Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Japonsko

Strhak
Strhak 2011-03-15 23:48:05+01
Som tu už nejaký ten piatok no ešte nikdy som nezaložil žiadnu tému vo fóre. Nepokladal som to za potrebné a ani som nemal to nutkanie v prstoch na klávesnici. Skôr než sa mi to podarilo som to po pravde hľadal asi 5 minút kým som prišiel ako na to. No posledné dni ma presvedčili o nutnosti založenia prvej témy do fóra od do mňa. Dúfam že som ju zaradil správne do udalostí aj keď asi nikto nerátal ani z redakcie ani z iných ľudí že do udalosti pribudne jedna katastrofa v japonsku. Dakto si povie a čo to má snami spoločné? Spoločné ako s ľuďmi, ako s krajinou a ako so skupinou ľudí ktorý majú jeden spoločný koníček. No spoločné to má hodne:
Ako ľudí sa nás dotýka tá neuveriteľná ľudská tragédia ktorá je v našich podmienkach nepredstaviteľná.
Ako krajinu ktorá je v globálnej ekonomike závislá od druhých a v čase krízy potopenie tretej najväčšej ekonomiky sveta môže znamenať ten posledný klinec do rakvy.
Ako ľudí ktorý majú spoločnú záľubu. Ak sa pozriete kde boli vyrobené naše fotoaparáty zistíte že vo väčšine práve v Japonsku. Možno si niekto povie, ale môj pochádza s Tchaj-wanu no vnútro, srdce aparátu je japonské. A práve to srdce dnes krváca.
Dnes veľká časť svetovej hi-end technológie pochádza práve z týchto ostrovov. Najmodernejšie laboratória a tie najlepšie špičky v oblasti vedy sú práve v Japonsku. Sú??? Alebo boli??? Čo sa s nimi stalo, existujú ešte vôbec?
Niekto si povie veď len dáke cunami, ja si poviem možno v cunami skončil nejaký zázračný liek, látka, technológia ktorá by svetu pomohla lepšie žiť. Neuveriteľné množstvo obetí, nespočet ľudských tragédií ktoré ovplyvnia túto krajinu na dlhé roky. A je tej tragédii koniec??? Bude mať ešte hrozivejšie následky??? A čo ak tam tie elektrárne nakoniec nevydržia??? Japonsko nieje Sovietsky Zväz či Ukrajina. Nedisponuje nekonečnými pláňami kde by sa mohli schovať pred radiáciou. Ja každý večer s hrôzou sledujem správy a každý deň počujem a vidím len horšie a horšie správy. Čo ak to tam buchne, linky postavia inde ale ľudí nenahradia. A to je tá najväčšia tragédia. To že ak sa nespamätajú rýchlo a nevybudujú všetko na novo tak v Európe, v USA alebo v Ázii bude zachviľu nedostatok televízorov, počítačov a pre nás dosť podstatné fotoaparátov je jedna vec. No druhá a pre mnohých možno podstatnejšia je vývoj. Ako je na tom? Zachránili niečo? Lebo s týmto asi ani v tých najtemnejších predstavách nikto nepočítal. Možno sa nám za mesiac stane že pôjdeme do Toyoty a oni nám povedia nemáme a ani nebudeme mať. Možno si dakto bude chcieť ísť kúpiť nový aparát a zrazu zistí že jeho model je vypredaný a ďalšie nemajú kde vyrobiť. Možno ani nebude problém kde ale kto a toto ma desí. Ja im dnes prajem nech sa im jadro nevypomstí a nech to dáko ustoja s ním, lebo momentálne majú obete počítané na tisíce no potom by to mohlo prejsť na státisíce čo by pre nich a aj pre celí svet znamenalo tragédiu akú sme tu poslednú dobu nemali. Obávam sa že toto je po druhej svetovej vojne tá najhoršia tragédia ktorá zasiahla japonský národ. Pevne verím a dúfam v to že svojim rozsahom tú vojnu neprekoná.
 
bonifacko
2011-03-17 06:55:08+01
Vráťme sa domov. Kedysi za spoločneho štátu -českoslovsnsko koloval taký vtip. Otázka: čo sa stane až vybuchne atomka Jaslovské Bohunice, odpoved: vymeníme si hymny. Slovaci budu spievať -Kde domov múj....a češi zasa Nad Tatrou sa blýska.......
 
Marcel Rebro
2011-03-17 09:50:10+01
Nieco na fotograficku notu

http://www.adorama.com/ALC/News.aspx?alias=UPDATED-Japan-Photo-Industry-Affected-by-Earthquake-and-Tsunami

Sony was hardest hit. Japan's biggest exporter of consumer electronics, and a growing player in the still photography world, was forced to stop operations at ten factories and two research centers due to quake-related damage and power outages caused by emergencies at nuclear power plants. 1,000 Sony employees reportedly took shelter on the second floor of a nearby chemical products factory.

Nikon has confirmed light injuries to some of its employees but no serious or fatal injuries. Nikon's Sendai factory, which manufactures the D3S, D3X, D700 and F6, has been forced to close due to damage to equipment and buildings. Work at at least three other facilities has been temporarily suspended so the company can assess damage.

Canon has suspended operations at eight factories located in Northern Japan, and reports at least 15 employees were injured. The company said it may move some production to other factories that weren't damaged.

