Hore

Štefan Šmelko

Nick na ephoto.sk: SteveS

Kto nepozná nick SteveS, nebol ešte na našom portáli.

Aj takto kategoricky nadnesene by som mohol začať nasledujúci rozhovor. Odchýlka od skutočnosti však nebude tak veľká. Ak si rozbalíte jeho profil okamžite uvidíte, že máte dočinenia s človekom, ktorému nerobí problém používať písmená, slová, vety. Ak si všimnete počet komentárov tak toto číslo momentálne siaha na hranicu 9 000 komentárov pod fotografiami! To je priam neuveriteľná aktivita.


A to sa rozhodne nejedná o jednoslovné komentáre. Vždy je tam rozobraný jeho pohľad na fotografiu, zhodnotenie fotografie po viacerých stránkach. Začínajúcim fotografom svojimi komentármi pomáha, skúsenejším píše svoje pocity, vymieňa si dojmy, názory, nezáväzne prehodí pár slovíčok a nezriedkavo zanechá aj básničku. :)

Skúsim pre vytvorenie obrazu čo znamená 9 000 komentárov použiť jednoduchý výpočet. Ak predpokladám, že jeden komentár píše priemerne 5 minút, tak 9 000 x 5 minút = 45 000 minút. Čo predstavuje 750 hodín a to je zhruba 31 dní! Samozrejme, že skutočný čas je ešte väčší ak uvážime pozorné prezretie fotografie a sem tam aj prebehnutie komentárov nachádzajúcich sa pod danou fotografiou. Naozaj, klobúk dole!

Za túto aktivitu sa stáva ďalším oceneným užívateľom. A v neposlednom rade sa určite môžeme pokochať aj jeho fotografiami, ktoré si našli svojich obdivovateľov. Už rýchlo končím s úvodníkom, pretože zapliesť sa do rozhovoru s takýmto vysoko energickým pisateľom zrejme nebude len tak na minútku...

SPOVEĎ FOTOGRAFA.

Čosi tu zvoní a nie je to hlas.
Hľa, akýsi cinkot povedľa nás,
no vôkol nikoho iba zlatistá tráva.
V tom zbadám ich, v tej tráve hlava čo hlava
na kope kníšuc sa raz jedna, raz druhá vo sviežom vánku.
Ja pošúcham svrbiacu hánku
a oko prikývne ruke čo ona už dávno vie.
Že iba foto zas po čase napovie,
čo zažil som na svojich potulkách.
A tak popruh už visí mi na rukách
a oko cez hľadáčik nachádza výrez svetla.
Zvončeky nežne sa kyvocú a tráva jak metla
im tróni zaliata teplými lúčami slnka.
Do toho ešte akási dofková plnka
a zrazu prst v tej chvíli zastavil čas.
Neúprosný, bežiaci povedľa nás
zrazu stuhol a zastavil dych.)
Ďalšie foto sa vtesnalo pomedzi nich,)
pomedzi ostatné čo potešia doma v chladivú chvíľu.
S tým momentom vždy teplú a milú,
či za oknom buráca víchor a či leje dážď...

Väčšinou začínam s predstavením, tak nech sa páči... Skús prosím stručne :)

Štefan ŠMELKO, 48r, z Rožňavy. Pôvodom z Dobšinej na juhu NP Slovenský raj, čo je staré banícke mestečko, kde som možno zdedil po starých prisťahovalcoch, dobrodruhoch a zlatokopoch lásku a vzťah k prírode a čosi aj z ich dobrodružnej a horalskej povahy (smiech).

Momentálne už tretí rok profesionálne pracujem ako elektromontér v zahraničí, vo Švajčiarsku, neďaleko centrálnych Bernských Álp. Fotografovanie je mojím hobby a najpresnejšie by som sa charakterizoval kvázi ako „fotografujúci cestovateľ a turista" :-)

Odkedy si registrovaným členom ephoto.sk a koľko času tráviš denne písaním komentárov?

Ak sa nemýlim, od začiatku roku 2009. A koľko času? Tu neexistuje paušálna odpoveď. Ako kedy. Sú dni, keď na Ephoto počas pracovného zhonu nestihnem ani len nakuknúť. Ak stihnem, tak neraz iba na úkor spánku, nejakú tú polhodinku, hodinku, občas viac. Naopak, v uplynulej zime keď nebola práca boli aj dni, že som sa po Ephote brúzdal celý deń od skorého rána do neskorej noci, či celú noc a potom deň prespal (smiech). Teda som viac menej sezónny komentátor a čas komentovania je u mňa nepriamo úmerný profesionálnemu pracovnému nasadeniu.

Čo ťa vedie k písaniu takých obsiahlych komentárov?

Tu by som sa pred odpoveďou najprv zamyslel nad tým, aký komentár má pre autora význam? Čo autor fotografie očakáva? Ideálny koment bude asi ten, ktorý naplní očakávanie autora. Samozrejme, čítať myšlienky nedokážem(-e) a tak mi zostáva len predpokladať, že autor rovnako ako aj ja od iných, očakáva konštruktívne rady a pripomienky k svojej tvorbe. Že kolónku „Dať fotku do kritiky" zafajkol vedome a že kritiku, cudzie postrehy a názory naozaj očakáva. A ja sa o to snažím, preto sú moje komentáre obsiahle. Snažím sa poskytnúť spätnú väzbu a vyjadriť sa k jeho fotografii plnohodnotne v rámci svojich schopností, možností a skúseností. Bez ohľadu na to, na akej úrovni práve som. Lebo nejde o to, ktoré a koho riešenie je lepšie, výber je len na samotnom autorovi. Pre neho je dôležité iba to, aby tie iné pohľady spoznal a mal možnosť pozrieť sa na svoje dielo inými očami, očami diváka, nezaujatého osobným vzťahom k fotografovanému miestu či osobe. Aby sa dozvedel čo vedieť chce, aby spoznal príčinu problémov s ktorými si nevie dať rady. Tým ktorých môj obsiahly koment urazí, lebo sa považujú za odborníka vyššieho levelu, či si myslia že im svoj názor vnucujem, tým všetkým sa dodatočne či aj vopred ospravedlňujem. Moje komenty sú myslené určite a jednoznačne v tom duchu ako uvádzam vyššie. Iba ako spätná väzba a názor od nezaujatého diváka, ktorý plne rešpektuje voľbu a vôľu autora.

Sú aj perfektné a krásne fotky, kde už niet čo napísať k zlepšeniu fotografie. To vyplýva často už aj z toho, že daný autor je vysoko nad mojou hobby úrovňou. Ale aj u nich sa snažím podrobnejšie opísať svoje pocity. Aj skvelý a sebavedomý autor potrebuje spätnú väzbu a pochvalu, veď práve tá je naším motorom a motiváciou. A aj pre mňa ako autora sú takéto podrobnejšie komentáre od iných na nezaplatenie. Na druhej strane, aj mne sa pri všetkej snahe v časovej tiesni stáva, že sa vyjadrím iba jedným slovkom ako „Pekné/ Fajn/ Krása" v prípade, že danú fotografiu z nejakého dôvodu podporiť chcem. Vtedy si treba povedať, že výnimka podporuje pravidlo :- )

Ak mám ešte hlbšie analyzovať, prečo si sám viem vážiť podrobnejší komentár a prečo poznám jeho cenu a teda prečo ho aj takto píšem, musel by som sa vrátiť do hlbokej minulosti... Mne nemal kto pomôcť a poradiť. Začal som fotografovať už pred 40 rokmi v základnej škole, býval som v malom mestečku kde neexistoval žiadny krúžok ani skúsený fotograf, tobôž celá komunita fotografických osobností ako bola a je v Ružomberku. Dlhé roky som sa všetko učil sám. Najprv z kníh, neskôr z internetu, popri práci po nociach ako samouk. A stále sa ešte učím. Napriek už rutinnej znalosti toho čo je kompozícia, iso, clona, čas, hĺbka ostrosti atď. a aj napriek dlhým rokom fotografovania som produkoval pre svoje osobné potreby často zašumené braky či vypálené plochy... Nevidel som výstavy, nemal s čím porovnávať, s kým o veci pokecať. Dlhé roky mi nemal kto poskytnúť spätnú väzbu a nemal kto otvoriť oči a povedať, že počúvaj, tá tvoja fotka je zlá a nekvalitná. Až čítanie kritiky k cudzím fotografiám na prvých portáloch ako fotoaparát.cz či vivo.sk mi otvorilo oči a začal som sa v svojej tvorbe precíznejšie venovať maličkostiam a drobnostiam, ktoré som si dovtedy nevšímal a považoval ich za nepodstatné. Iba a HLAVNE KRITIKA nás posúva vpred.

