Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Hodnotenie - body 1 az 4

titinius
titinius 2011-04-02 13:29:48+02
naco tam tieto body su vlastne ? vsak ich nikto nevyuziva, a ked je fotka zla, tak radsej napise ze ani radsej nehodnoti, mozno sa boji "pomsty" alebo len nechce deprimovat autora, resp protirecit vacsine, neviem,,,

v kazdom pripade by ste to mali nejako prepracovat, to hodnotenie, lebo takto je to uplne neobjektivne podla mna,, :/ :/ :/
bud su tu fotky co maju hodnotenie medzi 5,5 a 7 alebo potom su tu tie uplne bez hodnotenia, to rovno mozete urobit stupnicu 1 az 3

moj postreh
 
kecal
2011-04-04 23:21:47+02
príspevok od: lu_boss
... to hadam aj stacia tie prve styri, ked napises "horsie ako gyc", uz budeme vediet kolka bije
nemohol som si odpustiť .......
 
kecal
2011-04-04 23:26:04+02
príspevok od: javelin
Ak je IP...potom viem hodiť lustra...včetne jeho čisla životného poistenia....ale to by som len kojil vlastnú ješitnosť , vyberal si kúzlo raz za sto rokov , ktoré sa mi može zísť na vážnejšie prípady a mrhal svojimi známosťami , kvôli niekomu , koho my tu na západe zoveme "Nikto"....A kedže viem, že Ty si vieš poradiť aj sám, tak si tu vlastne ješitním , a to je to ,proti čomu v zásade som...tak teraz neviem , schyza či čo...? čiiiii....
PS:Kolega Kenny mi objednal cez Ibaja koženú retro-pošvu na moju mikrovlnku...
Ináč si ja budem vykračovať v gumákoch....PS2: radiónku už mám.....
po IP naozaj môžeš hodiť iba lustrom .. trebárz na takom okresnom úrade je za jednou vonkajšou IP skovaných viac ako 50 PC v sieti .. to je ten najprimitívnejší príklad
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-04 23:52:54+02
príspevok od: Granko
Keď si prečítam text príspevku, osobu, ktorá ho napísala a jej funkciu, neverím vlastným očiam, že toto je možné spojiť dokopy.

Karol, je síce pravdou, že každý človek rozhodne, či sa mu fotka páči alebo nie. Ale na to je v súčasnom systéme kolónka impakt. No impakt nie je posúdenie technickej kvality a kompozície.
Nie všetko sa točí okolo peňazí a dupľom nie to, že ak človek chce písaný koment či aby ľudia viac písali pri komente, musí za to zaplatiť. To je veľký omyl. Funguje taká vec zvaná barter či zrejme už zabudnutá vec zvaná dobrý pocit. Že napísaním dlhšieho písaného komentu sa prijímateľ dostane k inému pohľadu a rozšíri mu to obzory na fotku zadarmo, že si z neho možno niečo zoberie a posunie ho to. A učí sa s prijímaného komentu i z komentu, ktorý napíše či ktorý číta od iných. Nie je to o peniazoch.
Ostatné dve veci - spravodlivé bodovanie a dávanie fotiek len hodných uverejnenia nie je o tom, či je niekto začiatočník alebo pokročilý, ale o sebakritike, náročnosti užívateľa a hlavne systéme, v ktorom sa toto prejavuje. Tu sú tie mantinely kvality systému galérie mizivé až žiadne.

Veľmi veľa amatérov-začiatočníkov nemá ambície prezentovať sa na 1x, 500px či inde, chce ostať doma, debatovať s ľudmi s rodnom jazyku či jazyku blízkom (myslím češtinu). Nemá ambície chváliť sa - ja mám galérku na 1x, na 500px, dosiahol som ocenenie tam a tam, stačí im česko-slovenská komunita, len chcú napredovať. Nemajú peniaze na workshopy, sú to ľudia, čo majú fotenie ako koníček, neživia sa tým, chcú počuť len zhodnotenie fotky od seberovných po tej fotografickej stránke. Nič viac.
A tu sa ho z drvivej väčšiny nedozvie vďaka systému. Pritom internet či eFoto ponúka to, čo žiadny fotoklub nie - spája ľudí z rôznych kútov krajiny a umožňuje im on-line resp. v krátkom časovom horizonte dozvedieť sa pohľad na fotku od iného
fotografa, pritom nejde o úroveň jeho znalosti.
To je tá výhoda. Ale znovu je to o nastavení systému.