Fujifilm reports that its Taiwa-Cho factory, which is located 20 miles from Sendai, was damaged by the quake, but fortunately none of the workers were reported injured. Production of the FinePix X100, which was being done at that factory, has been temporarily stopped and delays can be expected for this highly-anticipated camera. The company says the rest of its operation is not affected.

 
kralik_j
2011-03-17 10:24:22+01
vidim to tak, ze sa dopreda zbytok co je uz v obchodnych sietach a mozno ceny pojdu hore. Alebo vyckaju a vyjdu s novinkami von tiez s "upravenymi" cenami
 
MartinH
2011-03-17 10:51:13+01
SAMYANG
Delta Company, the sole representative and distributor of Samyang products for Europe announces there may be some temporary shortage of Samyang lenses between April and May. This is due to suspension in deliveries of optical lenses produced in Japan by factories located on the area destroyed by the Tsunami wave which hit Japanese shores on 11th of March 2011. We will be informing our customers about any changes concerning availability of our products.
 
marish1
2011-03-17 18:58:17+01
príspevok od: Marcel Rebro
Nieco na fotograficku notu

http://www.adorama.com/ALC/News.aspx?alias=UPDATED-Japan-Photo-Industry-Affected-by-Earthquake-and-Tsunami

Sony was hardest hit. Japan's biggest exporter of consumer electronics, and a growing player in the still photography world, was forced to stop operations at ten factories and two research centers due to quake-related damage and power outages caused by emergencies at nuclear power plants. 1,000 Sony employees reportedly took shelter on the second floor of a nearby chemical products factory.

Nikon has confirmed light injuries to some of its employees but no serious or fatal injuries. Nikon's Sendai factory, which manufactures the D3S, D3X, D700 and F6, has been forced to close due to damage to equipment and buildings. Work at at least three other facilities has been temporarily suspended so the company can assess damage.

Canon has suspended operations at eight factories located in Northern Japan, and reports at least 15 employees were injured. The company said it may move some production to other factories that weren't damaged.

Fujifilm reports that its Taiwa-Cho factory, which is located 20 miles from Sendai, was damaged by the quake, but fortunately none of the workers were reported injured. Production of the FinePix X100, which was being done at that factory, has been temporarily stopped and delays can be expected for this highly-anticipated camera. The company says the rest of its operation is not affected.

viacmenej pozitivne spravy. straty na zivotoch ziadne, par lahsich zraneni a tovarne su povacsine vypnute hlavne kvoli nedostatku energie a uplne dogabanej logistike. nemyslim, ze nieco taketo polozi firmy ako canon, nikon alebo sony. hlavne ked je to v japonsku.
 
bonifacko
2011-03-17 19:50:47+01
V TV spravach davali akurat to ich disciplinovane spravanie, ktore chyba zapadnej kulture. Žiadne rabovačky, žiadna panika, žiadne davy, čo udupu male deti a starych ludi. Ako to ostro konfrontuje so živelnou katastrofou v usa - v New Orleans po uragane Katrin. Myslim, že sa mame čo zamyslieť nad našou kulturou, pretože porovnanie s usa je iba nazorne. Týka sa to aj nás.
 
afkaa.i
2011-03-17 19:51:06+01
celkom slusne som sa zasmial na niektorych prispevkoch, ale teraz k teme, ktora az tak zabavna nie je:

- denne vo svete zomrie cca 160.000 ludi. trapi to niekoho?
- japonci su na podobne problemy pripraveni viac, nez vynikajuco, cize panika vytvorena mediami je odsudenia hodna a keby sme mali vladu, ktora ma gule, tak by ich vsetky pozatvarali pre sirenie poplasnej spravy (sankcia odnatie slobody 1/2 - 3 roky, pri opakovanom az na 8 rokov)
- jadrove elektrarne potrebujeme my, potrebuju ich japonci a skumat teraz, ci preziju naraz lietadla je blbost, tak isto, ako vypinanie ich v nemecku kvoli tsunami (7 zavretych v nemecku, ach jaj)
- ziaden HAARP nedokaze nieco taketo, zobudte sa ludia!!! energiu potrebnu na podobny "utok" by vyrabali jadrove elektrarne desiatky rokov.
- ziaden radioaktivny mrak zatial nehrozi ani zapadnemu pobreziu usa. skoro cela radioaktvita v tomto dalsom mediami nafuknutom mraciku sa rozplynie nad tichym oceanom
- ze sa bude zdrazovat? a? doteraz vam nevadilo, ze vas okradali zo vsetkych stran a teraz vam vadi, ze nieco zdrazi? rieste radsej lokalne okradanie, predajcov, vlady, velkopodnikatelov.
- strhak, tutkova by sa tvojim slovam potesila. zastavte vsetky potraty, co ked zabili vedca! a trestnym by mala byt aj masturbacia a menstruovanie (ber s nadhladom, ale precitaj si to po sebe )
- videl som len prvu cast astrologickeho bulshitu v markize, predpovedal ten sarlatan dalsiu katastrofu, alebo sa len prisiel ukazat do telky, ze aha, ja viem kreslit?!?!


mam rad konspiracne teorie, problem je vsak v tom, ze vela z nich je hluposti. radsej riesme to, ze svet sa zenie do sraciek a do 10 rokov celosvetova ekonomika padne a kto nebude mat kde zasiat, nebude mat co do ust. peniaze su bezcenne, aktualna ekonomika nie je zalozena na paradigme ponuka - dopyt, ale ponuka - tuzba a nadprodukcia nielenze nici nase zivotne prostredie, ale aj coraz viac nafukuje bublinu, ktora musi cim skor prasknut.


