zatial neekonomicke a aj zbytocne.

A este k tomu bodovaniu a hodnoteniu. Myslim, ze dobry fotograf nepotrebuje aby mu nejaky amatery hodnotily fotografie, ma dostatocne znalosti aby si fotografie vedel posudit aj sam. Ked bude chciet vediet nazor na svoje fotky, obrati sa na niekoho lepsieho od seba.

A neberte konecne to bodovanie, hodnotenie a Top dna tak vazne. O nic sa predsa nejedna. Uvolnite sa, berte veci s nadhladom a humorom. Na zaciatocnikov budte tvrdy, ved ako sa maju inac nieco naucit a k rovnocennym majte respekt.
no je to presne tak len ci tento clanok neodradi amaterov ak tu uz nebudu prispievat profici lebo amater nevie az tak velmi hodnotit fotky bud sa mu paci alebo nepaci Dat jeden bod alebo nic a je to poriesene ved dobra fotka vyskoci hore hned ak sa paci cize je aj kvalitna aj nieco povie ta fotka
 
combat113
2011-04-04 22:34:22+02
To čo je pre začiatočníka super, je pre pokročilého priemer.
To čo je pre talentovaného ľahšie je pre netalentovaného až nedostižné.
To čo tu prezentujú profesionálny fotografi, ktorý z fotiek žijú alebo sa snažia žiť, je pre amatéra ktorý to robí pre potešenie a ako koníček úplne iné kafe.
A už vôbec nechápem ako by mohol niekto chcieť od amatérov, aby objektívne hodnotili fotky iných.
Takže to by sa musel úplne prepracovať systém a prof. fotografi by sa museli oddeliť od ostatných a to sa nikdy nestane, lebo toto je biznis a marketing v jednom a kúpna sila amatérskej väčšiny nepustí...
 
Granko
2011-04-04 22:47:05+02
príspevok od: Karol Srnec
Stale dokola. Nenaucis vsetkych ludi hodnotit korktne, lebo sa to neda vsetkych naucit. Fotka je subjektivna preto hodnotenie nikdy nemoze byt objektivne. Fotka moze mat bodov, kolko chce, aj tak ja rozhodnem ci sa mi paci alebo nie.
Ja mam velmi jednoduchy rebricek: Ak by bola skoda, keby konkretna fotka neuzrela svetlo sveta, tak splnila svoj ucel, ako obrazoveho media.
Ako prinutis ludi aby miesto bodovania viac pisali? Musi im zaplatit!
Ako prinutis ludi aby spravodlivo bodovali a davali aj nizsie znamky? Neprisli ste na to ani po rokoch neustaleho debatovania vo fore.
Ako prinutis uzivatelov aby davali len fotky hodne uverejnenia? Niako, nevedia ako ma taka fotka vlastne vyzerat (teda ti zaciatocnici).

Je tu jeden hlavny problem. Pokrocili si neuvedomuju ze vacsinu navstevnikov a uzivatelov tvoria amateri-zaciatocnici a ze oni samy uz vyrastli a uroven im prestala postacovat. Riesenim je prejst na galeriu s vyssou urovnou (1x, 500px a pod.). Je to prirodzena evolucia fotograf, ktory postupuje vyssie a vyssie. Je to ako keby huslovy virtuoz mal hrat zo senzusom a nutit ludi aby im netlieskali, ked ta uroven je nizka.
Raz mozno spravime premiovu galeriu pre pokrocilejsich fotografov, ale este na to nedozrel cas. Slovensko je male a robit takyto projekt pre par desiatok slusnych fotografov je zatial neekonomicke a aj zbytocne.

A este k tomu bodovaniu a hodnoteniu. Myslim, ze dobry fotograf nepotrebuje aby mu nejaky amatery hodnotily fotografie, ma dostatocne znalosti aby si fotografie vedel posudit aj sam. Ked bude chciet vediet nazor na svoje fotky, obrati sa na niekoho lepsieho od seba.

A neberte konecne to bodovanie, hodnotenie a Top dna tak vazne. O nic sa predsa nejedna. Uvolnite sa, berte veci s nadhladom a humorom. Na zaciatocnikov budte tvrdy, ved ako sa maju inac nieco naucit a k rovnocennym majte respekt.
Keď si prečítam text príspevku, osobu, ktorá ho napísala a jej funkciu, neverím vlastným očiam, že toto je možné spojiť dokopy.

Karol, je síce pravdou, že každý človek rozhodne, či sa mu fotka páči alebo nie. Ale na to je v súčasnom systéme kolónka impakt. No impakt nie je posúdenie technickej kvality a kompozície.
Nie všetko sa točí okolo peňazí a dupľom nie to, že ak človek chce písaný koment či aby ľudia viac písali pri komente, musí za to zaplatiť. To je veľký omyl. Funguje taká vec zvaná barter či zrejme už zabudnutá vec zvaná dobrý pocit. Že napísaním dlhšieho písaného komentu sa prijímateľ dostane k inému pohľadu a rozšíri mu to obzory na fotku zadarmo, že si z neho možno niečo zoberie a posunie ho to. A učí sa s prijímaného komentu i z komentu, ktorý napíše či ktorý číta od iných. Nie je to o peniazoch.
Ostatné dve veci - spravodlivé bodovanie a dávanie fotiek len hodných uverejnenia nie je o tom, či je niekto začiatočník alebo pokročilý, ale o sebakritike, náročnosti užívateľa a hlavne systéme, v ktorom sa toto prejavuje. Tu sú tie mantinely kvality systému galérie mizivé až žiadne.