Klávesnicu nešetríš ani pri písaní popisu k svojim fotografiám ... :)

Celkovo sa v živote riadim heslami: "Poskytni najprv iným to, čo sám od nich vyžaduješ" a "Nerob iným to, čo nechceš aby robili oni tebe". Mňa zaujíma všetko okolo fotografie. Neberiem ju iba ako surový produkt v súťaži, vložený sem na bodovanie. Je pre mňa momentom, okamihom reálneho života... prenáša na mňa emócie, atmosféru... Zaujíma ma, že kde, kto, ako a prečo to fotil, čo pri tom zažil. A to čo očakávam, to aj poskytujem. Nepodarí sa to vždy a v plnom rozsahu, ale aspoň sa o to snažím. Osobne ma vie rozladiť, keď napr. autor doslova napíše, že očakáva rady a pripomienky, ale je lenivý, "blbo zásadový" či neznalý, že nevypíše ani len expozičné hodnoty k fotografii z exifu ... no ako potom poradiť, či sa sám naučiť? Ide predsa o hobby-odborný portál, kde sa o fotku zaujímajú ľudia, ktorí tým parametrom rozumejú a ktorých tie parametre zaujímajú. Ktorí nad nimi rozmýšľajú. Chcú ich porovnávať so svojou tvorbou a skúsenosťami. Myslím, že vo formulári na nahratie foto nie je žiadny riadok navyše či zbytočný. Pri mnohých foto s úplne prázdnymi a nevyplnenými kolónkami taký pocit mám...

Skôr ako napíšeš komentár pod fotografiu, pozrieš sa aj kto ju fotil?

Na toto tiež neviem odpovedať paušálne, ako kedy. Ale ak smeruješ otázkou na to, či to môj komentár ovplyvní, tak jednoznačne môžem odpovedať, že vôbec nie. Dokonca si vopred, pred ujasnením názoru na fotografiu naschvál neprečítam už napísané komentáre pod fotografiou. Aby som nedostal „infekciu" stádovitosti. Skúmam a nechám pôsobiť emotívnosť, dramatičnosť, poetičnosť, atmosféru a priestorovosť fotografie a potom u „silných" fotografií hodne uberám na nárokoch na TK. Po získaní názoru ešte niekedy pred napísaním komentu pozriem aj komentáre či autora fotografie, to závisí od rôznych a mnohých okolností. Ale v zásade sa u mňa už v hlave pripravená osnova komentu ani v takom prípade nemení. Akurát to môže mať vplyv na to, že koment vôbec nenapíšem, ak som mal už s dotyčnou osobou negatívne skúsenosti, či ak viem, že kritiku neznáša a podobne.

Vopred si stále pozriem autora tam, kde už dopredu tuším kto autorom asi bude. Niektorých, pre mňa zaujímavých autorov alebo osobných priateľov zas vedome sledujem a v rámci časových možností im buď pravidelne alebo aspoň občas nakuknem priamo do galérky. Teda aj tam mi je jasné už vopred, komu budem komentovať. Ale nešetrím ich ego a možno sa preto na mňa občas aj nahnevajú (smiech).

Výnimkou je aj sem tam nejaké napísanie básničky, aj tam samozrejme už viem vopred komu ju píšem. Spravidla priateľom, či občas pod fotkou, ktorá ma mimoriadne oslovila.

Ak mám čas, podporujem aj tých autorov, ktorí pravidelne a veľa komentujú a hodnotia a to aj v prípade, že by ma normálne ich fotka nemusela extra osloviť. Zaslúžia si spätnú väzbu... Naopak, nemám veľa chute podporovať čo aj kvalitné fotografie autorov, čo sú tu už dlhodobo registrovaní a súkajú fotky jednu za druhou, často hlavne o polnoci, očakávajúc a bojujúc o čelné pozície v tope, pričom sami pre iných a pre portál neurobia vôbec nič. Chcú žať obilie, ktoré nezasiali... a podľa mňa je principiálne neférové len prijímať a nič nedávať...

Prechádzaš všetky fotografie alebo iba tie, ktoré ťa v náhľade zaujmú?

Snažil som sa v zime, keď som sedel doma, párkrát prebehnúť všetky fotografie vložené v daný deň. A môžem zodpovedne prehlásiť, že to množstvo fotografií, ktoré cez galérku denne prebehne by komplexne, seriózne a plnohodnotne nebol schopný okomentovať ani platený komentátor. Raz som bol hore už od 5:00 a začal som od foto vložených po polnoci, foto za foto... na obed som mal za sebou iba tretinu... zrýchlil som tempo a dokomentoval do polnoci všetko, teda všetky foto za 24 hod, ale už v značne zníženom obsahovom rozsahu, teda utrpela kvalita a tým aj celkovo význam komentu. To je jasný signál poukazujúci na to, že by s počtom vkladaných fotografií bolo treba niečo robiť. Závisí od toho, čo sa na portáli sleduje. Či kvalita foto- portfólia portálu alebo iba reklamné kliky a biznis. Pokiaľ viem, vätšina kvalitných a skúsených fotografov sa zhoduje na počte 3 foto do týždňa. Ak by bolo denne menej fotiek, jednotlivé fotky by asi mali šancu byť viac a kvalitnejšie okomentované a aj ohodnotené. Asi aj viacerými užívateľmi. Kvalitných foto nikdy nie je veľa a načo portál zapchávať brakom nad ktorým autor ani nerozmýšľal pred tým ako ho sem nahral?

Pri toľkých reakciách na fotografie určite dochádza aj k častým nedorozumeniam. Ako to riešiš?

No to by mali posúdiť iní :-) Ale ako si všímam ich reakcie, spravidla sú skôr pochvalné v tom smere, že som neuletel a  riešil veci s odstupom. Dúfam a mám pocit, že sa mi spravidla darí zachovať chladnú hlavu a neuletieť, neraz napriek prvému, vnútornému o dosť "horúcejšiemu" dojmu. Potom to možno pôsobí dojmom angličana, ale to rozhodne doslova nie som :-) Snažím sa hneď a čím skôr "preklopíť" do druhej fázy, vcítiť sa do polohy a pozície toho druhého a skúmam v duchu ako a čo by som robil a reagoval na jeho mieste ja sám. A empatia je výborná vec, lebo potom človek zrazu často zistí, že ten druhý reagoval úplne prirodzene a normálne a že neraz sme boli spúšťačom negatívnej reakcie nechtiac my sami... V šarvátkach ide často iba o obojstranné nedorozumenie a iba o chybu komunikácie. Pevne verím, že ak nejde v koflikte u zúčastnených o vysoké ego, že sa dá každý spor a konflikt rozumne a priateľsky uzavrieť.

Priznám sa aj, že ma stále k "bojovej" reakcii vie znovu a znovu naštartovať ľudská nadradenosť, arogancia, absencia tolerancie, zaslepené a teatrálne bodovanie nízkymi známkymi u foto, ktoré hodnotiteľovi motívom neulahodili na strunu, či duplované kontá a bodovanie samého seba... v tom prípade už u mňa v duchu "hrmí a blýska sa", ale snažím sa aj tu o nezaujaté stanovisko a skôr pozitívnu či výchovnú stimuláciu a komunikáciu so smejkami... a neuveríš, často to pomáha a nastane pozitívna zmena. Teda má to význam!

Stalo sa už, že z takéhoto nedorozumenia nakoniec vzniklo priateľstvo?

Priamo priateľstvo nie, s kým som rovnako naladený, s tým priateľstvo vzniká spontánne a veľmi rýchlo od prvej chvíle. S kým som naopak mal konflikt, nevzniklo ani po vysvetlení konfliktu priateľstvo, ale myslím že zostala obojstranná korektná tolerancia. Nepoznám nikoho koho by som nenávidel alebo neznášal. Napriek tomu, že pár ľudí sa tak voči mne začalo správať keď som poukázal na ich nesprávne, mylné a zavádzajúce paušálne výroky.