 
Marcel Rebro
2011-03-17 20:16:38+01
príspevok od: marish1
viacmenej pozitivne spravy. straty na zivotoch ziadne, par lahsich zraneni a tovarne su povacsine vypnute hlavne kvoli nedostatku energie a uplne dogabanej logistike. nemyslim, ze nieco taketo polozi firmy ako canon, nikon alebo sony. hlavne ked je to v japonsku.
Nuz Nikon ani Canon to asi nepolozi. Ale nemenovany LadovyPotapac1 je uz rozlozeny na molekuly koli Nikkor 35/1.4 objednanemu este minuly rok v oktobri ....
 
piggee
2011-03-19 07:53:28+01
Mna sa to dotklo este trochu aj inym sposobom.
Od detstva som tuzil sa raz vypravit do japonska. Do tej fantastickej krajiny fotakov, Miazakiho a Kurosavovych filmov, ohromnej historie a hlavne pre nas europanov uplne sialenej. A tak som sa snazil tento sen splnit ako sa len dalo.
Posledne vianoce sme sa vsak s priatelkou dohodli, ze odignorujeme vsetky tie materialne statky a navzajom sme si kupili letenky do Japonska s nadejou, ze si ideme plnit detsky sen. Kedze uz letenky sa stali pristupnejsie, tak sa tak naozaj udialo (za letenku cez finnair sme dali 600 EUR/ osoba aj s letistnymi). Nas planovany termin odletu 17. marec a priletu 31. marec. Mali sme tri mesiace na kompletnu pripravu. Ja som hlavne riesil pripravu fototechniky, pretoze z mojho najsubjektivnejsieho pohladu sa mi japonsko javi ako najfotogenickejsia krajina. Moja priatelka za ten cas studovala vsetky zaujimavosti, ktore sa oplatia pozriet.
Kedze nas pobyt mal byt v krajine vychadzajuceho slnka iba 2 tyzdne, tak sme sa ho snazili naplanovat dopredu exaktne a nenechat nic na nahodu, ozpisane sme mali aj spoje, ako sa adkial kam dostat a kolko minut co kam trva. Nasa finalna trasa: Tokio, Kamakura, Hakone, Nikko, Hiroshima, Osaka, Nara, Kyoto, Tokio. Naozaj venovali sme tomu vsetku svoju energiu.
Taktiez nas plan zahrnal vynimocne udalosti. Nie len, ze sme tam mali cestovat v obdobi kvitnucich ceresni, ale v tokiu (v casti Asakusa) mal akurat prebiehat festival zlateho draka a akurat v case ked sme mali byt v Osake tak turnaj zapasnikov Sumo. Kedze casu k odletu bolo dostatok, tak som sa snazil par veci riesit predom. Cez japonsku ambasadu som sa snazil riesit akreditaciu na turnaj Sumo a taktiez ako grafik z jednej nemenovanej televizie som pisal do japonskej NKH, ci sa mozem stretnut s grafikmi ich televizie ako s kolegami a vymenit nejake info, skusenosti a podobne. A vtedy to cele zacalo. Z japonskeho velvyslanectva som obdrzal list, ze riesili moju poziadavku cez kulturnau atase ale ze este sa nepodarilo ziadnemu zahranicnemu stabu dostat akreditaciu a to skusali uz aj rok dopredu (za snahu som im bol aj tak vdacny, lebo naozaj sa snazili). Potom som obdrzal list z NHK, ze stretnutie nie je mozne. Ja ako vecni optimista som stale veril, ze vsak turnaj sumo pozrieme iba ako navstevnici a listky kupime cez internet. Tak som isiel pozriet na stranku asociacie sumo, ci uz je ten den D, kedy sa zacinaju predavat. No ked som sa pozrel na ich stranke, tak som sa dozvedel, ze turnaj bol prvy krat po 64 rokoch zruseny. Lebo zapasnici Sumo si dohodli vysledky a stavkovali na seba, tak bol z toho velky skandal (pred 64 rokmi to zrusili preto, ze hala po druhej svetovej vojne este nebola uplne zrekonstruovana). Tak sme si povedali "fasa", ze poslednych 64 rokov turnaj nezrusili, ale akurat ked sa tam chystame, tak just ho musia zrusit. Ale nevadi, mame na programe tolko veci, ze aj tak mame co robit.
Ako sa blizil cas odletu, tak som este riesil nejake veci z mojej fototechniky. Hlavne teleobjektiv, ktory mi este v mojej vybave chyba som si chcel pozicat. A kedze jeden clovek si ho pred nedavnom kupil a este sme ho spolu skusali, tak som isiel rovno za nim. Nemal problem mi ho pozicat, lebo ze ked uz idem do toho Japonska, tak tam to urcite viac vyuzijem ako on v bratislave a ze mi ho s radostou pozica. tam mi ho presne tyzden pred odletom (vo stvrtok). No a v piatok sa situacia radikalne zmenila, co nastalo zemetrasenie, nasledne Tsunami a v sobotu tento moj kamarat, co mi pozical objektiv letel do Japonska. Jedna sa totiz o Misa Hecka. On v japonsku bez svojho objektivu a ja v Bratislave s objektivom. (som mu aj na poslednu chvilu volal, ci ho doniest, ale ze si stihol nakoniec on tiez od niekoho pozicat, takze fotky urcite narobi, a som na ne naozaj zvedavy).
Avsak aj po tychto vsetkych udalostiach some boli stale pripraveni do Japonska vycestovat, nakolko bol som stale v spojeni s ludmi v Tokiu a informacie o situacii mal z prvej ruky.
No avsak po pondelku sa situacia vyriesila nakoniec sama. Letecka spolocnost let zrusila a tym padom sa nas sen na najblizsie obdobie rozplynul. Letenka sa stornovala, ubytovanie rusilo a s velkym smutkom v dusi sme stale nechceli tomu uverit.
Ked uz mame tu dovolenku vypisanu ideme aspon do Prahy sa z toho trochu spamatat a zapit to nejakym ozajstnym pivom (kedze u nas pivo nemame, mame iba zlateho bazanta). Snad sa tam uz nic nestane, ked som tam bol totiz naposledy, tak tam boli povodne.
 
