Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Je DNES lepší nový Olympus OM System OM-5, alebo Canon EOS R7?

rickshow
rickshow 2022-10-28 17:47:47+02
By ma zaujímalo, lebo mám oba systémy OLY a CANON (Objektívy a blesky), a chcel by som ku nim druhé telo. Len ktoré? Ktorým smerom? Poprosím len názory. Debata.
 
vlados
2022-11-01 04:48:41+01
príspevok od: Karol Srnec
Kup to, k comu mas lepsie objektivy.
Ku kor-ču-liam ? -)
 
rickshow
2022-11-02 18:40:45+01
príspevok od: Karol Srnec
Kup to, k comu mas lepsie objektivy.
Na Oly. 12-40/2.8, 40-150/2.8 oba PRO., Telekonv. 1.4, 45/1.8, Sigma 16/1.4, 30/2.8...
Na Canon 18-135/3.5-5.6, 85/1.8, Sigma 50/1.4, a veľa objektívov z M 42, Takumary, Zeiss, Pentagónu a pod ..
 
Strakowich
2023-02-04 12:12:14+01
príspevok od: MagickVamp
Ake telo mas canon? Olympus, OM...uz len umiera, je to minimalne neperspektivne do toho investovat. Nove tela s rf bajonetom su vyborne. Odporucam R6.
Najviac ma baví, ako tu tých istých pár ľudí konzistentne už roky mrnčí, že olympus umiera, teraz samozrejme om system umiera. Prosím ťa z akých čisiel a faktov vychádzaš?
 
fatality
2023-02-04 13:01:25+01
príspevok od: Strakowich
Najviac ma baví, ako tu tých istých pár ľudí konzistentne už roky mrnčí, že olympus umiera, teraz samozrejme om system umiera. Prosím ťa z akých čisiel a faktov vychádzaš?
ephoto uz takto zufalo potrebuje rozprudit debatu ? akurat dnes si sa regol, aby si sa
spytal prave toto?
 
blahoslav J B Art
2023-02-05 02:18:52+01
https://www.youtube.com/watch?v=I4HeaPkB4Ec
 
Porubo
2023-02-05 13:55:20+01
V napise je zdoraznene slovo "dnes". Tazko povedat co bolo presne k datumu 28. 10. 2022 aktualne, a ci vobec je tema este aktualna, kedze uz davno nie je 28. 10. 2022.
 
MagickVamp
2023-02-09 08:23:38+01
príspevok od: blahoslav J B Art
https://www.youtube.com/watch?v=I4HeaPkB4Ec
Pri wl ma samozrejme m43 svoje uplatnenie. Len zas, musime sa bavit o vzdialenych zvieratach. Lebo su miesta kde fotim na 20 metrov... univerzalny system mi umozni zobrat FF a byt tam aj v horsich svetelnych podmienkach. Ak sa bavime o vzdialenych zvieratach, napriklad 50-70 metrov a viac, tak crop sa zide, skrz crop ziskam viac detailov, co skompenzuje sum. Chcel by som ale vediet aja zostava a kolko by stala v olympuse, aby mi poskytla tolko detailov co R7 + rf100-500. R7 ma sice crop 1,6 ale ma 30 mpx.
 
MagickVamp
2023-02-09 08:31:09+01
príspevok od: Strakowich
Najviac ma baví, ako tu tých istých pár ľudí konzistentne už roky mrnčí, že olympus umiera, teraz samozrejme om system umiera. Prosím ťa z akých čisiel a faktov vychádzaš?
Pytas sa ze z akych faktov vychadzam, ze som mal pravdu ze fotodivizia olympus skonci? A pytas sa ze z akych faktov vychadzam ked si myslim, ze ked Olympus preda stratovu diviziu spolocnosti, ktora skupuje spolocnosti a dava ich do riadeneho krachu, tak preco si myslim ze skonci? Alebo sa pytas ze preco si myslim ze OM skonci, ked sa nepresadil pod znackou olympus ani v dobe ked canon a nikon sa bezzrkadlovkami nezaoberal?
 
Johnnny
2023-02-09 12:54:25+01
Pokial nie je nejaka specialna vlastnost ktora sa Ti na Olympuse pozdava, resp ktorou Ta oslovil, asi by sm sa orientoval skor na Canon. S Olympusom fotim rad, ale sam zvazujem predaj, pretoze je to skratka do buducna neperspektivny system a vyplyvaju z toho rozne nevyhody.
 
Fuser
2023-02-09 15:12:28+01
príspevok od: MagickVamp
Pytas sa ze z akych faktov vychadzam, ze som mal pravdu ze fotodivizia olympus skonci? A pytas sa ze z akych faktov vychadzam ked si myslim, ze ked Olympus preda stratovu diviziu spolocnosti, ktora skupuje spolocnosti a dava ich do riadeneho krachu, tak preco si myslim ze skonci? Alebo sa pytas ze preco si myslim ze OM skonci, ked sa nepresadil pod znackou olympus ani v dobe ked canon a nikon sa bezzrkadlovkami nezaoberal?
Osvedceny sposob ako sa vyhnut odpovedi na nechcenu otazku je položiť dalšiu otazku.

Cely foto bussines umiera CANON aj NIKON ... fotky budeme robit pomocou AI.
 
Porubo
2023-02-09 15:28:39+01
No dobre, a co povedat!?
Vsak ma oba systemy, mal by byt uz dost dospely na to aby si vedel vybrat.
Ak by stacilo nedavat doplnujuce otazky, tak vtedy by bola situacia divna, mozno by aj vacsina ludi pouzivala jedno alebo druhe.
Alebo nech si spravi tzv. uzivatelske pripady a podla toho zanalyzuje. Alebo to vsetko (osobne) maju rozhodnut cudzi ludia (miesto neho) z fora!?
 
MagickVamp
2023-02-09 16:09:28+01
príspevok od: Fuser
Osvedceny sposob ako sa vyhnut odpovedi na nechcenu otazku je položiť dalšiu otazku.

Cely foto bussines umiera CANON aj NIKON ... fotky budeme robit pomocou AI.
Cely koncept jeho otazky je divny. Da sa na to napisat slohova praca. Tak len by som rad upresnenie. A ano, stale viac rozmyslam nad Blahoslavom ked uz pred rokmi presiel na mobil. Ze asi nas to postupne caka vsetkych. No wl sa mobilom zatial fotit moc neda. Svadbu keby si prisiel nafotit mobilom, asi ich naseries. (Aj ked by z toho mohli byt lepsie foto ako od poniektorych "fotografov" s fotakom). Taktiez reklamky zatial este preferuju fotak, eshopy deto, aj ked to by uz snad zvladol aj mobil. Na rodinne foto, vylety a dovolenky ale mob uz staci uplne.
 
Paladin25
2023-02-09 19:10:19+01
príspevok od: MagickVamp
Cely koncept jeho otazky je divny. Da sa na to napisat slohova praca. Tak len by som rad upresnenie. A ano, stale viac rozmyslam nad Blahoslavom ked uz pred rokmi presiel na mobil. Ze asi nas to postupne caka vsetkych. No wl sa mobilom zatial fotit moc neda. Svadbu keby si prisiel nafotit mobilom, asi ich naseries. (Aj ked by z toho mohli byt lepsie foto ako od poniektorych "fotografov" s fotakom). Taktiez reklamky zatial este preferuju fotak, eshopy deto, aj ked to by uz snad zvladol aj mobil. Na rodinne foto, vylety a dovolenky ale mob uz staci uplne.
Áno je neskutočné kam sa technológie v mobiloch posúvajú! Súhlasím s tým čo si napísal do bodky.

 
Strakowich
2023-02-11 09:39:39+01
príspevok od: MagickVamp
Pytas sa ze z akych faktov vychadzam, ze som mal pravdu ze fotodivizia olympus skonci? A pytas sa ze z akych faktov vychadzam ked si myslim, ze ked Olympus preda stratovu diviziu spolocnosti, ktora skupuje spolocnosti a dava ich do riadeneho krachu, tak preco si myslim ze skonci? Alebo sa pytas ze preco si myslim ze OM skonci, ked sa nepresadil pod znackou olympus ani v dobe ked canon a nikon sa bezzrkadlovkami nezaoberal?
Toto je iba dogmatizovanie témy, áno pýtal som sa sa na fakty a nie žiadne som nedostal, iba osobné pocity, takýmto spôsobom sa to da otáčať z ktorej strany chceš.
ze som mal pravdu ze fotodivizia olympus skonci? - Subjektívna pravda, olympus varíroval s myšlienkou odpredaju fotodivízie už od 90’s s masívnym nárastom produkcie zdrav. Zariadení, k úplnemu odpredaju spravil krok až aktuálny riaditeľ vzhľadom na masívnu reštruktualizáciu kvôli kauzam ohľadom finančných machinácií - to je fakt, nie osobná pravda.

A pytas sa ze z akych faktov vychadzam ked si myslim, ze ked Olympus preda stratovu diviziu spolocnosti, ktora skupuje spolocnosti a dava ich do riadeneho krachu, tak preco si myslim ze skonci? - čo si myslíš je vzhľadom na fakty tiež irelevantné, Fotodiviziu Olympus poškodilo hlavne primárne sústredenie sa na fotoaparáty strednej a nižšiej triedy za účelom kompaktnosti, pri masívnom nástupe smartfónov, ktoré naozaj túto triedu, ako si spomínal nižšie ak sa nemýlim, položili. Plus k tomu prirátaj finančne kauzy a machinácie, ktorým firma čelila, tým pádom odpredaj bol jedinou akternativou zachovania fotodivizie značky. - to je fakt, nie názor.

Alebo sa pytas ze preco si myslim ze OM skonci, ked sa nepresadil pod znackou olympus ani v dobe ked canon a nikon sa bezzrkadlovkami nezaoberal? - toto sú viac menej už len osobné pocity. Povedať že sa nepresadili je silné slovo, nebyť značiek ako sony,olympus alebo panasonic, dodnes by si nosil na krku tehlu a cvakal zrkadlom, Canon a Nikon svojho času neprimerane zaspali dobu. Olympus bol prvý kto spravil radikálny krok a hneď preskočil na bezrkadlovky, nerátam pár pokusov so zrkadlom po páde kimofilmu. Olympus odpredal celú svoju divíziu, nie pekný názov. Niekde Od 2015 až po dnešný OM System si firma jasne zakotvila smer ktorým chce ísť, drží si líniu odolných profi foťakov a objektívov, ktoré sú primárne mierené na outdoor, wildlife, šport a trochu aktivnejši životný štýl, OM1 + vývoj všetkych objektívov, na ktoré sa aktuálne firma sústreďuje, vývoj nových foťákov a masívny rebranding + marketing, takto sa nechová firma, ktorá chce ísť do riadeného krachu - fakt, nie pocity.

+ jedno zamyslenie na záver, pokiaľ ide o vytlačenie fotoaparátov smartfonmi do budúcnosti - čo má koniec koncov schopnosť napriek tomu prežiť, kompaktné profi fotoaparaty s jasne zakotvenym smerom a využitim, s rozumným pomerom cena/výkon, alebo značky ktoré produkujú viacere segmenty naprieč veľkosťami snímačov, triedami kvalít, možnosťami využitia a zamerania.
 
fatality
2023-02-11 10:25:35+01
príspevok od: Fuser
Osvedceny sposob ako sa vyhnut odpovedi na nechcenu otazku je položiť dalšiu otazku.

Cely foto bussines umiera CANON aj NIKON ... fotky budeme robit pomocou AI.
hej? takze fotky svojej dcery, syna, svadby, z vyletu, si nechas rendernut AI? sportove zaznamy,
fotky z eventov, reportaze, vsetko bude tvorit AI?
ako nehadam sa ze AI nezasiahne do vsetkych oblasti nasho zivota, uz sa tak deje
a bude toho stale viac a viac (niekde chvalabohu a niekde bohuzial), ale je kopec
oblasti dotografie, kde AI nema sancu..
 
fatality
2023-02-11 10:34:45+01
príspevok od: Strakowich
Toto je iba dogmatizovanie témy, áno pýtal som sa sa na fakty a nie žiadne som nedostal, iba osobné pocity, takýmto spôsobom sa to da otáčať z ktorej strany chceš.
ze som mal pravdu ze fotodivizia olympus skonci? - Subjektívna pravda, olympus varíroval s myšlienkou odpredaju fotodivízie už od 90’s s masívnym nárastom produkcie zdrav. Zariadení, k úplnemu odpredaju spravil krok až aktuálny riaditeľ vzhľadom na masívnu reštruktualizáciu kvôli kauzam ohľadom finančných machinácií - to je fakt, nie osobná pravda.

A pytas sa ze z akych faktov vychadzam ked si myslim, ze ked Olympus preda stratovu diviziu spolocnosti, ktora skupuje spolocnosti a dava ich do riadeneho krachu, tak preco si myslim ze skonci? - čo si myslíš je vzhľadom na fakty tiež irelevantné, Fotodiviziu Olympus poškodilo hlavne primárne sústredenie sa na fotoaparáty strednej a nižšiej triedy za účelom kompaktnosti, pri masívnom nástupe smartfónov, ktoré naozaj túto triedu, ako si spomínal nižšie ak sa nemýlim, položili. Plus k tomu prirátaj finančne kauzy a machinácie, ktorým firma čelila, tým pádom odpredaj bol jedinou akternativou zachovania fotodivizie značky. - to je fakt, nie názor.

Alebo sa pytas ze preco si myslim ze OM skonci, ked sa nepresadil pod znackou olympus ani v dobe ked canon a nikon sa bezzrkadlovkami nezaoberal? - toto sú viac menej už len osobné pocity. Povedať že sa nepresadili je silné slovo, nebyť značiek ako sony,olympus alebo panasonic, dodnes by si nosil na krku tehlu a cvakal zrkadlom, Canon a Nikon svojho času neprimerane zaspali dobu. Olympus bol prvý kto spravil radikálny krok a hneď preskočil na bezrkadlovky, nerátam pár pokusov so zrkadlom po páde kimofilmu. Olympus odpredal celú svoju divíziu, nie pekný názov. Niekde Od 2015 až po dnešný OM System si firma jasne zakotvila smer ktorým chce ísť, drží si líniu odolných profi foťakov a objektívov, ktoré sú primárne mierené na outdoor, wildlife, šport a trochu aktivnejši životný štýl, OM1 + vývoj všetkych objektívov, na ktoré sa aktuálne firma sústreďuje, vývoj nových foťákov a masívny rebranding + marketing, takto sa nechová firma, ktorá chce ísť do riadeného krachu - fakt, nie pocity.

+ jedno zamyslenie na záver, pokiaľ ide o vytlačenie fotoaparátov smartfonmi do budúcnosti - čo má koniec koncov schopnosť napriek tomu prežiť, kompaktné profi fotoaparaty s jasne zakotvenym smerom a využitim, s rozumným pomerom cena/výkon, alebo značky ktoré produkujú viacere segmenty naprieč veľkosťami snímačov, triedami kvalít, možnosťami využitia a zamerania.
ked uz chces byt tak "husto fakticky", tak sa to robi tak, ze do prispevku k svojim
tvrdeniam pridas linky na relevantne zdroje..
inak je to rovnaka "subjektivna pravda", "to co si myslis" a "osobne pocity" ako
v pripade MagickVampa..
 
gytheio
2023-02-11 10:56:29+01
príspevok od: Strakowich
Toto je iba dogmatizovanie témy, áno pýtal som sa sa na fakty a nie žiadne som nedostal, iba osobné pocity, takýmto spôsobom sa to da otáčať z ktorej strany chceš.
ze som mal pravdu ze fotodivizia olympus skonci? - Subjektívna pravda, olympus varíroval s myšlienkou odpredaju fotodivízie už od 90’s s masívnym nárastom produkcie zdrav. Zariadení, k úplnemu odpredaju spravil krok až aktuálny riaditeľ vzhľadom na masívnu reštruktualizáciu kvôli kauzam ohľadom finančných machinácií - to je fakt, nie osobná pravda.

A pytas sa ze z akych faktov vychadzam ked si myslim, ze ked Olympus preda stratovu diviziu spolocnosti, ktora skupuje spolocnosti a dava ich do riadeneho krachu, tak preco si myslim ze skonci? - čo si myslíš je vzhľadom na fakty tiež irelevantné, Fotodiviziu Olympus poškodilo hlavne primárne sústredenie sa na fotoaparáty strednej a nižšiej triedy za účelom kompaktnosti, pri masívnom nástupe smartfónov, ktoré naozaj túto triedu, ako si spomínal nižšie ak sa nemýlim, položili. Plus k tomu prirátaj finančne kauzy a machinácie, ktorým firma čelila, tým pádom odpredaj bol jedinou akternativou zachovania fotodivizie značky. - to je fakt, nie názor.

Alebo sa pytas ze preco si myslim ze OM skonci, ked sa nepresadil pod znackou olympus ani v dobe ked canon a nikon sa bezzrkadlovkami nezaoberal? - toto sú viac menej už len osobné pocity. Povedať že sa nepresadili je silné slovo, nebyť značiek ako sony,olympus alebo panasonic, dodnes by si nosil na krku tehlu a cvakal zrkadlom, Canon a Nikon svojho času neprimerane zaspali dobu. Olympus bol prvý kto spravil radikálny krok a hneď preskočil na bezrkadlovky, nerátam pár pokusov so zrkadlom po páde kimofilmu. Olympus odpredal celú svoju divíziu, nie pekný názov. Niekde Od 2015 až po dnešný OM System si firma jasne zakotvila smer ktorým chce ísť, drží si líniu odolných profi foťakov a objektívov, ktoré sú primárne mierené na outdoor, wildlife, šport a trochu aktivnejši životný štýl, OM1 + vývoj všetkych objektívov, na ktoré sa aktuálne firma sústreďuje, vývoj nových foťákov a masívny rebranding + marketing, takto sa nechová firma, ktorá chce ísť do riadeného krachu - fakt, nie pocity.

+ jedno zamyslenie na záver, pokiaľ ide o vytlačenie fotoaparátov smartfonmi do budúcnosti - čo má koniec koncov schopnosť napriek tomu prežiť, kompaktné profi fotoaparaty s jasne zakotvenym smerom a využitim, s rozumným pomerom cena/výkon, alebo značky ktoré produkujú viacere segmenty naprieč veľkosťami snímačov, triedami kvalít, možnosťami využitia a zamerania.
Financne machinacie vo firme Olympus mali nejaky vplyv na predajnost fotoaparatov znacky Olympus?
 
Porubo
2023-02-11 10:58:30+01
Este mi napadla takato odpoved, spojit to prijemne s uzitocnym. Nech si kupi take i take telo, za rok zisti ktore sa mu viac paci. A to druhe nech daruje nejakemu vytvarne talentovanemu chudobnemu dietatu zo svojho okolia (nech si pozrie kruzky na skolach v okoli a pod.).
 
gytheio
2023-02-11 11:06:45+01
príspevok od: Porubo
Este mi napadla takato odpoved, spojit to prijemne s uzitocnym. Nech si kupi take i take telo, za rok zisti ktore sa mu viac paci. A to druhe nech daruje nejakemu vytvarne talentovanemu chudobnemu dietatu zo svojho okolia (nech si pozrie kruzky na skolach v okoli a pod.).
To sa tak nerobi, na to su slepe testy.
 
Strakowich
2023-02-11 11:11:38+01
príspevok od: fatality
ked uz chces byt tak "husto fakticky", tak sa to robi tak, ze do prispevku k svojim
tvrdeniam pridas linky na relevantne zdroje..
inak je to rovnaka "subjektivna pravda", "to co si myslis" a "osobne pocity" ako
v pripade MagickVampa..
Teraz tomu úplne nerozumiem. Keď si prebehneš celé forum, vždy keď príde na otázku FF verzus všetko ostatné, tých istých pár ľudi tu píše vyslovene hlúposti, bez akejkoľvek podloženosti, iba na zaklade vlastnej dôležitosti a filtrovania si osobných pocitov. A samozrejme klasikou ma argumenty je ďalši alibizmus. Prečo by som tu mal pol dňa dohľadávať zdroje, len preto, aby som na to potom dostal ďalšiu výhovorku? Keď niekto chce žiť vo viere, že môj názor je top a vy ostatní máte možnosť to bez ohľadu na fakty maximálne rešpektovať, prinesie mi to niečo? Pokiaľ máš aspon nejaký rozhľad v rámci fotosveta a sleduješ diane, (čo by asi mal mať každy kto má pocit, že si môže dovoliť radiť ostatným čo je a čo nie je dobré), nemusím to tu nič dohľadávať. V prípade druhom ti stači aspoň trochu znalosť angličtiny(Alebo prekladač), v dobe internetu nie je problem si doštudovať všetko potrebné.
 
Strana 2 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()