Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nikon D810, D750- použiteľnosť starých objektívov.

Otecadams
2020-03-02 15:56:35+01
Zdravím. Prosím o radu ľudí, ktorí o tom niečo vedia, aká je kompatibilita týchto dvoch tiel so starými sklami. Ide o manuálne objektívy s bajonetom Nikon (nielen od Nikonu, ale aj iných výrobcov). Ide mi hlavne o zaostrenie na nekonečno, meranie expozície, či existuje nejaký prenos clony?
V bajonetoch Nikonu sa nevyznám. Našiel som len informácie, že je to s Nikonom zložité a že je to rôzne v závislosti od kombinácie tela a objektívu. Ďakujem.
 
martinmlm
2020-03-02 16:45:02+01
Máš objektívy a chceš kúpíť foťak, alebo máš foťak a chceš kupovať objektívy?
 
martinmlm
2020-03-02 16:55:06+01
príspevok od: Otecadams
Zdravím. Prosím o radu ľudí, ktorí o tom niečo vedia, aká je kompatibilita týchto dvoch tiel so starými sklami. Ide o manuálne objektívy s bajonetom Nikon (nielen od Nikonu, ale aj iných výrobcov). Ide mi hlavne o zaostrenie na nekonečno, meranie expozície, či existuje nejaký prenos clony?
V bajonetoch Nikonu sa nevyznám. Našiel som len informácie, že je to s Nikonom zložité a že je to rôzne v závislosti od kombinácie tela a objektívu. Ďakujem.
 
Otecadams
2020-03-02 21:25:00+01
Vďaka, prečítané. No dozvedel som sa len to, že objektív s bajonetom Nikon F sa bude dať nasadiť. Chcel by som si kúpiť jeden s týchto dvoch modelov. Manuálne objektívy na Nikon zatiaľ nemám, ale som na ne zvyknutý s inej značky, preto ma to zaujíma. V podstate by mi stačilo, aby sa dalo cez lupu v hľadáčiku manuálne zaostriť a aby fungovalo meranie expozície.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-03-02 21:42:50+01
V specifikacii obidvoch modelov je presny popis kompatibility so starsimi objektivmi, vratne toho, co bude a nebude fungovat. Najlahsie je stiahnut z nikon.sk navody.
 
martinmlm
2020-03-02 22:19:28+01
príspevok od: Otecadams
Vďaka, prečítané. No dozvedel som sa len to, že objektív s bajonetom Nikon F sa bude dať nasadiť. Chcel by som si kúpiť jeden s týchto dvoch modelov. Manuálne objektívy na Nikon zatiaľ nemám, ale som na ne zvyknutý s inej značky, preto ma to zaujíma. V podstate by mi stačilo, aby sa dalo cez lupu v hľadáčiku manuálne zaostriť a aby fungovalo meranie expozície.
Zrkadlovky majú lupu?
 
Otecadams
2020-03-02 22:48:47+01
príspevok od: martinmlm
Zrkadlovky majú lupu?
Pardon, mal som na mysli lupu v živom náhľade.
 
mllpo
2020-03-03 07:57:14+01
Mám D750 a pár manuálnych skiel.
Lupa funguje, meranie expozície tiež.
So zaostrovaním na nekonečno je to zložitejšie. Záleží od adaptéra.
Ale objektívy s F bajonetom by nemali mať problém
 
Otecadams
2020-03-03 16:15:16+01
príspevok od: mllpo
Mám D750 a pár manuálnych skiel.
Lupa funguje, meranie expozície tiež.
So zaostrovaním na nekonečno je to zložitejšie. Záleží od adaptéra.
Ale objektívy s F bajonetom by nemali mať problém
Vďaka za užitočnú informáciu. S manuálu na Nikon stránke by som dedukoval niečo iné.
Inak, koľkonásobné zväčšenie sa dá zobraziť s tou lupou?
 
mllpo
2020-03-04 14:44:08+01
Taký rýchly test cez obed.
D750 + Helios
 
jozef84
2020-03-05 11:56:09+01
príspevok od: mllpo
Taký rýchly test cez obed.
D750 + Helios
Pripadá mi to nezaostrené a mäkké. Aké si mal nastavené parametre fotenia? S Heliosom by to malo byť o dosť ostrejšie.
 
marianr
2020-03-05 12:02:31+01
Objektívy z filmových čias sú menej ostré než terajšie.
 
mllpo
2020-03-05 12:45:14+01
príspevok od: jozef84
Pripadá mi to nezaostrené a mäkké. Aké si mal nastavené parametre fotenia? S Heliosom by to malo byť o dosť ostrejšie.
Ospravedlnujem sa, chcel som len ukazat mierku zvacsenia, ale akosi to nevzalo druhu fotku.
Ako som pisal, bolo to len tak narychlo, bez snahy o umenie
Takze este raz...
 
jozef84
2020-03-05 15:08:52+01
príspevok od: marianr
Objektívy z filmových čias sú menej ostré než terajšie.
To viem. Helios doma mám.Ale mám to ostrejšie aj s Nikonom d5100. Teraz to chcem skúšať aj s Nikonom d610.
 
jozef84
2020-03-05 15:12:53+01
príspevok od: mllpo
Ospravedlnujem sa, chcel som len ukazat mierku zvacsenia, ale akosi to nevzalo druhu fotku.
Ako som pisal, bolo to len tak narychlo, bez snahy o umenie
Takze este raz...
Vybral si zlý motív na posúdenie. Odfoť kvety, zátišie s ovocím, tvár... Máš to moc zblízka na malej clone.Stred sa nedá objektívne posúdiť je to lcd... Zákonite je rámik dookola mäkší.
 
mllpo
2020-03-06 16:00:19+01
príspevok od: jozef84
Vybral si zlý motív na posúdenie. Odfoť kvety, zátišie s ovocím, tvár... Máš to moc zblízka na malej clone.Stred sa nedá objektívne posúdiť je to lcd... Zákonite je rámik dookola mäkší.
Ako som pisal, cielom nebolo ukazat kvalitu objektivu ani tela.
Otazka znela ake zvacsenie ma lupa v zivom nahlade. Tak som spravil telefonom dve fotky. Bez lupy a s lupou, nech ma clovek predstavu.
Mal som na to cele asi 2 minuty aj s hladanim nejakeho zretelneho objektu.
Ani som nestlacil spust na fotoaparate.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()