Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

NIKON D7000 olej na snímači

Milano1
2011-10-17 08:54:43+02
V prvom rade ak môžem poprosiť ludí ktorych znepokojí alebo inak ohrozí táto téma nech nečitaju a ani nereaguju.....Chcel by som sa vás opýtať koľký z vás maju D7000 z olejom na snímači,pretože ja mam a par ludí čo poznam malo tiež tento problem....
 
landov
2011-10-17 09:08:48+02
To si mohol urobit anketu, ale naozaj neviem co ocakavas od disskusie ?! Mam D90 - bez oleja
 
DropDead
2011-10-17 09:11:15+02
príspevok od: Milano1
V prvom rade ak môžem poprosiť ludí ktorych znepokojí alebo inak ohrozí táto téma nech nečitaju a ani nereaguju.....Chcel by som sa vás opýtať koľký z vás maju D7000 z olejom na snímači,pretože ja mam a par ludí čo poznam malo tiež tento problem....
vraj tým trpeli len prvé vlny, aj nikon to priznal že tie prvé vlny týmto trpeli, a povedali že ak sa to stane, tak treba reklamovať a vymení sa za nový (čítal som to aj tu na ephoto + zahraničné stránky), modely vyrobené v 2011 už problém nemajú, aj tie skôr, no zistiť dátum výroby je veda sama o sebe, mnoho ľudí malo tie problémy, mnoho-krát sa to rozoberalo...a ponaučenie? treba to hneď odniesť, a treba vysvetliť, v čom je problém, každý seriózny obchodník to vyrieši, prípadne aj ukázať
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-10-17 09:11:40+02
mna to znepokojilo teda ako poriadne,tusim za tym nejaky komplot zlych japonskych mechanikov z Nikonu..
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-10-17 09:14:08+02
príspevok od: DropDead
vraj tým trpeli len prvé vlny, aj nikon to priznal že tie prvé vlny týmto trpeli, a povedali že ak sa to stane, tak treba reklamovať a vymení sa za nový (čítal som to aj tu na ephoto + zahraničné stránky), modely vyrobené v 2011 už problém nemajú, aj tie skôr, no zistiť dátum výroby je veda sama o sebe, mnoho ľudí malo tie problémy, mnoho-krát sa to rozoberalo...a ponaučenie? treba to hneď odniesť, a treba vysvetliť, v čom je problém, každý seriózny obchodník to vyrieši, prípadne aj ukázať
ja by som ukazal v prvom rade,potom moze nastat ostatne popisane
 
jozef1811
2011-10-17 09:31:38+02
mam Nikon D7k priblizne mesiac a zatial som tam nic nenasiel
 
Rastislav
2011-10-17 09:59:58+02
príspevok od: Milano1
V prvom rade ak môžem poprosiť ludí ktorych znepokojí alebo inak ohrozí táto téma nech nečitaju a ani nereaguju.....Chcel by som sa vás opýtať koľký z vás maju D7000 z olejom na snímači,pretože ja mam a par ludí čo poznam malo tiež tento problem....
Možno to je predpríprava na extrémne makro využívajúc mikroskopickú techniku imerzie: http://www.dalekohlady.sk/mikr_prir4.php
 
SK_8er
2011-10-17 10:16:59+02
príspevok od: Milano1
V prvom rade ak môžem poprosiť ludí ktorych znepokojí alebo inak ohrozí táto téma nech nečitaju a ani nereaguju.....Chcel by som sa vás opýtať koľký z vás maju D7000 z olejom na snímači,pretože ja mam a par ludí čo poznam malo tiež tento problem....
ja neviem ci mam, ale nasiel som take 3 flaky presne v strede, vyzeraju ako mastne, vsimol som si to pri nasadenej 85ke a pozrel som do nej tak aby cez hladacik islo svetlo cize do okna, skusil som aj s inymi objektivmi aj bez a bolo to tam, na fotkach sa mi to ale neprejavuje tak to zatial neriesim a nechcem prist na 2 mesiace o fotak teraz.... so servisom mam zle skusenosti bohuzial
 
Kaiman81
2011-10-17 10:32:06+02
príspevok od: SK_8er
ja neviem ci mam, ale nasiel som take 3 flaky presne v strede, vyzeraju ako mastne, vsimol som si to pri nasadenej 85ke a pozrel som do nej tak aby cez hladacik islo svetlo cize do okna, skusil som aj s inymi objektivmi aj bez a bolo to tam, na fotkach sa mi to ale neprejavuje tak to zatial neriesim a nechcem prist na 2 mesiace o fotak teraz.... so servisom mam zle skusenosti bohuzial
tak to máš bordel na matnici a nie snímači.
 
jozef1811
2011-10-17 10:45:35+02
príspevok od: SK_8er
ja neviem ci mam, ale nasiel som take 3 flaky presne v strede, vyzeraju ako mastne, vsimol som si to pri nasadenej 85ke a pozrel som do nej tak aby cez hladacik islo svetlo cize do okna, skusil som aj s inymi objektivmi aj bez a bolo to tam, na fotkach sa mi to ale neprejavuje tak to zatial neriesim a nechcem prist na 2 mesiace o fotak teraz.... so servisom mam zle skusenosti bohuzial
ked pozeras cez hladacik tak snimac s tym nema nic spolocne. Snimac je cely cas schovany pod zrkadlom a ukaze ho iba vtedy ked stlacis spust. Takze ak nevidis bordel v Live View alebo na fotkach vsetko je v uplnom poriadku. Precisti si objektivy a hladacik a mas po probleme.
 
