Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Japonsko

Strhak
Strhak 2011-03-15 23:48:05+01
Som tu už nejaký ten piatok no ešte nikdy som nezaložil žiadnu tému vo fóre. Nepokladal som to za potrebné a ani som nemal to nutkanie v prstoch na klávesnici. Skôr než sa mi to podarilo som to po pravde hľadal asi 5 minút kým som prišiel ako na to. No posledné dni ma presvedčili o nutnosti založenia prvej témy do fóra od do mňa. Dúfam že som ju zaradil správne do udalostí aj keď asi nikto nerátal ani z redakcie ani z iných ľudí že do udalosti pribudne jedna katastrofa v japonsku. Dakto si povie a čo to má snami spoločné? Spoločné ako s ľuďmi, ako s krajinou a ako so skupinou ľudí ktorý majú jeden spoločný koníček. No spoločné to má hodne:
Ako ľudí sa nás dotýka tá neuveriteľná ľudská tragédia ktorá je v našich podmienkach nepredstaviteľná.
Ako krajinu ktorá je v globálnej ekonomike závislá od druhých a v čase krízy potopenie tretej najväčšej ekonomiky sveta môže znamenať ten posledný klinec do rakvy.
Ako ľudí ktorý majú spoločnú záľubu. Ak sa pozriete kde boli vyrobené naše fotoaparáty zistíte že vo väčšine práve v Japonsku. Možno si niekto povie, ale môj pochádza s Tchaj-wanu no vnútro, srdce aparátu je japonské. A práve to srdce dnes krváca.
Dnes veľká časť svetovej hi-end technológie pochádza práve z týchto ostrovov. Najmodernejšie laboratória a tie najlepšie špičky v oblasti vedy sú práve v Japonsku. Sú??? Alebo boli??? Čo sa s nimi stalo, existujú ešte vôbec?
Niekto si povie veď len dáke cunami, ja si poviem možno v cunami skončil nejaký zázračný liek, látka, technológia ktorá by svetu pomohla lepšie žiť. Neuveriteľné množstvo obetí, nespočet ľudských tragédií ktoré ovplyvnia túto krajinu na dlhé roky. A je tej tragédii koniec??? Bude mať ešte hrozivejšie následky??? A čo ak tam tie elektrárne nakoniec nevydržia??? Japonsko nieje Sovietsky Zväz či Ukrajina. Nedisponuje nekonečnými pláňami kde by sa mohli schovať pred radiáciou. Ja každý večer s hrôzou sledujem správy a každý deň počujem a vidím len horšie a horšie správy. Čo ak to tam buchne, linky postavia inde ale ľudí nenahradia. A to je tá najväčšia tragédia. To že ak sa nespamätajú rýchlo a nevybudujú všetko na novo tak v Európe, v USA alebo v Ázii bude zachviľu nedostatok televízorov, počítačov a pre nás dosť podstatné fotoaparátov je jedna vec. No druhá a pre mnohých možno podstatnejšia je vývoj. Ako je na tom? Zachránili niečo? Lebo s týmto asi ani v tých najtemnejších predstavách nikto nepočítal. Možno sa nám za mesiac stane že pôjdeme do Toyoty a oni nám povedia nemáme a ani nebudeme mať. Možno si dakto bude chcieť ísť kúpiť nový aparát a zrazu zistí že jeho model je vypredaný a ďalšie nemajú kde vyrobiť. Možno ani nebude problém kde ale kto a toto ma desí. Ja im dnes prajem nech sa im jadro nevypomstí a nech to dáko ustoja s ním, lebo momentálne majú obete počítané na tisíce no potom by to mohlo prejsť na státisíce čo by pre nich a aj pre celí svet znamenalo tragédiu akú sme tu poslednú dobu nemali. Obávam sa že toto je po druhej svetovej vojne tá najhoršia tragédia ktorá zasiahla japonský národ. Pevne verím a dúfam v to že svojim rozsahom tú vojnu neprekoná.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-16 19:57:24+01
príspevok od: bonifacko
Ak budu tvoje myslienky pozitívne, tak ano. Človek je viac ako len fyzicke telo.
Mam rozčítane knihy od Zelanda, tak preto som zareagoval.
Rád si rozšírim obzor, idem na tie knihy kuknúť bližšie aj ja...
 