wlad
2011-03-19 09:39:13+01
príspevok od: afkaa.i
celkom slusne som sa zasmial na niektorych prispevkoch, ale teraz k teme, ktora az tak zabavna nie je:

- denne vo svete zomrie cca 160.000 ludi. trapi to niekoho?
- japonci su na podobne problemy pripraveni viac, nez vynikajuco, cize panika vytvorena mediami je odsudenia hodna a keby sme mali vladu, ktora ma gule, tak by ich vsetky pozatvarali pre sirenie poplasnej spravy (sankcia odnatie slobody 1/2 - 3 roky, pri opakovanom az na 8 rokov)
- jadrove elektrarne potrebujeme my, potrebuju ich japonci a skumat teraz, ci preziju naraz lietadla je blbost, tak isto, ako vypinanie ich v nemecku kvoli tsunami (7 zavretych v nemecku, ach jaj)
- ziaden HAARP nedokaze nieco taketo, zobudte sa ludia!!! energiu potrebnu na podobny "utok" by vyrabali jadrove elektrarne desiatky rokov.
- ziaden radioaktivny mrak zatial nehrozi ani zapadnemu pobreziu usa. skoro cela radioaktvita v tomto dalsom mediami nafuknutom mraciku sa rozplynie nad tichym oceanom
- ze sa bude zdrazovat? a? doteraz vam nevadilo, ze vas okradali zo vsetkych stran a teraz vam vadi, ze nieco zdrazi? rieste radsej lokalne okradanie, predajcov, vlady, velkopodnikatelov.
- strhak, tutkova by sa tvojim slovam potesila. zastavte vsetky potraty, co ked zabili vedca! a trestnym by mala byt aj masturbacia a menstruovanie (ber s nadhladom, ale precitaj si to po sebe )
- videl som len prvu cast astrologickeho bulshitu v markize, predpovedal ten sarlatan dalsiu katastrofu, alebo sa len prisiel ukazat do telky, ze aha, ja viem kreslit?!?!


mam rad konspiracne teorie, problem je vsak v tom, ze vela z nich je hluposti. radsej riesme to, ze svet sa zenie do sraciek a do 10 rokov celosvetova ekonomika padne a kto nebude mat kde zasiat, nebude mat co do ust. peniaze su bezcenne, aktualna ekonomika nie je zalozena na paradigme ponuka - dopyt, ale ponuka - tuzba a nadprodukcia nielenze nici nase zivotne prostredie, ale aj coraz viac nafukuje bublinu, ktora musi cim skor prasknut.


ako moze nadprodukcia nafukovat bublinu ?? Nepredane zasoby = absolutne nelikvidne ulozene prostriedky - a pokial sa nerealizuje ich predaj, nevytvaraju vyrobcovi nic ine, ako stratu. Preto sa vyrobca vo vlastnom zaujme snazi zasob co najrychlejsie zbavovat (ale aby pritom neohrozil stabilitu svojich dodavok).
Ziaden vyrobca nedokaze dlhodobo vyrabat viac, ako moze predat, to je jednoducho neunosne a profitovat z takejto nadprodukcie bude vzdy konecny zakaznik, lebo ceny pojdu dole.
Krasne si si to mohol vsimnut na cenach automobilov. Pred krizou bezne auto strednej striedy cca 28tisic eur. Prisla kriza, ludia prestali kupovat auta, vyrobcom sa zacali hromadit v skladoch, rovnake auto dnes stoji o 5tisic eur menej.
Neskrachovala jedina automobilka.
 
