Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

D7000 video korekcia

j_aroslav
2013-03-22 15:33:19+01
O videu na nikone D7000 je tu mnoho prispevkov. Priznam sa, ze som nenasiel odpoved na toto:
Ak nastavim vsetko manualne, clonu aj cas este predtym ako vojdem do LiveView rezimu a zacnem menit "korekciu expozicie" obraz sa zosvetli alebo ztmavi... co sa vtedy deje? Clonove cislo sa mi na zaklade technickych limitov pocas nahravania zmenit nemoze, co sa teda meni? Rychlost, iso? Je to pre mna zahadou. Dakujem.
 
SK_8er
2013-03-22 15:46:11+01
na canone si mozes vsetky 3 zakladne parametre menit pocas natacania, alebo pocas live view, cas iso clona, neviem ako to je na novsich modeloch od nikonu ale na d7000 si mozes menit ak si uz v live view len cas a iso popripade white balance a asi este daco ine .... clonu mozes zmenit len ak vyjdes z live view, cize vzdy pred natacanim si musis zvolit o aky zaber pojde... casom, si menis tym padom svetlo a pohyb na zabere, vyskusaj natacat napri na 1/30 1/100 1/500 vetrak alebo mozno bude stacit aj mavanie rukou. ak nechces menit cas a chces ho nechat na urcitej hodnote tak potom len zvysovat a znizovat iso... alebo kupit starsi objektiv a menit clonu manualne, tym ze sa obraz zosvetli a stmavi tak si nastavujes spravnu expoziciu jak pri fotke
 
kasko
2013-03-22 15:48:41+01
Som to hned aj vyskusal... Mas pravdu, vsetko ostava nemenne, len obraz sa zosvetluje/ztmavuje - asi len nejaka digitalna uprava, takze neviem. Vlastne ani neviem ci sa to vyuzije, zahada na ktoru sa asi vykaslem
 
j_aroslav
2013-03-22 15:56:24+01
SK_8er - to, ze sa to na d7000 da menit pred zapnutim liveview viem Mna len zaujima to, co sa deje ked "tocim koliesom korekcie expozicie".

Nemam teraz pri sebe fotak, ale skusim to pri roznych casoch na pohyblivych predmetoch... nech viem kde je pes zakopany
 
wlad
2013-03-22 16:07:01+01
asi to je ISO - pri korekcii expozicie smerom nahor zacne video viacej sumiet.
Ale ako ma nastavene obmedzenia a kedy pripadne upravi aj uzavierku, to netusim.
 
SK_8er
2013-03-22 16:24:13+01
príspevok od: j_aroslav
SK_8er - to, ze sa to na d7000 da menit pred zapnutim liveview viem Mna len zaujima to, co sa deje ked "tocim koliesom korekcie expozicie".

Nemam teraz pri sebe fotak, ale skusim to pri roznych casoch na pohyblivych predmetoch... nech viem kde je pes zakopany
jaaaj tak som zle pochopil, myslis +/-
teraz som to skusal a to s videom asi nema nic spolocne, pretoze ty mas teraz nastavene live view na fotenie, chod do menu - shooting menu - movie settings - manual movie settings - zapni ON

teraz mas nastavene live view na natacanie a korekcia expozicie ti uz nebude nic menit
 
pirhi
2013-05-08 21:44:40+02
čaute, mám jeden dotaz..
dajú sa nejako na D7000 nastaviť parametre (čas, clona a iso) počas live view, tak ay foťák reagoval na zmenu zosvetlením, alebo ztmavením obrazu? lebo v mojom prípade mám manual movie settings vypnuté, nastavím si lubovolné parametre v M režime (napr 1/50s F 4 a iso 100)..na displeji sa zobrazí pekný obraz...ale ten sa vôbec nemení ak zdvihnem iso na 1600..ale výsledná foto bude prepálená...tak isto je to aj s časom...zmením čas na napr 1/500 s, na displeji v LV je to ok, ale výsledná foto je podexponovaná...
viete kde je problém? alebo tak jednoducho foťák funguje a musím sa s tým zmieriť?
 
roakmorg
2013-05-08 22:13:04+02
príspevok od: pirhi
čaute, mám jeden dotaz..
dajú sa nejako na D7000 nastaviť parametre (čas, clona a iso) počas live view, tak ay foťák reagoval na zmenu zosvetlením, alebo ztmavením obrazu? lebo v mojom prípade mám manual movie settings vypnuté, nastavím si lubovolné parametre v M režime (napr 1/50s F 4 a iso 100)..na displeji sa zobrazí pekný obraz...ale ten sa vôbec nemení ak zdvihnem iso na 1600..ale výsledná foto bude prepálená...tak isto je to aj s časom...zmením čas na napr 1/500 s, na displeji v LV je to ok, ale výsledná foto je podexponovaná...
viete kde je problém? alebo tak jednoducho foťák funguje a musím sa s tým zmieriť?
Nastavovanim korekcie expozicii na Nikonoch aj v Manual rezime znamena povedat fotaku ze: zosvetli mi to, ALEBO stmav mi to. To ci on ovplivni ISO alebo cas je nanom (vezsinom ISO). Clona je vzdy nemenna. Menit clonu aj pocas nahravania je mozne len na D800 a D4.
 
pirhi
2013-05-08 22:18:35+02
príspevok od: roakmorg
Nastavovanim korekcie expozicii na Nikonoch aj v Manual rezime znamena povedat fotaku ze: zosvetli mi to, ALEBO stmav mi to. To ci on ovplivni ISO alebo cas je nanom (vezsinom ISO). Clona je vzdy nemenna. Menit clonu aj pocas nahravania je mozne len na D800 a D4.
ok, to všetko viem, ale toto sa robí pri fotkách, video teraz rieišť nechcem, tam si zapnem manual movie settings, a keď zmením čas alebo ISO, obraz na displeji sa zmení...mne ide o to že si nasvavím nejaké parametre, a kým zaostrím tak napr víde slnko...a ak nechcem mať prepaly, tak musím zkrátiť čas, len neviem ako bo foťák to na displeji neukáže, ako zmenený čas ovplyvní výslednú foto
 
roakmorg
2013-05-08 22:51:18+02
príspevok od: pirhi
ok, to všetko viem, ale toto sa robí pri fotkách, video teraz rieišť nechcem, tam si zapnem manual movie settings, a keď zmením čas alebo ISO, obraz na displeji sa zmení...mne ide o to že si nasvavím nejaké parametre, a kým zaostrím tak napr víde slnko...a ak nechcem mať prepaly, tak musím zkrátiť čas, len neviem ako bo foťák to na displeji neukáže, ako zmenený čas ovplyvní výslednú foto
a) neostri hodinu.
b) vyuzivaj bracketing
c) sleduj expozimeter ci sa nezmenili hodnoty
d) najhorsie moznost!!!! nastav spravne expozicne hodnoty a exponuj znova
 
pirhi
2013-05-08 23:18:24+02
príspevok od: roakmorg
a) neostri hodinu.
b) vyuzivaj bracketing
c) sleduj expozimeter ci sa nezmenili hodnoty
d) najhorsie moznost!!!! nastav spravne expozicne hodnoty a exponuj znova
to bol len vzorový príklad...proste ide o to že keď chcem niečo sfotiť cez LV, a nebodaj potrebujem zmeniť nejaký parameter, tak proste eviem ako velmi to ovplivní foto, bo to na displeji nevidieť...a expozimeter sa pri zapnutom lv sledovať nedá...resp ak vieš o spôsobe ako to ide, okrem toho aby som LV opustil a skontroloval si to v hladáčiku, alebo na displeji, tak sem s tým
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()