Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Smrť za teleobjektív...

AndrejPN
2010-04-06 12:15:02+02
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=665169 Nechápem už niektoré veci, čo sa na tomto svete dejú... to video, ktoré je v článku je už príliš silná káva...
 
morris2911
2010-04-06 12:28:57+02
tak toto bolo teda riadne hnusné....netuším ako si mohli myslieť že to je RPG...veď to tak vôbec nevyzeralo.....otras...
 
morris2911
2010-04-06 12:33:13+02
je mi z toho zle....
 
ado22
2010-04-06 12:57:12+02
odteraz fotím IBA na SR
 
zajicew
2010-04-06 13:04:10+02
to je sila! fuuu, kokso ...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-04-06 13:06:21+02
to boli v tom vrtuľníku fakt slepí alebo strielali do všetkého čo ich napadne??? panebože, vojna je hnus.
 
sparks05
2010-04-06 13:17:37+02
amerika je hnus a cela ich vy*ebana mentalita
 
RichPhoto
2010-04-06 13:25:37+02
K*K*TY !!!
 
Palso
2010-04-06 13:31:32+02
Je to smutné, vojnový fotografi musia mať fakt odvahu. Nechápem, prečo strieľali napríklad do tej dodávky len preto, lebo chcela naložiť tie telá. Takisto je absolútny kreténizmus ten ich rozhovor, keď tam prišli pozemné jednotky a prešli tankom po tých ľuďoch.

Na druhej strane, súdime to z tepla domova. Tam ide o sekundy, vojaci sú pod obrovským stresom a jedno zaváhanie ich môže stáť život. Nedá sa to objektívne posúdiť. Navyše, na tom videu boli okrem fotografa ľudia, ktorí tam behali pod vrtuľníkom s AK-47 (bolo ich viac), takže asi len tak z nudy na nich nestrieľali.

Neobhajujem ich, ale treba sa na to pozrieť aj z druhej strany. Smutné je, že sa toho znova zúčastnili aj nevinní :(
 
wolfino
2010-04-06 14:45:57+02
berem ze nemozu proste dlho cakat ak je tam podozrenie ale toto nebolo zneskodnenie toto bola poprava do tiel bez znamok zivota si este zastrielal a za odvoz zranenych tak tiez smrt
 
beholder
2010-04-06 14:57:09+02
príspevok od: Palso
Je to smutné, vojnový fotografi musia mať fakt odvahu. Nechápem, prečo strieľali napríklad do tej dodávky len preto, lebo chcela naložiť tie telá. Takisto je absolútny kreténizmus ten ich rozhovor, keď tam prišli pozemné jednotky a prešli tankom po tých ľuďoch.

Na druhej strane, súdime to z tepla domova. Tam ide o sekundy, vojaci sú pod obrovským stresom a jedno zaváhanie ich môže stáť život. Nedá sa to objektívne posúdiť. Navyše, na tom videu boli okrem fotografa ľudia, ktorí tam behali pod vrtuľníkom s AK-47 (bolo ich viac), takže asi len tak z nudy na nich nestrieľali.

Neobhajujem ich, ale treba sa na to pozrieť aj z druhej strany. Smutné je, že sa toho znova zúčastnili aj nevinní :(
...tak.....lepšie by som to neokomentoval...
 
zelovoc
2010-04-06 18:05:20+02
kedze lietaju pod amfetaminmi, tak sa tomu netreba cudovat.
 
javelin
2010-04-06 18:14:05+02
príspevok od: Jozef Peniak
to boli v tom vrtuľníku fakt slepí alebo strielali do všetkého čo ich napadne??? panebože, vojna je hnus.
Neboli slepý , tak sú cvičený...bohužiaľ....:((((
To máš ako keď vytiahneš atrapu na niekoho, kto má patričný výcvik a skutočné železo....
Môžem ti zodpovedne povedať , že ani ja by som (zaleží od okolností a situácie)pravdepodobne .....nechce sa mi nad tým polemizovať....pud sebazáchovy ...to je to čo v danej situácii riešiš....
 
psylo
2010-04-06 19:12:53+02
zlo vyvolava zlo, agresia dalsiu agresiu...takto si sami americania vychovavaju buducich teroristov!!!, nie su to prve nevinne obete su ich tam tisicky, ja byt na mieste rodin tych nevinnych zosnulych urcite by som sa chcel nehorazne pomstit, brutalnym masovym sposobom, uplne by som to chapal, takto vznika terorizmus takto sa plodi a exponencialne mnozi zlo a terorizmus!
no a co dop++e ze fotak vyzeral ako zbran, vojaci mali byt spravodlivo postaveni pred vojensky sud, a sudeni za zabitie nevinnych civilistov. Vy ze to chapete? Ako by sa vam pacilo keby vasu krajinu obsadi nejaka vagabundska krajina? Je tam protizakonne fotit s teleobjektivom ? Ze sa bali ze je to raketomet, najprv pozrem s dalekohladom nie? A kto im kazal ist do armady a jeba++t sa do iraku ?



