Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Japonsko

Strhak
Strhak 2011-03-15 23:48:05+01
Som tu už nejaký ten piatok no ešte nikdy som nezaložil žiadnu tému vo fóre. Nepokladal som to za potrebné a ani som nemal to nutkanie v prstoch na klávesnici. Skôr než sa mi to podarilo som to po pravde hľadal asi 5 minút kým som prišiel ako na to. No posledné dni ma presvedčili o nutnosti založenia prvej témy do fóra od do mňa. Dúfam že som ju zaradil správne do udalostí aj keď asi nikto nerátal ani z redakcie ani z iných ľudí že do udalosti pribudne jedna katastrofa v japonsku. Dakto si povie a čo to má snami spoločné? Spoločné ako s ľuďmi, ako s krajinou a ako so skupinou ľudí ktorý majú jeden spoločný koníček. No spoločné to má hodne:
Ako ľudí sa nás dotýka tá neuveriteľná ľudská tragédia ktorá je v našich podmienkach nepredstaviteľná.
Ako krajinu ktorá je v globálnej ekonomike závislá od druhých a v čase krízy potopenie tretej najväčšej ekonomiky sveta môže znamenať ten posledný klinec do rakvy.
Ako ľudí ktorý majú spoločnú záľubu. Ak sa pozriete kde boli vyrobené naše fotoaparáty zistíte že vo väčšine práve v Japonsku. Možno si niekto povie, ale môj pochádza s Tchaj-wanu no vnútro, srdce aparátu je japonské. A práve to srdce dnes krváca.
Dnes veľká časť svetovej hi-end technológie pochádza práve z týchto ostrovov. Najmodernejšie laboratória a tie najlepšie špičky v oblasti vedy sú práve v Japonsku. Sú??? Alebo boli??? Čo sa s nimi stalo, existujú ešte vôbec?
Niekto si povie veď len dáke cunami, ja si poviem možno v cunami skončil nejaký zázračný liek, látka, technológia ktorá by svetu pomohla lepšie žiť. Neuveriteľné množstvo obetí, nespočet ľudských tragédií ktoré ovplyvnia túto krajinu na dlhé roky. A je tej tragédii koniec??? Bude mať ešte hrozivejšie následky??? A čo ak tam tie elektrárne nakoniec nevydržia??? Japonsko nieje Sovietsky Zväz či Ukrajina. Nedisponuje nekonečnými pláňami kde by sa mohli schovať pred radiáciou. Ja každý večer s hrôzou sledujem správy a každý deň počujem a vidím len horšie a horšie správy. Čo ak to tam buchne, linky postavia inde ale ľudí nenahradia. A to je tá najväčšia tragédia. To že ak sa nespamätajú rýchlo a nevybudujú všetko na novo tak v Európe, v USA alebo v Ázii bude zachviľu nedostatok televízorov, počítačov a pre nás dosť podstatné fotoaparátov je jedna vec. No druhá a pre mnohých možno podstatnejšia je vývoj. Ako je na tom? Zachránili niečo? Lebo s týmto asi ani v tých najtemnejších predstavách nikto nepočítal. Možno sa nám za mesiac stane že pôjdeme do Toyoty a oni nám povedia nemáme a ani nebudeme mať. Možno si dakto bude chcieť ísť kúpiť nový aparát a zrazu zistí že jeho model je vypredaný a ďalšie nemajú kde vyrobiť. Možno ani nebude problém kde ale kto a toto ma desí. Ja im dnes prajem nech sa im jadro nevypomstí a nech to dáko ustoja s ním, lebo momentálne majú obete počítané na tisíce no potom by to mohlo prejsť na státisíce čo by pre nich a aj pre celí svet znamenalo tragédiu akú sme tu poslednú dobu nemali. Obávam sa že toto je po druhej svetovej vojne tá najhoršia tragédia ktorá zasiahla japonský národ. Pevne verím a dúfam v to že svojim rozsahom tú vojnu neprekoná.
 
tomasGalajda
2011-03-16 11:41:12+01
príspevok od: tomis.ales
Aj ja som predpovedal ze v Japonsku bude zemetrasenie. Den potom