attila.farkas
2011-03-16 20:13:38+01
príspevok od: Crazy41
Japonsky ostrovny obluk sa nachadza v subdukcnej zone = tazka oceanska kora sa podsuva pod lahsiu kontinentalnu takze su tam zemetrasenia bezne,a toto velke bolo pravdepodobne sposobene tym ako to cele subdukuje tak podlozie hornin dlhsie abrosbuje urcity tlak a ked to presiahne limit tak sa to ludovo povedane uskubne a trase sa zem . Takze ludia prosimvas neverte takymto blbostiam,pretoze neviem ako moze ionosfera ovplyvnit horniny 80km hlboko a spravit zemetrasenie, to fakt ze ne
to, ze Ty nevies ako moze ionosfera ovplyvnit geofyzikalne procesy este neznamena ze nemoze ... a ak moze, potom je ovela pravdepodobnejsie ze ich moze ovplyvnit prave v takychto nestabilnych miestach ako su tektonicke zlomy ci subdukcne zony, ako inde ...
... nieje to tak davno, co ludi este palili za to, ze verili takym blbostiam, ze zem je gulata ... predsa nemohla byt gulata, kedze nevedeli ako by mohla byt gulata...
 
kralik_j
2011-03-16 20:35:52+01
NIkola Tesla pred sto rokmi bil kladivom do vypinacika na svojom zariadeni ktore sa mu pokazilo a sluzilo na zosilnenie urciteho vlnenia a on sposobil tym otrasy na velkej budove.
FBI po jeho smrti zhabala vsetky patenty a popisy a len patrnu cast poskytla jeho domovskej krajine a muzeu v Blehrade.

Kto by si bol predstavil ze pred sto rokmi predpovedal katastroficke scenare a energeticku krizu a zavislost a jeho navrhy na alternativne zdroje. Alebo ze vedenie elektricke energie je mozne v atmosfere.

Neverim v konspiracie a zaroven v nich vidim urcite % pravdepodobnosti.
To cim nas krmia v mediach a ovplyvnuju mienku, manipujuju vsetkym a so vsetkymi sa tazko pripusta, no myslim si ze urcite zoskupenia disponuju technikou a zariadeniami, informaciami ktore by momentalne ludstvu vyrazili dych.
Uz len to ze ludsky genom bol identifikovany pred 10 rokmi a NASA podnika vylety bez zverejnenia misie a kopec inych veci ktore "veda zvladla" za cca 200 rokov je si myslim v casovom predstihu nasej evolucie
 
Crazy41
2011-03-16 20:42:01+01
príspevok od: attila.farkas
to, ze Ty nevies ako moze ionosfera ovplyvnit geofyzikalne procesy este neznamena ze nemoze ... a ak moze, potom je ovela pravdepodobnejsie ze ich moze ovplyvnit prave v takychto nestabilnych miestach ako su tektonicke zlomy ci subdukcne zony, ako inde ...
... nieje to tak davno, co ludi este palili za to, ze verili takym blbostiam, ze zem je gulata ... predsa nemohla byt gulata, kedze nevedeli ako by mohla byt gulata...
sak hej a to co zostava po lietadlach su chemicke stopy a koli tomu sme chory
 
bonifacko
2011-03-16 20:52:31+01
príspevok od: attila.farkas
to, ze Ty nevies ako moze ionosfera ovplyvnit geofyzikalne procesy este neznamena ze nemoze ... a ak moze, potom je ovela pravdepodobnejsie ze ich moze ovplyvnit prave v takychto nestabilnych miestach ako su tektonicke zlomy ci subdukcne zony, ako inde ...
... nieje to tak davno, co ludi este palili za to, ze verili takym blbostiam, ze zem je gulata ... predsa nemohla byt gulata, kedze nevedeli ako by mohla byt gulata...
Tak tak.
A mnohí ani nevedia, že amici maju už kadečo vyskúšané.
http://en.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Experiment
 
bonifacko
2011-03-16 20:53:23+01
príspevok od: Stratený Stano
Rád si rozšírim obzor, idem na tie knihy kuknúť bližšie aj ja...
http://www.martinus.sk/knihy/autor/Vadim-Zeland/
 
