Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Japonsko

Strhak
Strhak 2011-03-15 23:48:05+01
Som tu už nejaký ten piatok no ešte nikdy som nezaložil žiadnu tému vo fóre. Nepokladal som to za potrebné a ani som nemal to nutkanie v prstoch na klávesnici. Skôr než sa mi to podarilo som to po pravde hľadal asi 5 minút kým som prišiel ako na to. No posledné dni ma presvedčili o nutnosti založenia prvej témy do fóra od do mňa. Dúfam že som ju zaradil správne do udalostí aj keď asi nikto nerátal ani z redakcie ani z iných ľudí že do udalosti pribudne jedna katastrofa v japonsku. Dakto si povie a čo to má snami spoločné? Spoločné ako s ľuďmi, ako s krajinou a ako so skupinou ľudí ktorý majú jeden spoločný koníček. No spoločné to má hodne:
Ako ľudí sa nás dotýka tá neuveriteľná ľudská tragédia ktorá je v našich podmienkach nepredstaviteľná.
Ako krajinu ktorá je v globálnej ekonomike závislá od druhých a v čase krízy potopenie tretej najväčšej ekonomiky sveta môže znamenať ten posledný klinec do rakvy.
Ako ľudí ktorý majú spoločnú záľubu. Ak sa pozriete kde boli vyrobené naše fotoaparáty zistíte že vo väčšine práve v Japonsku. Možno si niekto povie, ale môj pochádza s Tchaj-wanu no vnútro, srdce aparátu je japonské. A práve to srdce dnes krváca.
Dnes veľká časť svetovej hi-end technológie pochádza práve z týchto ostrovov. Najmodernejšie laboratória a tie najlepšie špičky v oblasti vedy sú práve v Japonsku. Sú??? Alebo boli??? Čo sa s nimi stalo, existujú ešte vôbec?
Niekto si povie veď len dáke cunami, ja si poviem možno v cunami skončil nejaký zázračný liek, látka, technológia ktorá by svetu pomohla lepšie žiť. Neuveriteľné množstvo obetí, nespočet ľudských tragédií ktoré ovplyvnia túto krajinu na dlhé roky. A je tej tragédii koniec??? Bude mať ešte hrozivejšie následky??? A čo ak tam tie elektrárne nakoniec nevydržia??? Japonsko nieje Sovietsky Zväz či Ukrajina. Nedisponuje nekonečnými pláňami kde by sa mohli schovať pred radiáciou. Ja každý večer s hrôzou sledujem správy a každý deň počujem a vidím len horšie a horšie správy. Čo ak to tam buchne, linky postavia inde ale ľudí nenahradia. A to je tá najväčšia tragédia. To že ak sa nespamätajú rýchlo a nevybudujú všetko na novo tak v Európe, v USA alebo v Ázii bude zachviľu nedostatok televízorov, počítačov a pre nás dosť podstatné fotoaparátov je jedna vec. No druhá a pre mnohých možno podstatnejšia je vývoj. Ako je na tom? Zachránili niečo? Lebo s týmto asi ani v tých najtemnejších predstavách nikto nepočítal. Možno sa nám za mesiac stane že pôjdeme do Toyoty a oni nám povedia nemáme a ani nebudeme mať. Možno si dakto bude chcieť ísť kúpiť nový aparát a zrazu zistí že jeho model je vypredaný a ďalšie nemajú kde vyrobiť. Možno ani nebude problém kde ale kto a toto ma desí. Ja im dnes prajem nech sa im jadro nevypomstí a nech to dáko ustoja s ním, lebo momentálne majú obete počítané na tisíce no potom by to mohlo prejsť na státisíce čo by pre nich a aj pre celí svet znamenalo tragédiu akú sme tu poslednú dobu nemali. Obávam sa že toto je po druhej svetovej vojne tá najhoršia tragédia ktorá zasiahla japonský národ. Pevne verím a dúfam v to že svojim rozsahom tú vojnu neprekoná.
 
dedo Milan
2011-03-16 07:41:26+01
príspevok od: bonifacko
Na markize teraz v telerane davali nejakeho atrologa, ktory tam mal nakreslene rozpoloženie planet pri zemetrasení v japonsku. A vraj sa to da predpovedať. Tak nechapem, prečo to nikto nepredpovedal. Vystupenie astrologa budu ešte dnes davať aspoň 1x opäť.
Predpovedali, ale nik ich nepočúva, sú označení ako paveda a hotovo. Čo dnes nie je dokazateľné materiálne a "na oči", tak to nie je.
 
Laco62
2011-03-16 07:44:24+01
Krásne si to napísal. Je to strašná tragédia... A ja som pri tragédii myslel na nejaké utopené objektívy...
 