pe3k
2011-03-19 10:37:26+01
trocha mozno odbocim ale... kto este neviedel tieto filmy nech si pozrie... http://www.zeitgeistmovie.com/ prvy diel z roku 2007 je taky vseobecny, zaujimavy je pad dvojiciek a 3-tia kapitola ekonomika... druhy diel z roku 2008 je cisto o ekonomike USA a ovplyvnovani ostatnych statov... a tu sa dostavame k Japonsku nikto neviem jak to vlastne vsetko je, svet je jedna hra.... a co sa Harrpu tyka nikto nemoze povedat, ze tu nie je a ze nevie co to ovplyvnit... otazkou je do akych rozmerov vie ist... par clankov o HARRP-e http://true-lies.blog.cz/rubrika/haarp
su to vsetko konspiracie ale taky Nikola Tesla pred 50-timi rokmi robil pokusy a pouzival technologie, ktore sa pred nami taja aj dnes... Vsetko je to o peniazoch... USA ovlada FED - cize sukromny sektor... japonsko dopadlo ako dopadlo a zas niekto z toho profituje, USA sa tlaci do pomoci aby potom mohlo japonsko zdierat... mozno je to len prirodna katastrofa a mozno niekto tu prirodu nastartoval .... inac dalsia konspiracia v priebehu poslednych tyzdnov bola znicena polovica arktickeho ozonu.. a Harrp ma zakladne na aliaske a gronsku je to nahoda... http://www.cez-okno.net/clanok/danicina-rubrika/v-priebehu-poslednych-tyzdnov-bola-znicena-asi-polovica-arktickeho-ozonu

este nieco k Fukusime.... je smola, ze problemy ma prave elektraren v ktorej sa skladuje vsetkok odpad z celeho japonska... takze ak by niekto chcel aby sa nieco stalo tak Fukusima je idealny ciel.. http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/co-zapomnela-japonska-vlada-sdelit-svym-obcanum-a-potazmo-svetu


dost konspiracii ale verim, ze niekto si tie clanky precita a spravi o tom vsetkom vlastny obraz... netvrdim, ze je to pravda ale vsetko je mozne
 
afkaa.i
2011-03-19 13:43:07+01
príspevok od: wlad
ako moze nadprodukcia nafukovat bublinu ?? Nepredane zasoby = absolutne nelikvidne ulozene prostriedky - a pokial sa nerealizuje ich predaj, nevytvaraju vyrobcovi nic ine, ako stratu. Preto sa vyrobca vo vlastnom zaujme snazi zasob co najrychlejsie zbavovat (ale aby pritom neohrozil stabilitu svojich dodavok).
Ziaden vyrobca nedokaze dlhodobo vyrabat viac, ako moze predat, to je jednoducho neunosne a profitovat z takejto nadprodukcie bude vzdy konecny zakaznik, lebo ceny pojdu dole.
Krasne si si to mohol vsimnut na cenach automobilov. Pred krizou bezne auto strednej striedy cca 28tisic eur. Prisla kriza, ludia prestali kupovat auta, vyrobcom sa zacali hromadit v skladoch, rovnake auto dnes stoji o 5tisic eur menej.
Neskrachovala jedina automobilka.
Neskrachovala ani jedna automobilka?
SAAB vyhlasil krach a az po dlhych mesiacoch bol za zlomok hodnoty (400mil usd) kupeny Spykerom. Opel mal obrovske problemy, o "svatej trojici" GM, Ford a Chrysler ani nehovoriac. Vsetkym trom hrozil krach, no netrhovy zasah vlady ich na chvilu postavil na nohy.
Skoncili znacky Hummer, Mercury, Pontiac, Saturn a dalsie.

Vela vyrobcov, ak nie vsetci, vyrabaju viac, nez dokazu predat. Hlavne elektronika, ktora jeden den je novinkou, o mesiac uz zastaralou technologiou. V Lenove som sa dostal k product sheetom a vyrobit laptop s cenovkou 1500euro vyslo v materialnych nakladoch na menej, nez 300usd. Tusim len IKEA ma princip: "predat sa musi vsetko" a preto sa u nich relativne casto stane, ze niektore produkty nemaju. Vypredaju ich a potom vyrobia nejake navyse, potom znova a tak dalej. Chod niekedy pozriet do USA, ked uz tu spominas auta. Bazare su plne, predajne su plne, ceny su polovicne oproti europe a aj tak ich nikto nechce kupovat. Jediny, kto taha aktualne predaj aut, su firmy, ktore maju peniaze a mozu si dovolit kazde 3-4 roky obnovit vozovy par bez riesienia ich opotrebenia. Tych je vsak coraz menej. Neviem ake auta tu spominas, ale kupovat nove auto na slovensku mi pride ako najvacsi odrb na kupujuceho. zakladne verzie, ktore tu vsetci prezentuju ako 20.000 za avensys, alebo passat, vobec nie su vybavene "strednotriedovo". trosku vybavene auto vyjde na 35tis euro a to nie som vobec narocny (aspon 2l diesel, xenony, bezpecnostne prvky, airbagy, lepsie audio nez 4 chrapcitka, elektrony), ci pozeras passat, avensys, 508 (zajtra mam testovacku a v plnke to auto s 2.2 hdi vyjde na 45tis euro!!!), mondeo, ... takze tam ten pokles nie je vidno, skor je vidno pokles zakladnej vybavy a s doplnenim si tam, kde predtym. podobny ojeb, ako nezdrazovanie v potravinach. od prichodu Eura napr. Bonduelle 600ml kukurica v skle zdrazela o viac nez 100%!!! (predtym 89centov, teraz 1,99euro).