Priznám sa ale, že napriek snahe o kamarátsky prístup a pomoc som už zablokovaný dvomi užívateľmi. Jedným z totálneho nedorozumenia, pochválil som (úprimne) jeho citový výlev k priateľke a ním venovanú valentínsku fotografiu... koment som písal so snahou o neironickú, milú a úsmevnú formuláciu. Aj známkami som fotku ohodnotil kladne (6 až 7) ako jeden z mála komentujúcich a hodnotiacich, ale autor mal asi zlý deň, či trpel vzťahovačnosťou a tak neveriac asi v tak pozitívny koment to celé pochopil zle a ironicky. Napísal mi urážlivý list do SP a hneď ma zablokoval a tak som stratil možnosť mu odpísať čo len slovko a obhájiť sa. Touto cestou ho pozdravujem ;-) Komunikácia pokračovala dovysvetlením obdarovanej priateľke, tiež tunajšej užívateľke a tá to pochopila bez problému. Túto milovanú priateľku však napriek veľkej deklarovanej zamilovanosti hneď po tom Valentínovi opustil a ja som zostal naveky zablokovaný.  Priateľka mala myslím veľké šťastie, že ju opustil... :-)

Iný užívateľ ma zase zablokoval len preto, že som si jeho foto stiahol a po jej editácii mu na konkrétnom upravenom prípade ukázal ako by sa dala daná fotografia riešiť lepšie. Predtým som to už cca v 10 prípadoch takto riešil u iných autorov. Je to najnázornejšia pomoc aká sa dá vôbec poskytnúť a každý autor predtým bol vďačný a potešený. Tento ma naopak obvinil z porušenia autorského zákona a zablokoval :-)

Čo ťa tu na tomto portáli najviac teší a čo najviac hnevá?

Teší ma, že som tu našiel množstvo nových priateľov, rovnako ladených ako ja, ktorí neberú portál len ako suché súťažné fórum ale popri komentovaní fotografií to tu oživujú srandou, vtipom a s fotkou súvisiacimi vlastnými príbehmi zo života... teší ma tá "človečina" čo tu neraz vonia, aj keď sa potom občas nechtiac zvrháva na nesúvisiaci spam pod fotografiou.

A čo hnevá? Zo strany užívateľov som už spomenul čo ma vie "bojovo" naštartovať. Zo strany portálu a redakcie to je najmä nesplnenie starého prísľubu na doriešenie spravodlivosti a rovnoprávnosti v oblasti vyhodnocovania Foto dňa a Top10. Čas vkladania významne ovplyvňuje úspech v umiestnení fotografie/autora a systém sa dá naďalej vedome zneužívať a špekulatívne ovplyvňovať umiestnenie fotografií. A kvôli tomu odchádzajú či minimálne nepublikujú kvalitní autori a to je veľká škoda.

Je absolútne nelogické začať robiť vyhodnotenie Foto dňa za "celý deń" už cca 3hod po vkladaní prvých foto v tom danom dni! Ešte deň ani poriadne nezačal a slnko nevyšlo, no my už máme akoby "celý" deń vyhodnotený a Foto dňa vycapené na obálke (smiechoplač). Víťaz toho dńa, aj keď len predbežný, je jasný už vo chvíli keď jeho mnohí súperi ešte hlboko spia a keď sú ich konkurenčné fotky ešte len doma u nich v PC. Takéto vyhodnocovanie nemá obdobu.

Neraz má Foto dňa v noci vo chvíli nabehnutia na titulku ešte len tri hodnotenia (!), tak málo stačí k tomuto neslávnemu víťazstvu... Či riešil som aj prípad, že ešte aj z tých pár hodnotení boli jeden/dva od samotného autora cez duplicitné kontá! Keď som autora oslovil, aj sa k tomu priznal a ospravedlnil, ale systém zostáva rovnaký naďalej. Aj dobrý človek v cudzom a anonymnom prostredí môže výnimočne skĺznuť a pokúsiť sa zo srandy o zneužitie slabiny systému, veď kým ho nikto nepozná... Ale tento systém mnohí zneužívajú cielene, opakovane a pravidelne. Naviac svojou konštrukciou priam nabáda k tvorbe duplicitných kont.

Niekto namietne, že mať predbežné Foto dňa či byť v Top10 nie je žiadna výhoda a dobrá fotka ich ešte môže dobehnúť aj predbehnúť, ba že často to tak aj býva. Ale ak to tak býva, tak len vďaka náhode, že vtedy v tom predbežnom Tope nie sú kvalitné a porovnateľné fotky ako tá, ktorá ich pozdejšie predbehne. Dve rovnako dobré fotky by mali mať v rámci jedného dňa cca rovnaké podmienky na hodnotenie aj na vyhodnotenie. Pod Foto dňa a pod Top10 sa komentáre a hodnotenia prednostne nabaľujú. Poloha v tope im garantuje 10x vyššiu návštevnosť ako tým ostatným čo ležia v ten deň hlboko zašité mimo Topu. Čisto len vďaka tej mimoriadnej pozícii na očiach. Nabaľujú a zvyšujú náskok pred konkurenciou, ktorá sa ešte len začína spracovávať v PC u ich autorov. Mnohí nevedia, že obrovské množstvo užívateľov nemá čas pozerať a hodnotiť foto v mori všetkých miniatúr a že prezrú výhradne len Top dňa a Top10. Ba neraz len Top dňa. A tak sa aj nekvalitná foto v top ľahko udrží, lebo zvyšným foto v poli sa už nedostáva ani zďaleka toľko pozornosti a návštev. A viem o o čom hovorím, sám som sa aj ako relatívne častý hodnotiteľ neraz nedostal ďalej ako do náhľadu na Top a miniatúry ostatných foto som v taký čas ani len nevidel...

Tvoje túžby a sny v spojitosti s fotografiou?

Živiť sa fotografovaním krajiny (smiech) čo je nereálna utópia :-) A potom už len nejaké skromnejšie... aby sa moje fotografie ľuďom páčili a moje komentáre tým, ktorí to potrebujú, pomohli.

A na záver, ďakujem za záujem o moju maličkosť a veľmi si to vážim. Prajem veľa úspechov redakcii, tebe a celému portálu vrátane všetkých užívateľov.

Ďakujem za rozhovor.

Poznámka redakcie: Aj my ďakujeme Števovi za jeho čas, nadšenie pre fotografiu a pre náš portál a prajeme mu dobré svetlo do ďalších chytľavých fotografií.

Výhrady voči hodnoteniu prijímame, čoskoro sa to zmení, ako aj veľa iných vecí, v blízkom upgrade stránky. :) (Julo K.)

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Roko_rv
2010-10-08 09:46:37
Števa poznám osobne je to veľmi príjemný, láskavý človek a pán fotograf. Števko len tak dalej v tom čo robíš lebo robís to veľmi dobre !!!!
 
pedro81
2010-10-08 09:55:18
pridam sa k staadu dakujucich za komenty:)
a gratulujem k zasluzenemu oceneniu
 
soms
2010-10-08 10:04:43
Veľmi fajn rozhovor s fajn človekom, ktorý si právom takéto ´mini´ ocenenie a uznanie zaslúži. Blahoželám SteveS.
 
stevika
2010-10-08 10:15:12
Števík, tak toto je výborný a pravdivý obraz Teba ako fotografa a ´komentátora´. Ja osobne Ti ďakujem za Tvoje nakopnutia pre mňa, ktoré mi tu v mojich začiatkoch veľmi pomohli a dodnes pomáhajú, no predovšetkým ma vždy veľmi potešia.
Gratulujem Ti k Tvojmu oceneniu, lebo Ti jednoducho patrí. Prajem ti veľa úspechov v Tvojej krásnej tvorbe a splnenie Tvojho sna :) VĎAKA
 
juREC
2010-10-08 10:15:14
vyborne fotky, suhlasim s nazorom na foto dna a tesim sa na avizovane zmeny
 
noik
ocenenie redakciou 2010-10-08 10:25:03
Stevo, ja len tak jednoducho: ahoj a dobre svetlo ;)
 
blasi
2010-10-08 10:28:24
super rozhovor. Klobuk dole pred Stevom
 
maTTo_corp
2010-10-08 10:35:52
...ahaho ako sa rozkecal chalan :))...keep writing Steve ;)
 
