Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotenie policajtov v sluzbe

pizvizdik
2011-06-15 15:39:06+02
Ahoj ephotaci, rad by som sa s vami podelil o moju dnesnu skusenost o foteni policajtov, zdravotnikov alebo hasicov v sluzbe.
Po ceste domov som si vsimol dvoch policajtov zastavovat na krizovatke auta. Vystupil som z autobusu, a par metrov pred nimi som si urobil snimku, nemal som ziadny umysel ju ani zverejnovat ani nic, proste len tak, nakolko sa mi to zdal byt dobry zaber.
Nasledne hned po mne vystartoval jeden z nich, ze chce obciansky, preco som to urobil a podobne. Ked som mu s peknym tonom vysvetlil, ze to bolo len tak, a ze ziadny zakon neporusujem, okamzite na mna vystekol, ze zakon som udajne porusil, ked ich fotim. Popri opisovani udajov z mojho OP mi hovoril, ze ak sa chcem s nim o tom bavit, tak mozem pri sude (opisal si udaje na nejaky zdrap papiera). Ked mi podal OP, poslal ma prec, ze toto si on velmi dobre zapamata. S usmevom som ho pozdravil a odisiel som. Teraz lutujem, ze ma nenapadlo si cely rozhovor natacat alebo aspon nahravat.
Neviem, ci mal pan zly den v praci, alebo jednoducho nikoho dnes nechytili a chcel mat aspon jednu rybu v sieti, ale pokial viem, s tymto na sude nepochodi.
odvolavam sa na tento clanok a na clanky, ktore su vsade inde:
http://aktualne.centrum.sk/domov/kauzy/clanek.phtml?id=1221898
poprosim aj vase nazory, rad si ich precitam
 
inkubbus
2011-06-15 15:49:46+02
policajti musia podla zakona strpiet fotenie a natacanie pri vykone sluzby. nic si neporusil. to si len ten organ mysli
 
planco
2011-06-15 15:51:29+02
Policajt je verejny cinitel=pri jeho praci ho mozes fotit kolko ti buffer staci
Naposledy som fotil na Pride, tam ma jeden policajt poprosil aby som ho nefotil, tak som to nerobil predsa len nas fotografov tam chranili asi najviac, preto mi to ako bezvyznamna protisluzba nerobilo problem...
 
becsi
2011-06-15 15:51:35+02
policajt je verejny cinitel takze si ho mozes kedykolvek nafotit aj natocit aj bez jeho suhlasu.
 
pizvizdik
2011-06-15 15:52:06+02
to iste som mu hovoril, nechcel ma ani pustit k slovu.. inak, ak by som zakon porusil, nemyslite, ze by ma najskor zhabal do auta a pome ho na stanicu?
 
Paulie
2011-06-15 16:25:49+02
Mal si si aj ty zapísať jeho osobné číslo.
 
pizvizdik
2011-06-15 16:48:52+02
jeho osobne mam a planujem napisat staznost..
 
hood
2011-06-15 16:49:15+02
príspevok od: pizvizdik
to iste som mu hovoril, nechcel ma ani pustit k slovu.. inak, ak by som zakon porusil, nemyslite, ze by ma najskor zhabal do auta a pome ho na stanicu?
nóó a tam nakladačka obuškom po chodidlách teraz vážne, tak ako bolo spomenuté, zapísať si jeho osobné číslo s tým, že podáš stažnosť.

podobná vec sa mistala minulý rok v Terchovej. tiež som cvakol policajtov v službe a jeden sa za mnou vybral. lenže som bol rýchlejší a zdrhol mu v dave vtedy som ešte nevedel, že verejný činiteľ toto v službe musí pretrpieť
 
pizvizdik
2011-06-15 18:10:52+02
este ma napadlo, co ak bude chcet tvrdit, ze uz mal po sluzbe a chystal sa prave na odchod? lebo poznate aki su ludia, aby sa vyhli problemom a narobili ich radsej inym
 
