Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Vhodný fotoaparát na fotenie interieru

Tibiss
2016-09-16 13:48:24+02
Čaute,
niečo som tu už čítal, ale nikde som nenašiel čo potrebujem.
zháňam fotoaparát na fotenie interieru bytov prednostne (zvyčajne niesu dobre presvetlené), tiež by mal zvládať fotky domov, pozemkov zvonka a aut (aj v noci pri pouličnom osvetlení, aby bol jasný snímok, žiadne zrno a šum..)

chcel by som do toho dať tak 250€ (nevadí mi aj ak by bol použitý)

absolútne sa do fotoaparátov nevyznám, odporučené mi bolo, aby som si nezháňal zrkadlovku, pretože budem musieť mať vela drahých objektívov, tak pravdepodobne len nejaký digitálny? tak sa to myslím volá..

našiel som niečo čo nevyzerá zle a má aj slušné recenzie, ale ako som písal, nevyznám sa do toho vôbec
http://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dmc-gx7-telo-strieborne/p-3273253.xhtml

vraj je tam nejaký zlý vstup pre mikrofón, tak by ma zaujímalo, čo by bolo potrebnú dokúpiť aby sa dali natáčať aj prípadne videá? a tiež videá pri zlom svetle, prípadne aby sa tam dalo nastaviť že to natáča aj v úplnej tme, s tým infračerveným svetlom alebo ako to funguje, už som to niekde videl v minulosti..
Bol by som rád, ked už to idem kupovať, tak nech je v tom všetko čo som napísal, rozumiem tiež tomu, že čím vyššia cena tým lepší fotoaparát, ale rád by som sa vošiel do tých 300

ak máte nejaký lepší tip na foták ktorý by mi mohol vyhovovať, tak mi ho prosím napíšte
vďaka
TS
 
DrAcula
2016-09-16 14:04:14+02
Na interier nie je az tak dolezity vyber fotoaparatu, ale objekrivu + stativ.

Vo fore staci troska hladat:
www.ephoto.sk/forum/vyhladavanie/?filter=on&q=interier&search_in=topics

(skopci celu adresu a otvor v novom okne ... lebo ju tu zle zvyraznuje)
 
Tibiss
2016-09-16 14:22:49+02
vďaka za odpoveď, pozerám na to, avšak všetci riešia práve tie objektívy, niekde 8mm, niekde 12mm a podobne, takže sa nevyznám do toho absolútne, ten statív je myslím jedno aký, ..
Trápi ma to, aby tie moje fotky nevyzerali zašednuté, škaredé, komorne.. videl som na porovnanie fotky ktoré si spravil laik a skúsený fotograf, ten interier akoby "ožil" farby všetko iné, krajšie..
keď som fotil so starým digitálnym, tak v tme mi to robilo práve ten šum a bolo to úplne škaredé, to by som rád eliminoval novou aparatúrou
ten foták na ktorý som dal link, ten nebude vhodný? tam sa myslím žiadne objektívy nemenia a pre neznalého (mna) by to bolo asi najlepšie, akurát sa naučiť na čo všetky gombíky a posúvatka slúžia a správne ich nastaviť
v témach sa riešilo, a je to častý problém, tie kúpelne práve a malé miestnosti, niekto navrhoval panoramu a to sa mi moc nepáči, niekto fisheye, ale to zas zakriví rovné steny tak to tiež nie, tak ideál by bol na jednej fotke klasického formátu aby to bolo
 