Veľmi veľa amatérov-začiatočníkov nemá ambície prezentovať sa na 1x, 500px či inde, chce ostať doma, debatovať s ľudmi s rodnom jazyku či jazyku blízkom (myslím češtinu). Nemá ambície chváliť sa - ja mám galérku na 1x, na 500px, dosiahol som ocenenie tam a tam, stačí im česko-slovenská komunita, len chcú napredovať. Nemajú peniaze na workshopy, sú to ľudia, čo majú fotenie ako koníček, neživia sa tým, chcú počuť len zhodnotenie fotky od seberovných po tej fotografickej stránke. Nič viac.
A tu sa ho z drvivej väčšiny nedozvie vďaka systému. Pritom internet či eFoto ponúka to, čo žiadny fotoklub nie - spája ľudí z rôznych kútov krajiny a umožňuje im on-line resp. v krátkom časovom horizonte dozvedieť sa pohľad na fotku od iného
fotografa, pritom nejde o úroveň jeho znalosti.
To je tá výhoda. Ale znovu je to o nastavení systému.

To, že apeluješ na ľudí, aby nebrali bodovanie, TOpku atď vážne vysvetli tým, čo chcú počuť normálny názov na svoju tvorbu a nedostanú ho. Systém je nastavený na kvantitu pridávania fotiek, hodnotenia a pokiaľ fotka nie je dostatočne videná (v Topke), častokrát zapadne v tom množstve, lebo nemá šancu preraziť dopredu, nakoľko dotyčný užívateľ nemá dosť kamarátov, ktorí by mu nasekali vysoké známky a dostali ju viac na oči. Vysvetli im aj to, že ten kolotoč ľudí, čo sa na popredných miestach umiestňujú, je skoro rovnaký, lebo ide o meno a nie o fotku ako takú. Vysvetli im, že ak chcú byť videní, musia si založiť duchárske nicky, aby si obodovali fotku a že ju musia pridať po polnoci, lebo systém je tak nastavený.

Je milé, že radíš, aby boli ľudia na začiatočníkov tvrdí. Ešte si zrejme nedostal vynadané do neviemkoho za kritiku, za to, že človek nejde s hýkajúcim davom, ešte sa ti nikto nenaviezol do galérky, neriešil tvoju inteligenciu a čo ja viem čo. Beholder to napísal presne, stačí si pozrieť jeho koment. Sám dobre vieš, že tu kritika nie je vítaná, potvrdím ti to ja sám alebo x ďalších ľudí. Niekedy som počul, že eFoto chce byť portálom pre všetkých. Ale to nejde bez toho, aby tu boli aj začiatočníci, aj pokročilí. bez odovzdávania skúseností, vedomostí a znalostí. A tu sa to nedá, nakoľko následky sú známe. Tu nejde vôbec o naučenie. Takže kľudne ver ďalej tomuto bludu, čo si napísal v posledom odstavci, realita je úplne inde.
 
javelin
2011-04-04 22:55:22+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ahoj Peter,

Tvoj úprimný pozdrav samozrejme odovzdám. Chcel by som Ťa ale upozorniť, že ten Tvoj kamarát čo si avizoval jeho návštevu e-mailom - citujem

"Dobre ma počúvaj ty dement, dám si tú robotu a pošlem niekoho za tebou, kto ťa naučí, ako sa máš správať... Ty sukyn syn, keď nevieš s kým rozprávaš, tak drž hubu ty zakomplexovaný trtko"

... ešte stále neprišiel. Prosím Ťa prever kedy má(te) vychádzky a daj mi vedieť, aby som sa náležite a slávnostne na jeho návštevu pripravil a obliekol.

S úctou

Marcel Rebro
Ty kokos...si nasral nejakého bossa z Horného / Dolného....???
 
javelin
2011-04-04 23:09:25+02
príspevok od: Marcel Rebro
Neviem posúdiť, nakoľko od PetraBB ani od ziadneho z jeho alterego nickov (petersedo, aliene, openblindmind ...) som žiadnu fotku nevidel ...

Môj asistent Dr. Watson má síce podozrenie, že jedna z jeho identít tu má celkom zaujímavé portfólio, ale kým nepredloží (Dr. Watson) relevantné dôkazy budem túto skutočnosť ignorovať ...
Ak je IP...potom viem hodiť lustra...včetne jeho čisla životného poistenia....ale to by som len kojil vlastnú ješitnosť , vyberal si kúzlo raz za sto rokov , ktoré sa mi može zísť na vážnejšie prípady a mrhal svojimi známosťami , kvôli niekomu , koho my tu na západe zoveme "Nikto"....A kedže viem, že Ty si vieš poradiť aj sám, tak si tu vlastne ješitním , a to je to ,proti čomu v zásade som...tak teraz neviem , schyza či čo...? čiiiii....
PS:Kolega Kenny mi objednal cez Ibaja koženú retro-pošvu na moju mikrovlnku...
Ináč si ja budem vykračovať v gumákoch....PS2: radiónku už mám.....
 
Strana 5 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()