Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Japonsko

Strhak
2011-03-15 23:48:05+01
Som tu už nejaký ten piatok no ešte nikdy som nezaložil žiadnu tému vo fóre. Nepokladal som to za potrebné a ani som nemal to nutkanie v prstoch na klávesnici. Skôr než sa mi to podarilo som to po pravde hľadal asi 5 minút kým som prišiel ako na to. No posledné dni ma presvedčili o nutnosti založenia prvej témy do fóra od do mňa. Dúfam že som ju zaradil správne do udalostí aj keď asi nikto nerátal ani z redakcie ani z iných ľudí že do udalosti pribudne jedna katastrofa v japonsku. Dakto si povie a čo to má snami spoločné? Spoločné ako s ľuďmi, ako s krajinou a ako so skupinou ľudí ktorý majú jeden spoločný koníček. No spoločné to má hodne:
Ako ľudí sa nás dotýka tá neuveriteľná ľudská tragédia ktorá je v našich podmienkach nepredstaviteľná.
Ako krajinu ktorá je v globálnej ekonomike závislá od druhých a v čase krízy potopenie tretej najväčšej ekonomiky sveta môže znamenať ten posledný klinec do rakvy.
Ako ľudí ktorý majú spoločnú záľubu. Ak sa pozriete kde boli vyrobené naše fotoaparáty zistíte že vo väčšine práve v Japonsku. Možno si niekto povie, ale môj pochádza s Tchaj-wanu no vnútro, srdce aparátu je japonské. A práve to srdce dnes krváca.
Dnes veľká časť svetovej hi-end technológie pochádza práve z týchto ostrovov. Najmodernejšie laboratória a tie najlepšie špičky v oblasti vedy sú práve v Japonsku. Sú??? Alebo boli??? Čo sa s nimi stalo, existujú ešte vôbec?
Niekto si povie veď len dáke cunami, ja si poviem možno v cunami skončil nejaký zázračný liek, látka, technológia ktorá by svetu pomohla lepšie žiť. Neuveriteľné množstvo obetí, nespočet ľudských tragédií ktoré ovplyvnia túto krajinu na dlhé roky. A je tej tragédii koniec??? Bude mať ešte hrozivejšie následky??? A čo ak tam tie elektrárne nakoniec nevydržia??? Japonsko nieje Sovietsky Zväz či Ukrajina. Nedisponuje nekonečnými pláňami kde by sa mohli schovať pred radiáciou. Ja každý večer s hrôzou sledujem správy a každý deň počujem a vidím len horšie a horšie správy. Čo ak to tam buchne, linky postavia inde ale ľudí nenahradia. A to je tá najväčšia tragédia. To že ak sa nespamätajú rýchlo a nevybudujú všetko na novo tak v Európe, v USA alebo v Ázii bude zachviľu nedostatok televízorov, počítačov a pre nás dosť podstatné fotoaparátov je jedna vec. No druhá a pre mnohých možno podstatnejšia je vývoj. Ako je na tom? Zachránili niečo? Lebo s týmto asi ani v tých najtemnejších predstavách nikto nepočítal. Možno sa nám za mesiac stane že pôjdeme do Toyoty a oni nám povedia nemáme a ani nebudeme mať. Možno si dakto bude chcieť ísť kúpiť nový aparát a zrazu zistí že jeho model je vypredaný a ďalšie nemajú kde vyrobiť. Možno ani nebude problém kde ale kto a toto ma desí. Ja im dnes prajem nech sa im jadro nevypomstí a nech to dáko ustoja s ním, lebo momentálne majú obete počítané na tisíce no potom by to mohlo prejsť na státisíce čo by pre nich a aj pre celí svet znamenalo tragédiu akú sme tu poslednú dobu nemali. Obávam sa že toto je po druhej svetovej vojne tá najhoršia tragédia ktorá zasiahla japonský národ. Pevne verím a dúfam v to že svojim rozsahom tú vojnu neprekoná.
 
