Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát na tvorbu road movie

Saniak
2019-02-18 21:02:32+01
Ahojte komunita chcel by som sa na vás obrátiť s prosbou. Skladám svoje vybavenie na tocenie videí z cestovania. Ako telo som si vybral Sony 6300. Ale s čím si neviem dat rady je aké sklo k tomu zvoliť. Asi najvhodnejšie bude mať jeden objektív. A stým si neviem dat rady aký objektív k tomuto telo na tento účel videa. Vopred vám ďakujem za pomoc.
 
janchi
2019-02-19 10:14:31+01
Nazdar. Najlepšie bude napísať, aké zábery od toho očakávaš. Sklo ma 2 parametre na základe ktorých sa získava dosť odlišný výsledok. Ak chceš jeden univerzal čo sa týka ohniska tak asi 18-105 f4, má aj power zoom takže sa dá aj pomerne plynule zoomovať bez nejakého väčšieho cviku. Ale f4 zas nie je čo sa týka svetelnosti nič moc. V svetelných pevnakoch s OSS je 35mm a 50mm f1.8. Sigma ma 16mm, 30mm a 56mm f1.4 avšak bez OSS takže k 6300 nie úplne najvhodnejšie.
 
Saniak
2019-02-19 20:20:45+01
tak ono asi tažko očakávať že by sa našiel jeden dokonaly objektív. Ono časť by bolo nejaké prírodné scenérie ale väčšinou by to točenie cesty za jazdy kempovanie a nejaké cesty mestom čiže všetko zábery na blízko.
Do oka mi padla 16mm od Sigmy a podľa názorov sa s nou dajú nahrať aj pekné nočné zábery.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()