Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Bezzrkadlovka pre začiatočníka

dekelx
dekelx 2020-11-26 11:52:01+01
Dobrý deň,

rád by som Vás porosil o radu ohľadom výberu bezzrkadlovky pre dcéru. Dcéra je začiatočník, doteraz fotila len mobilom ale rada by sa foteniu venovala aktívnejšie a rad by fotila už na fotoaparát. Po našom asi trojhodinovom rozhovore kde som jej aspoň trochu naznačil čo to všetko obnáša, že to nie je len nastaviť foťák na automatiku a cvak, že sa bude musieť vzdelávať (dlhodobo) či už sama alebo chodením na kurzy som usúdil, že jej ten foťák kúpim. Rada fotí krajinky, takže som aj rád že ju toto hobby vytiahne von do prírody.
Rozhodol som sa pre bezzrkadlovku zatiaľ so setovým objektívom do 500€
Po prečítaní nejakých recenzii a fór som výber zúžil na tieto tri

Sony Alpha a 6000 + seťák - tu mi trochu vadí že nemá dotykový displej, predsa len keď je dcéra zvyknutá na dotykový displej z mobilu
Panasonic DMC GX80 + seťák
Olympus E M10 Mark II + seťák

Pozeral som aj bazar keďže ale zrovna prebiehajú rôzne zľavové akcie Black friday tak mi príde, že viac sa oplatí kúpiť nový.

Ďakujem za odpovede
 
flapy
2020-11-29 22:19:17+01
Vieš čo?Skús bez špekulovania toto " olympus om-d e-m10 mark II + 14-150 mm II".
Je to o 69€ viac ,ale myslím že bude spokojná.
Čím viac špekulovania a rozmýšlania tým sa viac "zahrabeš".
 
flapy
2020-11-29 22:20:00+01
Trebars tu https://www.mall.sk/bezzrkadlovky/olympus-om-d-e-m10-mark-ii-14-150-mm-ii-silver
 
jozef84
2020-11-30 11:06:08+01
príspevok od: fatality
je,ale je to manual bez autofocusu..je otazne,ci bude pre dceru vhodny..
Nerobilo mi to problém na zrkadlovke pri tomto ohnisku
a na bezzrkadlovke s rôznymi vychytávkami manuálnho zaostrovania to je malina pri tomto ohnisku.
 
fatality
2020-11-30 13:07:38+01
príspevok od: jozef84
Nerobilo mi to problém na zrkadlovke pri tomto ohnisku
a na bezzrkadlovke s rôznymi vychytávkami manuálnho zaostrovania to je malina pri tomto ohnisku.
tak to si ty ale holka prechadza z mobilu na prvy fotak..to za prve..a za druhe,nemusi sa jej chciet,aj keby to vedela..predsalen,ak je clovek zvyknuty na af
 
jozef84
2020-11-30 14:19:44+01
príspevok od: fatality
tak to si ty ale holka prechadza z mobilu na prvy fotak..to za prve..a za druhe,nemusi sa jej chciet,aj keby to vedela..predsalen,ak je clovek zvyknuty na af
Tak to máš pravdu. Ako začiatočníčke by jej vlastne stačil Sony RX100III(za pár šupov veľa muziky) a s tým by si aj neskôr možno vystačila aj ako pokročilá. Zjednoduší sa jej rozhodovanie, aký objektív(objektív je tam slušný - svetelný, so širokouhlým začiatkom) a vopchá do vrecka. Zoberie ho všade ako mobil. Výstup aj z JPEGU je už hotový, nemusí nič vedieť o postprocese a výstup má podobný ako z lacnejšej aps-c zrkadlovky.
 
fatality
2020-11-30 15:21:49+01
príspevok od: jozef84
Tak to máš pravdu. Ako začiatočníčke by jej vlastne stačil Sony RX100III(za pár šupov veľa muziky) a s tým by si aj neskôr možno vystačila aj ako pokročilá. Zjednoduší sa jej rozhodovanie, aký objektív(objektív je tam slušný - svetelný, so širokouhlým začiatkom) a vopchá do vrecka. Zoberie ho všade ako mobil. Výstup aj z JPEGU je už hotový, nemusí nič vedieť o postprocese a výstup má podobný ako z lacnejšej aps-c zrkadlovky.
to hej,len tam by rozdiel oproti kvalitnemu fotomobilu nemusel byt "dostatocny" .. tazko takto radit,sprostredkovane,nevediac co dotycny/dotycna povazuje za kvalitu..mozno by bola rx100/lx100 lepsia nez em10,a6000 so setakom..a mozno nie a slecnu to chyti,kupia lepsi objektiv a bude krasne fotit s apsc fotakom
 
