Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát pre začiatočníka cca 500€

TB123
TB123 2020-06-08 10:14:13+02
Prosím o radu. Chcela by som sa začať venovať fotografii. Momentálne máme doma Sony Alpha a5100. Chcela by som si kúpiť nejakú zrkadlovku na začiatok. Najlepšie tak okolo 500€ (samozrejme v budúcnosti ak mi to pôjde tak investujem do niečoho kvalitnejšieho) . Pozerala som Canon eos 250d. Veľmi sa v tom nevyznám takže neviem čo radšej, či Canon alebo Sony? Vopred ďakujem za všetky rady.
 
TB123
2020-06-20 10:05:07+02
príspevok od: photox
Je odvaha napisat, ze nevies fotit ale na upravu fotografii mas Photoshop, naucit sa v Photoshope kvalitne upravovat fotografie je to iste ako vystudovat vysoku skolu. Preto som vyssie spominal kazdy kto sa chce vazne zaoberat fotografiou by mal skor ako investuje peniaze do techniky otestovat sam seba ci je schopny naucit sa upravovat fotografie. Bez vedomosti fantazie kreativity ako upravit fotografiu to budu iba zbytocne vyhodene peniaze.
Viem a som si toho vedomá. Zatiaľ som vo Photoshope aj stratená, ale určite to chcem napraviť. Fotiť ešte neviem, ale ako som písala chcem sa učiť a zdokonaľovať. Nehovorím, že chcem fotiť nejak profi. Chcem to mať ako hobby. Naučiť sa nastavovať aby fotka vyzerala dobre a takisto aj v úprave sa chcem zdokonaliť. V dnešnej dobe je veľa videí, článkov, kníh. Takže myslím, že mám z čoho čerpať a treba len čas a chuť.
 
photox
2020-06-20 10:14:41+02
príspevok od: red arrow
Ty si múdry ako rádio. Odrádzaš tu ľudí od fotenia a doporučuješ jej mydlo za 100€. Každý z nás tu nejako začínal a trápil sa ako vedel, samovzdelával a pomaly zdokonaloval. Predpokladám, že si na narodil s foťakom na krku a schopnosťami upravovať fotografie. Trvá roky kým sa človek zdokonalý. Prepáč, ale musel som na tie sprostosti čo si tu napísal reagovať. Ďalej sa nebudem k tomu rozpisovať a ani na teba reagovať.

TB123:
A5100 je na začiatok ako ti tu radili slušný foťák. Kúp si k nemu napríklad na bazoši použité objektívy tak ako potrebuješ a podľa toho čo by si chcela fotiť, t.j. jeden na krajinky zoomovy a makro sklíčko. Keď čo to pofotíš, zistíš čo ťa najviac baví tak tým smerom sa neskôr môžeš uberať a prejsť v technike na vyšší level.
Odradzam tu niekoho od fotografovania? Pravdepodobne mas problem pochopit co som pisal, vsetci tu doporucujete techniku ja doporucujem investovat do seba. Ten objektiv ju nenauci kreativite.
Ty si si tiez kupil auto skor ako si spravil vodicak pocitam.
 
TB123
2020-06-20 10:20:58+02
príspevok od: red arrow
Ty si múdry ako rádio. Odrádzaš tu ľudí od fotenia a doporučuješ jej mydlo za 100€. Každý z nás tu nejako začínal a trápil sa ako vedel, samovzdelával a pomaly zdokonaloval. Predpokladám, že si na narodil s foťakom na krku a schopnosťami upravovať fotografie. Trvá roky kým sa človek zdokonalý. Prepáč, ale musel som na tie sprostosti čo si tu napísal reagovať. Ďalej sa nebudem k tomu rozpisovať a ani na teba reagovať.

TB123:
A5100 je na začiatok ako ti tu radili slušný foťák. Kúp si k nemu napríklad na bazoši použité objektívy tak ako potrebuješ a podľa toho čo by si chcela fotiť, t.j. jeden na krajinky zoomovy a makro sklíčko. Keď čo to pofotíš, zistíš čo ťa najviac baví tak tým smerom sa neskôr môžeš uberať a prejsť v technike na vyšší level.
Ďakujem, naozaj. Fakt začínam a prišla som sem po radu pomaly sa učím a tak. Myslíte, že sigma 19mm f2.8 DN je vhodná aj na nejaké tie landscape fotky alebo mam radšej kúpiť niečo iné? A makro tiež ešte musím popozerať... A presne som sa tak rozhodla že radšej teraz skúšať s tým čo mám a ak ma to chytí tak investovať viac. Ďakujem ešte raz
 
blahoslav J B Art
2020-06-20 16:02:47+02
príspevok od: TB123
Ďakujem, naozaj. Fakt začínam a prišla som sem po radu pomaly sa učím a tak. Myslíte, že sigma 19mm f2.8 DN je vhodná aj na nejaké tie landscape fotky alebo mam radšej kúpiť niečo iné? A makro tiež ešte musím popozerať... A presne som sa tak rozhodla že radšej teraz skúšať s tým čo mám a ak ma to chytí tak investovať viac. Ďakujem ešte raz
Sigmu 19/2.8 som mal na Olympuse, fajn objektív za málo peňazí, kúpil som ho používaný.
U teba to bude približne ekvivalent 35mm, čo je klasické reportážne ohnisko, vhodné na všeobecné použitie. Dá sa s tým fotiť aj príroda, v prípade nutnosti stačí vyfotiť na výšku panorámu a spojiť. Má makro sa dajú kúpiť medzikruzky, bez elektroniky to stojí snáď 10 eur, akurát bude treba ošetriť manuálne, ale makro sa aj tak bežne fotí manuálne, oddalovanim a priblizovanim fotaku zaostreneho na najbližšiu vzdialenosť. Aspoň pokiaľ sa jedná o statické motivy
 
