Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 5dmk4 vs Nikon D850

wito
wito 2017-09-04 22:23:28+02
zdravim som canonista niekolko rokov no niesom si isty ci prejst z canon 5dmk2 na mk4 alebo rozpredat svoju vybavu a ist do nikonu
osobne mam pocit ako keby tento novy canon nedal nic nove a neoplati sa moc prechod
no na druhej strane je to celkom bolestivy prechod na nikon co sa bude tykat financii
aky je vas nazor na to, pripadne ci sa daco nechysta od canonu?
 
jarinoo
2017-09-10 20:12:48+02
Prvé skúsenosti s D850-kou

http://www.smidphotography.com/articles/select/12
 
Roman Point
2017-09-11 10:36:04+02
príspevok od: MagickVamp
Inak teraz pozeram ze 6DmkII ma cip este horsi ako 5DmkIII...... 6DmkII tak vyhrava cenu najvacsie sklamanie roka...
Tomo a9 je podľa mňa top fotak na trhu po všetkých stránkach ( okrem iso 100-300/400 ) bez debaty tu odviedlo Sony neskutocnu robotu.. Ale nedá sa porovnávať s D810, D850 a ani s 5D4.. Ak všetkým trom fotakom zmenšiš výstup na 24Mpx ako má Sony tak výsledky budú zase úplne rozdielne..
 
Roman Point
2017-09-11 10:51:03+02
príspevok od: fero_1
No a preto som ju po par dnoch vratil, a teraz sa rozhodujem ci 5DmkIV ci d850, ale vidim to na 5DmkVI
Ja som 6D mark II vrátil po 8mich dňoch áno tak dlho som mu nechal čas nech ma presvedčí o tom že chybu robím ja a že výstup je v poriadku.. Žiaľ nestalo sa to tak som ho vrátil predajcovi a ešte som aj predal moju milovanú 6D a teraz som spoko nadmieru. Na svadbe išla mkIV ako drak aj v podstate v tme a na komplet všetky AF body.. Tomu fotaku nemám čo vytknúť absolútne!! ale D850 vyzerá cukríkovo ( tiež môj osobný názor - 5D mark IV neprekoná. Je to navyše iná kategória fotaku )
 
Roman Point
2017-09-11 11:01:30+02
príspevok od: juraj_Kl
Pozeral som dake recenzie na Nikon D850, ostrenie cez Live velmi pomale, takze pri videi taktiez nepouzitelen
Áno ma sem tam zamrzajuce problémy pri foteni cez LV ale podla mna to vyrieši nejaký nový fw.. Skôr čo mi fakt vadí je to ako funguje dotykove ovládanie.. Pri Canone ide ako sme zvyknutý na telefonoch a ako silno potiahnem prst alebo ako rýchlo tak sa zroluje menu alebo posunie cropnuta foto.. No na nikone jemný dotyk displeja posunie foto na úplne opačnú stranu.. Človek sa môže snažiť akokoľvek no vždy to ustrelí preč. Rovnako aj zroluje menu o tristo položiek aj pri jemnom dotyku.. Tiež by to mohol odstrániť nový soft.. Ak nie tak je dotyk obrazovka nepoužiteľná ( pre mňa )..
 
vd
2017-09-27 21:56:28+02
Treba jednoznačne vymenit. A ked pride Canon s niečím lepším, traba vymenit naspäť. Alebo sa treba zobudiť.. Alebo treba začať riešiť fotky a nie pixely Pozrite dozadu, kolko paradnych snimkov bolo z prveho 5D...
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()