Hore
Fórum » Ankety
 

"Referendum" o bodovaní fotiek

Granko
Granko 2011-02-21 19:43:04+01
Ste za zrušenie bodovania fotiek a nahradenie jednoduchým systémom páči/nepáči?

Áno/Nie
 
Granko
2011-02-21 20:57:17+01
príspevok od: wayne
Mozno by redakcia mala urobit anketu?
+/- je obdoba palec hore/palec dole, páči/nepáči. Princíp je ten istý.

Redakčné ankety majú jeden zádrheľ - vďaka jednej finte sa dá hlasovať viackrát i jednému užívateľovi a nie je to anonymné. Tu má možnosť napísať každý nick a počíta sa to len raz.
 
wayne
2011-02-21 20:59:13+01
príspevok od: Granko
+/- je obdoba palec hore/palec dole, páči/nepáči. Princíp je ten istý.

Redakčné ankety majú jeden zádrheľ - vďaka jednej finte sa dá hlasovať viackrát i jednému užívateľovi a nie je to anonymné. Tu má možnosť napísať každý nick a počíta sa to len raz.
Tak potom prepisat anketu aby mohli halsovat len registrovani pouzivatelia. A uplne verejne. To by nemal byt problem, nacitat cast kodu len vtedy ak je splnena autentifikacia..
 
Granko
2011-02-21 21:04:51+01
príspevok od: Marcel Rebro
to som skusal ako dokazem zahybat guglom ... zadaj si \"Helenkyn\" a uvidis ...

napaditost : 7 (velim si sam)
táto dodatočná výhovorka je síce nápaditá, ale stále je to výhovorka :o)

dôveryhodnosť: -1

vyhlasujem koniec OT-čka. Amen.
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-02-21 21:05:46+01
príspevok od: Marcel Rebro
az na instrument co Cierny baca namiesto valasky pod pasom zaveseny nosi...
aj keď našťastie nikdy nevidený, ale inštrument čiernej bači je iná kategória prevodu asi..
 
Slivak
2011-02-21 21:06:18+01
Niesom programator ale tusím že sa to dá aj dako cez IP adresu bloknúť že môžeš odoslať iba jeden hlas, a ten kto ma dynamicku IPadresu tak ten musí reštartovať modem... a komu by sa chcelo reštartovať modem aby si nahnal hlasy?
NIE ale som za zmenu hodnotenia možno menej bodov poprípade ine hodnotenie, PACI/NEPACI neviem to mi príde také moc \"LACNÉ\".....
 
Granko
2011-02-21 21:13:10+01
príspevok od: Peter Svoboda
Ja za bodovanie som, ale mne by úplne stačilo jedno číslo, bolo by to jednak 3x rýchlejšie a hlavne rozpitvávanie fotiek po všetkých stránkach mi príde až prehnané, všetko by sa to mohlo zhrnúť do jedného núúúmera..
Napríklad na stránke 500px.com je systém páči nepáči, pomerne ma to irituje, lebo ak sa Ti páči na 51% už dávaš páči, to znamená, že aj keď sa Ti páči na 100% ,tak to máš tak isto...autor sa z toho veľmi neponaučí, fakt, je, že ani pri rozdávaní sedmičiek halabala nie...(ale ja sa im nehnevám.. )
Preto bodovať, ale jedným číslom...Nič nie je len čierne alebo biele..
Na poučenie autora slúži písomný komentár. Ostatok je len prejavom posunu či neposunu fotky na vyššie či nižšie priečky.
 
Bobo2sk
2011-02-21 21:15:07+01
ja som vyrazne PROTI zruseniu bodovania. Proste paci nepaci ma jeden zadrhel. Vela krat mi na fotke nieco male vadi,ale nepaci by som kvoli tomu nedal. Teraz je otazka,ci to spomenut autorovi,ktory mozno tiez o tom rozmyslal a mozno ho len niekto nakopne spravnym smerom (alebo mu autor vysvetli,ze je to jeho fotka a paci sa mu tak ako je).