Kriza je vyvolana fiktivnymi nakupmi na burze s cennymi papiermi (grecko a irsko sa zachranovali kvoli tomu, ze nemecke banky mali nakupene ich dlhopisy, o ktorych vedeli, ze budu bezcenne), nadprodukciou a tlacenim spotrebitela uspokojovat tuzby, nie potreby a hlavne absenciou zodpovednosti. Nikto totiz nie je z velkych ojebov a zlodejin odsudeny. Ono totizto ako makler na burze musis urobit urcity objem obchodov, lebo za ne mas proviziu. ale nikto neskuma, co za obchody robi. kamarat to robil, typicky bezchrbtak, ma 30 rokov a do konca zivota robit nemusi, par ludi priviedol na mizinu... podpisuju totiz zmluvu, kde makler nie je zodpovedny za stratu, ale zo zisku ma slusnu proviziu.
 
afkaa.i
2011-03-19 14:01:12+01
príspevok od: pe3k
trocha mozno odbocim ale... kto este neviedel tieto filmy nech si pozrie... http://www.zeitgeistmovie.com/ prvy diel z roku 2007 je taky vseobecny, zaujimavy je pad dvojiciek a 3-tia kapitola ekonomika... druhy diel z roku 2008 je cisto o ekonomike USA a ovplyvnovani ostatnych statov... a tu sa dostavame k Japonsku nikto neviem jak to vlastne vsetko je, svet je jedna hra.... a co sa Harrpu tyka nikto nemoze povedat, ze tu nie je a ze nevie co to ovplyvnit... otazkou je do akych rozmerov vie ist... par clankov o HARRP-e http://true-lies.blog.cz/rubrika/haarp
su to vsetko konspiracie ale taky Nikola Tesla pred 50-timi rokmi robil pokusy a pouzival technologie, ktore sa pred nami taja aj dnes... Vsetko je to o peniazoch... USA ovlada FED - cize sukromny sektor... japonsko dopadlo ako dopadlo a zas niekto z toho profituje, USA sa tlaci do pomoci aby potom mohlo japonsko zdierat... mozno je to len prirodna katastrofa a mozno niekto tu prirodu nastartoval .... inac dalsia konspiracia v priebehu poslednych tyzdnov bola znicena polovica arktickeho ozonu.. a Harrp ma zakladne na aliaske a gronsku je to nahoda... http://www.cez-okno.net/clanok/danicina-rubrika/v-priebehu-poslednych-tyzdnov-bola-znicena-asi-polovica-arktickeho-ozonu

este nieco k Fukusime.... je smola, ze problemy ma prave elektraren v ktorej sa skladuje vsetkok odpad z celeho japonska... takze ak by niekto chcel aby sa nieco stalo tak Fukusima je idealny ciel.. http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/co-zapomnela-japonska-vlada-sdelit-svym-obcanum-a-potazmo-svetu


dost konspiracii ale verim, ze niekto si tie clanky precita a spravi o tom vsetkom vlastny obraz... netvrdim, ze je to pravda ale vsetko je mozne
uz toho citas a pozeras moc

zeitgeist ma inak uz aj treti diel http://www.youtube.com/watch?v=4Z9WVZddH9w

HAARP - chod za fyzikmi, nech ti vysvetlia realitu cital som vyhlasenie jedneho profesora fyziky, kde vypocital, ze na vyprodukovanie energie na simulaciu zemetrasenia o sile 9 richterovej stupnice, by najvacsia americka jadrova elektraren (Palo Verde 2 v Arizone) potrebovala viac nez 100rokov nepretrzitej prevadzky. epicentrum zemetrasenia sa nachadzalo v hlbke 24,4km. Japonsko zasiahlo za ostatny tyzden viac nez 500 zemetraseni, tak pocitaj

USA uz nebude mat koho zdierat. Dolar zacina byt bezcenny a jedine, co ho drzi nad vodou je, ze sa povazuje za jedinu vymennu menu pri obchodoch s ropou. ak si myslite, ze do Iraku isli kvoli rope, je to blbost. potrebuju sice ropu, ale nie kvoli surovine, ale kvoli tomu, ze pokial budu ovladat dostatocne mnozstvo ropy, budu moct tlacit ostatnych do toho, aby nezmenili dolar za inu menu, alebo zbierku mien. nad tymto sa uvazuje dlhodobo, euro je najvaznejsi zaujemca, irak a hlavne iran do toho tlaci ostatnych a preto ocakavam, ze iran je dalsi na rade. mozu uz nan utocit z 2 stran (irak zo zapadu a afganistan z vychodu). preto nestiahne usa nikdy jednotky, ako to obama slubil. pozrite sa do minulosti, co sa stalo Velkej Britanii po tom, ako prestala byt libra medzinarodnym platidlom a nahradil ju dolar. brutalne zacala devalvovat. to hrozi aj USA len s tym rozdielom, ze VB potiahli tovarne a USA je z 80% ekonomika sluzieb a klesla by na uplne dno.