To, že apeluješ na ľudí, aby nebrali bodovanie, TOpku atď vážne vysvetli tým, čo chcú počuť normálny názov na svoju tvorbu a nedostanú ho. Systém je nastavený na kvantitu pridávania fotiek, hodnotenia a pokiaľ fotka nie je dostatočne videná (v Topke), častokrát zapadne v tom množstve, lebo nemá šancu preraziť dopredu, nakoľko dotyčný užívateľ nemá dosť kamarátov, ktorí by mu nasekali vysoké známky a dostali ju viac na oči. Vysvetli im aj to, že ten kolotoč ľudí, čo sa na popredných miestach umiestňujú, je skoro rovnaký, lebo ide o meno a nie o fotku ako takú. Vysvetli im, že ak chcú byť videní, musia si založiť duchárske nicky, aby si obodovali fotku a že ju musia pridať po polnoci, lebo systém je tak nastavený.

Je milé, že radíš, aby boli ľudia na začiatočníkov tvrdí. Ešte si zrejme nedostal vynadané do neviemkoho za kritiku, za to, že človek nejde s hýkajúcim davom, ešte sa ti nikto nenaviezol do galérky, neriešil tvoju inteligenciu a čo ja viem čo. Beholder to napísal presne, stačí si pozrieť jeho koment. Sám dobre vieš, že tu kritika nie je vítaná, potvrdím ti to ja sám alebo x ďalších ľudí. Niekedy som počul, že eFoto chce byť portálom pre všetkých. Ale to nejde bez toho, aby tu boli aj začiatočníci, aj pokročilí. bez odovzdávania skúseností, vedomostí a znalostí. A tu sa to nedá, nakoľko následky sú známe. Tu nejde vôbec o naučenie. Takže kľudne ver ďalej tomuto bludu, čo si napísal v posledom odstavci, realita je úplne inde.
Granko, ja som si tu skusil vsetko. Nie som len redaktor, som aj uzivatel tohto portalu. Aktivne prispievam, hodnotim, bodujem. Tiez sa nastvem na tamto a na hento aeste na ono. Viac ako kdokolvek premyslam, co sa da a co sa neda. Tiez obcas uletim, ked ma nieco nahneva. Mozno castejsie nez by malo, ale je to preto, ze som z ephotom zrasteny. Nie je to anonymny vztah. Z mnohymi sa poznam osobne, su mi kamaratmi. Je to zvlastna zmes prace, konicka a niecoho nedefinovatelneho.
Krby to bolo o komercii a marketingu, na vsetkych by som sa vykaslal, dostal zaplatene za pisanie clankov, do roboty na osmu, o pol piatej domov a ephoto nechcem ani vidiet.

Cudujem sa, ze stale nedokazes pochopit, ze ephoto nie je webovy programovaci jazyk a jeho obsah nie je generovany pocitacom. Cast obsahu plni redakcia, zvysnu vy uzivatelia. Jednoducho ludia. A v tom je krasa ale aj nestastie. Krasa v tom, ze zdielame spolocnu lasku k fotografii a fototechnike. tesime sa z dobrych fotiek, chodime spolu fotit, diskutijeme, priatelime sa.
Je tu ale druha aspek cloveciny. To, ze tu moze prist hocikto, pridat a napisat hocico, bodovat a hontonit hociako. System proti nevedomosti a castokrat aj hluposti nevymyslis. Tu strettes simatickych uzivatelov, obycajnych, ktorych takmer prehliadnes a bohuzial aj takych, s ktorymi by si na ulici neprehovoril ani slovo a otocil sa opacnym smerom.
V anonimite intenetu, pod maskou nicku, si niektori dovoluju to, co by im v realnom zivote nepreslo a asi by im niekto rychlo robil hubu.

Pochopenie toho, ze niektore veci nejdu zmenit alebo ich zmena by vyzadovala abnormalne usilie, vedie k tomu, ze to nebudes brat az tak vazne.

Uz minule som v podobnej debate pisal, ze za cas (hodiny), ktore ste tu stravili, takmer nikto nebodoval, nehodnotil.