AnnoMally13
2011-06-15 18:33:20+02
príspevok od: pizvizdik
este ma napadlo, co ak bude chcet tvrdit, ze uz mal po sluzbe a chystal sa prave na odchod? lebo poznate aki su ludia, aby sa vyhli problemom a narobili ich radsej inym
uprimne, pokial si si to nenatacal tak v tejto bananovej republike sa ani nemusi unuvat podavat staznost...aj tak to zahraju do stratena
 
Slivak
2011-06-15 18:51:16+02
príspevok od: pizvizdik
este ma napadlo, co ak bude chcet tvrdit, ze uz mal po sluzbe a chystal sa prave na odchod? lebo poznate aki su ludia, aby sa vyhli problemom a narobili ich radsej inym
Niesom si isty ale policajt je dovtedy sluzbe pokial nezhodi zo seba unoformu cize neoblece sa do beznych veci, v tedy sa rata za bezneho cloveka.

Ohlaom toho fotenia mohol si dat namietku nic by sa ti nestalo a ak by isli k niecomu tak vyziadat nadriadeneho......

Ak podas staznost nic ti to nepomoze a on dostane akurat tak ustne poharhanie a aj to len MOZNO...
 
Matúš Koprda
2011-06-15 18:54:05+02
príspevok od: hood
nóó a tam nakladačka obuškom po chodidlách teraz vážne, tak ako bolo spomenuté, zapísať si jeho osobné číslo s tým, že podáš stažnosť.

podobná vec sa mistala minulý rok v Terchovej. tiež som cvakol policajtov v službe a jeden sa za mnou vybral. lenže som bol rýchlejší a zdrhol mu v dave vtedy som ešte nevedel, že verejný činiteľ toto v službe musí pretrpieť
jo, pravda...a ako si zapísať jeho osobné číslo? Musí Ti ho povedať na vyžiadanie? Ak nie, tak čo?
 
Paulie
2011-06-15 19:19:06+02
príspevok od: Matúš Koprda
jo, pravda...a ako si zapísať jeho osobné číslo? Musí Ti ho povedať na vyžiadanie? Ak nie, tak čo?
Os. číslo je na malej kovovej vysačke, ktorá musí byť na viditelnom mieste. Nosia ju na hrudníku na košeli atď.
 
marish1
2011-06-15 19:43:21+02
príspevok od: pizvizdik
Ahoj ephotaci, rad by som sa s vami podelil o moju dnesnu skusenost o foteni policajtov, zdravotnikov alebo hasicov v sluzbe.
Po ceste domov som si vsimol dvoch policajtov zastavovat na krizovatke auta. Vystupil som z autobusu, a par metrov pred nimi som si urobil snimku, nemal som ziadny umysel ju ani zverejnovat ani nic, proste len tak, nakolko sa mi to zdal byt dobry zaber.
Nasledne hned po mne vystartoval jeden z nich, ze chce obciansky, preco som to urobil a podobne. Ked som mu s peknym tonom vysvetlil, ze to bolo len tak, a ze ziadny zakon neporusujem, okamzite na mna vystekol, ze zakon som udajne porusil, ked ich fotim. Popri opisovani udajov z mojho OP mi hovoril, ze ak sa chcem s nim o tom bavit, tak mozem pri sude (opisal si udaje na nejaky zdrap papiera). Ked mi podal OP, poslal ma prec, ze toto si on velmi dobre zapamata. S usmevom som ho pozdravil a odisiel som. Teraz lutujem, ze ma nenapadlo si cely rozhovor natacat alebo aspon nahravat.
Neviem, ci mal pan zly den v praci, alebo jednoducho nikoho dnes nechytili a chcel mat aspon jednu rybu v sieti, ale pokial viem, s tymto na sude nepochodi.
odvolavam sa na tento clanok a na clanky, ktore su vsade inde:
http://aktualne.centrum.sk/domov/kauzy/clanek.phtml?id=1221898
poprosim aj vase nazory, rad si ich precitam
inak ako je to s pozadovanim OP z jeho strany? nemusi mat na to nejaky padny dovod, aby si ho mohol vypytat? aspon podozrenie z pachania trestnej cinnosti/priestupku?
pretoze ak si ho iba cvakol, nicoho nekaleho si sa nedopustil.
 