Pospo
2010-10-08 10:39:13
Stefan gratulatok a hlavne aby ta to pisanie neomrzelo. Lebo ono sa to naozaj dobre cita.
 
sese
2010-10-08 11:03:16
zdravím :) Štefan Šmelko :) šmolko Steves, prajem všetko dobré a nech sa splní sen, nech stretneš inšpiratívnych ľudí a sprostredkuj nám krásy Švajčiarska. čau
 
Granko
2010-10-08 11:14:11
tak tohto človeka raz zažiť je lepšie ako 100x čítať resp. sa to možno aj vyrovná :o) nebyť cesty na košické stretko, tak ani neviem, o čom píšem ;o)
gratulujem, Štefane i k takejto ocenenej snahe pomôcť ľudom dobrým komentárom, k rozdávaniu svojim myšlienok, vylepšení, vlastne samého seba :o)
 
Frola
2010-10-08 11:14:44
k přání Dobrého světla se přidává i opička ;)
 
maTTo_corp
2010-10-08 11:16:38
príspevok od: Granko
tak tohto človeka raz zažiť je lepšie ako 100x čítať resp. sa to možno aj vyrovná :o) nebyť cesty na košické stretko, tak ani neviem, o čom píšem ;o)
gratulujem, Štefane i k takejto ocenenej snahe pomôcť ľudom dobrým komentárom, k rozdávaniu svojim myšlienok, vylepšení, vlastne samého seba :o)
kua aľe kresľia tie nikoňi! :)
 
Dodo PO
2010-10-08 11:17:21
Blahoželám k oceneniu Števino, nie som prekvapený, komentáre plné človečiny. Drž sa v tom skutočnom Švajčiarsku.:)
 
Granko
2010-10-08 11:29:43
príspevok od: maTTo_corp
kua aľe kresľia tie nikoňi! :)
trochu slovosled hapruje, ale v princípe môže byť :o)
 
j.a.r.o.
2010-10-08 11:38:38
Veľmi pekné fotografie! Blahoželám!
 
JaroD.
2010-10-08 11:42:04
Fakt nájsť takéhoto človeka, skvelého fotografa, nekonfliktného, s ochotou pomôcť a poradiť tak ako Štefan sa asi nepodarí každý deň a to ho poznám len z tohto portálu, svojím prístupom je to človek s veľkým Č, stále som si hovoril, preboha kde majú tí ľudia z redakcie oči, kde kto tu má ocenenie redakcie a človek typu Štefana, ktorý tu okrem iného supluje úlohu 10 redaktorov a ešte na akej úrovni nemal nič.
No ale k tomu sa radšej nevyjadrujem ...
Aspoň touto cestou ti Števo gratulujem a ďakujem, za všetky tvoje rady a komentáre, pomohli a verím tomu, že sa raz spoznáme aj ´naživo´.
P.s.: Na lesníckej fakulte má tiež učil Prof. Štefan Šmelko štatistické metódy v lesníctve, či náhodou nie ste nejakí príbuzní, dosť ste si aj podobní ...
 
Lacus78
2010-10-08 12:45:58
zdravým, i ja prajem človeku(SteveS) ,ktorý je tak ľudský všetko dobré do života, do práce a hlavne, také krásne svetlá ako doteraz:) gratulujem
 
AnnaM
2010-10-08 12:51:44
Aj ja sa pridam gratulacjam, a dakujem Ti za vsetke rady, a komentare.
 
potter
2010-10-08 13:29:37
skvele citanie aj pozeranie.
Blahozelam!
 
Matúš Koprda
2010-10-08 13:44:51
Nepoznám síce Štefana osobne, ale z toho čo som čítal a počul to musí byť skvelý chlapík. Jeho komentovanie je úžasne trpezlivé a ďakujem mu, že aj mne niečo napísal a pomohol. Ocenenie je určite zaslúžené.
Ešte raz, vďaka SteveS.
 
margon
2010-10-08 13:53:37
Števo,pripájam sa ku gratulantom,samozrejme prajem dobré svetlo.Ahoj...
 
julo kotus
2010-10-08 14:06:42
Úlohou redaktorov nie je komentovať fotografie (skôr písať články, zabezpečovať chod portálu, organizáciu podujatí ePhoto, účasť na WS...), aj keď to radi robíme, ak nám zvýši čas, takže suplovanie redaktorov asi nie. :) Tvoj komentár je ale výpadom aj proti našej voľbe ocenení. Myslím si, že ju nedostal ´kde kto´ a že všetci, ktorí ju dostali si ju zaslúžia, podobne ako Štefan.
 
zajo
2010-10-08 14:08:24
krasne fotky, je super, ze tu je niekto s tvojim pristupom...
 
andrish
2010-10-08 14:33:16
Stefan, dakujem za cenne rady a spatnu vazbu k fotografiam...Ocenujem Tvoju filozofiu a pristup k pouzivatelom portalu ephoto. Tvoj vztah k fotografii je demonstrovany nielen nadhernymi autorskymi fotografiami, ale aj zaujmom o fotografie ostatnych...a to si naozaj zasluzi ocenenie.
Tento rozhovor je dobre spracovany , doplneny vybornym vyberom fotogafii...
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-10-08 14:49:36
Ja som tusil ze ho raz dostanes :)) Ale vazne!
A je to tu... Sa mi zda ze v poslednom case komentuje trosku pomenej ale to je jedno. Zasluzis si urcite.
A prefektne fotky ti sem vybrali!
 
Dominik
2010-10-08 15:25:56
super článok, krásne fotky :) gratulujem ;-))
 
walde
ocenenie redakciou 2010-10-08 15:46:56
Števo, gratulujem Ti k oceneniu, redakcia sa podľa mňa udelením ocenenia práve Tebe trafila do čierneho - takí tvorcovia a kritici fotografií akým si Ty v skutočnosti najviac prispievajú k tomu, aby bol tento portál pre ostatných užívateľov zaujímavý, aby bol inšpiráciou a pridanou hodnotou aj pre tvorbu druhých.

Viacerým si nám svojimi tutoriálmi pod Tvojimi fotkami alebo kritikou pod našimi fotkami otváral nové obzory a donútil si nás rozmýšľať, osobitne nad kompozíciou alebo rôznymi PP úpravami. Navyše bol v tom všetkom Tvoj silný osobnostný vklad všeobecne umelecky nadaného a rozhľadeného človeka, nebojím sa napísať že častokrát aj s tolerantným a s láskavým pohľadom, ktorý skôr pomáha užívateľovi portálu tento názor prijať, zamyslieť sa nad ním. Tí ktorí chceli, posúvali sa dopredu, tí ktorí nechceli viedli s Tebou aj nezmyselné slovné prestrelky, ale nikdy si sa nenechal dlhodobo znechutiť. Z tohto pohľadu vnímam rozhodnutie redakcie portálu ako najlepší ťah, aký mohla spraviť.