Tak si dajte maly zavazok, ze kazdy zvas, koho to stve ohodnoti poriadne desat fotiek denne. Oboduje ich podla svojho najlepsieho svedomia a napise k nim komentar, ktory zdovodni jeho rozhodnutie pridelit body. Ked spolu ostatnym ukazete, ze to ide, bez emocii, s chladnou hlavou, spravodlivo, postupne sa pridaju aj ostatni a zaciatocnici sa budu ucit od vas, starych harcovnikov.
 
Dodo PO
2011-04-05 01:35:19+02
Dnes tu čumím jak Japonec na Fukušimu.
 
Granko
2011-04-05 03:30:50+02
príspevok od: Karol Srnec
Granko, ja som si tu skusil vsetko. Nie som len redaktor, som aj uzivatel tohto portalu. Aktivne prispievam, hodnotim, bodujem. Tiez sa nastvem na tamto a na hento aeste na ono. Viac ako kdokolvek premyslam, co sa da a co sa neda. Tiez obcas uletim, ked ma nieco nahneva. Mozno castejsie nez by malo, ale je to preto, ze som z ephotom zrasteny. Nie je to anonymny vztah. Z mnohymi sa poznam osobne, su mi kamaratmi. Je to zvlastna zmes prace, konicka a niecoho nedefinovatelneho.
Krby to bolo o komercii a marketingu, na vsetkych by som sa vykaslal, dostal zaplatene za pisanie clankov, do roboty na osmu, o pol piatej domov a ephoto nechcem ani vidiet.

Cudujem sa, ze stale nedokazes pochopit, ze ephoto nie je webovy programovaci jazyk a jeho obsah nie je generovany pocitacom. Cast obsahu plni redakcia, zvysnu vy uzivatelia. Jednoducho ludia. A v tom je krasa ale aj nestastie. Krasa v tom, ze zdielame spolocnu lasku k fotografii a fototechnike. tesime sa z dobrych fotiek, chodime spolu fotit, diskutijeme, priatelime sa.
Je tu ale druha aspek cloveciny. To, ze tu moze prist hocikto, pridat a napisat hocico, bodovat a hontonit hociako. System proti nevedomosti a castokrat aj hluposti nevymyslis. Tu strettes simatickych uzivatelov, obycajnych, ktorych takmer prehliadnes a bohuzial aj takych, s ktorymi by si na ulici neprehovoril ani slovo a otocil sa opacnym smerom.
V anonimite intenetu, pod maskou nicku, si niektori dovoluju to, co by im v realnom zivote nepreslo a asi by im niekto rychlo robil hubu.

Pochopenie toho, ze niektore veci nejdu zmenit alebo ich zmena by vyzadovala abnormalne usilie, vedie k tomu, ze to nebudes brat az tak vazne.

Uz minule som v podobnej debate pisal, ze za cas (hodiny), ktore ste tu stravili, takmer nikto nebodoval, nehodnotil.

Tak si dajte maly zavazok, ze kazdy zvas, koho to stve ohodnoti poriadne desat fotiek denne. Oboduje ich podla svojho najlepsieho svedomia a napise k nim komentar, ktory zdovodni jeho rozhodnutie pridelit body. Ked spolu ostatnym ukazete, ze to ide, bez emocii, s chladnou hlavou, spravodlivo, postupne sa pridaju aj ostatni a zaciatocnici sa budu ucit od vas, starych harcovnikov.
Nebudem hovoriť, koľko ľudí okrem teba, je s Efotom zrastených. Pritom sú to obyčajní užívatelia, ktorým portál niekedy tak veľa dal a nebol im ľahostajný. Venovali mu svoj voľný čas, energiu s úmyslom, aby bol portálom, kde sa človek naučí a môže rásť. Kde to, čo jedni vedia, posunú ďalej a niekto iný urobí to isté v opačnom garde. Robili to zadarmo, len za dobrý pocit. A je tak smutné, keď od nich a čoraz viac i od iných počúvam "staré eFoto bolo lepšie (pritom nejde o zmenu grafiky), už sa mi tam hnusí ísť, toľko bordelu ako tam nie je na žiadnom inom portáli, kde pôsobím, galérka horšia ako na fejsbúku, stále tá istá skupina ľudí v Topke, nič sa s tým nerobí, zmenilo sa to len k horšiemu..." Tá nechuť, akou je naplnená spätná väzba od nich, je až zarážajúca. Samé negatíva. Keď sa pýtam na pozitívum - "chodím len občas vybaviť poštu, aby som bol v kontakte s pár ľudmi, na ktorých nemám iný kontakt, ale inak nie je dôvod..."To hovorí za všetko.