DrAcula
2016-09-16 14:42:54+02
príspevok od: Tibiss
vďaka za odpoveď, pozerám na to, avšak všetci riešia práve tie objektívy, niekde 8mm, niekde 12mm a podobne, takže sa nevyznám do toho absolútne, ten statív je myslím jedno aký, ..
Trápi ma to, aby tie moje fotky nevyzerali zašednuté, škaredé, komorne.. videl som na porovnanie fotky ktoré si spravil laik a skúsený fotograf, ten interier akoby "ožil" farby všetko iné, krajšie..
keď som fotil so starým digitálnym, tak v tme mi to robilo práve ten šum a bolo to úplne škaredé, to by som rád eliminoval novou aparatúrou
ten foták na ktorý som dal link, ten nebude vhodný? tam sa myslím žiadne objektívy nemenia a pre neznalého (mna) by to bolo asi najlepšie, akurát sa naučiť na čo všetky gombíky a posúvatka slúžia a správne ich nastaviť
v témach sa riešilo, a je to častý problém, tie kúpelne práve a malé miestnosti, niekto navrhoval panoramu a to sa mi moc nepáči, niekto fisheye, ale to zas zakriví rovné steny tak to tiež nie, tak ideál by bol na jednej fotke klasického formátu aby to bolo
Sum na fotkach nebude ak dokazes spravne nastavit fotoaparat a v tmavych miestach budes fotit zo stativu: najnizsie ISO, spravne priclonit a dlha expozicia (v rukach by si to neudrzal - bola by rozmazana fotka). Tie zasumene fotky co si videl boli fotene z ruky na vysoke ISO .

Stativ musi udrzat "fotoaparat + objektiv" urcitej vahy bez akehokolvek pohybu po dobu expozicie.

Na objektive je dolezite prave jeho ohnisko. Ohnisko znamena v skutocnosti uhol zaberu, ktory danym objektivom zachytis. (cim menej mm tym sirokouhlejsi zaber)
Velmi siroke objektivy sa nazyvaju rybie oka (fisheye) ... u nich je ta opticka chyba uz softwarovo nekorigovatelna a preto ak potrebujes tak siroky zaber je lepsie spravit ako panoramu.

Na to aby fotky dobre vyzerali je dolezite ich spravne naexponovat, mat pri tom dobru kompoziciu a zaroven aj nejaky postproces v PC.
 
fatality
2016-09-16 14:52:11+02
príspevok od: Tibiss
vďaka za odpoveď, pozerám na to, avšak všetci riešia práve tie objektívy, niekde 8mm, niekde 12mm a podobne, takže sa nevyznám do toho absolútne, ten statív je myslím jedno aký, ..
Trápi ma to, aby tie moje fotky nevyzerali zašednuté, škaredé, komorne.. videl som na porovnanie fotky ktoré si spravil laik a skúsený fotograf, ten interier akoby "ožil" farby všetko iné, krajšie..
keď som fotil so starým digitálnym, tak v tme mi to robilo práve ten šum a bolo to úplne škaredé, to by som rád eliminoval novou aparatúrou
ten foták na ktorý som dal link, ten nebude vhodný? tam sa myslím žiadne objektívy nemenia a pre neznalého (mna) by to bolo asi najlepšie, akurát sa naučiť na čo všetky gombíky a posúvatka slúžia a správne ich nastaviť
v témach sa riešilo, a je to častý problém, tie kúpelne práve a malé miestnosti, niekto navrhoval panoramu a to sa mi moc nepáči, niekto fisheye, ale to zas zakriví rovné steny tak to tiež nie, tak ideál by bol na jednej fotke klasického formátu aby to bolo
odporucam ako kolegovi pred tebou zaplatit si konto Classic=2e a trosku postudovat fotoskolu..
nevies ani zakladne zaklady a tie ti tu nikto nebude vysvetlovat..
bez znalosti budu tvoje fotky s kazdym fotakom "zasednute,skarede,komorne"..
lebo prave znalost procesu fotenia a postprocesu robi tie "zive" fotografie..
btw.ten gx7 je kvalitny,ale je to len telo..objektiv vhodny na tvoje ucely stoji +- dalsich 300e..
 
fair_play
2016-09-16 14:52:11+02
Full frame fotoaparát + širokouhlé sklo (napr. 14-24/2.8), alebo ak APS-C zrkadlovka, tak s tokinou 11-16 je dobrá zostava. Ten statív je tiež dôležitý a aby bol pevný a kvalitný. Pre dobrú a ostrú fotku sa zíde. Možno aj káblová a diaľková spúšť. Kvôli menšiemu šumu nastavíš ISO 100, čas bude síce dlhší, ale statív je na to, že bude fotka ostrá. V neposlednom rade sa dobre vyhrať s fotkou v počítači a dobre ju upraviť.
V cenovej kategórii 250-300€ netuším, a to ani z druhej ruky. Nikon nedávno predstavil kompakt DL18-50 so širokáčom, ale je dosť drahý. Ak kompakt, tak určite taký čo fotí do RAWu. Možno aj starší Olympus s výmennými objektívmi.
Za mňa jedine bazárová zrkadlovka Canon/Nikon + tá Tokina.
 