Crazy41
2011-03-16 20:55:00+01
príspevok od: attila.farkas
to, ze Ty nevies ako moze ionosfera ovplyvnit geofyzikalne procesy este neznamena ze nemoze ... a ak moze, potom je ovela pravdepodobnejsie ze ich moze ovplyvnit prave v takychto nestabilnych miestach ako su tektonicke zlomy ci subdukcne zony, ako inde ...
... nieje to tak davno, co ludi este palili za to, ze verili takym blbostiam, ze zem je gulata ... predsa nemohla byt gulata, kedze nevedeli ako by mohla byt gulata...
este link som zabudol
http://tajomstva.org/chemtrails/chemtrails-potlacovani-lidske-evoluce/
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-03-16 21:10:02+01
príspevok od: wlad
prepac, ale naucil som sa mysliet kriticky, a pochybujem ze clovek, ktory dokaze samostatne rozmyslat, uveri bulšitom ako americka vlada supertajnym zariadenim sposobuje zemetrasenia, ovlada nejakou "frekvenciou" ludi, a neviem co vsetko

A tento bulšit ziadnu "hlbku" nema. Len nejaki paranoidni schyzofrenici si kratia volny cas vymyslanim bombastickych konspiracnych teorii. V idealnom pripade este vytvoria vlastnu sektu a zacnu zbierat peniaze na postavenie vlastnej kozmickej lodi, ktora ich prenesie na nejaku nebesku planetu kde budu nesmrtelni a z ruk im budu zobat zrno male lietajuce sloniky s duhovymi farbami.
Nemám chuť sa hádať (a nemá to zmysel), preto ešte jeden jediný post, ktorý ťa hádam privedie k zamysleniu. To, čo ty nazývaš "myslieť kriticky" je iba iný názov pre "bez bližšieho preskúmania odmietať všetko, čo nezapadá do mojej verzie pohľadu na svet".

Otvorenosť všetkým myšlienkam je základom kritického myslenia. Až potom dokážeš na základe vlastného bádania povedať, čo ty považuješ za viac, alebo menej pravdepodobné (nedá sa povedať, či je to tak, alebo onak pretože tým si nemôžeš byť nikdy istý, stále si pod vplyvom vlastnej subjektívnej pravdy)

Pokiaľ niekto nedokáže byť otvorený akejkoľvek myšlienke a bez predsudkov preskúmať všetky možnosti, nespĺňa ani prvý predpoklad pre kritické myslenie.
 
lu_boss
2011-03-16 21:36:16+01
príspevok od: Michal Matloň
Nemám chuť sa hádať (a nemá to zmysel), preto ešte jeden jediný post, ktorý ťa hádam privedie k zamysleniu. To, čo ty nazývaš "myslieť kriticky" je iba iný názov pre "bez bližšieho preskúmania odmietať všetko, čo nezapadá do mojej verzie pohľadu na svet".

Otvorenosť všetkým myšlienkam je základom kritického myslenia. Až potom dokážeš na základe vlastného bádania povedať, čo ty považuješ za viac, alebo menej pravdepodobné (nedá sa povedať, či je to tak, alebo onak pretože tým si nemôžeš byť nikdy istý, stále si pod vplyvom vlastnej subjektívnej pravdy)

Pokiaľ niekto nedokáže byť otvorený akejkoľvek myšlienke a bez predsudkov preskúmať všetky možnosti, nespĺňa ani prvý predpoklad pre kritické myslenie.
Nie celkom s Tebou suhlasim, no toto nie je priestor na filozicke debaty, mozno niekde, niekedy, pri pive
 
Big Lebowski
2011-03-16 21:44:46+01
príspevok od: lu_boss
Nie celkom s Tebou suhlasim, no toto nie je priestor na filozicke debaty, mozno niekde, niekedy, pri pive
Tiež nesúhlasím, ale s Tebou. Filozofia je podceňovaná, lebo jej ľudia nerozumejú a vlastne nevedia čo to je. Resp. si myslia že je to rozmýšľanie čo bolo skôr, vajce či sliepka. To je však všeobecná fáma.
Michal to vystihol bravúrne. Na to, aby si mohol niečo odpísať, musíš sa tomu najskôr venovať a až potom keď to pochopíš, tak to môžeš zavrhnúť.
 