fukusima bola postavena kvalitne a nadstandardne. mozeme tu kritizovat umiestnenie blizko mora, ale japonci urcite vedeli preco. bola konstruovana tak, aby vydrzala zemetrasenie okolo 8-8,5 richtera, vydrzala 9, no na tsunami bola pripravena len do vysky 6,5m. prisla tato 10,5metrova a ta urobila drvivu vacsinu skod.
 
wlad
2011-03-19 14:37:58+01
príspevok od: afkaa.i
Neskrachovala ani jedna automobilka?
SAAB vyhlasil krach a az po dlhych mesiacoch bol za zlomok hodnoty (400mil usd) kupeny Spykerom. Opel mal obrovske problemy, o "svatej trojici" GM, Ford a Chrysler ani nehovoriac. Vsetkym trom hrozil krach, no netrhovy zasah vlady ich na chvilu postavil na nohy.
Skoncili znacky Hummer, Mercury, Pontiac, Saturn a dalsie.

Vela vyrobcov, ak nie vsetci, vyrabaju viac, nez dokazu predat. Hlavne elektronika, ktora jeden den je novinkou, o mesiac uz zastaralou technologiou. V Lenove som sa dostal k product sheetom a vyrobit laptop s cenovkou 1500euro vyslo v materialnych nakladoch na menej, nez 300usd. Tusim len IKEA ma princip: "predat sa musi vsetko" a preto sa u nich relativne casto stane, ze niektore produkty nemaju. Vypredaju ich a potom vyrobia nejake navyse, potom znova a tak dalej. Chod niekedy pozriet do USA, ked uz tu spominas auta. Bazare su plne, predajne su plne, ceny su polovicne oproti europe a aj tak ich nikto nechce kupovat. Jediny, kto taha aktualne predaj aut, su firmy, ktore maju peniaze a mozu si dovolit kazde 3-4 roky obnovit vozovy par bez riesienia ich opotrebenia. Tych je vsak coraz menej. Neviem ake auta tu spominas, ale kupovat nove auto na slovensku mi pride ako najvacsi odrb na kupujuceho. zakladne verzie, ktore tu vsetci prezentuju ako 20.000 za avensys, alebo passat, vobec nie su vybavene "strednotriedovo". trosku vybavene auto vyjde na 35tis euro a to nie som vobec narocny (aspon 2l diesel, xenony, bezpecnostne prvky, airbagy, lepsie audio nez 4 chrapcitka, elektrony), ci pozeras passat, avensys, 508 (zajtra mam testovacku a v plnke to auto s 2.2 hdi vyjde na 45tis euro!!!), mondeo, ... takze tam ten pokles nie je vidno, skor je vidno pokles zakladnej vybavy a s doplnenim si tam, kde predtym. podobny ojeb, ako nezdrazovanie v potravinach. od prichodu Eura napr. Bonduelle 600ml kukurica v skle zdrazela o viac nez 100%!!! (predtym 89centov, teraz 1,99euro).

Kriza je vyvolana fiktivnymi nakupmi na burze s cennymi papiermi (grecko a irsko sa zachranovali kvoli tomu, ze nemecke banky mali nakupene ich dlhopisy, o ktorych vedeli, ze budu bezcenne), nadprodukciou a tlacenim spotrebitela uspokojovat tuzby, nie potreby a hlavne absenciou zodpovednosti. Nikto totiz nie je z velkych ojebov a zlodejin odsudeny. Ono totizto ako makler na burze musis urobit urcity objem obchodov, lebo za ne mas proviziu. ale nikto neskuma, co za obchody robi. kamarat to robil, typicky bezchrbtak, ma 30 rokov a do konca zivota robit nemusi, par ludi priviedol na mizinu... podpisuju totiz zmluvu, kde makler nie je zodpovedny za stratu, ale zo zisku ma slusnu proviziu.
neskrachovala ziadna zdrava automobilka, problemy mali len firmy, ktore uz pred krizou sa ledva drzali nad vodou. Saturn je mimochodom len americky Opel. A za nezmyslami ako Hummer nebude nikto plakat .. mozno okrem chlapov s tucnymi penazenkami a malym prirodzenim

Nikto nechce kupovat stare sroty so 4litrovymi 8valcami- "drahy" benzin uz naucil aj americanov na kompakty a 2 litrove motory. A tieto uspornejsie auta sa dnes predavaju v US velmi dobre.

U nas taka obycajna Oktavka stala pred krizou v normalnej vybave 850 tisic Sk. Dnes to iste stoji 23 tisic eur. Taka Honda Civic tak isto - 750 tisic Sk pred krizou. 20tisic eur dnes. Podotykam ze vybava je rovnaka.
Je to uplne normalne, skoncil blahobyt, ceny musia ist dole, lebo im to nikto nebude kupovat.
Inak situaciu s novymi autami by som nevidel nijak dramaticky - ked si porovnas cennikove ceny, maximalne v Polsku najdes nove auta lacnejsie, inak je ta cena viac-menej rovnaka vramci celej strednej Europy.
 
afkaa.i
2011-03-19 21:08:51+01
príspevok od: wlad
neskrachovala ziadna zdrava automobilka, problemy mali len firmy, ktore uz pred krizou sa ledva drzali nad vodou. Saturn je mimochodom len americky Opel. A za nezmyslami ako Hummer nebude nikto plakat .. mozno okrem chlapov s tucnymi penazenkami a malym prirodzenim

Nikto nechce kupovat stare sroty so 4litrovymi 8valcami- "drahy" benzin uz naucil aj americanov na kompakty a 2 litrove motory. A tieto uspornejsie auta sa dnes predavaju v US velmi dobre.