mikkael
2016-09-18 12:43:41+02
Sak ajfonom to davaj, ne? Ako kazdy spravny realitak. Alebo kup ojazdenu APSC zrkadlovku a na nu nejaky sirokouhly Tamron/Sigmu. Do 5 stovak sa vojdes aj s lacnym stativom. A samozrejme, nauc sa s tym robit+postprocesing. Inak ti zbytocne vrazat prachy do niecoho, co nevies vyuzit.
 
Tibiss
2016-09-19 12:58:49+02
Iphonom to nemôžem robiť, potrebujem fotoaparát
Už som trochu študoval aj tú fotoškolu a neviem sa rozhodnúť medzi:
Zrkadlovkou Canon eos 1200d + prislušne objektívy EF-S
CSC fotakom Panasonic lumix gx7 + objektív

Radšej by som mal ten CSC pretože je menší, a predpokladám že pre
začiatočníka vhodnejší
V spomenutom obchode som našiel podobnú ponuku s objektívom

http://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dmc-gx7-lumix-g-vario-14-42mm-f-35-56-mega-ois-cierny-kit/p-3460753.xhtml

Avšak vraj ten objektív na moj účel nebude to "pravé orechové" a potreboval by som ďalší..
Ja potrebujem aby fotoaparát zvládol fotiť aj interiery aj pozemky a nehnutelnosti z vonka, predpokladám teda, že jeden objektív stačiť nebude

Môžte mi prípadne aj odporučiť nejaký konkrétny objektív na to gx7?

Ku gx7 sú dostupné aj nejaké redukcie, ale neviem čo k čomu bude pasovať
 
Tibiss
2016-09-19 13:08:45+02
A ešte keby som mohol poprosiť o názor ktorý je pre mna vhodnejší a prečo, ktorý má lepšie hodnoty a čo bude robiť navyše

Vo fotoškole som čítal, že CSC fotoaparáty sa celkom slušne rozrastajú, a jeden výrobca ich ani nevyrába aby si tak nerobil konkurenciu svojim zrkadlovkám, preto váham medzi týmito, radšej nech mám niečo čo bude kvalitné, funkčné a aktuálne riadnu dobu (podla mojho laickeho nazoru by mi to malo vydržať aspoň 10-15rokov s náležitou údržbou) zatial fotoaparát potrebujem k práci, neviem či ma to začne baviť a stane sa to môj koníček, žeby som si kupoval kvalitnejšie, tak chcem niečo dobré s čím sa nebudem musieť trápiť
 
DrAcula
2016-09-19 13:44:18+02
príspevok od: Tibiss
Iphonom to nemôžem robiť, potrebujem fotoaparát
Už som trochu študoval aj tú fotoškolu a neviem sa rozhodnúť medzi:
Zrkadlovkou Canon eos 1200d + prislušne objektívy EF-S
CSC fotakom Panasonic lumix gx7 + objektív

Radšej by som mal ten CSC pretože je menší, a predpokladám že pre
začiatočníka vhodnejší
V spomenutom obchode som našiel podobnú ponuku s objektívom

http://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dmc-gx7-lumix-g-vario-14-42mm-f-35-56-mega-ois-cierny-kit/p-3460753.xhtml

Avšak vraj ten objektív na moj účel nebude to "pravé orechové" a potreboval by som ďalší..
Ja potrebujem aby fotoaparát zvládol fotiť aj interiery aj pozemky a nehnutelnosti z vonka, predpokladám teda, že jeden objektív stačiť nebude

Môžte mi prípadne aj odporučiť nejaký konkrétny objektív na to gx7?

Ku gx7 sú dostupné aj nejaké redukcie, ale neviem čo k čomu bude pasovať
Mozno Ti aj bude stacit ... zavisi od tvojich poziadaviek (tie su dost individualne).

