Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Novy fotoaparat shanim Canon

Pepa112
Pepa112 2021-09-30 19:27:48+02
Dobry den, chci si poridit vovy fotoaparat, znacka je jasna,,, Canon, prechazim z APS-C (250D) ,,, mam cca 5 objektivu EF a EF-S. A ted premyslim, co poridit,,, Canon EOS R6, nebo Canon EOS 6D Mark II .. Krom toho ze R6 je drazsi,,, to by me netrapilo zas az tolik,,, Co by jste poradili? Nekdo tady jeste zminoval 90D, jenze ten je APS-C... asi bych radeji FF,,ale zas dilema, co s objektivy? EF-S jestli jsem dobre rozumel nepouziji v Mark? U R6 je psano ze to spolupracuje sEF i EF-S,, Opravdu? Pres nejaky redukcni krouzek? O co budu ochuzen? Videl jsem uz i redukcni krouzek s koleckem ovladani funkci,,, V objektivech a jejich kompatibilite mam chaos, i Canonu to je myslim docela slozite,, Takze je to tak, ze u Mark neni moznost pouzit EF-S? U R6 lze,a le s nejakym omezenim, treba stabilizace? Nebo i v necem jinem? Kazdou radu uvitam, fotim prevazne prirodu, zvirata, budovy,,, vetsinou i v horsim svetle..., diky moc za kazdou radu
 
gytheio
2021-10-12 20:09:50+02
príspevok od: Pepa112
Neeeee,, manzelky se neptat To neeeee Jinak diky moc za odkazy mrknu, je to pravda tezke vybirani....
Mam prvy model Tamron 24-70 a foti vyborne, hodi sa uplne na vsetko, svadby portrety krajinky street foto... Ten novy G model musi byt este lepsi.
 
Pepa112
2021-10-12 22:17:07+02
Diky asi do tehle kombinace pujdu,, zvazuji jeste baidku jednoho kolegy na starsi 5D,,,, Jenze, mozna je to u e psychoza, mam obavy z veci z druhe ruky, sam jsem na techniku opatrny a tim padem se bojim,,
 
gytheio
2021-10-13 06:28:25+02
Uz som to tu spominal viac krat, ak neupravujete fotografie v Photopshop alebo Lightroom je uplne zbytocne kupovat drahu techniku. Kompakt od 500 - 1000 eur robi spickove fotografie aj bez upravy, dovolim si povedat, ze jpeg z kompaktu je kvalitnejsi ako napr z 6Dm2.
Draha technika je urcena na to aby sa fotografie z nej upravovali.
 
Porubo
2021-10-13 08:19:12+02
príspevok od: Pepa112
Diky asi do tehle kombinace pujdu,, zvazuji jeste baidku jednoho kolegy na starsi 5D,,,, Jenze, mozna je to u e psychoza, mam obavy z veci z druhe ruky, sam jsem na techniku opatrny a tim padem se bojim,,
Ja som tiez velmi opatrny na techniku, nosim vo fotobatohu, vzdy odkladam, nevykladam do zasmradenych priestorov, po foteni nechavam teplotne aklimatizovat atd.
Ale i tak som dost vela veci kupil z druhej ruky a zatial bez problemov. Pri bazari staci nereagovat na vseliakych spekulantov co chcu menit tovar za tovar a podobnych tipkov. A ked to mas od kolegu, tak to by teda bolo ak by Ta chcel podrazit. Moze sa stat ze si nieco nevsimne nejaku vadu, ale hlavne pri kolegovi by to nemal byt problem vyreklamovat. Pravdupovediac mne sa to stalo v opacnom garde, mal som setak co som pouzival zriedka a vacsinou manualne ostril a nevsimol som si ze automaticke ostrenie nefungovalo dobre. Tak som vratil peniaze a potom predal za zostatkovu cenu inemu s upozornenim v inzerate ze ma pokazene ostrenie.
Jedina vec na co si uz davam pozor, to je to, ze nekupujem od fajciarov. Potom nastupuje tyzdnove peklo neustaleho umyvania a vetrania. A su aj horsie pripady! Cital som na internete zufalych ludi co sa nevedeli zbavit smradu po kupe bytu a tak ho radsej dali nanovo cely premalovat.
Takze zakial nie je silny fajciar alebo "humusak", tak by som sa nebal.
Co sa tyka Canon 5D tak to su skvele fotaky. Mark i si ludia chvalia kvoli podaniu farieb, neviem ci je to len nejaky predsudok, kedze vyvazenie bielej vies spravit odfotenim specialnej dosticky s neutralnym odtienom - bez farebneho odtiena. Ja som kupil mark ii z bazaru za par supov, ten uz ma moznost ziveho nahladu co si neviem pri krajinkach a makre vynachvalit kvoli manualnemu ostreniu. Nemal som s nim nikdy problemy s otrenim ani v tzv. slabom svetle za pochodu v lese ked som dokumentoval turistov, aj ked ludia nadavaju na ostrenie - a to pouzivam tie okolite body nie stredovy. Jedina vec co mi chyba je elektronicka vodovaha, lebo taka co ide do sanky moze vypadnut a vacsinou je zelena a hladat to v trave to som neraz stravil peknu chvilku (tu len nekupuj lacne cinske - tie ti ukazu vodorovny smer ked su sikmo). To je naozaj jedina vec co mi chyba na nom, oproti 7D. A potom su mark iii, mark iv. A to su uz naozaj dela. Inak s mark ii boli tocene aj niektore sceny do akcnych filmov - takze ked ludia nan nadavaju tak nemaju preco lebo da sa s tym robim svetova produkcia.
 
Porubo
2021-10-13 08:26:34+02
príspevok od: gytheio
Uz som to tu spominal viac krat, ak neupravujete fotografie v Photopshop alebo Lightroom je uplne zbytocne kupovat drahu techniku. Kompakt od 500 - 1000 eur robi spickove fotografie aj bez upravy, dovolim si povedat, ze jpeg z kompaktu je kvalitnejsi ako napr z 6Dm2.
Draha technika je urcena na to aby sa fotografie z nej upravovali.
Osobne tiez neuznavam "greatest and latest". Clovek casom na to pride ze fotografia nie je o MTF tabulkach a podobnych bykovinach, ale o nejakom sprostredkovani pocitov, zazitkov, spomienok a podobne. A tie rozdiely su minimalne. Ako som nedavno spominal analogiu s bicyklami, to bolo tej pani z 2. vlakna. Osobne ak bych extremne chcel 24-70 asi bych kupil starsiu verziu nielen kvoli filtrom (77mm) ale aj kvoli cene. Avsak Ja nemam ziaden taky a ani nepotrebujem, mam diery v rozsahu ale to mi nevadi. Oblubil som si v tomto rozsahu napr. 17-40 a potom 50 Sigmu 1.4 EX (nie art) a na tele 100 makro a podobne.
 
gytheio
2021-10-13 09:08:39+02
príspevok od: Porubo
Osobne tiez neuznavam "greatest and latest". Clovek casom na to pride ze fotografia nie je o MTF tabulkach a podobnych bykovinach, ale o nejakom sprostredkovani pocitov, zazitkov, spomienok a podobne. A tie rozdiely su minimalne. Ako som nedavno spominal analogiu s bicyklami, to bolo tej pani z 2. vlakna. Osobne ak bych extremne chcel 24-70 asi bych kupil starsiu verziu nielen kvoli filtrom (77mm) ale aj kvoli cene. Avsak Ja nemam ziaden taky a ani nepotrebujem, mam diery v rozsahu ale to mi nevadi. Oblubil som si v tomto rozsahu napr. 17-40 a potom 50 Sigmu 1.4 EX (nie art) a na tele 100 makro a podobne.
Ja chcem predat ten moj Tamron 24-70 aj s 6D
 
Pepa112
2021-10-18 16:08:07+02
príspevok od: gytheio
Uz som to tu spominal viac krat, ak neupravujete fotografie v Photopshop alebo Lightroom je uplne zbytocne kupovat drahu techniku. Kompakt od 500 - 1000 eur robi spickove fotografie aj bez upravy, dovolim si povedat, ze jpeg z kompaktu je kvalitnejsi ako napr z 6Dm2.
Draha technika je urcena na to aby sa fotografie z nej upravovali.
Prave ja ty upravy docela vyuzivam, vetsinou fotim s ukladanim do RAW soucasne..
 
Pepa112
2021-10-18 16:09:22+02
príspevok od: gytheio
Ja chcem predat ten moj Tamron 24-70 aj s 6D
Proc ?? Pripadne PM, cena a stav ??? Dekuji
 
Pepa112
2021-10-18 16:10:18+02
Dik tomu ze premyslim, ze prodam soucasny D 250, nevi nekdo jak tam zobrazit stav zaverky? U tohoto typu selhavaji vyzkousene nastroje tretich stran, bohuzel,,,
 
gytheio
2021-10-18 16:48:38+02
príspevok od: Pepa112
Dik tomu ze premyslim, ze prodam soucasny D 250, nevi nekdo jak tam zobrazit stav zaverky? U tohoto typu selhavaji vyzkousene nastroje tretich stran, bohuzel,,,
Odfot nieco s tou D250 a pozri na cislo tej fotografie, to je stav zaverky.

Na to ostatne ti odpoviem za hodinku.
 
gytheio
2021-10-18 18:11:55+02
príspevok od: Pepa112
Proc ?? Pripadne PM, cena a stav ??? Dekuji
Mam Canon R a vela som investoval do RF objektivov, s 6D uz vobec nefotim. Uzavierka ma 9600 cvakov. Je v stave asi ako novy, nafotil som s nim iba jednu svadbu v Indii a dve velke Vaillant akcie v Nemecku a odvtedy stoji. Vsetko bolo nafotene s Tamron 24-70 f2,8 prva verzia. Je k tomu batery grip.
Dalej ak by bol zaujem predam Sigma 15mm f2,8 EX DG FISHEYE, 2 krat helios 42, 50mm f1,4 50mm f1,8 a blesk Nissin Di700A Flash Kit with Wireless Remote Shutter na Canon, ten som pouzil asi 2 krat.
 
Pepa112
2021-10-18 18:19:56+02
príspevok od: gytheio
Odfot nieco s tou D250 a pozri na cislo tej fotografie, to je stav zaverky.

Na to ostatne ti odpoviem za hodinku.
Prave ze nekde tvrdili, ze se na tohle moc neda spolehat,,pravda, Sony to tak mival,,nadruhou stranu, pokud se udela FR, pojedou cisla od zacatku? To by nebylo pro kupujiciho moc pozitivni,,
 
gytheio
2021-10-18 18:55:59+02
príspevok od: Pepa112
Prave ze nekde tvrdili, ze se na tohle moc neda spolehat,,pravda, Sony to tak mival,,nadruhou stranu, pokud se udela FR, pojedou cisla od zacatku? To by nebylo pro kupujiciho moc pozitivni,,
Nechcem moc mudrovat ale neviem o tom, ze by mi po FR pocitadlo islo od zaciatku. Ja sa vzdy riadim podla tych cisiel a nevsimol som si nikdy, ze by to po FR pocitalo od nuly.
 
Pepa112
2021-10-24 17:46:20+02
príspevok od: gytheio
Nechcem moc mudrovat ale neviem o tom, ze by mi po FR pocitadlo islo od zaciatku. Ja sa vzdy riadim podla tych cisiel a nevsimol som si nikdy, ze by to po FR pocitalo od nuly.
Tak jsem ted zkousel, ano jde od zacatku, dokonce i pri zalozeni nove slozky pocita od jednicky,,je to dokonce i v navodu,,bohuzel v tomhle Canon neni moc vstricny,,,
 
gytheio
2021-10-24 18:16:08+02
príspevok od: Pepa112
Tak jsem ted zkousel, ano jde od zacatku, dokonce i pri zalozeni nove slozky pocita od jednicky,,je to dokonce i v navodu,,bohuzel v tomhle Canon neni moc vstricny,,,
Vzdy ked pridem z fotenia spravim si zalozku kam dam vsetky zaujimave fotografie z toho fotenia. Po case ked nemam do coho pichnut si otvorim jednu z tych zaloziek a ked sa mi nejake foto pozdava zadam cislo tej fotografie do kolonky moj pocitac a kliknem na vyhladavanie. Takto fungujem od zaciatku co fotografujem a nikdy som si nevsimol, ze by mi vynulovalo pocitadlo. To by som si urcite vsimol🙂
 
Porubo
2021-10-24 19:35:57+02
príspevok od: Pepa112
Tak jsem ted zkousel, ano jde od zacatku, dokonce i pri zalozeni nove slozky pocita od jednicky,,je to dokonce i v navodu,,bohuzel v tomhle Canon neni moc vstricny,,,
Ano mne to robi Canon 7D ze vzdy po 10000 sa pocita od zaciatku.
A predpokladam ze aj ostatne modely to tak robia.
Nechcelo sa mi opat babrat ako roky dozadu ked som zistoval pocet uzavierok, skusal som vselico. Nakoniec sa mi to podarilo len neviem ako, co pozeram stare zapisky, nasiel som tieto dve veci len neviem nakolko su aktualne a pouzitelne.

Linux (Ubuntu a od neho odvodene distribucie):
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1929067

Windows (otazne ci na novsich verziach to ako pojde):
https://eosinfo.software.informer.com/

Viem ze som sa s tym babral a skusal som si cez prikazovy riadok najst uplne vsetky metadata.
Len co si pamatam ze pre niektore modely sa mi niektore veci spravali inac alebo nefungovali...

Odkedy som prechadzal tym martyriom, tak som sa vyhybal to skusat zistit znova.
 
Porubo
2021-10-24 19:40:21+02
príspevok od: Pepa112
Tak jsem ted zkousel, ano jde od zacatku, dokonce i pri zalozeni nove slozky pocita od jednicky,,je to dokonce i v navodu,,bohuzel v tomhle Canon neni moc vstricny,,,
Sorry som dal 2x
 
gytheio
2021-10-24 20:49:56+02
príspevok od: Porubo
Ano mne to robi Canon 7D ze vzdy po 10000 sa pocita od zaciatku.
A predpokladam ze aj ostatne modely to tak robia.
Nechcelo sa mi opat babrat ako roky dozadu ked som zistoval pocet uzavierok, skusal som vselico. Nakoniec sa mi to podarilo len neviem ako, co pozeram stare zapisky, nasiel som tieto dve veci len neviem nakolko su aktualne a pouzitelne.

Linux (Ubuntu a od neho odvodene distribucie):
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1929067

Windows (otazne ci na novsich verziach to ako pojde):
https://eosinfo.software.informer.com/

Viem ze som sa s tym babral a skusal som si cez prikazovy riadok najst uplne vsetky metadata.
Len co si pamatam ze pre niektore modely sa mi niektore veci spravali inac alebo nefungovali...

Odkedy som prechadzal tym martyriom, tak som sa vyhybal to skusat zistit znova.
Musim sa na to pozriet ked budem aktualizovat fotak.
 
Pepa112
2021-10-25 05:55:53+02
No jo, Canon to ma holt divne,,, ano na novejsich EOS inspector nejede
 
Pepa112
2021-10-26 19:57:11+02
https://objektivy.heureka.cz/tamron-sp-24-70mm-f-2_8-di-vc-usd-g2-canon/ nebo https://objektivy.heureka.cz/canon-ef-24-70mm-f-2_8l-ii-usm/ ??? Samozrejme Canon drazsi noooo. Tamron, nebo Canon ???
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()