Ty nechces vediet,co si ludia o tvojich fotkach myslia?
Paci/nepaci ma len jednu vyhodu. Moze niekomu zdvihnut sebavedomie,kedze cokolvek nad 4 body je uz paci
 
Y535
2011-02-21 21:20:39+01
jednoznačne 1,2,3
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-02-21 21:22:17+01
príspevok od: Granko
Na poučenie autora slúži písomný komentár. Ostatok je len prejavom posunu či neposunu fotky na vyššie či nižšie priečky.
asi som sa zle vyjadril Michal, že poučenie, proste stupnica by nejaká podľa mňa mala byť, tak ako v škole, všetci sa tu učíme a podobne ako tam ani pani učiteľka nedávali.. , že na vysvedčenie.., choď do ďalšieho kola, ale furt sme porovnávali, že do frasa, prečo trojka, keď učiteĺkina neterka má stále jednotky...posunuli nás, ale so stupnicou ...a ponaučili....
ja som asi taká nostalgická konzerva,žiačik má dostávať známky, ak raz budem vedieť fotiť, potom už len, že páči sa mi bude páčiť...
 
Granko
2011-02-21 21:24:54+01
príspevok od: Slivak
Niesom programator ale tusím že sa to dá aj dako cez IP adresu bloknúť že môžeš odoslať iba jeden hlas, a ten kto ma dynamicku IPadresu tak ten musí reštartovať modem... a komu by sa chcelo reštartovať modem aby si nahnal hlasy?
NIE ale som za zmenu hodnotenia možno menej bodov poprípade ine hodnotenie, PACI/NEPACI neviem to mi príde také moc \"LACNÉ\".....
Áno, dá sa to aj cez IP adresu, ale je tam pár veci - neverejná IP adresa (x ľudí nebude môcť hlasovať), pri dynamickej môže hlasovať aj jeden viackrát (by si sa divil, čoho sú ľudia schopní pri hlasovaní cez pc)
Páči/nepáči je o systéme a ten nemôže byť zložitý a jednostranný. Taký je 3,5 roka.
 
Granko
2011-02-21 21:30:21+01
príspevok od: Bobo2sk
ja som vyrazne PROTI zruseniu bodovania. Proste paci nepaci ma jeden zadrhel. Vela krat mi na fotke nieco male vadi,ale nepaci by som kvoli tomu nedal. Teraz je otazka,ci to spomenut autorovi,ktory mozno tiez o tom rozmyslal a mozno ho len niekto nakopne spravnym smerom (alebo mu autor vysvetli,ze je to jeho fotka a paci sa mu tak ako je).

Ty nechces vediet,co si ludia o tvojich fotkach myslia?
Paci/nepaci ma len jednu vyhodu. Moze niekomu zdvihnut sebavedomie,kedze cokolvek nad 4 body je uz paci
Kvôli jednej výhrade sa nemusí fotka nepáčiť. Dám páči a výhradu napíšem do komentára. A tým, že dám páči (palec hore, dám + alebo čokoľvek iné-kladné), posuniem fotku dopredu.
Samozrejme by sa ponechala možnosť napísať len samotný komentár bez posunu fotky (tak, ako je to teraz).
 
Granko
2011-02-21 21:31:19+01
príspevok od: Y535
jednoznačne 1,2,3
Takže znížiť stupnicu?
 
Y535
2011-02-21 21:37:13+01
príspevok od: Granko
Takže znížiť stupnicu?
áno. 1-krásne ,2-dobré,3-zlé .
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-02-21 21:39:50+01
príspevok od: PeCh
Áno.

Súčasné hodnotenie je nereprezentatívne. 3×7 je asi najčastejšie, ľudia hodnotia iba vtedy, keď sa im páči, inak body nedávajú. A na posúvanie medzi top fotky by mohol slúžiť pomer (počet palcov hore - počet palcov dole)/(počet zobrazení). Takto by o fotke rozhodovalo viacej ľudí a nielen to, že piati ľudia dajú 3×7 ale nikoho iného fotka nezaujala. Predsa len, keď si fotku pozrie tisíc ľudí a páči sa piatim je rozdiel, ako keď sa páči trom zo sto. Aj keď hocijaké iné vylepšenie je vítané.
neviem, či by som to delil počtom zobrazení. pretože jedna možnosť je tak ako sa na to dívaš ty, druhá možnosť je tá, že fotka v náhľade upútala a páčila sa, tak na ňu človek klikol, ale už z rôznych dôvodou nehodnotil, nedal komentár.
 
Y535
2011-02-21 21:40:02+01
ako v škole ,len bez štvorky a päťky .
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-02-21 21:42:02+01
a aby som sa vyjadril k téme, určite som za páči / nepáči. čo sa týka toho neutrálneho ok, ale za neutrálny sa dá považovať aj kliknutie na fotografiu bez hodnotenia. verím tomu, že tento systém by mohol nútiť ľudí trochu viac písať komentáre, pretože neviem ako ostatných, ale mne body či už 7,7,7, alebo 1,1,1? v podstate veľa nepovedia. omnoho viac mi povie slovný komentár ku fotografii.
 