Chod do predajne a otestuj si ho aby si mal predstavu o uhle zaberu daneho objektivu na tom tele.
Na zaklade toho si potom povedz co konkretne ti na tom objektive vadi a hladaj vhodnejsi.
Preco by prave tento nemohol byt to prave orechove ???
 
fatality
2016-09-19 13:48:49+02
príspevok od: Tibiss
Iphonom to nemôžem robiť, potrebujem fotoaparát
Už som trochu študoval aj tú fotoškolu a neviem sa rozhodnúť medzi:
Zrkadlovkou Canon eos 1200d + prislušne objektívy EF-S
CSC fotakom Panasonic lumix gx7 + objektív

Radšej by som mal ten CSC pretože je menší, a predpokladám že pre
začiatočníka vhodnejší
V spomenutom obchode som našiel podobnú ponuku s objektívom

http://www.prolaika.sk/e-shop/panasonic-lumix-dmc-gx7-lumix-g-vario-14-42mm-f-35-56-mega-ois-cierny-kit/p-3460753.xhtml

Avšak vraj ten objektív na moj účel nebude to "pravé orechové" a potreboval by som ďalší..
Ja potrebujem aby fotoaparát zvládol fotiť aj interiery aj pozemky a nehnutelnosti z vonka, predpokladám teda, že jeden objektív stačiť nebude

Môžte mi prípadne aj odporučiť nejaký konkrétny objektív na to gx7?

Ku gx7 sú dostupné aj nejaké redukcie, ale neviem čo k čomu bude pasovať
dobre by bolo dat max. sumu,co si ochotny do toho vrazit..
 
Tibiss
2016-09-19 15:29:51+02
Bol som v predajni práveže, a vraj sa dá aj s tým čo je už na tej gx7 ale napríklad ak budem fotiť kúpelnu, tak by som potreboval viac širokouhly objektív, vraj taký ktorý by sa mi hodil je za cenu okolo 500€ a to niesom ochotný do toho dať v žiadnom prípade, ..
Ako som na začiatku písal že 300€, tak to vyzerá tak na dvojnásobok, takže by som sa rád do 500-600 zmestil, tá gx7 sa mi zapáčila, aj pre jej rozmery, tiež, že sa dá s nou fotiť lahšie a tiež design (ja viem.. Podstatná je funkčnosť.. Ale aj tá podla recencii vraj nieje zlá..)
Potrebujem teda fotiť interiery a neraz to bude aj exterier nehnutelností, tak by to malo zvládať takéto veci (napríklad panelák z vonka)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-19 15:57:31+02
príspevok od: Tibiss
Bol som v predajni práveže, a vraj sa dá aj s tým čo je už na tej gx7 ale napríklad ak budem fotiť kúpelnu, tak by som potreboval viac širokouhly objektív, vraj taký ktorý by sa mi hodil je za cenu okolo 500€ a to niesom ochotný do toho dať v žiadnom prípade, ..
Ako som na začiatku písal že 300€, tak to vyzerá tak na dvojnásobok, takže by som sa rád do 500-600 zmestil, tá gx7 sa mi zapáčila, aj pre jej rozmery, tiež, že sa dá s nou fotiť lahšie a tiež design (ja viem.. Podstatná je funkčnosť.. Ale aj tá podla recencii vraj nieje zlá..)
Potrebujem teda fotiť interiery a neraz to bude aj exterier nehnutelností, tak by to malo zvládať takéto veci (napríklad panelák z vonka)
Kupelne a WC su male miestnosti, preto v nich treba pouzivat supersirokouhly objektiv s uhlom zaberu aspon 90°. U Micro 4/3 fotoaparatov su to objektivy okolo 10 mm a menej. Pozor na objektivy typu rybie oko, ktore maju sice 180°zaber, ale obraz je vyrazne sfericky skresleny a pre fotenie interierov sa nehodi, ak nefotis 360°panoramy.
V nasledujucom zozname objektivov su to tie na zaciatku (wide zoom). Ceny si difam najdes aj sam?