Ja chápem, že eFoto nie je webový programovací jazyk a aj to, že obsah nie je generovaný počítačom. Viem však jedno - za všetkým stojí človek. I za systémom, akým portál funguje. Či z tej technickej stránky či z tej myšlienkovej a koncepčnej.

Áno, môže sem prísť hocikto a hocičo napísať. Ale na to, aby bolo fungovanie jednotné pre všetkých a za každých okolností, slúži systém a jeho nastavenie, pravidlá, ich dodržiavanie. Nepíšem o diktátorskom režime, ale o zábave z napredovania na ľudskej a férovej úrovni. Učiť sa, rozvíjať sa tým, čo človek napíše, ale aj čo číta. Bez zneužívania dier v systéme či jeho benevolencie. A viem, že to ide. Ale vždy je to o nastavení - čo ľudom systém dovolí a ako to dovolí.

Preto mi chýba to pochopenie, že niektoré veci nejdú zmeniť. Idú, len ich treba chcieť. A nie je to ani o abnormálnom úsilí, ani o peniazoch, len o takej úplne jednoduchej záležitosti, akou je myšlienka a jej prijatie.
Aj na obrovskom strome, ktorý má choré konáre, môže byť ešte úroda. Len ho treba opíliť, možno zrezať aj jeden z 2-3 hlavných konárov a naštepiť nový. Nebude vyzerať hneď pekne, nezarodí o mesiac, ale už ho nebudú trápiť choroby a môže rásť tak, aby bol o nejaký čas celý obsypaný ovocím, ktoré bude mať aj chuť. Len sa k tomu musí odhodlať niekto, na koho pozemku ten strom stojí prípadne ho aj zasadil či má/chce mať z neho užitok v podobe tieňu ako útočiska pred slnkom i chutného ovocia ako zdroja obživy zároveň.

Ja si nedám taký záväzok, ako píšeš.
Netúžim dostať znovu vynadané do neviemkoho, za všetky možné veci...Nie som masochista a dupľom nie taký naivný, aby som veril v to, že môžem zmeniť smer eFoťáckeho vlaku, jeho rýchlosť, odstrániť či maximálne vyčistiť od bordelu a dať mu normálny smer. 2 roky stačilo. Ten vlak majú na starosti tí, ktorí pridávajú do kotla a určujú smer. Robia to od začiatku v galérke či vo fóre. Akákoľvek opačná činnosť je nežiadúca a bez výsledku. Nastavil sa trend, aký sa nastavil, nie je vôľa "zhora" meniť ho, väčšine to vyhovuje, tak je to ok. Tí, ktorým nevyhovoval, dobrovoľne či nasilu buď odišli, prestali verejne pôsobiť a prešli/prejdú skôr či neskôr do akéhosi pasívneho stavu alebo už nemajú/nechcú mať/nebudú mať chuť, silu, energiu niečo naprávať. Pretože odozva je jasná a reálna. Vidím ju na sebe či podobne zmýšľajúcich užívateľoch. Ako sa spieva v jednej pesničke - Jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka...Snáď pasažierom vydrží žalúdok čo najdlhšie :o)

Všetko dobré, Karol.
 
javelin
2011-04-05 05:51:24+02
príspevok od: kecal
po IP naozaj môžeš hodiť iba lustrom .. trebárz na takom okresnom úrade je za jednou vonkajšou IP skovaných viac ako 50 PC v sieti .. to je ten najprimitívnejší príklad
bol by si prepkvapkaný.....akého okresného uradnika niekde na Liptove by som našiel....
 
kecal
2011-04-05 07:20:44+02
príspevok od: javelin
bol by si prepkvapkaný.....akého okresného uradnika niekde na Liptove by som našiel....
určite ...
tu máš nejaké reálne IP z webstats ( logy z prístupu na jeden zo serverov o ktorý sa starám )

mrkni na to a skús povedať čo by si zistil:

46.98.142.111 Neznámy 3 3 44.23 KB 30 Mar 2011 - 22:12
94.142.130.36 Neznámy 3 3 32.33 KB 31 Mar 2011 - 05:39
46.50.172.242 Neznámy 3 3 31.89 KB 31 Mar 2011 - 15:26
94.100.25.250 Neznámy 3 3 30.71 KB 29 Mar 2011 - 16:08
188.143.232.65 Neznámy 3 3 31.52 KB 29 Mar 2011 - 12:36
 
kecal
2011-04-05 07:23:16+02
príspevok od: kecal
určite ...
tu máš nejaké reálne IP z webstats ( logy z prístupu na jeden zo serverov o ktorý sa starám )

mrkni na to a skús povedať čo by si zistil:

46.98.142.111 Neznámy 3 3 44.23 KB 30 Mar 2011 - 22:12
94.142.130.36 Neznámy 3 3 32.33 KB 31 Mar 2011 - 05:39
46.50.172.242 Neznámy 3 3 31.89 KB 31 Mar 2011 - 15:26
94.100.25.250 Neznámy 3 3 30.71 KB 29 Mar 2011 - 16:08
188.143.232.65 Neznámy 3 3 31.52 KB 29 Mar 2011 - 12:36
to neznámy znamená že sa nedá ani lokalizovať krajina ( štát ) z ktorého ten prístup ide ... Ale ty utčite zistíš aj to kto to je a z akého okresu .......
 
rbr69
2011-04-05 07:48:30+02
príspevok od: kecal
to neznámy znamená že sa nedá ani lokalizovať krajina ( štát ) z ktorého ten prístup ide ... Ale ty utčite zistíš aj to kto to je a z akého okresu .......
ono nieco sa da, aj cez google
http://www.ip-adress.com/ip_tracer/188.143.232.65
 
rbr69
2011-04-05 07:56:54+02
príspevok od: kecal
to neznámy znamená že sa nedá ani lokalizovať krajina ( štát ) z ktorého ten prístup ide ... Ale ty utčite zistíš aj to kto to je a z akého okresu .......
a niektore z nich som cez search nasiel aj s username a email adresou aj tu
http://www.stopforumspam.com/search

mozno Ti to pomoze v rieseni logov a spamov atakujucich Tvoje servre
 
kecal
2011-04-05 08:04:20+02
príspevok od: rbr69
a niektore z nich som cez search nasiel aj s username a email adresou aj tu
http://www.stopforumspam.com/search

mozno Ti to pomoze v rieseni logov a spamov atakujucich Tvoje servre
to čo si zistil je v skutočnosti niekto úplne iný ...
 
rbr69
2011-04-05 08:18:58+02
príspevok od: kecal
to čo si zistil je v skutočnosti niekto úplne iný ...
mas pravdu, tak ak niekto posobi pod inou IP alebo generuje a meni IPcky je nasimi metodami uz zbytocne patrat ...
 
javelin
2011-04-05 08:36:55+02
príspevok od: kecal
určite ...
tu máš nejaké reálne IP z webstats ( logy z prístupu na jeden zo serverov o ktorý sa starám )

mrkni na to a skús povedať čo by si zistil:

46.98.142.111 Neznámy 3 3 44.23 KB 30 Mar 2011 - 22:12
94.142.130.36 Neznámy 3 3 32.33 KB 31 Mar 2011 - 05:39
46.50.172.242 Neznámy 3 3 31.89 KB 31 Mar 2011 - 15:26
94.100.25.250 Neznámy 3 3 30.71 KB 29 Mar 2011 - 16:08
188.143.232.65 Neznámy 3 3 31.52 KB 29 Mar 2011 - 12:36
Bavili sme sa o konkrétnom zabijakovy , čo posiela ludí vo svojej bohorovnosti ,pre vykonanie exekúcie na jednom z ephoťákov.....no a mám informáciu , (čerstvú), že už je jasný , jak osvetlený negatív.....nemám však právo nič konkrétne zverejniť...netýka sa ma to..
 
javelin
2011-04-05 08:37:31+02
príspevok od: rbr69
mas pravdu, tak ak niekto posobi pod inou IP alebo generuje a meni IPcky je nasimi metodami uz zbytocne patrat ...
Vašimi ano....
 
javelin
2011-04-05 08:41:38+02
opravujeme slovo "zabijakoviiiiiii".....nech mi slúži ku cti že som osemnásť hodín nespal....idem tak spraviť....nepostrielajte sa tu zatial.....poistky na červenú bodku.....
 
pe3k.wien
2011-04-05 09:34:47+02
podla mna je vysvetlenie jednoduche. Denne sa tu prida cez 100 novych fotiek a clovek nema tolko casu, aby si vsetky rozklikol a nie to este ohodnotil. Preto si vyberiem fotky, ktore sa mi uz v nahlade zapacia, zaujmu a len tie si rozkliknem a pripadne ohodnotim. Preto je pravdepodobnost, ze dam vyssiu znamku, vacsia.
Kebyze mame povinnost hodnotit vsetky fotografie, neverim, ze by sa nevyuzivala cela stupnica bodovania.
jednoduche. nie je potrebna ziadna zmena systemu na znamky 1-3 alebo 1-100.
 