8martin5
2011-06-15 20:06:31+02
foto: pán Prezident a prvá dáma, uverejnene tusim vcera....to sa moze? Policajt pochybil.
 
kovacmj
2011-06-15 20:09:38+02
príspevok od: pizvizdik
Ahoj ephotaci, rad by som sa s vami podelil o moju dnesnu skusenost o foteni policajtov, zdravotnikov alebo hasicov v sluzbe.
Po ceste domov som si vsimol dvoch policajtov zastavovat na krizovatke auta. Vystupil som z autobusu, a par metrov pred nimi som si urobil snimku, nemal som ziadny umysel ju ani zverejnovat ani nic, proste len tak, nakolko sa mi to zdal byt dobry zaber.
Nasledne hned po mne vystartoval jeden z nich, ze chce obciansky, preco som to urobil a podobne. Ked som mu s peknym tonom vysvetlil, ze to bolo len tak, a ze ziadny zakon neporusujem, okamzite na mna vystekol, ze zakon som udajne porusil, ked ich fotim. Popri opisovani udajov z mojho OP mi hovoril, ze ak sa chcem s nim o tom bavit, tak mozem pri sude (opisal si udaje na nejaky zdrap papiera). Ked mi podal OP, poslal ma prec, ze toto si on velmi dobre zapamata. S usmevom som ho pozdravil a odisiel som. Teraz lutujem, ze ma nenapadlo si cely rozhovor natacat alebo aspon nahravat.
Neviem, ci mal pan zly den v praci, alebo jednoducho nikoho dnes nechytili a chcel mat aspon jednu rybu v sieti, ale pokial viem, s tymto na sude nepochodi.
odvolavam sa na tento clanok a na clanky, ktore su vsade inde:
http://aktualne.centrum.sk/domov/kauzy/clanek.phtml?id=1221898
poprosim aj vase nazory, rad si ich precitam
Môžem ťa ubezpečiť, že fotenie v službe musia strpieť. Zrejme mal zlý deň (a v dnešnej situácii, keď sú pre časť neschopných jedincov v zbore,sústavne pod tlakom zhora aj zdola, sa im ani nedivím) a toto bola jeho prehnaná reakcia. čo sa týka toho OP v podstate musí mať dôvod, ale v zákone o policajnom zbore je to uvedené tak (nejdem to podrobne rozoberať), že môže tvrdiť, že si sa podozrivo správal a pod. a ten OP si vyžiadať. No a ak ide o sťažnosť, tak konaj tak ako uznáš za vhodné.
 
8martin5
2011-06-15 20:12:38+02
BTW kazdy den su v novinach, ci papierovych, televiznych, je to porusenie zakona, priestupok?? Absurdita....
 
Filip Bucher
2011-06-15 20:28:05+02
Konanie policajta nebolo proti zakonne, ale konfrontovalo minimalne dobre mravy ktorych by sa mal prislusnik bezpecnostnych zloziek drzat, a kedze si to urcite aj ten policajt uvedomoval hned pri vypitani OP by som si vypital jeho osobne cislo a chcel si ho aspon na oko zapisat.

minimalne na 50% vam to pomoze. Policajt navas nahuci a rychle ide prec bez dalsieho pozadoania obcianskeho. Samozrejme len v pripadoch kedy ste nic nespravili a je si toho vedomy aj policajt.

Ak aj dalej pozaduje OP vadsinom si vytiahnem telefon a zacnem nahravat v tom pripade na oko skontroluje OP a bez zbytocnych reci ide prec...
 
martin9113
2011-06-15 20:45:43+02
ono niekedy dohadovat sa z policajtom nema zmysel. raz som si viezol bicykel v kufri auta a zastavila ma hliadka. 20minut som im musel vysvetlovat ze ano je to moj bike a nie kradnuty. ked nepochodil lebo mi brat doniesol zarucak.. chytali sa vybavenie auta a nadruhy den ten isty policajt mi naparil pokutu za jazdu bez prilby mimo obec... fotenie policajtov je uplne v poiadku ale niekomu to proste vadi.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()