Najlacnejsi supersirokac, ale pevny a bez AF je od Samyangu: http://www.samyanglensglobal.com/product/detail.do?SQ=14
 
DrAcula
2016-09-19 16:03:49+02
príspevok od: Tibiss
Bol som v predajni práveže, a vraj sa dá aj s tým čo je už na tej gx7 ale napríklad ak budem fotiť kúpelnu, tak by som potreboval viac širokouhly objektív, vraj taký ktorý by sa mi hodil je za cenu okolo 500€ a to niesom ochotný do toho dať v žiadnom prípade, ..
Ako som na začiatku písal že 300€, tak to vyzerá tak na dvojnásobok, takže by som sa rád do 500-600 zmestil, tá gx7 sa mi zapáčila, aj pre jej rozmery, tiež, že sa dá s nou fotiť lahšie a tiež design (ja viem.. Podstatná je funkčnosť.. Ale aj tá podla recencii vraj nieje zlá..)
Potrebujem teda fotiť interiery a neraz to bude aj exterier nehnutelností, tak by to malo zvládať takéto veci (napríklad panelák z vonka)
Preto som Ti povedal, ze si to otestuj na predajni!!! ... aby si vedel aky uhol zaberu Ti to urobi.
Otestuj si aj ten sirsi objektiv aby si videl to skreslenie (sam si uz spravne pisal, ze sirsi objektiv zakriví rovné steny ... a to nechces).
Vsak si zanes na predajnu svoju SD kartu a urob si tam s tym zopar snimkov (urcite tam v rohu miestnosti rozmerovo nasimulujes aj podmienky kupelne) a doma v klude tie foto pokukaj a vsimni si aj to skreslenie !

Potom napis co konkretne Ti vadi na tom objektive a mozno Ti poradime nieco lepsie. Ale musime sa od niecoho odpichnut. Kazdemu proste vyhovuje nieco ine. Musis proste napisat co Ti na tom konkretnom vadi (pripadne aj s ukazkou testovacej fotky). Kupelnu poriesis teoreticky aj panoramou.

Mam pocit, ze si sice bol na predajni ... ale iba porozpravat sa s predavacom...
(pises vraj sa da a vraj taky ... )
 
f64
2016-09-19 16:33:16+02
Asi cenovo najvyhodnejsi ultrasirokac siroko naokolo: http://objektivy.heureka.sk/canon-10-18mm-f-4_5-5_6-is-stm/
 
tomis.ales
2016-09-19 16:33:25+02
Myslim, ze chces uvarit kungpao a pritom nevies ako vyzera sporak Za 250 nekupis nic, akurat dobry stativ. Skor nez si nieco kupis, si poriadne nastuduj problematiku fotenia interierov ako aj fototechniku. Pytas sa dost piate cez deviate, tak myslim, ze by si to potreboval. Nic v zlom
 
fatality
2016-09-19 16:54:13+02
príspevok od: Tibiss
Bol som v predajni práveže, a vraj sa dá aj s tým čo je už na tej gx7 ale napríklad ak budem fotiť kúpelnu, tak by som potreboval viac širokouhly objektív, vraj taký ktorý by sa mi hodil je za cenu okolo 500€ a to niesom ochotný do toho dať v žiadnom prípade, ..
Ako som na začiatku písal že 300€, tak to vyzerá tak na dvojnásobok, takže by som sa rád do 500-600 zmestil, tá gx7 sa mi zapáčila, aj pre jej rozmery, tiež, že sa dá s nou fotiť lahšie a tiež design (ja viem.. Podstatná je funkčnosť.. Ale aj tá podla recencii vraj nieje zlá..)
Potrebujem teda fotiť interiery a neraz to bude aj exterier nehnutelností, tak by to malo zvládať takéto veci (napríklad panelák z vonka)
musis si vybrat znacku-zostavu,kde je lacne aj telo aj sirokac s autofokusom(odporucam!)..to bude najskor canon,nikon a sony..canon 1200/1300D + canon 10-18..alebo nikon D3200/3300 + tokina 12-24..alebo sony alfa 5000 + tokina 12-24...
 
mikkael
2016-09-19 19:01:11+02
Bazarove kombo GX7+M.Zuiko 9-18 (cca 300+300€), plus daky stativ
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()