 
beholder
2010-04-06 20:17:58+02
príspevok od: psylo
zlo vyvolava zlo, agresia dalsiu agresiu...takto si sami americania vychovavaju buducich teroristov!!!, nie su to prve nevinne obete su ich tam tisicky, ja byt na mieste rodin tych nevinnych zosnulych urcite by som sa chcel nehorazne pomstit, brutalnym masovym sposobom, uplne by som to chapal, takto vznika terorizmus takto sa plodi a exponencialne mnozi zlo a terorizmus!
no a co dop++e ze fotak vyzeral ako zbran, vojaci mali byt spravodlivo postaveni pred vojensky sud, a sudeni za zabitie nevinnych civilistov. Vy ze to chapete? Ako by sa vam pacilo keby vasu krajinu obsadi nejaka vagabundska krajina? Je tam protizakonne fotit s teleobjektivom ? Ze sa bali ze je to raketomet, najprv pozrem s dalekohladom nie? A kto im kazal ist do armady a jeba++t sa do iraku ?



...vojnu chápeš po svojom a veľmi zjednodušene...
 
Palso
2010-04-06 20:21:25+02
Máš trochu jednoduchý pohľad... Nebudem riešiť prečo sú tam a či sú tam oprávnene, to by bolo zbytočné a viedlo k ďalším polemikám. Na druhej strane si treba byť vedomý, že je to vojna a ak to tam XY rokov funguje tak, že ak nezareaguješ dostatočne rýchlo a pohotovo, môže byť koniec, tak sa nemožno čudovať, že vojaci sa rozhodujú tak, ako sa rozhodujú, navyše ak majú osobné skúsenosti s tým, ako rýchlo sa im môže nečinnosť vypomstiť.

A nevinné obete nemusia byť vždy nevinné obete, problém Iraku je ten, že tam sa bojuje vlastne iba proti ´civilistom´. Neexistuje tam žiadna oficiálna skupina / armáda / spolok / čokoľvek, proti ktorým by sa viedla vojna. Tí, čo sú reálnou hrozbou sú práve ´civilisti´, ktorí v jednej chvíli predávajú ryby na trhu a v druhej vyťahujú zbraň z vrecka. Bez príčiny nestrieľali, na videu mali tí ľudia AK-47, čiže vedeli, že váhať sa nemusí oplatiť.

Tým nechcem ospravedlniť to, čo sa stalo a podľa tých komentárov boli vojaci fakt hnusné hovadá (aspoň podľa toho, čo hovorili po tom), ale ako povedal Javelin - ak by si tam bol ty a každé zaváhanie by ťa ohrozovalo, neviem koľko by si rozmýšľal. A okrem toho, neviem s akým ďalekohľadom sa tam mali pozerať, tie stroje nelietajú 300m nad zemou, tie zoomy majú podporované satelitnými snímkami a okrem toho im dávajú tipy pozemné jednotky. Je to smutné, je to zbytočná vojna a celé na figu. Ale vehementne za to odsudzovať jednu stranu, keď sa tam deje to, čo sa deje, je prinajmenšom veľmi jednoduchý pohľad.
 
Palso
2010-04-06 20:22:57+02
My sme ňáki kompatibilní :)
 
Marcel Rebro
2010-04-06 20:27:35+02
Mam znameho - priam kamarata ... emigroval dakedy v 86 tusim. U nas strielal (sportovo) v USA (kde zakotvil) tiez ... IPSC. Raz ho v metre v NY vymakla banda vyrastkov z nejakeho miestneho gangu - 6 ks. Jeden vytiahol zbran. Kamarat tiez - svoju CZ 75. 6 x dvojvystrel. 4 x mrtvola, 2 x tazko zraneny. Potom zacal ´analyzovat´. Ten chalan mal plynovku ...

... nevravim, ze je to o tom istom ... ale su situacie ked by som tiez najskor tasil a az potom sa pytal ...
 
beholder
2010-04-06 20:36:00+02
príspevok od: Palso
My sme ňáki kompatibilní :)
:))

...ešte by som možno dodal, že vojaci tam isto nie sú z politického/náboženského presvedčenia (a keď aj, nesmú to dať najavo).....sú to profesionály, vycvičené ľudské stroje na obsadenie, vyčistenie, elimináciu, infiltráciu, deštrukciu a likvidáciu........v mnohých prípadoch plnia aj humanitárne úlohy.....napr. zdravotnícke ,ženijné , alebo strážne jednotky.....


 
Marcel Rebro
2010-04-06 20:44:33+02
a nezabúdaj že sú tam hlavne ... za peňáze ...
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()