Števo, ešte raz Ti gratulujem, želám veľa chuti a času byť tu nadaľej s nami, a v neposlednom rade aj dobré svetlo a veľa výborných fotografických diel. Teším sa z toho spolu s Tebou...
Vlado
 
baer
2010-10-08 16:05:10
Z tvojho ocenenia sa teším samozrejme aj ja. Takže padla kosa na kameň! ;-)))
Tak to už ale chodí, keď je niekto neprehliadnuteľný...! A to ty na ePhote určite si! Ešte raz veľké gratulujem a zostaň aj naďalej neprehliadnuteľný...! Ahoj!
 
markato1
2010-10-08 17:50:12
Tiez sa pridavam ku gratulantom,urcite zasluzene ocenenie,a vyborny rozhovor..super
 
Jerry C.
2010-10-08 17:52:31
Pripájam sa k dlhému radu vďačných používateľov ephota,ktorí majú radosť zo Števovej tvorby ,som rád ,že aj mne sa dostalo jeho dobrých rád,ktoré si veľmi vážim.Držím mu palce a prajem veľa dobrého svetla ,nálady a naďalej plno elánu a radosti z fotografovania.
 
xerion
2010-10-08 18:15:06
Steves je jeden z tých čo keď vás zvozia nemôžte sa hnevať, lebo to myslí dobre a fakt sa snaží poradiť nie mudrovať a trepať.
Určite zaslúžené ocenenie. Gratulujem
 
falatka
2010-10-08 18:16:30
Ahoj Steves, tak som to konečne dočítala:)))(zaujímavý článok)...ale k veci:chcem sa ti poďakovať za pomoc a podporu a samozrejme - gratulujem k oceneniu. Prajem ti dobré svetlo:)
 
bacil2
2010-10-08 18:18:52
gratulujem, ďakujem...
:)
 
Juraj Gavura
2010-10-08 18:23:14
Ahoj Števo, veľmi rád čítam Tvoje komentáre k fotografiám. Okrem toho, že vyjadríš svoj názor a pohľad na fotografiu, aj kritiku vieš podať konštruktívne. Taktiež si myslím, že tie komentáre majú svoju hodnotu a vedia ostatným pomôcť zamyslieť sa nad danou fotografiou. Samotné komentovanie fotografií dá veľa aj Tebe, pretože Ťa to núti poriadne sa zamyslieť nad tou fotografiou, všímaš si vždy nové a nové veci a pomáha to pri vlastnej tvorbe v budúcnosti. Teším sa, že si dostal toto ocenenie, gratulujem. Článok je veľmi príjemný aj vybraté fotografie. Želám Ti aj naďalej veľa času a chuti venovať sa tomu čo Ťa baví na tomto portáli a samozrejme dobré svetlo a veľa skvelých fotografií.
 
atiart
2010-10-08 19:41:23
.... píšeme tu, píšete tu, som však zvedaví, čo napíše Koma :) Jednoznačne zaslúžený reportáž s Števom , je to človek zo srdcom pre tvorbu, aj pre tú našu E-photo fotografickú spoločnosť . Prajem mu mnoho zdravíčka , a mnoho kilometrov bez nehôd tak medzi SL a SW ako aj v prírode, kde zbiera svoje nádherné zábery . Budúci týždeň však Ťa prekvapím z pár zábermi Števo, ktoré Ti prepošlem na mail :) drž sa, a keď budeš na blízku, tak sa ozvi .
 
trimmm
2010-10-08 19:46:08
Gratuluejm k oceneniu... zatial sa necitim na to aby som sem nejako vazne pridaval fotky, len sledujem cvrkot... ako nadseny amater - skoro teoretik :-), len niekedy nemo odbivujem fotky ktore tu poniektori uverejnia.
Rozhovor bol fajn, vybrane fotky sa mi velmi pacia. Odniesol som si z neho poznatok, ze treba citat komentare pod fotkami a hladat Števove komentare aby som si overil, ako vlastne pise.
V kazdom pripade patri obdiv aj redakcii, pretoze moralne ocenenie ma mozno ajvacsiu vahu ako nejaka vecna cena!
Vsetkym dobre svetlo prajem!
 
Azimut
2010-10-08 19:59:50
Sympatická spoveď sympatického človeka. Gratulujem k oceneniu. A k tomu Fotu dňa a pod. máš úplnú pravdu. Pripomína mi to jednu politickú reláciu v jednej televízii,kde politik ešte ani neotvorí hubu a už má v hlasovaní 128 telefonátov...:)
 
julian
2010-10-08 20:17:52
uprimna gratulacia Stevo :)
 
leto
2010-10-08 20:29:01
SteveS patrí k obľúbeným autorom na tomto portály, a jeho komentáre pod fotografiou sú vždy prínosom,a nielen mna vždy isto potešia, preto som úprimne rád, že ocenenie sa dostáva do rúk tohto človeka, ktorí je zároveň aj mojim(zatiaľ len virtuálnym) priateľom,,,
GRATULUJEM!
;)
 
tomcat
2010-10-08 20:53:49
Pecka clanok !! ;)
 
seifi
2010-10-08 21:25:37
Gratulujem. Hodne pevného zdravia a elánu prajem.
 
IR_photo
2010-10-08 21:27:42
prajem nám, aby takychto uzivatelov bolo na ephoto co najviac :-)
congrat. SteveStar
 
ivona
2010-10-08 21:41:52
príspevok od: Roko_rv
Števa poznám osobne je to veľmi príjemný, láskavý človek a pán fotograf. Števko len tak dalej v tom čo robíš lebo robís to veľmi dobre !!!!
Musim poopravit prispevok. Steve je ´Pan fotograf´:) Tiez by som ho rada poznala osobne...
Myslym, ze Stevovo zelanie, aby sa pacili ludom jeho fotky je davno splnene :)
 
ivona
2010-10-08 21:44:31
oprava myslim :O)
 
wildkat
externý redaktor ocenenie redakciou 2010-10-08 21:49:28
SteveS, gratulujem!!!!
Si jeden z uzivatelov koli ktoreho komentom sem sem tam nakuknem a clovek ktory sa svojou pozitivitotu robi tento portal lepsim. Vdaka za tvoje slova, vsetko dobre prajem ;o))
 
formall
2010-10-08 21:58:48
Navrhujem premenovať túto cenu, ale aj všetky ostatné na jedno kopyto tu udeľované, univerzálne na: Cenu za zvyšovanie návštevnosti portálu a ziskov spoločností LM Internacional.
Očividne sú oceňovaný len autori, ktorý robia rozruch a je očividne jedno či pozitívny alebo negatívny. Podstatné je len, aby zvyšovali čísla návštevnosti- tie lákajú viac reklamy- a tá vyrába viac €.
Niečo ako prínos fotografii ? No kto sa tu bude takými prkotinami zaoberať? No nie?

A najviac ma dojal bonus 100 fotiek navyše.
Ako keby portál nevďačil za svoju existenciu len tomu, že fotografi sú tu ochotný zverejňovať svoje fotografie bez nároku na honorár. Ale miesto toho sa tu hrá divadielko, že portál vlastné robí službu fotografom.
Z ľudskej hlúposti sa dá krásne žiť.
SteveS neber to osobne.
 
lu_boss
2010-10-08 22:13:32
Ani trochu nerozumiem Tvojmu prispevku.
Ale uz keby som isiel kritizovat obchodnu spolocnost, aspon by som si poriadne pozrel jej nazov.
Ale, konstruktivne, naozaj by ma zaujimalo, ako si Ty predstavujes prinos k fotografii ?
 
Cerberus
2010-10-08 22:35:55
Na e-photo som len od júna, ale od začiatku som sa na príspevky a hodnotenia pod fotografiami s nickom SteveS tešil. Som rád, že tu SteveS je, že sem vkladá svoje skvelé fotografie, že píše svoje komentáre a svoje videnie pod fotografie mnohých užívateľov tohoto portálu. Aj keď ho osobne nepoznám, z jeho písaného slova sa dá vycítiť úprimnosť. Štefan, blahoželám k oceneniu, určite je zaslúžené.
P.S. Dobrý rozhovor, výborné fotky.
 
beholder
2010-10-08 22:59:25
...gratulujem števo.....a ďakujem za tú možnosť čítať tvoje komentáre k veci, ale pekne zaobalené do poetického pozlátka.....

...jedna stať z tvojho rozhovoru mi však zaimponovala najviac....isto vieš ktorá:)
 
om7aqa
2010-10-08 23:39:09
SteveS - len tak ďalej :))

... a mimochodom, na každý tvoj komentár sa veľmi teším - stojí to zato!