U nas taka obycajna Oktavka stala pred krizou v normalnej vybave 850 tisic Sk. Dnes to iste stoji 23 tisic eur. Taka Honda Civic tak isto - 750 tisic Sk pred krizou. 20tisic eur dnes. Podotykam ze vybava je rovnaka.
Je to uplne normalne, skoncil blahobyt, ceny musia ist dole, lebo im to nikto nebude kupovat.
Inak situaciu s novymi autami by som nevidel nijak dramaticky - ked si porovnas cennikove ceny, maximalne v Polsku najdes nove auta lacnejsie, inak je ta cena viac-menej rovnaka vramci celej strednej Europy.
no to relativne zdravie sa ukazalo pocas krizy, ked vacsina z automobiliek zrazu zistilo, ze zaujem o auta nie je taky, ako si namyslali. ako som pisal, ked zacnu firmy setrit, co sa nedeje, tak automobilky krachnu, hlavne VW group. li'l dicks vacsinou jazdia vo velkych baworakoch. u nas ma hummer len hochschorner a kuly, kdezto kuly nema ani poriadny, len ten baby hummer h3. octavia je brutalne predrazena stale a urcite nie je stredna trieda. foter ma najnovsiu verziu a nechcel by som to auto ani za nic. oproti mondeu je to vo vnutri brutal male.

americania stale ziju z toho, ze benzin maju za 1/3 ceny europy a tak vela z nich stale neriesi spotrebu a idu 2ventilovu velkoobjemovu techniku. aj preto nema ziadna americka automobilka kvalitny diesel. chrysler dava do jeepov a vlastnych aut v6 3.0l diesle fiatu, ford tam dava nejakeho francuza, atd.

no uvidime, ako sa vyvinie aktualna situacia. ja ocakavam vojnu, len lybia zrejme nebude zatial dostatocny super. asi az iran
 
Andrej012
2011-03-19 21:53:36+01
príspevok od: Marcel Rebro
Nuz Nikon ani Canon to asi nepolozi. Ale nemenovany LadovyPotapac1 je uz rozlozeny na molekuly koli Nikkor 35/1.4 objednanemu este minuly rok v oktobri ....
zdielam a ladova vlna zaliala aj mna ked som si uvedomil ze sa cakanie asi predlzi...
 
Marcel Rebro
2011-03-24 11:53:27+01
http://www.nikon.com/about/news/2011/0322_01.htm
 
bonifacko
2011-03-24 12:42:53+01
príspevok od: afkaa.i
uz toho citas a pozeras moc

zeitgeist ma inak uz aj treti diel http://www.youtube.com/watch?v=4Z9WVZddH9w

HAARP - chod za fyzikmi, nech ti vysvetlia realitu cital som vyhlasenie jedneho profesora fyziky, kde vypocital, ze na vyprodukovanie energie na simulaciu zemetrasenia o sile 9 richterovej stupnice, by najvacsia americka jadrova elektraren (Palo Verde 2 v Arizone) potrebovala viac nez 100rokov nepretrzitej prevadzky. epicentrum zemetrasenia sa nachadzalo v hlbke 24,4km. Japonsko zasiahlo za ostatny tyzden viac nez 500 zemetraseni, tak pocitaj

USA uz nebude mat koho zdierat. Dolar zacina byt bezcenny a jedine, co ho drzi nad vodou je, ze sa povazuje za jedinu vymennu menu pri obchodoch s ropou. ak si myslite, ze do Iraku isli kvoli rope, je to blbost. potrebuju sice ropu, ale nie kvoli surovine, ale kvoli tomu, ze pokial budu ovladat dostatocne mnozstvo ropy, budu moct tlacit ostatnych do toho, aby nezmenili dolar za inu menu, alebo zbierku mien. nad tymto sa uvazuje dlhodobo, euro je najvaznejsi zaujemca, irak a hlavne iran do toho tlaci ostatnych a preto ocakavam, ze iran je dalsi na rade. mozu uz nan utocit z 2 stran (irak zo zapadu a afganistan z vychodu). preto nestiahne usa nikdy jednotky, ako to obama slubil. pozrite sa do minulosti, co sa stalo Velkej Britanii po tom, ako prestala byt libra medzinarodnym platidlom a nahradil ju dolar. brutalne zacala devalvovat. to hrozi aj USA len s tym rozdielom, ze VB potiahli tovarne a USA je z 80% ekonomika sluzieb a klesla by na uplne dno.

fukusima bola postavena kvalitne a nadstandardne. mozeme tu kritizovat umiestnenie blizko mora, ale japonci urcite vedeli preco. bola konstruovana tak, aby vydrzala zemetrasenie okolo 8-8,5 richtera, vydrzala 9, no na tsunami bola pripravena len do vysky 6,5m. prisla tato 10,5metrova a ta urobila drvivu vacsinu skod.
S tymto suhlasim. Dolar je kryty prave tou obchodnou vymenou - ropa za dolare. A pre udržanie toho cyklu je potrebná armada.
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()