kralik_j
2011-03-16 21:53:27+01
príspevok od: Big Lebowski
Tiež nesúhlasím, ale s Tebou. Filozofia je podceňovaná, lebo jej ľudia nerozumejú a vlastne nevedia čo to je. Resp. si myslia že je to rozmýšľanie čo bolo skôr, vajce či sliepka. To je však všeobecná fáma.
Michal to vystihol bravúrne. Na to, aby si mohol niečo odpísať, musíš sa tomu najskôr venovať a až potom keď to pochopíš, tak to môžeš zavrhnúť.
michal to zacal vynikajuco a tvoja posledna veta tie tiez pefektna.
Na zaklade vedomosti, informacii si robit usudok, hladat dosledky a priciny. Neznamena to ze clovek neurobi chybu v rozhodnuti, no je dolezite ich robit co najmenej.
Krasne vystihnute (nie su to moje myslienky ale plne sa stotoznujem):

"Kriticky myslieť, znamená myslieť nezávisle, byť zodpovedný za svoje názory a neustále ich prehodnocovať. Na začiatku kritického myslenia je informácia. Na základe tejto informácie sme neskôr schopní myslieť, premýšľať a prehodnocovať. Čiže sme schopní kriticky myslieť. Je potrebné neustále si klásť rôzne otázky a riešiť problémy, ktoré táto informácia so sebou priniesla. Pomocou rôznych argumentov, sme schopní svoje názory porovnávať medzi sebou. Kriticky myslieť, znamená argumentovať. Kritické myslenie sa prejavuje pri písaní, ktoré považujeme za najsilnejší nástroj tohto myslenia.

A preco sa zaoberat KM?
Kritické myslenie nám pomáha prekonávať povrchné a prirodzené nekritické myslenie, ktoré vzniká sledovaním, napodobňovaním druhých, či učením sa naspamäť . Taktiež je istým krokom smerovaným ku tvorivému mysleniu. Kritické myslenie je veľmi vhodné pri riešení problémov a prehodnocovaní situácií. Ide o veľmi dôležitú, priam až kľúčovú kompetenciu pri riešení problémov. Je veľmi účinné aj pri učení, pretože zvyšuje kvalitu učenia a aj kvalitu života. Prečo? Pretože novú informáciu sme schopní dobre chápať , až keď myslíme kriticky - prehodnocujeme, argumentujeme, uvažujeme. "

Ospravedlnujem sa lebo tieto riadky urcite nepatatria do topic tohoto vlakna, no samotna myslienka ktora sa tu zacala ma velmi zaujala a vyuzil som "maly" priestor na jej zamyslenie
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-03-16 22:35:13+01
mna by tiež zaujímalo ci zalialo nejaké závody čo vyrábaju fototechniku alebo nie...
 
lu_boss
2011-03-16 22:37:26+01
príspevok od: Big Lebowski
Tiež nesúhlasím, ale s Tebou. Filozofia je podceňovaná, lebo jej ľudia nerozumejú a vlastne nevedia čo to je. Resp. si myslia že je to rozmýšľanie čo bolo skôr, vajce či sliepka. To je však všeobecná fáma.
Michal to vystihol bravúrne. Na to, aby si mohol niečo odpísať, musíš sa tomu najskôr venovať a až potom keď to pochopíš, tak to môžeš zavrhnúť.
ad filozofia. Myslis ze podcenujem filozofiu ?
ad kriticke myslenie - Michal napisal ultimativne "vsetkym myslienkam". V zasade nerozporujem, jeho hlavnu myslienku prispevku a sice, ze treba nad vecami rozmyslat, rovnako nad takymi, s ktorymi v danej chvili nesuhlasime. No byt otvoreny "vsetkym myslienkam" je trosku tenky lad. Nebrani cloveku moralka, etika, spolocenstvo, zakony , historicka skusenost ... byt otvoreny vsetkym myslienkam ?
Toto je ten bod, kde by som viedol polemiku.
A ked som napisal, ze toto nie je priestor na filozoficke debaty, mal som na mysli skutocnost, ze ani Michal, ani wlad, ani ja, ani Ty, ani ktokolvek z nas nemoze vediet, aky kus "myslenia" ma za sebou virtualny oponent. Diskusia v realnom prostredi by bola uplne ina.
 