Granko
2011-02-21 21:42:31+01
príspevok od: Peter Svoboda
asi som sa zle vyjadril Michal, že poučenie, proste stupnica by nejaká podľa mňa mala byť, tak ako v škole, všetci sa tu učíme a podobne ako tam ani pani učiteľka nedávali.. , že na vysvedčenie.., choď do ďalšieho kola, ale furt sme porovnávali, že do frasa, prečo trojka, keď učiteĺkina neterka má stále jednotky...posunuli nás, ale so stupnicou ...a ponaučili....
ja som asi taká nostalgická konzerva,žiačik má dostávať známky, ak raz budem vedieť fotiť, potom už len, že páči sa mi bude páčiť...
Je mi to jasnejšie. Ale keď si spomenul tú školu - známky sú síce fajn, ale v škole ich dávali len učitelia. Nie upratovačka, vrátnik, ujo, čo predával v bufete desiatu či teta kuchárka z jedálne. Tu to tak je. Či vie človek fotiť, či nevie, či fotí 20 rokov alebo týždeň, šestka od oboch má rovnakú hodnotu a posúva fotku rovnako dopredu. Pritom jeden vie, prečo ju dal a ten druhý nemá ani šajn. Obsah ich galérií je nepodstatný.

Body ti nič nedajú, na ich základe sa nenaučí človek fotiť. To sa naučí len na základe komentáru, v ktorom bude nie jednoslovný rozbor fotky. Body len posúvaú fotku vpred, nič viac.

 
Granko
2011-02-21 21:47:14+01
príspevok od: Y535
áno. 1-krásne ,2-dobré,3-zlé .
To neznie zle. V princípe ako v škole.
Na základe týctlo známok resp. ich výšky by sa riešil i posun fotky do Top? Ak áno, akým systémom?
 
Y535
2011-02-21 22:02:45+01
príspevok od: Granko
To neznie zle. V princípe ako v škole.
Na základe týctlo známok resp. ich výšky by sa riešil i posun fotky do Top? Ak áno, akým systémom?
no fotka z najmenším číselným počtom bodov by bola top .a kľudne by to mohlo byť aj naopak že trojka by bola naj známka.podla mňa by mali byť tri stupne hodnotenia.
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-02-21 22:03:45+01
príspevok od: Granko
Je mi to jasnejšie. Ale keď si spomenul tú školu - známky sú síce fajn, ale v škole ich dávali len učitelia. Nie upratovačka, vrátnik, ujo, čo predával v bufete desiatu či teta kuchárka z jedálne. Tu to tak je. Či vie človek fotiť, či nevie, či fotí 20 rokov alebo týždeň, šestka od oboch má rovnakú hodnotu a posúva fotku rovnako dopredu. Pritom jeden vie, prečo ju dal a ten druhý nemá ani šajn. Obsah ich galérií je nepodstatný.

Body ti nič nedajú, na ich základe sa nenaučí človek fotiť. To sa naučí len na základe komentáru, v ktorom bude nie jednoslovný rozbor fotky. Body len posúvaú fotku vpred, nič viac.

Michal, plne chápem Tvoj úmysel, ale myslím si, že tie fotky, ktoré by sa nepáčili, by sa palca dolu nedočkali... a galérky by boli len samé palcovania hore, zbieranie a naháňačka pokračuje...
možno je tento systém nedokonalý, ale páči-nepáči by bol asi ešte horší..viem si predstaviť ako sa dá \"objektívne\" prikloniť, prečo sa foto ešte páči...
Ja by som dal jednobodové hodnotenie a pred bodovaním striktne popisy, napr7-páč úplne bez výhrad, 6-páči s drobnou výhradou, 5 - s výhradou....atakďale, alebo čojaviem ako,..aby to mali bodujúci neustále pred zrakom,taká závezná šablóna, viem, že je tu na stránke pokec k bodovaniu, ale väčšina ho nečítala, alebo nemá napamäti...
Ja sa snažím úplne vyhýbať krátkym komentom,čo nič autorovi nedajú, radšej nekomentujem,ak nemám čas... krátko komentujem a bodmi len žánre krorým nerozumiem,alebo autora, ktorý ani po niekoľko krát ani to búúú, čo som písal minule... t
Ale body sú istý druh stupnice a páči nepáči je čierna a biela.
Slovný koment by to aj napriek veľkému prínosu už nijako nevystupňoval.(asi mám rád čísla )
 
Strana 3 z 9
1 2 3 4 5 ... 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()