Vsetci astrologovia a iny kvazimagovia a carodejnici vzdy vylezu az po tom, co sa ta ktora udalost stane.
Tak veď predsa nebudú sa pýtať na názor PREČO sa to stalo pekárov alebo vodičov MHD (tým nechcem spochybniť uvedené povolania), to logiku dá....že.....
 
lu_boss
2011-03-16 12:15:51+01
príspevok od: tomasGalajda
Tak veď predsa nebudú sa pýtať na názor PREČO sa to stalo pekárov alebo vodičov MHD (tým nechcem spochybniť uvedené povolania), to logiku dá....že.....
...ved ano... Astrologia, vestectvo, horopokologia - to su odvetvia zabavneho priemyslu. Ze niektorym hrablo a daju takymto dristom priestor coby seriozneho zdroja ma udivuje uz niekolko rokov. Ale, v poriadku, beriem to ako reci klauna v prestavke medzi dvomi artistickymi vystupeniami v cirkuse. Tam niekde tie reci patria.
 
beholder
2011-03-16 12:18:06+01
......keď už podceňovať , tak hocikoho iného len nie japoncov..........hádam už dokázali (a neraz) , že sa dokážu vylízať z každej sračky....

 
attila.farkas
2011-03-16 12:25:33+01
príspevok od: wlad
ROFL, ospravedlnujem sa za vulgarnost, ale vacsiu kktinu som este nevidel.
Takze zhrniem to - Tesla vedel o tom, ze na Sibir padne velky meteorit, z Ameriky "dosycoval" ionosferu elektrickou energiou, potom zapol svoj podzemny vybrator, ktorym aktivoval podzemne zlomy a tam kde sa tieto dve veci stretli (Tunguska), vytryskol stlp vnutornej energie zeme a stihol rozstrelit meteorit na kusky predtym, ako by tento dopadol na Zem a sposobil katastrofu.

Teraz len neviem ci sa mam nad tvojou naivitou smiat, alebo plakat.

Teraz neviem ci si nevsimol, alebi ci si si vo svojej nadutosti len nechcel vsimnut ze v tom videu NIKTO NIC NETVRDI... Je tam popisanych asi 5 roznych hypotez a zakazdym s otaznikom na konci a je tam sucet faktov - absencia kratera, kontroverzne vypovede svedkov, nevidana explozia - nic viac, nic menej. Co je vsak na tom videu z hladiska tvojho prispevku na ktory som nim reagoval dolezite je, ze system HAARP nieje nic vymyslene, ani nic nove... Je to princip znamy uz vyse 100 rokov, ktory mimochodom pouzivaju v ovela mensej miere aj rusi a ktori mame v mikro verzii asi vsetci doma v kuchyni.
Co mi pride menej pravdepodobne ako jedna z mnohych hypotez ktore su v tom filme nacrtnute (a ktoru si tu v skratke karikaturizoval) je skor tvoje tvrdenie tu v inom prispevku ze si sa vraj naucil premysla.
Hasta siempre
 
tomasGalajda
2011-03-16 12:30:12+01
príspevok od: lu_boss
...ved ano... Astrologia, vestectvo, horopokologia - to su odvetvia zabavneho priemyslu. Ze niektorym hrablo a daju takymto dristom priestor coby seriozneho zdroja ma udivuje uz niekolko rokov. Ale, v poriadku, beriem to ako reci klauna v prestavke medzi dvomi artistickymi vystupeniami v cirkuse. Tam niekde tie reci patria.
Podľa mňa si dosť pletieš jednotlivé odvetvia....tu predsa nehovoríme o nejakej tetke s naleštenou sklenenou guľou...tomu neverí väčšina racionálne zmýšľajúcich ľudí (vrátane mňa), alebo niekom kto píše horoskopy, čo sú podľa mňa tiež viac menej táraniny....Astrológia je riadna vedná oblasť...nie žiadna šarlatánčina....to, že nejaký človek tvrdí, že to nejako zistil z položenia planét alebo hviezd je do väčšej mieri tiež nezmysel (ale povedzme si otvorene, v stredoveku by ti tiež neverili keby si povedal, že jedlo sa dá ohriať aj ináč ako nad plameňom....).
No kvôli jedincovi nemôžeme súdiť celú Astrológiu....

