Hore
Fórum » Právna poradňa
 

fotka bez súhlasu osoby

slime
slime 2011-03-07 17:43:40+01
Chcel by som sa spýtať, potrebuje autor fotografie súhlas osoby, ktorá bola odfotená na zverejnenie fotografie, napríklad na internete ? Prípadne kde by som si mohol niečo o tom prečítat, nejaké znenie zákona ? Našiel som sa totiž na propagačných materialoch jednej firmy
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-03-10 22:34:29+01
príspevok od: keko
Myslim, ze toto je hlboky omyl.
dobre myslis..
 
brki
2011-03-10 22:41:20+01
príspevok od: Marcel Rebro
Počas propagačného turné po USA navštívi prezident George W. Bush istú školu a vysvetľuje žiakom jeho vládnu politiku. Po skončení vyzve žiakov, aby mu položili otázky, ak im niečo nie je jasné. Slova sa ujme malý Bob:
- Pán prezident, mám 3 otázky:
Ako sa vám podarilo vyhrať voľby, napriek tomu, že pri spočítavaní hlasov ste prehrali?
Prečo chcete napadnúť Irak bezdôvodne?
Nemyslíte si, že zhodenie bomby na Hirošimu bol najväčší teroristicky útok v dejinách ľudstva?

V tom zazvoní na prestávku a žiaci sa rozbehnú z triedy von. Po skončení prestávky prezident Bush opätovne vyzve žiakov, aby položili svoje otázky. Tentokrát sa prihlási malý Joe:
- Pán prezident, mám 5 otázok:
Ako sa vám podarilo vyhrať voľby, napriek tomu že pri spočítavaní hlasov ste prehrali?
Prečo chcete napadnúť Irak bezdôvodne?
Nemyslite si, že zhodenie bomby na Hirošimu bol najväčší teroristicky útok v dejinách ľudstva?
Prečo dnes zvonilo na prestávku o 20 minút skôr?
Kde je Bob?

... pozor aby si sa nestratil uplne
 
JOK3R
2011-03-10 22:56:29+01
príspevok od: attila.farkas
... fotografia pred sudom neobstoji ako dokazovy material ... takze cvakat zlodeja je uplne zbytocne
Potom nechápem ako sa chce niekto súdiť že je na nejakej fotografii
 
sunajn
2011-03-10 23:56:38+01
príspevok od: attila.farkas
... fotografia pred sudom neobstoji ako dokazovy material ... takze cvakat zlodeja je uplne zbytocne
Nie. Myslel som auto čo Ti čórkol a on by stal pri ňom.
 
keko
2011-03-11 11:48:50+01
príspevok od: JOK3R
Potom nechápem ako sa chce niekto súdiť že je na nejakej fotografii
Jednoducho. Staci najst svedka, ktory taku fotografiu videl.
 
tomasGalajda
2011-03-11 12:23:07+01
príspevok od: slime
Chcel by som sa spýtať, potrebuje autor fotografie súhlas osoby, ktorá bola odfotená na zverejnenie fotografie, napríklad na internete ? Prípadne kde by som si mohol niečo o tom prečítat, nejaké znenie zákona ? Našiel som sa totiž na propagačných materialoch jednej firmy
Našiel som sa totiž na propagačných materialoch jednej firmy

-pokiaľ to nie je nejaká hanlivá reklama tak prečo nie
srandujem, neviem ti s týmto poradiť...ale vezmi si len tento portál je tu plno nadšencov street fotografie, určite nemajú tiež povolenia od každého koho odfotia na ulici a dávajú sem fotky ľudí, ktorých samozrejme nefotia preto, lebo sú úchylný ale preto, lebo to ich na fotografii baví. nemôžeš sem zverejniť kde si sa ocitol? (vizuál....tej tlačoviny aj s tebou....)
 
attila.farkas
2011-03-11 16:51:58+01
príspevok od: sunajn
Nie. Myslel som auto čo Ti čórkol a on by stal pri ňom.
ked tak nad tym rozmyslam, potom by si k tomu roku vazenia a 45 000 e pokuty ani nemusel suseda odfotit na jeho dvorku s tvojim ukradnutym autom ... uplne by ho stacilo cvaknut na TVOJOM vlastnom dvorku prave ked ti ho kradne, lebo zakon znie "dans un lieu prive" teda "na sukromnom pozemku" teda kdekolvek mimo verejnych priestranstiev ... a je jedno na koho sukromnom pozemku
 
attila.farkas
2011-03-11 16:53:30+01
príspevok od: sunajn
Nie. Myslel som auto čo Ti čórkol a on by stal pri ňom.
pripadne odfotit zlodejov ako ti kradnu zemiaky z tvojho sukromneho pola
 
sunajn
2011-03-11 17:45:27+01
príspevok od: attila.farkas
pripadne odfotit zlodejov ako ti kradnu zemiaky z tvojho sukromneho pola
Tak tak. A k zemiakom im ešte musíš dať tie prachy...
 
cehi
2011-05-06 12:52:11+02
Može fotograf, ktory nam fotil svadbu na obejdnavku, pouzit nase fotky? Pouzit tak, ze ich bez nasho suhlasu uverejnil na svojej webovej stanke a hlavne ju umiestnil na reklamny putac na svoje fotostudio? je na to nejaky paragraf, zakon? dakujem velmi pekne.
 
autocord
2011-05-06 13:41:22+02
príspevok od: cehi
Može fotograf, ktory nam fotil svadbu na obejdnavku, pouzit nase fotky? Pouzit tak, ze ich bez nasho suhlasu uverejnil na svojej webovej stanke a hlavne ju umiestnil na reklamny putac na svoje fotostudio? je na to nejaky paragraf, zakon? dakujem velmi pekne.
asi by bolo dobre si precitat zmluvu ktoru s nim urcite mate spisanu.
 
Strana 9 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()