Marcel Rebro
2011-04-05 10:40:52+02
príspevok od: pe3k.wien
podla mna je vysvetlenie jednoduche. Denne sa tu prida cez 100 novych fotiek a clovek nema tolko casu, aby si vsetky rozklikol a nie to este ohodnotil. Preto si vyberiem fotky, ktore sa mi uz v nahlade zapacia, zaujmu a len tie si rozkliknem a pripadne ohodnotim. Preto je pravdepodobnost, ze dam vyssiu znamku, vacsia.
Kebyze mame povinnost hodnotit vsetky fotografie, neverim, ze by sa nevyuzivala cela stupnica bodovania.
jednoduche. nie je potrebna ziadna zmena systemu na znamky 1-3 alebo 1-100.
... asi tak ako pises ... napr na 1x ak chces hodnotit, da ti (v novej verzii) jednu fotku. Bud das od 1 do 6 alebo kliknes "skip" ... dostanes dalsiu (nahodnu). Ak ta nebavi skipovat tak bodujes od 1 do 6. 1x je ale iny level ako uz pisal Karol. Fotky ktore idu do hodnotenia (screeningu) vyberaju "kuratori", takze balast tam najdes velmi tazko ....
 
Miro Bartánus
2011-04-05 14:20:26+02
príspevok od: Marcel Rebro
... asi tak ako pises ... napr na 1x ak chces hodnotit, da ti (v novej verzii) jednu fotku. Bud das od 1 do 6 alebo kliknes "skip" ... dostanes dalsiu (nahodnu). Ak ta nebavi skipovat tak bodujes od 1 do 6. 1x je ale iny level ako uz pisal Karol. Fotky ktore idu do hodnotenia (screeningu) vyberaju "kuratori", takze balast tam najdes velmi tazko ....
Tie pravidlá na 1X som si už niekedy prečítal, ten screening je dosť dobre navrhnutý. Treba si uvedomiť, že následne autor nemôže fotku stiahnuť, ak mu niekto venoval svoj čas a ohodnotil ju. Diskusie čo tam čítam sú celkom v pohode na rozdiel tých tu. A systém je bez reklám.

Ale rozumiem prečo tomu tak na ephoto je, pochybujem, že by sa tu (SK+CZ) našlo dosť jedincov, ktorí by boli ochotní priplatiť si "nadštandard" čím by umožnili odfiltrovať ten balast okolo. Ale pevne verím že tento portál tam postupne speje, ale ešte to potrvá. Názory, že to dlhodobo pôjde bez €€€ sú podľa mňa len idealistickým rojčením.

Stačí si len spočítať ročné mzdové náklady (vrátane odvodov ;p) na jedného fulltime moderátora a vydeliť ich počtom potenciálnych platiacich členov a sme doma. Schválne ani nehovorím o ďalších nákladoch...

Takže hor sa späť do sveta, kde je všetko zadarmo, len nájsť tam niečo hodnotné ťa stojí obrovské množstvo drahocenného času...
 
Neil
2011-04-05 15:25:56+02
príspevok od: Marcel Rebro
... asi tak ako pises ... napr na 1x ak chces hodnotit, da ti (v novej verzii) jednu fotku. Bud das od 1 do 6 alebo kliknes "skip" ... dostanes dalsiu (nahodnu). Ak ta nebavi skipovat tak bodujes od 1 do 6. 1x je ale iny level ako uz pisal Karol. Fotky ktore idu do hodnotenia (screeningu) vyberaju "kuratori", takze balast tam najdes velmi tazko ....
ak sa mozem spytat, davas fotky na 1x? respektive su tam ludia odtialto? dik
 
Marcel Rebro
2011-04-05 15:27:50+02
príspevok od: Neil
ak sa mozem spytat, davas fotky na 1x? respektive su tam ludia odtialto? dik
ano, ano. za malo
 
Strana 6 z 9
1 2 ... 4 5 6 7 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()