Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon vs. Nikon

Tomas_Scigulinsky
2013-06-08 11:13:44+02
Aby bolo hneď jasné, nesnažím sa rozhádať tieto dve skupiny. Tak isto ma nezaujímajú odpovede inteligentných hláv typu: "Nikon/Canon je aj tak najlepší! ;P ;P ." Ide mi o toto - nezaujíma ma porovnanie dvoch konkrétnych modelov týchto značiek ako v ostatných témach na fóre ale všeobecne o ich vlastnosti. Po poriadne intenzívnom hľadaní na internete som sa dostal zhruba k tomuto: na Canon-och si ľudia chvália objektívy, ich kvalitu, usporiadanie a zrozumiteľnosť rady objektívov. Ďalej samozrejme video spolu možnosťami ako Magic Lantern. Použitie starších objektívov, hlavne M42 s redukciami bez optického člena. Canon vraj dokáže používať aj Nikon objektívy, dokonca som našiel aj potrebnú redukciu. Konštrukcia Nikonu ale používať EF objektívy neumožňuje (podľa informácii, ku ktorým som sa dostal). Ďalej, veľa ľudí si chválilo vernú farebnú reprodukciu na profiloch FAITHFULL a NEUTRAL, niekde FLAT. Ďalším argumentom bola cena či už tela fotoaparátu, tak aj cena objektívov Canon. Na strane Nikonu som sa dostal len k týmto dôvodom - ergonómia fotoaparátu a ovládanie. Osobne mi ale príde ovládanie Canon fotoaparátu jednoduchšie (ak porovnávam nižšie rady ako 500D a 3100D - ten Nikon na mňa po grafickej stránke pôsobil ako kompakt, Canon zato aj pri týchto modeloch používa grafické rozhranie ako 5D2). Ako tretí dôvod pre Nikon ľudia uvádzali, že v období, keď sa rozhodovali Canon nemal v ponuke telo/objektív, ktorý práve potrebovali. Čo si o tých dôvodoch myslíte vy? Čo Vás donútilo pridať sa práve k tej skupine?
 
kuchar
2013-06-08 11:23:27+02
No tu asi nazbieras minuska kamarat. Ani jedna znacka neni lepsia.A neni to o tom,ze kazda znacka ma svoje vyhody a nevyhody ale skor o tom ,ze ktory model v danej triede ti viac vyhovuje. (ergonomia,ponuka objektivov,atd).
 
Cassul
2013-06-08 11:29:15+02
Teraz si si na seba uplietol bič..., možno to bude súťaž v mínuskách
 
morgoth
2013-06-08 11:34:22+02
Ak to nahodou nie je len pokus o flame:

Na Nikonoch si vsetci chvalia dynamicky rozsah a ostrenie.

Vyberat si zrkadlovku podla ergonomie mi pride ako rovnaka konina ako vyberat si zrkadlovku podla prijemneho zvuku uzavierky... Mal som v rukach zrkadlovky od roznych vyrobcov a nemal som problemy pouzit lubovolnu z nich.
 
c0lder
2013-06-08 11:39:11+02
Podla mojho nazoru ma Canon lepsiu ponuku skiel, za lepsi peniaz, uz len 70-200 F4 rozdiel jak prase v cene, ale zase nikon momentalne podla mojho nazoru vedie v kvalite tiel, vezmi si napr. D5100 ktore ma senzor s d7000, je to iso master a kvalita obrazu skvela za 380 evri to je podla mojho nazoru top, zato 700Dcko je to iste ako stare 550D akurat ma flip displej a dake nove "prevratne" vecicky ktore aj tak nikdy nevyuzijes. Zato ale k nemu kupis akykolvek objektiv a nemusis sa bat ze ti nebude fungovat AF atd. jak pri D-ckach od nikonu, kazdy ma pre a proti, ja som mal povodne canon, presiel som na nikon a opat som na canone, dovodom su lacnejsie a kvalitne skla, predsa len na vyslednu fotografiu maju vacsi dopad ako pokrocilejsie telo. Mat moznost vlastnit Nikon telo a donho montovat canon objektivy, je to moja volba ;D .
 
dodo_bb
2013-06-08 12:44:56+02
Dostal si prvú mínusku, ktorú som tento rok dal. Keby sa to dalo, nasádžem Ti za takúto otázku ešte najmenej 5
 