conan7
2011-03-16 00:06:31+01
preberie to USA
mňa viac znepokojuje toto, ked už len polovica je pravda, tak to sme na tom dosť zle:
http://video.google.com/videoplay?docid=5815512990731300420&hl=cs#
 
wlad
2011-03-16 00:10:15+01
príspevok od: conan7
preberie to USA
mňa viac znepokojuje toto, ked už len polovica je pravda, tak to sme na tom dosť zle:
http://video.google.com/videoplay?docid=5815512990731300420&hl=cs#
senzáciechtivý bulšit
 
micuro
2011-03-16 00:11:13+01
straty na zivotoch su jedna stranka..hej je mi to luto,je tazko pochopitelne taketo masove vymieranie..ale co sa tyka vyrobnej stranky a produkcie Japonska tak ked to surovo poviem..naskytne sa tym sanca pre konkurenciu alebo sa proste fabrika prestahuje. Ono neznamena ze ked nejaka firma ma sidlo v nejakej krajine ktora (nadnesene) bude uplne znicena tak snou zanikne aj ta firma. Prosto sa vedenie z toho pozbiera a prestahuje sa do inej krajiny kde si dosadi novych spickovych pracovnikov a vedcov. Myslim ze hrdost k svojej vlasti tu nehra velku ulohu.
 
wlad
2011-03-16 00:12:24+01
http://en.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Fulford

He has given a number of interviews to investigative journalists, and therein claimed amongst others that:

* AIDS and SARS are bio-engineered weapons designed to reduce the African ("Black") and Asian populations. AIDS was created to reduce the African population, and SARS was meant to reduce the Asian populations of the world.[6]
* A Chinese secret society with a membership of 6 million (intellectuals like professors in various fields, scientists, politicians, etc.), this includes 1.8 million gangsters, and 100,000 professional assassins has issued an ultimatum to the Illuminati, warning them that if they persist with their plan to depopulate the earth, they will be killed. The society has created an alliance joining China, Russia, India, South America, ASEAN, the free Muslim nations and Africa that is united in stopping the Illuminati.[7]
* The 9/11 terrorist attacks were an "inside job" carried out by rogue elements within the US government as a false flag attack to bring about new imperial mobilization.
* The Pentagon, the oil industry, banking elite, and the pharmaceutical industry suppress inventions including free-energy and anti-gravity technology to maintain power.
* Since 2009, Fulford has stated that the US government, using a secret military program known as HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) has been altering the climate, and using high power microwave energy inducing earthquakes including the Asian Tsunami (2004) and earthquakes in Japan (1995), China (2008), Haiti (2010), Chile (2010), New Zealand (2011), Japan (2011).
 
conan7
2011-03-16 00:18:01+01
príspevok od: wlad
senzáciechtivý bulšit
dúfam, že budeš mať pravdu..............
 
marish1
2011-03-16 00:21:28+01
ww2 s myslim 3mil japonskych obeti urcite prekonana nebude. moj hruby odhad je nieco medzi 10-15 000. s tym cislom este mozu zamiesat dalsie pripadne zemetrasenia a nasledne tsunami. pevne verim, ze obrovske straty na zivotoch v dosledku humanitarnej krizy (ako pozname z rozvojovych zemi) by v japonsku nemali byt az take velke, kedze ide o jeden z najvyspelejsich statov.

s reaktormi to veru ruzovo nevyzera, jadra sa uz zacali ciastocne tavit. to by bohuzial mohlo znamenat, ze situacia je uz za hranicou, v ktorej bola este ako tak zvladnutelna. jedna velka vyhoda je, ze momentalne prevladaju zapadne vetry, takze radioaktivny mrak znacne zoslabne nad pacifikom. to je velky rozdiel oproti cernobylu, kde mrak v troch vlnach kontaminoval obyvane oblasti severnej, strednej a juhovychodnej europy.

kamaratovi by v tychto dnoch mal dojst geigerov detektor, na september sa chysta do cernobylskej oblasti. vyzera to, ze za par rokov si bude moct spravit vylet do japonska...
 
Miro Bartánus
2011-03-16 00:24:31+01
Čo sa týka Nikon profi DSLR tiel, je to dosť vážne, toto sú len seriózne zdroje:

Japan Quake Update
http://www.bythom.com/

Nikon Shuts Down Sendai Factories due to damage
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1021&thread=37967558
 
marish1
2011-03-16 00:25:11+01
z fotopriemyslu by som si az taku tazku hlavu nerobil. nie je to tazky priemysel, pre ktory by bola obrovska strata, ak by prisiel o tovarne. pri fotakoch ide z velkej casti o know-how a vyskum. o ten urcite neprisli. znovuvybudovat niekde tovaren na fotoaparaty nie je taky problem, ako znovuvybudovanie rafinerie, alebo oceliarne.
 