PaPi
2011-03-16 07:53:59+01
príspevok od: hombreee
Clovece klud, nebolo znicene cele Japonsko Co myslis, ako daleko zasiahla vlna tsunami? Maximalne tak par stoviek metrov, mozno kilometer do vnutrezemia a aj to len na niektorych miestach a len na malej casti Japonska. Samotne zemetrasenie velke sody nenarobilo, na to tam su pripraveni. Obnovi sa infrastruktura a fici sa dalej. Podstatnu cast skod zaplatia poistovne.
Poistovne, ktore su pre taketo pripady zaroven poistene v inych poistovniach... stva sa z toho fakt problem celej globalnej ekonomiky a nielen nejakych blbych fotakov...
 
Pospo
2011-03-16 08:22:45+01
Nechcem situaciu v Japonsku bagatelizovat, ale rovnako sa nevezem na alarmistickej vlne po vzoru (hlavne bulvarnych) medii. Ti maju samozrejme stastne a vesele a robia svoju pracu, cize z prdu uragan (z coho maju radost hlavne fanaticki ekoaktivicti a milovnici vsakovakych konspiracnych teorii). Osobne to vidim skor nejak takto: http://fffilm.fuxoft.cz/2011/03/jsem-v-japonsku-je-mi-fajn.html

A k HARPU, uhm aj Slovnaft vypusta bordel v noci, to si vazne niekto mysli ze Amici cez den pustili lietadlo aby vrhlo vlnu na Japoncov, aby sa to par hodin potom objavilo na youtube?

 
bonifacko
2011-03-16 08:49:08+01
Poskladajme sa na obnovu a rozvoj ekonomiky japonska
http://vat.pravda.sk/kvoli-katastrofe-v-japonsku-zdrazie-aj-niektora-elektronika-p5p-/sk_vtech.asp?c=A110315_224523_sk_vtech_p35
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-16 08:52:01+01
príspevok od: bonifacko
Na markize teraz v telerane davali nejakeho atrologa, ktory tam mal nakreslene rozpoloženie planet pri zemetrasení v japonsku. A vraj sa to da predpovedať. Tak nechapem, prečo to nikto nepredpovedal. Vystupenie astrologa budu ešte dnes davať aspoň 1x opäť.
Po bitke je každý generál...
Aj ja si myslím, že keď sa to dá predpovedať, tak to mal dotyčný niekde vykričať, dnes to nie je najmenší problém... Alebo ešte nemá zavedený internet...
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-03-16 08:58:14+01
príspevok od: conan7
dúfam, že budeš mať pravdu..............
Keby veci do hĺbky preskúmal predtým než niečo ihneď bezdôvodne odsúdi, možno by zistil, že je pravdepodobné, že pravdu nemá.
 
wlad
2011-03-16 09:09:00+01
príspevok od: attila.farkas
a tiež http://media.bloguje.cz/783121-haarp.php (HAARP 1)
a nezabudaj na dalsie seriozne texty, ako
http://www.vesmirni-lide.cz/default_cz.htm
 
NIKON D666
2011-03-16 09:17:01+01
JA TO RADSEJ ANI NEKUKAM
 
wlad
2011-03-16 09:20:38+01
príspevok od: Michal Matloň
Keby veci do hĺbky preskúmal predtým než niečo ihneď bezdôvodne odsúdi, možno by zistil, že je pravdepodobné, že pravdu nemá.
prepac, ale naucil som sa mysliet kriticky, a pochybujem ze clovek, ktory dokaze samostatne rozmyslat, uveri bulšitom ako americka vlada supertajnym zariadenim sposobuje zemetrasenia, ovlada nejakou "frekvenciou" ludi, a neviem co vsetko

A tento bulšit ziadnu "hlbku" nema. Len nejaki paranoidni schyzofrenici si kratia volny cas vymyslanim bombastickych konspiracnych teorii. V idealnom pripade este vytvoria vlastnu sektu a zacnu zbierat peniaze na postavenie vlastnej kozmickej lodi, ktora ich prenesie na nejaku nebesku planetu kde budu nesmrtelni a z ruk im budu zobat zrno male lietajuce sloniky s duhovymi farbami.
 
illusion
2011-03-16 09:35:36+01
príspevok od: bonifacko
Na markize teraz v telerane davali nejakeho atrologa, ktory tam mal nakreslene rozpoloženie planet pri zemetrasení v japonsku. A vraj sa to da predpovedať. Tak nechapem, prečo to nikto nepredpovedal. Vystupenie astrologa budu ešte dnes davať aspoň 1x opäť.
prirovnal by som to k tomu, ze tak ako nikto neveri Ilkovi v rannom pocasi na markize, tak mozno dokazu podobni diletanti pokazit doveryhodnost serioznej institucie predpovedajucej zemetrasenia
 
tomis.ales
2011-03-16 10:15:23+01
príspevok od: bonifacko
Na markize teraz v telerane davali nejakeho atrologa, ktory tam mal nakreslene rozpoloženie planet pri zemetrasení v japonsku. A vraj sa to da predpovedať. Tak nechapem, prečo to nikto nepredpovedal. Vystupenie astrologa budu ešte dnes davať aspoň 1x opäť.
Aj ja som predpovedal ze v Japonsku bude zemetrasenie. Den potom