kubizmus
externý redaktor 2013-06-08 13:10:15+02
Tie minuska ti asi dali nikonisti ale nie (peace! )
Ja osobne vzdy smerujem skor ku Canonu, ale hlavne pre vlastnosti snimaca, nakolko sa venujem aj nocnej fotke a astrofotografii. Mnohe modely z radov Canon boli vyvijane za ucelom nocnej fotografie a doslova astrovotografie , ako napr canon eos 350D, ci canon eos 60D taktiez eos 450D a dalsie. Nemal som moznost este vyskusat Nicon, tak nemozem ho ani chvalit ani odsudzovat ale podla recenzii najmä na moju oblast zamerania vedie Canon, taktiez sa da vyuzivat na fotometricke merania lebo jeho cip ma velmi dobru linearitu. Taktiez CMOS chipy su charakteristicke nizsou urovnou temneho prudu a sumu ako CCDcka (neviem jaky ma Nicon ale Canon ma CMOSka) Takze asi tolko by som povedal k tomu. Ako hovoria kolegovci neda sa povedat vseobecne ktory fotak, ba dokonca ktora znacka je lepsia, ale da sa v niektorych pripadoch povedat ktory fotak je na co lepsi Na tu astrofotografiu by sm odporucil Canon, zasa pri krajinkach je to jedno a mozno ma zasa lepsie vlastnosti Nicon, zasa Olympus trebars ma najkvalitnejsiu optiku udajne, na portrety moze byt doby zasa iny fotak takze viest nejake Canon- Niconove vojny nema zmysel, vzdy na jednom poli zvitazi jeden, na inom druhy, a niekde sa vyrovnaju
 
kubizmus
externý redaktor 2013-06-08 13:17:04+02
PS ospravedlnujem sa za ten Nicon jaksi mi to uslo takze oprava Nikon
 
Paulie
2013-06-08 13:32:15+02
Z týchto dvoch Olympus.
 
Mattvo
2013-06-08 13:46:17+02
príspevok od: kubizmus
Tie minuska ti asi dali nikonisti ale nie (peace! )
Ja osobne vzdy smerujem skor ku Canonu, ale hlavne pre vlastnosti snimaca, nakolko sa venujem aj nocnej fotke a astrofotografii. Mnohe modely z radov Canon boli vyvijane za ucelom nocnej fotografie a doslova astrovotografie , ako napr canon eos 350D, ci canon eos 60D taktiez eos 450D a dalsie. Nemal som moznost este vyskusat Nicon, tak nemozem ho ani chvalit ani odsudzovat ale podla recenzii najmä na moju oblast zamerania vedie Canon, taktiez sa da vyuzivat na fotometricke merania lebo jeho cip ma velmi dobru linearitu. Taktiez CMOS chipy su charakteristicke nizsou urovnou temneho prudu a sumu ako CCDcka (neviem jaky ma Nicon ale Canon ma CMOSka) Takze asi tolko by som povedal k tomu. Ako hovoria kolegovci neda sa povedat vseobecne ktory fotak, ba dokonca ktora znacka je lepsia, ale da sa v niektorych pripadoch povedat ktory fotak je na co lepsi Na tu astrofotografiu by sm odporucil Canon, zasa pri krajinkach je to jedno a mozno ma zasa lepsie vlastnosti Nicon, zasa Olympus trebars ma najkvalitnejsiu optiku udajne, na portrety moze byt doby zasa iny fotak takze viest nejake Canon- Niconove vojny nema zmysel, vzdy na jednom poli zvitazi jeden, na inom druhy, a niekde sa vyrovnaju
Dnešné modely majú CMOS, CCD mali len veľmi staré modely.
 
kuchar
2013-06-08 13:50:17+02
príspevok od: kubizmus
Tie minuska ti asi dali nikonisti ale nie (peace! )
Ja osobne vzdy smerujem skor ku Canonu, ale hlavne pre vlastnosti snimaca, nakolko sa venujem aj nocnej fotke a astrofotografii. Mnohe modely z radov Canon boli vyvijane za ucelom nocnej fotografie a doslova astrovotografie , ako napr canon eos 350D, ci canon eos 60D taktiez eos 450D a dalsie. Nemal som moznost este vyskusat Nicon, tak nemozem ho ani chvalit ani odsudzovat ale podla recenzii najmä na moju oblast zamerania vedie Canon, taktiez sa da vyuzivat na fotometricke merania lebo jeho cip ma velmi dobru linearitu. Taktiez CMOS chipy su charakteristicke nizsou urovnou temneho prudu a sumu ako CCDcka (neviem jaky ma Nicon ale Canon ma CMOSka) Takze asi tolko by som povedal k tomu. Ako hovoria kolegovci neda sa povedat vseobecne ktory fotak, ba dokonca ktora znacka je lepsia, ale da sa v niektorych pripadoch povedat ktory fotak je na co lepsi Na tu astrofotografiu by sm odporucil Canon, zasa pri krajinkach je to jedno a mozno ma zasa lepsie vlastnosti Nicon, zasa Olympus trebars ma najkvalitnejsiu optiku udajne, na portrety moze byt doby zasa iny fotak takze viest nejake Canon- Niconove vojny nema zmysel, vzdy na jednom poli zvitazi jeden, na inom druhy, a niekde sa vyrovnaju
Lenze vacsina ludi co sa pyta podobnu otazku ani nevie na co ten fotak vyuzije.Len musi byt proste NAJ.
 
Mattvo
2013-06-08 13:53:16+02
príspevok od: Tomas_Scigulinsky
Aby bolo hneď jasné, nesnažím sa rozhádať tieto dve skupiny. Tak isto ma nezaujímajú odpovede inteligentných hláv typu: "Nikon/Canon je aj tak najlepší! ;P ;P ." Ide mi o toto - nezaujíma ma porovnanie dvoch konkrétnych modelov týchto značiek ako v ostatných témach na fóre ale všeobecne o ich vlastnosti. Po poriadne intenzívnom hľadaní na internete som sa dostal zhruba k tomuto: na Canon-och si ľudia chvália objektívy, ich kvalitu, usporiadanie a zrozumiteľnosť rady objektívov. Ďalej samozrejme video spolu možnosťami ako Magic Lantern. Použitie starších objektívov, hlavne M42 s redukciami bez optického člena. Canon vraj dokáže používať aj Nikon objektívy, dokonca som našiel aj potrebnú redukciu. Konštrukcia Nikonu ale používať EF objektívy neumožňuje (podľa informácii, ku ktorým som sa dostal). Ďalej, veľa ľudí si chválilo vernú farebnú reprodukciu na profiloch FAITHFULL a NEUTRAL, niekde FLAT. Ďalším argumentom bola cena či už tela fotoaparátu, tak aj cena objektívov Canon. Na strane Nikonu som sa dostal len k týmto dôvodom - ergonómia fotoaparátu a ovládanie. Osobne mi ale príde ovládanie Canon fotoaparátu jednoduchšie (ak porovnávam nižšie rady ako 500D a 3100D - ten Nikon na mňa po grafickej stránke pôsobil ako kompakt, Canon zato aj pri týchto modeloch používa grafické rozhranie ako 5D2). Ako tretí dôvod pre Nikon ľudia uvádzali, že v období, keď sa rozhodovali Canon nemal v ponuke telo/objektív, ktorý práve potrebovali. Čo si o tých dôvodoch myslíte vy? Čo Vás donútilo pridať sa práve k tej skupine?
Chlapče neviem kde si zobral tie info o starých objektívoch, ale Nikon nemenil bajonet na zrkadlovkách už vyše 50 rokov, takže aj na dnešných fotoaparátoch môžeš kľudne používať ( po malých úpravách ) objektívy zo 60 rokov a nemusíš ako pako dokupovať redukcie a čachrovať s objektívmi nikkor na canone...
 
Cassul
2013-06-08 14:00:04+02
Len 18 - ? cakal som viac, asi su vsetci vonku, je dnes krasne pocasie
 
martin9113
2013-06-08 14:13:13+02
chlapec teraz si to príliš prešpekuloval. takže ak chceš robiť takúto štatistiku musíš pracovať z reálnymi údajmi. kvalita u objektívov je rovnaká v danej triede. nedá sa porovnať napríklad cena 70-200 f4 kedže u nikonu je to novinka. ciže sú použite novšie technoogie preto je drahši. u nikonu si si zabudol dopísať cls, ostrenie . Ale teraz vážne nikon aj canon sú na trhu špička . niektoré sklá chýbajú nikonu ale ma ich canon a naopak.
 
martin9113
2013-06-08 14:16:03+02
príspevok od: Cassul
Len 18 - ? cakal som viac, asi su vsetci vonku, je dnes krasne pocasie
ale prd pekne burka je tu
 
keko
2013-06-08 14:25:52+02
Kazdy sa sanzi vyrobit to najlepsie a neda utiest konkurencii.
Ale Canon tela a Nikon objektivy ... Tak ty si teraz objavil skvelu kombinaciu o ktorej NASA doteraz nevedelo Preboha a naco?
 
kubizmus
externý redaktor 2013-06-08 15:02:22+02
príspevok od: kuchar
Lenze vacsina ludi co sa pyta podobnu otazku ani nevie na co ten fotak vyuzije.Len musi byt proste NAJ.
Hej len chcel som nacrtnut seriozny nahlad na tuto temu
 
pufko
2013-06-08 16:07:54+02
Tomas_Scigulinsky celá tá tvoja úvaha je asi tak dôležitá ako teplota u mŕtveho
 
pirhi
2013-06-08 16:32:38+02
príspevok od: pufko
Tomas_Scigulinsky celá tá tvoja úvaha je asi tak dôležitá ako teplota u mŕtveho
teplota u mŕtveho je dosť dôležitá pri zisťovaní času úmrtia (približne), takže to nieje velmi vhodné prirovnanie autorovi témy...zober si foťák ktorý sa tí viac páči, keď aj dizajnom, a nerieš neriešiteľné
 
zolooo
2013-06-08 16:37:56+02
Hlúpa otázka.

Majte sa!
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()