Strhak
2011-03-16 00:25:51+01
príspevok od: micuro
straty na zivotoch su jedna stranka..hej je mi to luto,je tazko pochopitelne taketo masove vymieranie..ale co sa tyka vyrobnej stranky a produkcie Japonska tak ked to surovo poviem..naskytne sa tym sanca pre konkurenciu alebo sa proste fabrika prestahuje. Ono neznamena ze ked nejaka firma ma sidlo v nejakej krajine ktora (nadnesene) bude uplne znicena tak snou zanikne aj ta firma. Prosto sa vedenie z toho pozbiera a prestahuje sa do inej krajiny kde si dosadi novych spickovych pracovnikov a vedcov. Myslim ze hrdost k svojej vlasti tu nehra velku ulohu.
ak by to bolo tak jednoduché tak dnes sa v Japonsku nevyrába 90% možno aj 95% čipov do fotoaparátov. Dokonca ani tak veľká firma ako je Nikon čo vo svete fotografie niečo znamená nedokáže vyrábať čipy ako Canon a Sony a to už o niečom hovorí. Ak sa tieto technológie zničia nebude to otázka týždňa dvoch kým ich nahradia. No tie nové fabriky treba z niečoho aj zaplatiť. A ešte niečo, aká konkurencia? Canon Japonsko, Nikon Japonsko, Sony Japonsko, Pentax Japonsko, Panasonic Japonsko, Sigma Japonsko, Olympus Japonsko, Fuji Japonsko. Aká konkurencia veď Japonci majú na fotoaparáty takmer monopol.
 
Strhak
2011-03-16 00:29:07+01
príspevok od: marish1
ww2 s myslim 3mil japonskych obeti urcite prekonana nebude. moj hruby odhad je nieco medzi 10-15 000. s tym cislom este mozu zamiesat dalsie pripadne zemetrasenia a nasledne tsunami. pevne verim, ze obrovske straty na zivotoch v dosledku humanitarnej krizy (ako pozname z rozvojovych zemi) by v japonsku nemali byt az take velke, kedze ide o jeden z najvyspelejsich statov.

s reaktormi to veru ruzovo nevyzera, jadra sa uz zacali ciastocne tavit. to by bohuzial mohlo znamenat, ze situacia je uz za hranicou, v ktorej bola este ako tak zvladnutelna. jedna velka vyhoda je, ze momentalne prevladaju zapadne vetry, takze radioaktivny mrak znacne zoslabne nad pacifikom. to je velky rozdiel oproti cernobylu, kde mrak v troch vlnach kontaminoval obyvane oblasti severnej, strednej a juhovychodnej europy.

kamaratovi by v tychto dnoch mal dojst geigerov detektor, na september sa chysta do cernobylskej oblasti. vyzera to, ze za par rokov si bude moct spravit vylet do japonska...
ak im to tam buchne a zmení sa vietor, Tokio je len 200km a to má podstatne viac ako 3mil obyvateľov
 
Strhak
2011-03-16 00:34:45+01
príspevok od: marish1
z fotopriemyslu by som si az taku tazku hlavu nerobil. nie je to tazky priemysel, pre ktory by bola obrovska strata, ak by prisiel o tovarne. pri fotakoch ide z velkej casti o know-how a vyskum. o ten urcite neprisli. znovuvybudovat niekde tovaren na fotoaparaty nie je taky problem, ako znovuvybudovanie rafinerie, alebo oceliarne.
s časti áno. Inak nič sa nehovorí o chemickom priemysle. Boh vie čo sa dostalo do vzduchu a pôdy.
s časti nie. Stroje ktoré vyrábajú polovodiče tou najmenšou možnou technológiou ( Canon, Sony, Intel a AMD ju len má ) stojí rádovo miliardy € ale na to kašlať, dúfam že tam už nebudú stúpať moc čísla na obetiach aj keď tomu moc neverím. Ak si pozrieme priemernú obývanosť Japonska a pozrieme sa akú veľkú plochu to zasiahlo tak z toho mi vychádza že to ešte bude rapídne rásť
 