Čo ja viem tak sa väčšinou pýtajú po takýchto udalostiach seizmológov a to je tiež riadne vedné odvetvie....
 
tomasGalajda
2011-03-16 12:32:31+01
príspevok od: lu_boss
...ved ano... Astrologia, vestectvo, horopokologia - to su odvetvia zabavneho priemyslu. Ze niektorym hrablo a daju takymto dristom priestor coby seriozneho zdroja ma udivuje uz niekolko rokov. Ale, v poriadku, beriem to ako reci klauna v prestavke medzi dvomi artistickymi vystupeniami v cirkuse. Tam niekde tie reci patria.
A ešte dodatok:
je to asi urážka ak nazývaš Astrológiu zábavným priemyslom....To potom aj starý Gréci, ktorý skúmali hviezdy a vesmír (a mimochodom zistili toho dosť....) boli podľa teba LEN klauni, ktorí mali svoju ´´prestávku´´ medzi artistickými vystúpeniami ??????
 
bonifacko
2011-03-16 12:36:24+01
príspevok od: tomasGalajda
ved Japonsko má jednu z najsilnejších ekonomík na svete nie sú to žiadne opice...keď postihne nešťastie Haity....ako sa to stalo tak ANO tam pomôcť treba....prečo už nikto nehľadí týmto smerom, kde sa stratil konflikt v Líbii !?

Je to až nechutne do OČI BIJÚCE ako nami MÉDIA manipulujú a mi ako nejaké bábiky na nitkách robíme presne to čo nám prikážu.

Čo sa stalo v Japonsku je určite tragédia, zahynulo veľa ľudí, je to katastrofa....ale Japonsko sa z toho dostane....nie je to krajina tretieho sveta....
Spravny postreh, preto som to nalinkoval.
Inak, mna fascinuje, ako su disciplinovaní. Stat sa to v europe (snad okrem švajčiarska, andory a škandinavie), usa, tak mame hordy zlodejov, čo vykradaju, znasilnuju a pod. Mame sa čo učiť.
 
tomasGalajda
2011-03-16 12:39:54+01
príspevok od: bonifacko
Spravny postreh, preto som to nalinkoval.
Inak, mna fascinuje, ako su disciplinovaní. Stat sa to v europe (snad okrem švajčiarska, andory a škandinavie), usa, tak mame hordy zlodejov, čo vykradaju, znasilnuju a pod. Mame sa čo učiť.
Presne tak, veď samotné Japonsko zatiaľ nepožiadalo o žiadnu humanitárnu pomoc, to len svedčí o jeho stabilite a sile....Naše zraky by sa mali upriamiť viac na Haity, kde nemajú ani len vládu...a sú na tom ďaleko horšie....
 
tomasGalajda
2011-03-16 12:40:32+01
Keby sa toto stalo nám tak sa asi vrátime na stromy....
 
tomasGalajda
2011-03-16 12:40:48+01
Ale to je na polemizovanie....
 
bonifacko
2011-03-16 12:41:05+01
Ked sme pri tych foťakoch a japonsku, tam sa bežne stane, že niekto si napr.odloží foťak v kaviarni a pri odchode nan zabudne. Ten foťak tam najde aj na druhy deň.
 
lu_boss
2011-03-16 12:41:16+01
príspevok od: tomasGalajda
A ešte dodatok:
je to asi urážka ak nazývaš Astrológiu zábavným priemyslom....To potom aj starý Gréci, ktorý skúmali hviezdy a vesmír (a mimochodom zistili toho dosť....) boli podľa teba LEN klauni, ktorí mali svoju ´´prestávku´´ medzi artistickými vystúpeniami ??????
"Astrologia" a "Astronomia" su dost odlisne kategorie, pisal som o astrologii. A astrologiu ano, tu povazujem za zabavny priemysel.
Astronomia sa naopak, tesi mojej velkej ucte.
 
bonifacko
2011-03-16 12:43:16+01
príspevok od: tomasGalajda
Presne tak, veď samotné Japonsko zatiaľ nepožiadalo o žiadnu humanitárnu pomoc, to len svedčí o jeho stabilite a sile....Naše zraky by sa mali upriamiť viac na Haity, kde nemajú ani len vládu...a sú na tom ďaleko horšie....
Slováci, ktorí ste ešte neboli nikdy vo vláde, prihláste sa u súdruha Žinčicu. Haiti nás hladaju.
 