S pozdravom, Tomáš om7aqa
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2010-10-08 23:50:08
Tiež som sa postavila do radu gratulantov k oceneniu...
Steve, ďakujem za ochotu pomôcť, za rady, pekné komentáre pod fotkami
a aj za to, že si ma párkrát aj decentne (šetrne) nešetril :)
...inak pekné fotky sem boli vybraté, také s rozprávkovou atmosférou :)
 
walde
ocenenie redakciou 2010-10-08 23:52:20
Čau wildkat, musím sa priznať že aj ja sem často nakuknem tým spôsobom, že si otvorím Števov profil a potom prechádzam fotografiami s jeho hodnoteniami...
Má veľmi fajnový a vycibrený vkus, vždy urobí ten najlepší prehľad z toho, čo sa tu objaví...pravda ak má čas...inak je tu semo-tamo (ak sa nepripojí Koma) dosť otupno :), inak greetings to England
 
dodo_bb
2010-10-09 00:08:59
Gratulujem, Štefan, nech sa Ti darí a nech Ti to fotí aj naďalej :-))
 
sunajn
2010-10-09 01:15:37
Zrel som fotky, počitkal príspevok
aj pochvalné komenty, ako dovetok.
Chvál tu padlo mnoho, neúrekom
možno toľko, čo prechodil si svetom
kilometrov, míľ, krížom krážom
až zakotvil na ephoto, portáli našom.
Tak buď vítaný tu medzi nami
veď koľkokrát si tu, už na svitaní
Nech pripojím sa aj ja slovkom krátkym
a poviem, čo pre mnohých nie je novinou
ja vravím, hoc krátko sme spolu boli
vravím opäť - cítiť Ťa človečinou.
Aj fotečky Tvoje, sú občas šumné
však veď spraviť ich je niekedy umné.
Nakoniec poviem, že nech sa už s Tebou kde kto bratrí
to eR, nad menom, Ti plným právom patrí!

PS: Tak ma napadlo v súvislosti s tým, ako si stiahol niekomu fotku a opravil ju...
Žeby som tu dal číslo svojho účtu a Ty opravíš konto... :)))
 
soms
2010-10-09 02:21:32
ou. Odhalil si svoje tajné básnicko-poetické trefné črevo. :) Fajné, výstižné a šumné :)
 
sunajn
2010-10-09 02:45:56
príspevok od: soms
ou. Odhalil si svoje tajné básnicko-poetické trefné črevo. :) Fajné, výstižné a šumné :)
Aké odhalenie, šak ja tu dávno, takto...občas...
 
b.a.f.o.a.r.t.
2010-10-09 07:48:51
Tiež sa pripájam že kôňgratulatión :) good článok good fotky good človek :) respekt
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-10-09 07:49:10
Niekto nam tu asi zavidi :P
 
cathrin
2010-10-09 08:13:01
Ja len stručne - prajem tomuto portálu (a aj sebe;-)), aby bolo takýchto SteveS-ov na portáli čo najviac;-)
Ďakujem za výborný rozhovor a fotky skvelého človeka.
 
kmotrík
2010-10-09 18:01:17
Štefan gratulujem, a dobré svetlo...
 
SteveS
ocenenie redakciou 2010-10-09 18:05:23

Ach, ľudia, vy ste mi dali,
moje vnútro rozhúpali.
Čo napísať na vaše riadky?
Že priadli ich teplé priadky?

Že v rozpakoch som sťa malé dieťa,
čo šúchajúc si krčí hánky?
Čo zaslúži si bochník chleba,
no na vianoce pod stromčekom má zrazu celé sánky?

A tak všetkým spolu naraz len VEĽKÉ ĎAKUJEM,
že času na vás mám už málo, rozhutujem,
no snáď sa nájde sychravý zimný čas,
keď vašimi fotkami poteším sa dlhšie zas.

Dobre padli toľké teplé slová,
v nich priateľstvo aj cudzích ľudí cítim znova,
no a to je to, čo ma stále ťahá sem,
dobrých ľudí ja stále cítiť chcem.

A ako už stará múdrosť stále vraví,
buďme k sebe milí, ľudskí, kúsok hraví,
bo život aj tak dosť kyslý, či neraz aj krutý je,
dosť trápení nám každý deń hotuje.

A kto potrebuje ventil plný pustiť už rýchle von,
poradím spôsobov tisíc iných, ako byť tuná Makarón.
Potrápiť telo v kopcoch, či v športe treba,
či dať si s tučnou masťou fajný chleba.
Nie tu strieľať ľudí perom,
ba dakedy aj plným kvérom.
To nepomôže duši, telu,
úľavu prinesie len PRIATEĽ, čo povie ti vetu vrelú...

Ešte raz VĎAKA za vaše milé a priateľské slová, potešili
.
 
skely
2010-10-09 18:28:49
ja sa tiez pripajam k tymto milym komentarom.. este sme spolu cest nemali, ale budem rada ak raz k tomu pride :) Gratulujem.. vela krasnych zaberov zelam, nech nas mas cim potesit a predovsetkym seba :)
 
zola
2010-10-09 20:45:12
Stevo, pripajam sa ku gratulantom, vsetko bolo povedane. Prajem dobre svetlo a nech ta entuziazmus pre fotografovanie neopusti.
 
juven
2010-10-09 20:51:38
Ahoj, Steve aj ja sa pripájam ku gratulácii. Bolo by super keby si raz napísal zbierku básní so svojimi fotkami, dokázal si že poézia a fotky patria k sebe..
 
Marcel Rebro
2010-10-09 21:24:46
... bolo mi cťou a podešením spoznať Ťa osobne Števo ... ;-)
 
attila.farkas
2010-10-09 21:27:29
Pišta si to ocenenie zaslúži... jeho rady a postrehy majú objektívnu hodnotu ... nikdy nemudruje ako podaktorí, vždy, čo napíše, opiera sa o pevný podklad osobných skúseností, málokedy, povedal by som nikdy zbytočne a hlúpo nevykypí ako podaktorí (napríklad ja so svojou povahou TNT), ale sa radšej 10 krát zhlboka nadýchne a potom píše k veci...

blahoželám, hoci to ocenenie by si zaslúžil nielen za svoje komentáre, ale aj za svoju foto-prácu
 
pampúch
2010-10-10 06:44:38
gratulujem
od teraz vypisujem exif
 
walde
ocenenie redakciou 2010-10-10 11:00:08
Ahoj Atti, myslím si že redakcia zohľadnila aj nádherné Števove práce, nielen jeho výnimočné hodnotenia, dôkazom je ten výber, ktorý môžeme vidieť v článku...myslím že tie práce sú toho živým dôkazom.
 
attila.farkas
2010-10-10 11:39:32
príspevok od: walde
Ahoj Atti, myslím si že redakcia zohľadnila aj nádherné Števove práce, nielen jeho výnimočné hodnotenia, dôkazom je ten výber, ktorý môžeme vidieť v článku...myslím že tie práce sú toho živým dôkazom.
ano, iste, zohladnila... len mne to vyznelo tak ze metál má za komenty a ´mimochodom aj foti´ ...
 
walde
ocenenie redakciou 2010-10-10 12:24:45
príspevok od: attila.farkas
ano, iste, zohladnila... len mne to vyznelo tak ze metál má za komenty a ´mimochodom aj foti´ ...
Áno, je pravda že komentovanie bolo zdôraznené ako najdôležitejší prínos...ja by som to tak povedal že popri výbornej tvorbe je Števo výnimočný tým, ako komentuje foto...Pekný deň
 
Cyril
2010-10-10 13:11:25
Stevo?
I ked mi obcas zdvihne frekvenciu tepu mojho srdca a s nim dost casto nesuhlasim, vysacku si zasluzi. Tolko komentarov je skutocne obeta.
Pekne svetlo a gratulujem :)))
 
attila.farkas
2010-10-10 13:44:32
príspevok od: walde
Áno, je pravda že komentovanie bolo zdôraznené ako najdôležitejší prínos...ja by som to tak povedal že popri výbornej tvorbe je Števo výnimočný tým, ako komentuje foto...Pekný deň
:) áno, ako povedal indický chalan vo filme malý buddha ´môj brat je zlodej a nevychovanec, ale krásne spieva´ ;) pekný deň aj Tebe
 
Art-mis
2010-10-10 13:56:26
Okrem gratulacie, ku ktorej sa pripajam aj ja, sa chcem podakovat za skvele komentare a rady ku vsetkym fotografiam, ktoré si ohodnotil. Mas skvele oko a vidis aj to,co si clovek niekedy na prvy moment ani nevsimne. Aj v tomto clanku si vystihol niektore ´nedostatky´ ephota co len nasvedcuje tomu ako citlivo vnimas tento portal. Tesim sa na dalsie Tvoje komentare...
 