falco.tinnunculus
2011-03-16 00:49:47+01
foto-spolocnosti podporili zemetrasenim postihnute oblasti financiami pre cerveny kriz, radovo v stovkach milionov az miliardach yen
 
marish1
2011-03-16 00:52:12+01
príspevok od: Strhak
ak im to tam buchne a zmení sa vietor, Tokio je len 200km a to má podstatne viac ako 3mil obyvateľov
ok, ale neber to tak, ze koho zasiahne mrak, je mrtvy (resp. objavia sa u neho zdravotne problemy). pred 24 rokmi v cernobyle doslo k tak masivnemu vybuchu, ze cely reaktor bol roztrhnuty a volne otvoreny do prostredia a horel ako fakla. pri tych teplotach sa nedal ani hasit, lebo voda sa rozkladala na vodik a kyslik, co ho este viac rozhorievalo.
tuto sa tomu snazia zabranit vypustanim nahromadeneho vodika do priestoru elektrarne.

nie som jadrovy fyzik, takze ta ani nejdem presviedcat o mojom nazore, ale milionove skody na zivotoch podla mna urcite nehrozia, aj keby nastal ten najhorsi variant a doslo by k masivnemu vybuchu, ktory by roztrhol reaktor a zaroven by sa zmenil smer vetra.
 
hombreee
2011-03-16 01:19:15+01
príspevok od: Strhak
ak by to bolo tak jednoduché tak dnes sa v Japonsku nevyrába 90% možno aj 95% čipov do fotoaparátov. Dokonca ani tak veľká firma ako je Nikon čo vo svete fotografie niečo znamená nedokáže vyrábať čipy ako Canon a Sony a to už o niečom hovorí. Ak sa tieto technológie zničia nebude to otázka týždňa dvoch kým ich nahradia. No tie nové fabriky treba z niečoho aj zaplatiť. A ešte niečo, aká konkurencia? Canon Japonsko, Nikon Japonsko, Sony Japonsko, Pentax Japonsko, Panasonic Japonsko, Sigma Japonsko, Olympus Japonsko, Fuji Japonsko. Aká konkurencia veď Japonci majú na fotoaparáty takmer monopol.
Clovece klud, nebolo znicene cele Japonsko Co myslis, ako daleko zasiahla vlna tsunami? Maximalne tak par stoviek metrov, mozno kilometer do vnutrezemia a aj to len na niektorych miestach a len na malej casti Japonska. Samotne zemetrasenie velke sody nenarobilo, na to tam su pripraveni. Obnovi sa infrastruktura a fici sa dalej. Podstatnu cast skod zaplatia poistovne.
 
Anup9
2011-03-16 02:15:52+01
príspevok od: hombreee
Clovece klud, nebolo znicene cele Japonsko Co myslis, ako daleko zasiahla vlna tsunami? Maximalne tak par stoviek metrov, mozno kilometer do vnutrezemia a aj to len na niektorych miestach a len na malej casti Japonska. Samotne zemetrasenie velke sody nenarobilo, na to tam su pripraveni. Obnovi sa infrastruktura a fici sa dalej. Podstatnu cast skod zaplatia poistovne.
Za predpokladu, ze sa to vsetko skonci pri sucasnom stave.
 
oksyd
2011-03-16 06:21:33+01
No nic, kupime leicu a noctilux a ficime dalej
 
bonifacko
2011-03-16 06:39:47+01
Na markize teraz v telerane davali nejakeho atrologa, ktory tam mal nakreslene rozpoloženie planet pri zemetrasení v japonsku. A vraj sa to da predpovedať. Tak nechapem, prečo to nikto nepredpovedal. Vystupenie astrologa budu ešte dnes davať aspoň 1x opäť.
 
attila.farkas
2011-03-16 07:02:36+01
príspevok od: wlad
senzáciechtivý bulšit
http://www.mojevideo.sk/video/5b37/tunguzska_katastrofa.html
 
attila.farkas
2011-03-16 07:05:13+01
príspevok od: wlad
senzáciechtivý bulšit
a tiež http://media.bloguje.cz/783121-haarp.php (HAARP 1)
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()