tomasGalajda
2011-03-16 12:45:34+01
príspevok od: bonifacko
Slováci, ktorí ste ešte neboli nikdy vo vláde, prihláste sa u súdruha Žinčicu. Haiti nás hladaju.
 
tomasGalajda
2011-03-16 12:46:19+01
príspevok od: lu_boss
"Astrologia" a "Astronomia" su dost odlisne kategorie, pisal som o astrologii. A astrologiu ano, tu povazujem za zabavny priemysel.
Astronomia sa naopak, tesi mojej velkej ucte.
Tak potom sa ospravedlňujem za slovný konflikt.
 
lu_boss
2011-03-16 12:49:41+01
príspevok od: tomasGalajda
Tak potom sa ospravedlňujem za slovný konflikt.
v pohode.
 
Paulie
2011-03-16 13:31:22+01
príspevok od: tomasGalajda
A ešte dodatok:
je to asi urážka ak nazývaš Astrológiu zábavným priemyslom....To potom aj starý Gréci, ktorý skúmali hviezdy a vesmír (a mimochodom zistili toho dosť....) boli podľa teba LEN klauni, ktorí mali svoju ´´prestávku´´ medzi artistickými vystúpeniami ??????
nemýliš si astronóniu s astrológiou? len sa pýtam...
 
wlad
2011-03-16 13:32:20+01
príspevok od: attila.farkas
Teraz neviem ci si nevsimol, alebi ci si si vo svojej nadutosti len nechcel vsimnut ze v tom videu NIKTO NIC NETVRDI... Je tam popisanych asi 5 roznych hypotez a zakazdym s otaznikom na konci a je tam sucet faktov - absencia kratera, kontroverzne vypovede svedkov, nevidana explozia - nic viac, nic menej. Co je vsak na tom videu z hladiska tvojho prispevku na ktory som nim reagoval dolezite je, ze system HAARP nieje nic vymyslene, ani nic nove... Je to princip znamy uz vyse 100 rokov, ktory mimochodom pouzivaju v ovela mensej miere aj rusi a ktori mame v mikro verzii asi vsetci doma v kuchyni.
Co mi pride menej pravdepodobne ako jedna z mnohych hypotez ktore su v tom filme nacrtnute (a ktoru si tu v skratke karikaturizoval) je skor tvoje tvrdenie tu v inom prispevku ze si sa vraj naucil premysla.
Hasta siempre
tusim si to nepozeral do konca. V zavere sa uplne jasne priklanaju k tomu nezmyslu, ktory som tu zhrnul. A k tym faktom, heh, no krater nevznikol a tym to asi tak konci. Ostatne "fakty" sa obmedzuju na svedecke vypovede nejakych indianov z roku 1908, ktorych samani "predpovedali" prichod boha ohna.
A znovu sa mylis - ja som nic nekarikaturizoval - ja som zhrnul to, co v tom filme hovoria 10 minut do jednej vety. Len Teslove "pozemni veze na mysu Wardenclyffe", ktore mali "rytmickymi vibracemi probudit hlubinne zlomy a paleovulkany" som nazval podzemnym vibratorom. Vsetko ostatne som popisal presne tak, ako to zaznelo v tom "dokumente".

btw, citujem: "Je docela dost mozne, ze tentokrat planeta aktivizovala sve posledne obranne linie - jeste nez zraska prisla, zeme se soustredila a uvedla sve nitro do stavu nejvyssi pohotovosti. Jakmile doslo ke v padu, Zeme agresorovi vyvrhla vstric svou hlavni zalohu - vnitrni energii"

Skutocne treba tuto, alebo tie dalsie, rovnako "doveryhodne" hypotezy dalej rozvadzat ???
 
tomasGalajda
2011-03-16 13:32:36+01
príspevok od: Paulie
nemýliš si astronóniu s astrológiou? len sa pýtam...
Zahanbene priznávam....už som sa vyššie ospravedlnil
 
Paulie
2011-03-16 13:37:29+01
príspevok od: tomasGalajda
Zahanbene priznávam....už som sa vyššie ospravedlnil
Áno už som zbadal, ja som zas po nočnej takže mi to pomalšie scrolluje
 
Strana 3 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()