leto
2011-03-16 22:54:22+01
príspevok od: lu_boss
ad filozofia. Myslis ze podcenujem filozofiu ?
ad kriticke myslenie - Michal napisal ultimativne "vsetkym myslienkam". V zasade nerozporujem, jeho hlavnu myslienku prispevku a sice, ze treba nad vecami rozmyslat, rovnako nad takymi, s ktorymi v danej chvili nesuhlasime. No byt otvoreny "vsetkym myslienkam" je trosku tenky lad. Nebrani cloveku moralka, etika, spolocenstvo, zakony , historicka skusenost ... byt otvoreny vsetkym myslienkam ?
Toto je ten bod, kde by som viedol polemiku.
A ked som napisal, ze toto nie je priestor na filozoficke debaty, mal som na mysli skutocnost, ze ani Michal, ani wlad, ani ja, ani Ty, ani ktokolvek z nas nemoze vediet, aky kus "myslenia" ma za sebou virtualny oponent. Diskusia v realnom prostredi by bola uplne ina.
idálne vás týmto pozvať na debatku,,,

"stretko v BA" na cestách,,,
už tento piatok, nové miesto stretnutia, nový i skalný užívatelia, vždy dobrá nálada,,,
reštaurácia "u šrámka" za DK Dubravka
18:00 hod.
 
MartinH
2011-03-16 22:54:35+01
pri pomysleni na Japonsko, je fototechnika to posledne co ma napadne..
 
MartinH
2011-03-16 23:00:20+01
príspevok od: MartinH
pri pomysleni na Japonsko, je fototechnika to posledne co ma napadne..
teda co ma trapi..
 
mato.draho
2011-03-16 23:17:47+01
príspevok od: attila.farkas
a tiež http://media.bloguje.cz/783121-haarp.php (HAARP 1)
Zaujímalo by ma, ako vysvetlíš fakt, že z 10 najničivejších živelných pohrôm v tomto letopočte sa iba 2 odohrali po tom, čo armáda akože kúpila a rozvinula HAARP. A jednou z nich je pritom zemetrasenie na Haiti, kde, bez irónie či zľahčovania, doteraz nikto netuší, koľko ľudí z tých 230.000 deklarovaných v skutočnosti zahynulo.
Ako vysvetlíš, že iba 2 z 25 zemetrasení v 20.storočí s magnitúdom nad 8.1 v sa odohralo po roku 1983?
Ako vysvetlíš nespočetné zemetrasenia, tsunami, tropické cyklóny, sopečné erupcie, lavíny, tornáda, zosuvy pôdy atď., ktoré sužujú túto planétu od nepamäti, haarp-nehaarp?
Najmä ak Pacific Ring of Fire je odjakživa miestom, kde sa odohráva 90% všetkých zemetrasení na svete...
 
wlad
2011-03-16 23:43:54+01
príspevok od: mato.draho
Zaujímalo by ma, ako vysvetlíš fakt, že z 10 najničivejších živelných pohrôm v tomto letopočte sa iba 2 odohrali po tom, čo armáda akože kúpila a rozvinula HAARP. A jednou z nich je pritom zemetrasenie na Haiti, kde, bez irónie či zľahčovania, doteraz nikto netuší, koľko ľudí z tých 230.000 deklarovaných v skutočnosti zahynulo.
Ako vysvetlíš, že iba 2 z 25 zemetrasení v 20.storočí s magnitúdom nad 8.1 v sa odohralo po roku 1983?
Ako vysvetlíš nespočetné zemetrasenia, tsunami, tropické cyklóny, sopečné erupcie, lavíny, tornáda, zosuvy pôdy atď., ktoré sužujú túto planétu od nepamäti, haarp-nehaarp?
Najmä ak Pacific Ring of Fire je odjakživa miestom, kde sa odohráva 90% všetkých zemetrasení na svete...
konspirativni teoretici sa vyzivaju v skratkach a kodoch - urcite sa najde nejaky bezvyznamny projekt, ktory im zaplni chybajuce diery a o ktorom budu presvedceni, ze dokazuje vsetko.

nieco na styl http://www.hoax-slayer.com/wingdings-911.html

 
walde
ocenenie redakciou 2011-03-17 00:10:21+01
Táto téma ide do strán a do stratena........ale nejaké dôsledky iste môžeme očakávať.
Dovolím si len jednu poznámku: veľké zlomy v histórii ľudstva boli vždy dôsledkom súhry
viacerých okolností, ktoré nastali v tom istom čase...
 
marish1
2011-03-17 03:00:31+01
povodne som si myslel, ze to tu bude o zemetraseni v japonsku, jeho dosledkoch a momentalnom vyvoji situacie a nie o konspiracnych teoriach zozbieranych z celeho storocia.
 
Strana 5 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()