Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Výber foťáku :-)

gretuska
2009-06-08 16:07:11+02
Takže ahojte :-)....potrebujem trošku poradiť. Mám 14 rokov a idem si práve kupovať nový digitálny fotoaparát, no nemám presne jasno o aký by malo ísť. Hrozne by som chcela zrkadlovku, pretože s ňou je to už o niečom inom ako pri bežnom digitálnom fotoaparáte. No trošku ma odpútala cena všetkých zrkadloviek.Mám predstavu tak investovať okolo tých 350 eur(teda okolo tých 10 tisíc).Som skôr taký začínajúci fotograf - amatér :-))) Dosť ma zaujal OLYMPUS SP-59O už len tým svojím optickým zoomom (26x)...nie som zameraná presne na nejakú tému fotenia ,fotíím proste všeličo či už krajinu, rastliny alebo ľudí...trošku som nepochopila typ fotoaparátu teda pojem "Ako zrkadlovka"...neviem, či je to správny výber pre mňa, preto sa obraciam na vás profííkov ;-) ďakujem :-D
 
Scooter
2009-06-08 16:13:01+02
Hm, kup si daky schopny kompakt, nauc sa s nim a ked si sam budes schopny zarobit na zrkadlovku tak potom si ju kup ;)
 
2009-06-08 16:14:29+02
zaujimava otazka :o)
 
2009-06-08 16:15:19+02
príspevok od: Scooter
Hm, kup si daky schopny kompakt, nauc sa s nim a ked si sam budes schopny zarobit na zrkadlovku tak potom si ju kup ;)
to je ona nie on :o)
 
Scooter
2009-06-08 16:18:18+02
oo fakt, pardon :)
 
morris2911
2009-06-08 16:26:54+02
aky si mala pred tym fotoaparat? Pretože pokial nie si v tom velmi skusen tak by som ti radšej poradil nejak dobry kompakt. Sice so zrkadlovkou ked dobre odfotitš tak ta foto je po technickej kvalite lepšia ako u kompaktu ale dosiahnuť to aby boli dobre je ťažšie ako z kompaktom. Ja mam Panasonic FZ18 a je to velmi dobry fotak. Možno by ti vyhovovala jeho novšia verzia FZ28 alebo ešte aj Canon SX10. Je to len na tebe ako sa rozhodneš. Ten olympus by som ti neodporučal. Ten 26x opticky zoom je iba marketingovy trik. Čim je väčši opticky zoom tym tam musi byť viacej optickych členou čo zhoršuje opticke vlastnosti. Mam kompakt Olympus a nie som s nym spokojny. Ale to je iba môj pohlad naň.
 
wayne
2009-06-08 16:43:15+02
v electroworlde je akcia na SONY DSC-H50 za 199e co nie je zla volba na zaciatok si myslim... jasne ze sa najde kdekto kto bude radit nieco ine, no ja zacinat asi ma zlaka 15x zoom :) letak hovori ze akcia plati od 10. do 16.6.
recenzie napriklad tu
http://www.fotoaparat.cz/article/10675/1
a tu
http://www.foto-test.cz/index.php?pg=test-foto-vice&id=85&t=DESC&main=id&znacka=all&test=all&f=9&nahled=3

len dodam ze vobec sa mojou radou nemusis riadit :)
 
2009-06-08 16:46:57+02
ja len dodam, ze zvazte svoje odpovede na toto vlakno, ktore zalozila tzv. autorka zaregistrovana niekedy v priebehu dnesneho dna bez toho, aby sa pozrela do fora, do Fotoskoly a dalsich sekcii...podla mna je to cista provokacia a potvrdzuje mi to aj styl pisania a pouzitych smajlov...tak sa seriozne polozena otazka minimalne nepise...len tolko...
 
wayne
2009-06-08 16:54:45+02
myslel som na to :) ale dostal som chut sa so svojim zazitkom s letakom podelit :)
 
gloryman
2009-06-08 17:20:44+02
26 nasobny zoooom :D.....preboha to nekupuj lebo kvalitu takeho zooomu nikdy vzivote nevyuzijes.....na tuto temu je GOOGLE.Sk.....ja ti poviem ze asi je lepsie dobry kompakt ako zrkadlovka,ktorej mozno nepochopis a nebude ta to bavit :(
 