FilipMino
2010-10-10 14:17:32
pre SteveS-a....klobúk dole, a aj tento článok si zaslúži pochvalu...
 
snooker
2010-10-10 15:06:30
gratulujem ku krasnym fotkam aj k zasluzenemu oceneniu
 
JaroD.
2010-10-10 15:40:14
príspevok od: julo kotus
Úlohou redaktorov nie je komentovať fotografie (skôr písať články, zabezpečovať chod portálu, organizáciu podujatí ePhoto, účasť na WS...), aj keď to radi robíme, ak nám zvýši čas, takže suplovanie redaktorov asi nie. :) Tvoj komentár je ale výpadom aj proti našej voľbe ocenení. Myslím si, že ju nedostal ´kde kto´ a že všetci, ktorí ju dostali si ju zaslúžia, podobne ako Štefan.
Pozri nemienim sa tu s tebou hádať pod Štefanovým ocenením, pretože som samozrejme nenaznačoval nič iné len to, že Štefan si toto ocenenie zaslúžil ďaleko skôr ako podaktorí iní ocenení a s týmto názorom určite nebudem sám/tým som nepovedal, že ´tí niektorí´ sú ocenení neprávom/, takisto ako to, že tu nie je žiaden redaktor, ktorí by sa rozsahom a kvalitou komentárov k Štefanovi aspoň trochu priblížil, veď práve to by na takomto portáli mala byť asi najdôležitejšia vec, teória a praktické články sú síce takisto dobrá vec, ale komentáre ku konkrétnym fotografiam, ktoré priamo upozorňujú na chyby tu prispievajúcich fotografov je nemenej, ak nie dôležitejšia vec ako články, aj keď beriem na vedomie, že všetko sa samozrejme stíhať nedá.
Ty to musíš vedieť najlepšie prečo je to tak, ja len konštatujem ako to je a vidím v tom chybu, je to samozrejme váš portál, vaše ocenenia, vy vidíte prioritu niekde inde, tak nech sa páči, nerobíte to samozrejme zle, ale mne môj názor neber.
 
vader
2010-10-10 20:10:54
Aj ja sa pripajam ku gratulejsns.Len tak dalej davam 3x7 to je jasne :)
 
PATAK
2010-10-10 20:30:28
Jeden z Ephoťákov ktorý:áno pridáva vecné komentáre.Redakcii a samozrejme aj Štefanovi ďakujem za tento článok,a k oceneniu samozrejme gratulujem.S pozdravom
 
atiart
2010-10-10 21:48:27
.... žiaľ už nežijeme v dobe kamennej, a chvála bohu už aj múr bol zbúraný v berlíne, a odvtedy tak viem, že všetko je na predaj, iste aj tento portál , kto má záujem, nech licituje, a od chvíľ kúpy on bude z nás hlúpych fotografov prosperovať ! prosím formall, neber to osobne :)
 
Matej Rumanský
2010-10-10 22:13:00
krasny clanok(rozhovor) na rovinu bez pretvarky, co je na dobro veci..
Stevo, si moj oblubeny autor, obdivujem tvoju robotu, bodaj by bolo takych ´fotiacich turistov´(ako si spomenul v clanku) viac ((:
Prajem do buducna byjecne svetlo a vela casu na pisanie komentarov aby si pomohol aspon tolkym ludom ako doteraz, ako aj mne...
maj sa dobre
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2010-10-10 22:34:01
Gratulujem Ti Steves za zaslužené ocenenie!Veľmi otvorený a rovný článok bez škrupúľ...Veľa zdaru na portáli aj mimo neho, teším sa na Tvoje komenty pod fotky užívateľom,ktoré sú prínosom nie len pre autora,ale každého,čo sa chce posunúť ďalej...
 
imageilus
2010-10-10 22:42:55
zaslúženému oceneniu gratulujem!!!!!!!!!!!!
 
Koma
ocenenie redakciou 2010-10-10 23:33:27
príspevok od: walde
Áno, je pravda že komentovanie bolo zdôraznené ako najdôležitejší prínos...ja by som to tak povedal že popri výbornej tvorbe je Števo výnimočný tým, ako komentuje foto...Pekný deň
Tak nejako ako si napísal...myslím, že si ocenenie zaslúži tak celkovo...komplexne...za celkové pôsobenie tu na portáli...tvorbou, komentármi, vecnými radami...prístupom k ostatným užívateľom, povzbudením...vystupovaním...a to ešte nevieme o nespočetných radách a pomoci ktorú poskytne na požiadanie cez SS a inými počítačovými sieťami už mimo portálu.
 
Koma
ocenenie redakciou 2010-10-10 23:35:05
Nuž Števo...včera bol presne jeden rok a jeden mesiac...ako som sa odvážil vstúpiť do polemiky ohľadne popisov pod fotkami...medzi autora ktorého si tiež veľmi vážim a jedným takým farebne a atmosférovo fešným nickom osamoteného chlapíka s bombou a šnorchlom v ruke :) Tak sporadicky tu minulé leto vystupoval...a hneď ma zaujal - mal také trefné a slušné komenty, tak som si pomyslel ...hop, keď sa chceš voľačo priučiť...na tohto sa musíš ,,nalepiť,, :-)) No a tak sa všetko začalo...počúvaj, jedna vecička...šak Ty máš perfektné meno, ešte aj ono je také poetické...také rozprávkové...Števko Šmelko...to skoro ako Martinko Klingáč z rozprávky...ja odpadnem, ako je vôbec možné...že som ho doteraz nevedel. Už som spolu s Tebou aj dve noci spal...v jednom dome :)...už som sa s Tebou aj pri zapadajúcom slnku na planine pásol...pohľadom :)...aj mi skoro zle prišlo v Tvojom aute...a aj sme sa v ňom skoro vykotili...ako je možné, že ja som doteraz nevedel celé Tvoje meno?...do prčic, som asi nevšímavý . A ešte jedna vecička- ja mám pred očami stále Tvoju tvár...ako mi niečo s vážnou tvárou vysvetľuješ a hovoríš...ale potom sa nejako zháčim, tak jemne...a v duchu si poviem: nešpásuje ten Števo so mnou? nerobí si on so mňa náhodou prdel?...no a nebyť total jemného..takého fakt milimetrového úsmevu v kútikoch úst aj to ešte schovaného, maskovaného fúziskami...a usmiatych očí spolu s vráskami pri nich čo sa do oblúka ticho rehocú...tak Ti na tie niektoré srandičky total skočím...no , odteraz Ti v takej chvíli akože zoberiem ˇ zo Š a ...l...Ti vymením za písmenko ...j... ;-))
Gratulujem Štefan...už dlhšiu dobu som cítil, že si To právom zaslúžiš a ocenenie by bolo v tých správnych rukách a svietilo tam kde má... Výborný rozhovor, výborné myšlienky v ňom. Tak ako ostatní už napísali a Ti popriali...a tiež hlavne: Díky.
 
drecpy©photo
2010-10-11 08:56:48
Prajem dobré svetlo tam, kde ho všetci najviac potrebujeme. V osobe SteveS sa toto prianie stalo skutočnosťou. Vďaka.
 
limetka6
2010-10-11 14:22:46
... ďakujem za skvelý článok (rozhovor) a úžasnú tvorbu ... blahoželám !
 
Anena
2010-10-12 10:45:44
Je mi potesenim a ctou zapojit sa do radu gratulantov.
Vyborny clanok a fotodokumentacia nadherna.
Som rada, ze aspon takto vo virtualnej podobe ´zatial´som mala moznost spoznat cloveka s velkym ´Č´ako je SteveS.Jeho empatia a schopnost najst si cas na druhych a venovat im svoje volne chvile je neuveritelna v tomto sucasnom hektickom svete.SteveS je clovek co dokaze pohladit slovom, komunikacne zdatny a aj akakolvek kritika z jeho pera je konstruktivna a plodna.
Ocenenie za komentare a tvorbu fotografa je opodstatnene a GRATULUJEM!!!
 
atti
2010-10-12 11:01:47
SteveS, pripájam sa ku gratulantom. Úprimne sa teším z tvojho ocenenia a prajem ti veľa elánu a trpezlivosti aj v pokračovaní.
 
vivian99
2010-10-12 20:21:33
SteveS, som velmi dojata z toho co bolo napisane a povedane. Velmi si ta vazim a radim sa medzi tych, ktorym si velmi pomohol svojimi komentarmi, radami a svojim ludskym pristupom. Pripajam sa aj ja ku vsetkym gratulaciam a este raz ti patri aj moje DAKUJEM.
 
julo kotus
2010-10-13 08:53:11
Redaktor nie je komentátor, ani konzultant, ani recenzent portfólia. Definícia redaktora je úplne iná. :) Tvoj názor Ti neberiem, ale zo svojej pozície som vyjadril svoj, na čo mám právo i povinnosť. Len aby sme nemiešali hrušky s jablkami. :) Týmto samozrejme nechcem ani len naznačiť, že nie som rád, že máme takého užívateľa, komentátora a fotografa ako je Števo.
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2010-10-15 14:58:55
Gratulujem Štefan,dobrý článok,parádny rozhovor a krásne fotky poznám tvoju tvorbu tak sa drž a prajem dobre svetlo pri každom zapnutí fotoaparátu z pozdravom Jozefko2310 =)))
 
kapurka
2010-10-17 08:20:57
Super Steve. Zaslúžil si si to a prajem mnoho ďalších krásnych fotiek.
 