blahoslav J B Art
2020-06-20 16:08:24+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Sigmu 19/2.8 som mal na Olympuse, fajn objektív za málo peňazí, kúpil som ho používaný.
U teba to bude približne ekvivalent 35mm, čo je klasické reportážne ohnisko, vhodné na všeobecné použitie. Dá sa s tým fotiť aj príroda, v prípade nutnosti stačí vyfotiť na výšku panorámu a spojiť. Má makro sa dajú kúpiť medzikruzky, bez elektroniky to stojí snáď 10 eur, akurát bude treba ošetriť manuálne, ale makro sa aj tak bežne fotí manuálne, oddalovanim a priblizovanim fotaku zaostreneho na najbližšiu vzdialenosť. Aspoň pokiaľ sa jedná o statické motivy
UPS, takže nie EQ 35mm, ale trochu kratšie ohnisko 29mm
 
TB123
2020-06-20 17:27:37+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Sigmu 19/2.8 som mal na Olympuse, fajn objektív za málo peňazí, kúpil som ho používaný.
U teba to bude približne ekvivalent 35mm, čo je klasické reportážne ohnisko, vhodné na všeobecné použitie. Dá sa s tým fotiť aj príroda, v prípade nutnosti stačí vyfotiť na výšku panorámu a spojiť. Má makro sa dajú kúpiť medzikruzky, bez elektroniky to stojí snáď 10 eur, akurát bude treba ošetriť manuálne, ale makro sa aj tak bežne fotí manuálne, oddalovanim a priblizovanim fotaku zaostreneho na najbližšiu vzdialenosť. Aspoň pokiaľ sa jedná o statické motivy
Aha, to je pravda, že ono sa to tam mení. No tak mám taký uniberzál. A makro to so videla tie "redukcie" len. Ďakujem veľmi pekne za objasnenie.
 
parkie
2020-06-20 19:18:13+02
TB123: kým som nevedel, čím chcem fotiť, ako prvý objektív som mal sigmu 17-50 f2.8. Je vcelku ostrý, k tomu na mirrorless nehrozí FF/BF, má ultrasonické ostrenie a príjemné podanie farieb. Nevýhodou 2.8 zoomu je, že je väčší a ťažší, asi by ho bolo najmä velkostne potrebné odskúšať pred kúpou..
 
marianr
2020-06-20 21:20:58+02
No jasné, zrkadlovky sú mŕtve, ale pri covide bol najväčší prepad predaja pri bezzrkadlovkách.

A ešte si treba niečo prečítať o zaostrovaní od nešťastných majiteľov.
 
photox
2020-06-20 21:37:42+02
príspevok od: marianr
No jasné, zrkadlovky sú mŕtve, ale pri covide bol najväčší prepad predaja pri bezzrkadlovkách.

A ešte si treba niečo prečítať o zaostrovaní od nešťastných majiteľov.
No co si? Oni citaju iba Karola.
 
fatality
2020-06-21 09:46:01+02
príspevok od: parkie
TB123: kým som nevedel, čím chcem fotiť, ako prvý objektív som mal sigmu 17-50 f2.8. Je vcelku ostrý, k tomu na mirrorless nehrozí FF/BF, má ultrasonické ostrenie a príjemné podanie farieb. Nevýhodou 2.8 zoomu je, že je väčší a ťažší, asi by ho bolo najmä velkostne potrebné odskúšať pred kúpou..
to nemozes mysliet vazne..na a5100..
 
fatality
2020-06-21 10:15:24+02
príspevok od: marianr
No jasné, zrkadlovky sú mŕtve, ale pri covide bol najväčší prepad predaja pri bezzrkadlovkách.

A ešte si treba niečo prečítať o zaostrovaní od nešťastných majiteľov.
a co nam ma akoze tento udaj povedat? po covide sa prepadol cely trh vseobecne(snad az na potraviny,sanitu a ochranne pomocky) a kedze sa csc-s predavalo viac nez dslr,tak sa samozrejme prepadli viac..
pise stastny majitel bezzrkadlovky(predtym dslr)..(odpadu pri ostreni mam cca 1%,predtym pri dslr cca 20%,ziaden ff,bf,pri live view ostri okamzite,ziadne 2sec oneskorenie koli preklapaniu zrkadla,mala,lahka,samozrejme nie bez chyby,ale to nie su ani dslr,tak uz by mohli skoncit tie zabomysie flejmy a kazdy nech si kupi,co mu viac vyhovuje,na trhu je dostatok fotakov oboch typov)..
 
photox
2020-06-21 11:39:22+02
príspevok od: fatality
a co nam ma akoze tento udaj povedat? po covide sa prepadol cely trh vseobecne(snad az na potraviny,sanitu a ochranne pomocky) a kedze sa csc-s predavalo viac nez dslr,tak sa samozrejme prepadli viac..
pise stastny majitel bezzrkadlovky(predtym dslr)..(odpadu pri ostreni mam cca 1%,predtym pri dslr cca 20%,ziaden ff,bf,pri live view ostri okamzite,ziadne 2sec oneskorenie koli preklapaniu zrkadla,mala,lahka,samozrejme nie bez chyby,ale to nie su ani dslr,tak uz by mohli skoncit tie zabomysie flejmy a kazdy nech si kupi,co mu viac vyhovuje,na trhu je dostatok fotakov oboch typov)..
Ty dokazes napisat kydy.
 
fatality
2020-06-21 12:07:38+02
príspevok od: photox
Ty dokazes napisat kydy.
si povedal ze na mna nebudes reagovat a ja nemam na teba..tak drz slovo..ty majitel absolutnej pravdy..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()