BurGi
2009-06-08 17:32:44+02
poviem ti jednu vec... vcera a predvcerom sa tu preberala tema kompakt / low-end zrkadlo, pozri si aspon tu a bolo by dobre keby si aj googlila atd... na toto ti nikto normalny neodpise, lebo prepac, ale strasna otazka... ked si nastudujes nejake veci, potom sa mozes pytat
 
chribik
2009-07-11 23:45:20+02
ahojte. mám podobnú otázku ako grétka. som tu tiež nová, a dychtivá kúpiť zrkadlovku. vaše fotky, články a pripomienky k zverejneným fotografiám som si prečítala dosť pozorne. o kúpe fotoaparátu som sa radila so známym, ktorý je fotograf. mala som pocit, že viem, čo chcem, ale po rozhovore s ním si vôbec neviem rady. poradíte mi, či investovať do canon eos 500d, alebo radšej nikon D5000? každý z nich má svoje pre a proti, ale tým, že nemám žiadne skúsenosti som úplne bezradná. chcela by som investovať do 1000 eur, ale mám pocit, že internet mi v tomto nepomôže. ďakujem za každú radu a odporúčanie. a pekný večer všetkým.
 
Strhak
2009-07-12 00:03:52+02
príspevok od: chribik
ahojte. mám podobnú otázku ako grétka. som tu tiež nová, a dychtivá kúpiť zrkadlovku. vaše fotky, články a pripomienky k zverejneným fotografiám som si prečítala dosť pozorne. o kúpe fotoaparátu som sa radila so známym, ktorý je fotograf. mala som pocit, že viem, čo chcem, ale po rozhovore s ním si vôbec neviem rady. poradíte mi, či investovať do canon eos 500d, alebo radšej nikon D5000? každý z nich má svoje pre a proti, ale tým, že nemám žiadne skúsenosti som úplne bezradná. chcela by som investovať do 1000 eur, ale mám pocit, že internet mi v tomto nepomôže. ďakujem za každú radu a odporúčanie. a pekný večer všetkým.
Ku Canonu ti poviem len toľko má o dosť lacnejšie objektívy ako Nikon a nemusíš pozerať či má telo motor alebo nie, to znamená že na ten Canon ti budú pasovať všetky objektívy od tohto výrobcu. Inak známi ti dobre poradil že buď Nikon alebo Canon, je to asi najlepšia voľba. Rozhodni sa čomu sa chceš venovať a podla toho sa rozhodni. Možno sa ti teraz zdá že kupuješ len fotoaparát ale opak je pravda teraz sa rozhoduješ pre celí systém takže treba dobre zvážiť všetky pre a proti
 
jake
2009-07-12 00:14:57+02
Skoda ze 1000,- Eur je na zrkadlovku s objektivom relativne dost malo, tazko sa radi ale isto po skusenostiach by som siahol do canonu alebo nikonu, ine znacky nie su zle ale systemy maju najlepsie tieto dva. Kedze limit mas na prvu investiciu relativne malo tak asi by som doporucil ist do velkeho a dobreho obchodu a ohmataj si vsetko co tam maju aby si prisla na to, co ti najviac pasuje
 
Strhak
2009-07-12 00:32:56+02
príspevok od: jake
Skoda ze 1000,- Eur je na zrkadlovku s objektivom relativne dost malo, tazko sa radi ale isto po skusenostiach by som siahol do canonu alebo nikonu, ine znacky nie su zle ale systemy maju najlepsie tieto dva. Kedze limit mas na prvu investiciu relativne malo tak asi by som doporucil ist do velkeho a dobreho obchodu a ohmataj si vsetko co tam maju aby si prisla na to, co ti najviac pasuje
Ja keď som sa rozhodoval pre systém (Canon alebo Nikon) spísal som si pre a proti z môjho pohľadu na jeden veliký papier a podla toho som sa rozhodoval. Bolo to náročné vybrať si ale nakoniec som spočítal + a – a bolo rozhodnuté. Ak sa chce rozhodnúť aký aparát kúpiť tak nech si dôkladne premyslí čo od neho čaká teraz čo eventuálne do budúcna, čomu sa chce venovať a aké nároky má na techniku. Je iné keď budem portrétovať a je iné keď sa chystám fotiť divokú zver v prírode. Ak plánuje kúpiť Fotoaparát a k nemu dva objektívy a už nič viac tak je jedno pre akú značku sa rozhodne, ale ak sa plánuje tomu venovať viac tak má pred sebou ťažké rozhodnutie
 