jozef84
2020-11-30 15:47:05+01
príspevok od: fatality
to hej,len tam by rozdiel oproti kvalitnemu fotomobilu nemusel byt "dostatocny" .. tazko takto radit,sprostredkovane,nevediac co dotycny/dotycna povazuje za kvalitu..mozno by bola rx100/lx100 lepsia nez em10,a6000 so setakom..a mozno nie a slecnu to chyti,kupia lepsi objektiv a bude krasne fotit s apsc fotakom
To máš pravdu. A treba si ten "pôrod" preskákať osobne. Potom zistí, že ten foťák je ale blbý a má horšie fotky, ako z mobilu. Ak bude mať výdrž a naučí sa postproces, tak potom zistí rozdiel medzi mobilom a foťákom.
 
ViloM
2020-11-30 16:03:38+01
SONY má väčší snímač, ale myslím nemá ho stabilizovaný, kým Panasonic aj Olympus áno. A neviem či rozdiel vo veľkosti medzi APSC a M4/3 je až tak markatný. Osobne by som už foťák bez stabilizovaného snímača nekúpil, keďže ten funguje s akýmkoľvek aj starým manuálnym objektívom. navyše je utesnený. A medzi Pana a Oly.....asi Oly. Ovládanie skvelé, žiaden problém. Možno by som zvážil OMD M5, oproti M10 má polohovateľný display, čo je výhoda pri fotení zo statívu.
 
ViloM
2020-11-30 16:08:57+01
príspevok od: aesace
Mal som davnejsie fotaky roznych znaciek Pentax, Sony, Panasonic, Olympus a napr ten Olympus povazujem pre zaciatocnika za najhorsiu volbu z pohladu ovladania. Ostatne su celkom intuitivne a da sa s tym dobre fotit bez nejakej velkej studie manualu. Olympus je presny opak...treba kazdu blbost studovat, aby si si ako tak nastavil ten fotak. Tiez fuji nikto velmi nechvali za ich ovladanie, takze by som tieto znacky skor odporucil uz skusenejsim, co maju svoje prve fotaky za sebou a uz sa viac orientuju v tych moznostiach..
Mám Oly M5, nastavím všetko po pamäti a rýchlo a to som len občasný fotograf. Každému sadne niečo iné.
 
francesco
2020-11-30 18:00:47+01
príspevok od: ViloM
SONY má väčší snímač, ale myslím nemá ho stabilizovaný, kým Panasonic aj Olympus áno. A neviem či rozdiel vo veľkosti medzi APSC a M4/3 je až tak markatný. Osobne by som už foťák bez stabilizovaného snímača nekúpil, keďže ten funguje s akýmkoľvek aj starým manuálnym objektívom. navyše je utesnený. A medzi Pana a Oly.....asi Oly. Ovládanie skvelé, žiaden problém. Možno by som zvážil OMD M5, oproti M10 má polohovateľný display, čo je výhoda pri fotení zo statívu.
Ano su zanre kde je rozdiel markantny. A adekvatne objektivy su na mft drahsie.
 
fatality
2020-11-30 18:36:55+01
príspevok od: ViloM
SONY má väčší snímač, ale myslím nemá ho stabilizovaný, kým Panasonic aj Olympus áno. A neviem či rozdiel vo veľkosti medzi APSC a M4/3 je až tak markatný. Osobne by som už foťák bez stabilizovaného snímača nekúpil, keďže ten funguje s akýmkoľvek aj starým manuálnym objektívom. navyše je utesnený. A medzi Pana a Oly.....asi Oly. Ovládanie skvelé, žiaden problém. Možno by som zvážil OMD M5, oproti M10 má polohovateľný display, čo je výhoda pri fotení zo statívu.
Uz je to jedno..kupili Sony a6000...dobry fotak..tak ako by bol na tieto ucely dobry
akykolvek iny sucasny fotak..rozdiely su marginalne a s kazdym sa
da pracovat a robit dobre fotky,popr.casom dokupit,co mu chyba..
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()