Vsetci astrologovia a iny kvazimagovia a carodejnici vzdy vylezu az po tom, co sa ta ktora udalost stane.
 
hombreee
2011-03-16 10:48:46+01
príspevok od: tomis.ales
Aj ja som predpovedal ze v Japonsku bude zemetrasenie. Den potom

Vsetci astrologovia a iny kvazimagovia a carodejnici vzdy vylezu az po tom, co sa ta ktora udalost stane.
Inac nechapem preco ten astrolog to zemetrasenie nepredpovedal, ked to ma tak zmaknute
 
smindo
2011-03-16 10:51:50+01
Uz je to tu: Ceny Nikonu idu hore. Adorama USA (popredny USA shop)vcera ohlasil zvysenie cien na niektore modely.
(D700 ,D300S etc. Napriklad taka 70-200VR II sla 100$ hore.
 
tomasqo
2011-03-16 10:58:58+01
K tomu co sa tam stalo, je zasah do fotopriemyslu najmenej. A dokonca sa to tyka priamo mna kedze uz stvrty tyzden cakam na D300s ale asi to s tymto nema nic spolocne, dodacie doby u nikonu boli vzdy "veselsie"
 
wlad
2011-03-16 11:04:04+01
príspevok od: attila.farkas
http://www.mojevideo.sk/video/5b37/tunguzska_katastrofa.html
ROFL, ospravedlnujem sa za vulgarnost, ale vacsiu kktinu som este nevidel.
Takze zhrniem to - Tesla vedel o tom, ze na Sibir padne velky meteorit, z Ameriky "dosycoval" ionosferu elektrickou energiou, potom zapol svoj podzemny vybrator, ktorym aktivoval podzemne zlomy a tam kde sa tieto dve veci stretli (Tunguska), vytryskol stlp vnutornej energie zeme a stihol rozstrelit meteorit na kusky predtym, ako by tento dopadol na Zem a sposobil katastrofu.

Teraz len neviem ci sa mam nad tvojou naivitou smiat, alebo plakat.

 
Pospo
2011-03-16 11:07:07+01
príspevok od: wlad
ROFL, ospravedlnujem sa za vulgarnost, ale vacsiu kktinu som este nevidel.
Takze zhrniem to - Tesla vedel o tom, ze na Sibir padne velky meteorit, z Ameriky "dosycoval" ionosferu elektrickou energiou, potom zapol svoj podzemny vybrator, ktorym aktivoval podzemne zlomy a tam kde sa tieto dve veci stretli (Tunguska), vytryskol stlp vnutornej energie zeme a stihol rozstrelit meteorit na kusky predtym, ako by tento dopadol na Zem a sposobil katastrofu.

Teraz len neviem ci sa mam nad tvojou naivitou smiat, alebo plakat.

Nicola bol sikovnicek, nevidel si Dokonaly Trik?
 
wlad
2011-03-16 11:09:27+01
príspevok od: Pospo
Nicola bol sikovnicek, nevidel si Dokonaly Trik?
jasne ze videl, ale necakal som ze sa najde clovek, ktory tomu bude verit
 
conan7
2011-03-16 11:31:59+01
ale jedno je isté. už asi teraz je známe čo vyhrá world press photo a czech press photo a neviem čo ešte. tohto roku to bolo Haiti, teraz všetko bude o Japonsku..........
 
tomasGalajda
2011-03-16 11:39:07+01
príspevok od: bonifacko
Poskladajme sa na obnovu a rozvoj ekonomiky japonska
http://vat.pravda.sk/kvoli-katastrofe-v-japonsku-zdrazie-aj-niektora-elektronika-p5p-/sk_vtech.asp?c=A110315_224523_sk_vtech_p35
ved Japonsko má jednu z najsilnejších ekonomík na svete nie sú to žiadne opice...keď postihne nešťastie Haity....ako sa to stalo tak ANO tam pomôcť treba....prečo už nikto nehľadí týmto smerom, kde sa stratil konflikt v Líbii !?

Je to až nechutne do OČI BIJÚCE ako nami MÉDIA manipulujú a mi ako nejaké bábiky na nitkách robíme presne to čo nám prikážu.

Čo sa stalo v Japonsku je určite tragédia, zahynulo veľa ľudí, je to katastrofa....ale Japonsko sa z toho dostane....nie je to krajina tretieho sveta....
 
Strana 2 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()