chribik
2009-07-12 00:38:03+02
príspevok od: Strhak
Ku Canonu ti poviem len toľko má o dosť lacnejšie objektívy ako Nikon a nemusíš pozerať či má telo motor alebo nie, to znamená že na ten Canon ti budú pasovať všetky objektívy od tohto výrobcu. Inak známi ti dobre poradil že buď Nikon alebo Canon, je to asi najlepšia voľba. Rozhodni sa čomu sa chceš venovať a podla toho sa rozhodni. Možno sa ti teraz zdá že kupuješ len fotoaparát ale opak je pravda teraz sa rozhoduješ pre celí systém takže treba dobre zvážiť všetky pre a proti
ďakujem krásne za radu. uvedomujem si, že 1000eur nie je až tak veľa, ako by si fotoaparát vyžadoval, ale počítam s tým, že postupne kúpim lepší objektív a budem investovať po častiach. v každom prípade, ak to správne chápem, v oboch prípadoch sa dajú dokupovať objektívy samostatne, tak by to nemal byť problém. už len sa rozhodnúť. v každom prípade to bude oproti mju výrazný pokrok, na ktorý sa veľmi teším. pekný večer želám
 
Strhak
2009-07-12 00:55:40+02
príspevok od: chribik
ďakujem krásne za radu. uvedomujem si, že 1000eur nie je až tak veľa, ako by si fotoaparát vyžadoval, ale počítam s tým, že postupne kúpim lepší objektív a budem investovať po častiach. v každom prípade, ak to správne chápem, v oboch prípadoch sa dajú dokupovať objektívy samostatne, tak by to nemal byť problém. už len sa rozhodnúť. v každom prípade to bude oproti mju výrazný pokrok, na ktorý sa veľmi teším. pekný večer želám
No ak plánuješ rozširovať tak ťa čaká neľahká úloha, ale za to pekná. Musíš dopredu si rozmyslieť aké sklá dokúpiš a aké príslušenstvo. Potom si pozri čo to stojí u Canon a u Nikon a rozhodni sa. Nikon máš kvalitnejšie utesnené telá a lepší AF u vyššej triedi ako Canon, ale Canon má zas lepšie ceny objektívov a aj tiel.
 
zelovoc
2009-07-12 08:57:09+02
ja by som tie lowendy nekupoval. bud by som rovno kupil C 40D alebo N D80 (ak sa este da), pripadne D90 alebo pouvazoval aj nad pentaxom k20d. utesnene a stabilizovane telo nieje od veci. onedlho sa k nemu budu dat kupit utesnene setove objektivy. neviem preco ale fotak bez stavoveho displeja by som nebral.
 
jake
2009-07-12 12:13:17+02
príspevok od: Strhak
Ja keď som sa rozhodoval pre systém (Canon alebo Nikon) spísal som si pre a proti z môjho pohľadu na jeden veliký papier a podla toho som sa rozhodoval. Bolo to náročné vybrať si ale nakoniec som spočítal + a – a bolo rozhodnuté. Ak sa chce rozhodnúť aký aparát kúpiť tak nech si dôkladne premyslí čo od neho čaká teraz čo eventuálne do budúcna, čomu sa chce venovať a aké nároky má na techniku. Je iné keď budem portrétovať a je iné keď sa chystám fotiť divokú zver v prírode. Ak plánuje kúpiť Fotoaparát a k nemu dva objektívy a už nič viac tak je jedno pre akú značku sa rozhodne, ale ak sa plánuje tomu venovať viac tak má pred sebou ťažké rozhodnutie
presne tak, tazke a hlavne drahe rozhodovanie, lebo potom naroky stupaju a ked sa clovek dostane k pevnym superteleobjektivom tak to uz je investicia jak do auta, stale do toho vrazas peniaze, ked ta fotenie kmasne
 
Strhak
2009-07-12 12:20:46+02
príspevok od: jake
presne tak, tazke a hlavne drahe rozhodovanie, lebo potom naroky stupaju a ked sa clovek dostane k pevnym superteleobjektivom tak to uz je investicia jak do auta, stale do toho vrazas peniaze, ked ta fotenie kmasne
Mi vrav dačo, teraz trochu ľutujem že som kúpil EOS50D mal som možnosť zobrať 5D mark II, no ulakomil som sa na 1000€. Práve to nové 5D spolu s 85mm Lkom sklom je podla mňa najlepšia kombinácia na súčasnom trhu pre portrétnu fotografiu, ak nepočítam stredný formát. Super telo a ten objektív je famózni :-P
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()