Lubosza85
2010-10-17 15:03:02
Fakt krasa
 
Robert Simeg
2010-10-17 17:47:21
777 za veľavravnú báseň, gratulujem k oceneniu a ďakujem za tvoje komentáre, kritiku a radosť pre oči z Tvojich fotografií : )
 
Martin Školiak
2010-10-17 17:51:33
Gratulujem Štefan k oceneniu. Tvoje komentáre k fotografiám sú mimoriadne fundované a presné. Kritika je konštruktívna zo snahou pomôcť, čo posúva vpred fotografov čo ju dokážu prijať. Tak isto je cítiť ľudský prístup. Bodaj by bolo takých Štefanov na Ephoto viac.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-10-18 16:25:19
Kto pozná prístup oceneného k iným autorom, kto pozná jeho schopnosť nedať sa vyviesť z miery a za každú cenu byť priateľský, povie si - to musí byť princ Dobromil...
Obdivujem tieto vlastnosti, už i preto, lebo ja som nervák, neodpúšťam a nepriateľov napichávam na kôl (a samozrejme ich po vypustení duše štvrtím na osem častí...)...
Pripájam sa k početnej obci gratulantov a želám, nech mu tieto cnosti ešte dlho slúžia k vytvoreniu chýru o dobrom Dobromilovi...
Čo sa týka fotografií, chlapec má ešte rezervy a čo-to by sa mu zišlo podučiť sa (lebo iste nevie, čo to je kompozitné maskovanie vrstiev v 3D gamutovom kontrolnom režime)... :-)
 
myreska
ocenenie redakciou 2010-10-18 20:38:33
NÁDHERNÝ ROZHOVOR velmi prijemne citanie uprimneho cloveka .Dar reci krásne vyjadrenie pocitou na papier.Prajem ti zo srdca vsetko dobre a nech sa ti dari a vela krasnych fotiek.Idem este raz precitat pekny den
 
Amstel
2010-10-18 21:18:09
Zasluzene ocenenie takze gratulujem, prajem dobre svetlo a vela trpezlivosti pri dalsom komentovani...
 
Luna
2010-10-25 10:26:26
Pripájam sa k veeeľkej skupine gratulantov a napriek tomu, že moje amatérske fotečky ešte nemali tú česť byť ohodnotené okom tohto skúseného fotografa musím povedať, že veľmi rada čítam Steveho komentáre k mnohým iným fotkám, pretože nešetrí slovami a jeho vyjadrenia sú nevyčerpateľným zdrojom cenných informácií, postrehov a rád. V prípade kritiky jeho cieľom nie je človeka uraziť, ale skôr nakopnúť tým správnym smerom, čo je vlastne veľkým prínosom. No a SteveS a jeho fotky? ... wooow :)) Prajem všetko dobré ...
 
bebekexo
ocenenie redakciou 2010-11-02 08:56:00
Steve, gratulujem, zasluzis si :)
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-20 19:48:46
Idem to tu trochu oprášiť, bo už sa dlhšie nikto neukázal...

Včera som sa zamyslel nad výpočtoom v nadpise rozhovoru:
9 000 x 5 minút = 45 000 minút, čo predstavuje 750 hodín a to je zhruba 31 dní!

Nedalo mi to, stiahol som si hneď ráno všetky Števove komentáre a prepísal ich a zistil som, že priemerne som jeden písal 8 minút, čo je teda 9000 x 8 minút = 72 000 minút, čo predstavuje 1200 hodín a to je presne 50 dní...
Štatistika je veda, to sa musí robiť seriózne...
 
atiart
2011-02-20 20:11:50
príspevok od: Stratený Stano
Idem to tu trochu oprášiť, bo už sa dlhšie nikto neukázal...

Včera som sa zamyslel nad výpočtoom v nadpise rozhovoru:
9 000 x 5 minút = 45 000 minút, čo predstavuje 750 hodín a to je zhruba 31 dní!

Nedalo mi to, stiahol som si hneď ráno všetky Števove komentáre a prepísal ich a zistil som, že priemerne som jeden písal 8 minút, čo je teda 9000 x 8 minút = 72 000 minút, čo predstavuje 1200 hodín a to je presne 50 dní...
Štatistika je veda, to sa musí robiť seriózne...
... Stano, to nemáš čo robiť, inak dobre že si si to oprášil, v poslednej dobe je tu nuda , vymyslí nejakú tému, nech máme kde sa poriadne pobaviť .... ja by som bol, zvedaví v tej štatistike ešte toho času keď som tu na portál zavítal, npr: Slavomírovi aký čas by vybehol a koľko príspevkov
 
DORRA
ocenenie redakciou 2011-07-18 15:10:44
ups dosť neskoro ale predsa ; )...gratulujem Steve...skvelý rozhovor /naozaj fajné čítanie/...pekný výber fotiek...a nakoniec ďakujem za tvoj čas a názor
 
mrkva
2011-09-02 13:54:39
právom ocenený,pridávam sa ku gratulantom a prajem aj nadalej také krásne fotky..
 
Radovan
2011-09-02 14:56:03
SteveS. zasluzis si to za tvoje otvorene komentare a posudzovanie fotografii taktiez si myslim ze tento clanok stoji za to. Nakoniec prajem este vela vela pekny zaberov.
 
spektrum
2018-09-07 10:15:03
príspevok od: SteveS

Ach, ľudia, vy ste mi dali,
moje vnútro rozhúpali.
Čo napísať na vaše riadky?
Že priadli ich teplé priadky?

Že v rozpakoch som sťa malé dieťa,
čo šúchajúc si krčí hánky?
Čo zaslúži si bochník chleba,
no na vianoce pod stromčekom má zrazu celé sánky?

A tak všetkým spolu naraz len VEĽKÉ ĎAKUJEM,
že času na vás mám už málo, rozhutujem,
no snáď sa nájde sychravý zimný čas,
keď vašimi fotkami poteším sa dlhšie zas.

Dobre padli toľké teplé slová,
v nich priateľstvo aj cudzích ľudí cítim znova,
no a to je to, čo ma stále ťahá sem,
dobrých ľudí ja stále cítiť chcem.

A ako už stará múdrosť stále vraví,
buďme k sebe milí, ľudskí, kúsok hraví,
bo život aj tak dosť kyslý, či neraz aj krutý je,
dosť trápení nám každý deń hotuje.

A kto potrebuje ventil plný pustiť už rýchle von,
poradím spôsobov tisíc iných, ako byť tuná Makarón.
Potrápiť telo v kopcoch, či v športe treba,
či dať si s tučnou masťou fajný chleba.
Nie tu strieľať ľudí perom,
ba dakedy aj plným kvérom.
To nepomôže duši, telu,
úľavu prinesie len PRIATEĽ, čo povie ti vetu vrelú...

Ešte raz VĎAKA za vaše milé a priateľské slová, potešili
.
No Števko, ja som to našla až teraz...krásne píšeš, nie div, že fotíš básne.. a to je mi veľmi blízke, škoda, že ťa tu nestretám už.
 
spektrum
2018-09-07 10:17:43
a krásny aj članok aj poeticka spoved fotografa..asi tu chybas dost, myslim si..
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované