Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

NIKKOR 35mm f/1.8 AF-S DX - skusenosti

marcelstehlik
marcelstehlik 2021-03-23 10:32:57+01
Ahojte,
mam zrkadlovku D5100 + zakladny objektiv 18-105mm. Pojdem rovno k veci, rozmyslam nad objektivom 35mm pevne sklo. Dovod je, ze momentalne fotim len svoju rodinu. Tym zakladnym objektivom sa to da cez stativ, avsak musim zvysit ISO a potom ta fotka straca detaily, musim pouzit redukciu sumu a potom ta fotka je taka no ... preto riesenim moze byt svetelnejsi objektiv, ktory som spominal, avsak som niekde cital, ze pri sere a pri horsich svetelnych podmienok nedokaze automaticky ostrit. Je to s nim naozaj tak zle? Horsie svetelne podmienky = fotenie v obyvacke pri zapnutom svetle ...

Ano atelier by bolo najlepsie riesenie, externy blesk, atd. ... fotenie pri umelom svetle je hriech, chapem to Ale som amater co foti rodinu a chce kusok lepsie fotky ako z iPhonu, som este staromodny a fotime sa po starom do albumu ... dakujem za rady od profikov a pochopenie
 
z80
2021-03-25 12:39:33+01
príspevok od: marcelstehlik
blesk je fajn, akurat je problem ze na tych "saniach" kde ma byt blesk mam taku vec, ktora sa tam pripoji a taku istu mam v ruke, ked sa fotime ako rodina a tym viem urobit zaber "vzdialene" ... ide to cez wifi ... dostal som to ako darcek, super vec ... len neviem ako sa to odborne vola, pred tym som pouzival samospust, ale to nebolo ktovie co ... inak cez tuto srandu som robil aj svadobne fotky pekne som nastavil stativ, povedal svojej manzelke tu presne stoj, nepohni sa, aby si nebola rozmazana (ostril som naualne) ja som prisiel ku nej, vedel som od kade do kade je pole, kde budeme zaostreny (tusim sa to vola hlbka ostrosti) a robil som cez tuto srandu fotky ... nie su ako od profika, ale mame za to plno veselych spomienok ... (trochu som odbocil od temy) ....
Diaľkové infračervené ovládanie spúšte na D5100 sa dá v Číne kúpiť za pár eur. Sánky na blesk tak nie sú blokované.
 
marcelstehlik
2021-03-25 12:43:08+01
príspevok od: z80
Diaľkové infračervené ovládanie spúšte na D5100 sa dá v Číne kúpiť za pár eur. Sánky na blesk tak nie sú blokované.
Viem čo myslíš, aj to mám. Ale tam je problém, že musíš namieriť na foťák. Toto čo mám je super, že môžem jednu ruku skryť za chrbát (alebo ju niekde proste skryť) a urobiť viacej fotiek naraz. Takže ten čo vidí výsledné fotky, nevie, že som ich fotil vlastne ja "vzdialene".
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()