Kaiman81
2011-10-17 10:54:08+02
príspevok od: jozef1811
ked pozeras cez hladacik tak snimac s tym nema nic spolocne. Snimac je cely cas schovany pod zrkadlom a ukaze ho iba vtedy ked stlacis spust. Takze ak nevidis bordel v Live View alebo na fotkach vsetko je v uplnom poriadku. Precisti si objektivy a hladacik a mas po probleme.
si mu dal teda radu,aby to videl v hladaciku tak by musel mat neskutocne zasvinene skla a hladacik? to same, ked sa don pozeras tak je mimo zorneho pola a vidis akurat obraz matnice....
 
dodo_bb
2011-10-17 10:55:28+02
Dostal si k nemu nejaké bloky na čistenie čipu zdarma, tak sa zastav v nejakej autorizovanej čistiarni a máš to za hodinku hotové. Podľa slovenského reklamačného poriadku nemáš právo na výmenu veci, ak je vada odstrániteľná.
 
Kaiman81
2011-10-17 10:58:05+02
príspevok od: dodo_bb
Dostal si k nemu nejaké bloky na čistenie čipu zdarma, tak sa zastav v nejakej autorizovanej čistiarni a máš to za hodinku hotové. Podľa slovenského reklamačného poriadku nemáš právo na výmenu veci, ak je vada odstrániteľná.
máš ak je na novom zariadení,do 6 mes sa to považuje za výrobnú vadu...
 
JOK3R
2011-10-17 10:58:44+02
Mám pol roka D7000 a nemal som žiadny problém, týkalo sa to naozaj iba prvých kusov, nafotených možno 10tis a no problem
 
Martin P
2011-10-17 11:29:33+02
príspevok od: istvic
mna to znepokojilo teda ako poriadne,tusim za tym nejaky komplot zlych japonskych mechanikov z Nikonu..
omyl to su spioni z canonu pentaxu olympusu a sony tvariaci sa ako poctivi zamestnanci nikonu ktori potajomky mazu olej z radioaktivnych sardinkovych konzerv na cipy v nadeji ze polozia na lopatky nikon
ale zabudli na to te nikon D7000 aj so zamastenym cipom robi lepsie fotky ako vyssie spominane modely s cipom cistym
nastastie ja mam model z decemra 2010 a mastnota len na ustach od slaniny
 
dodo_bb
2011-10-17 11:34:17+02
príspevok od: Kaiman81
máš ak je na novom zariadení,do 6 mes sa to považuje za výrobnú vadu...
Môj názor sa opiera o toto ustanovenie Občianskeho zákonníka:

§ 622

Ak ide o vadu, ktorú možno odstrániť, má kupujúci právo, aby bola bezplatne, včas a riadne odstránená. Predávajúci je povinný vadu bez zbytočného odkladu odstrániť. Ak vec nebola ešte použitá, môže kupujúci namiesto odstránenia vady požadovať výmenu veci, alebo ak sa vada týka len súčasti veci, výmenu súčasti. Predávajúci môže vždy namiesto odstránenia vady vymeniť vadnú vec za bezvadnú.

Upozorňujem na spojenie "je povinný vadu odstrániť" a spojenie "môže vymeniť za novú". Či vec vymení alebo je len opraví, je len na rozhodnutí predávajúceho. O čo opieraš Tvoje tvrdenie Ty?
 
Kaiman81
2011-10-17 12:02:16+02
príspevok od: dodo_bb
Môj názor sa opiera o toto ustanovenie Občianskeho zákonníka:

§ 622

Ak ide o vadu, ktorú možno odstrániť, má kupujúci právo, aby bola bezplatne, včas a riadne odstránená. Predávajúci je povinný vadu bez zbytočného odkladu odstrániť. Ak vec nebola ešte použitá, môže kupujúci namiesto odstránenia vady požadovať výmenu veci, alebo ak sa vada týka len súčasti veci, výmenu súčasti. Predávajúci môže vždy namiesto odstránenia vady vymeniť vadnú vec za bezvadnú.

Upozorňujem na spojenie "je povinný vadu odstrániť" a spojenie "môže vymeniť za novú". Či vec vymení alebo je len opraví, je len na rozhodnutí predávajúceho. O čo opieraš Tvoje tvrdenie Ty?
ak je reklamácia uznaná,vada odstránená tak potom má zákazník žiadať novú,neopravovanú vec,poprípade vrátenie penazínie,aspoň tak to bolo,ale platí to len po dobu prvých 6mes
ja som si to uplatnil,ale je pravda že to bolo skoro 5r dozadu.
 
viking81
2011-10-17 12:22:05+02
príspevok od: Kaiman81
ak je reklamácia uznaná,vada odstránená tak potom má zákazník žiadať novú,neopravovanú vec,poprípade vrátenie penazínie,aspoň tak to bolo,ale platí to len po dobu prvých 6mes
ja som si to uplatnil,ale je pravda že to bolo skoro 5r dozadu.
na vymenu kusu respektive vratenie penazi mas narok aj po 3. uznanej reklamacii
 
Kaiman81
2011-10-17 12:29:29+02
príspevok od: viking81
na vymenu kusu respektive vratenie penazi mas narok aj po 3. uznanej reklamacii
ale o tom tu rec nebola...
 
brancin
2011-10-17 13:09:58+02
je to olej, abo silikon, to iste 700 a hovno som vyreklamoval, ti zmrdi tvrdili ze to je z objektivu abo moja chyba, dajte link kde to nikon priznal som zvedavy, u mna na D700 ...
skusal som stetec na snimac a rozotrel som ten bordel ako maslo, a ked teraz citam ze to iste aj na 7000 tak fasa, vidno ze seru na to
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()