Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

PENTAX

SalvadorD
SalvadorD 2009-05-30 17:29:00+02
Pre fanusikov Pentax znacky
 
lew1s
2010-05-16 18:15:36+02
uz som sa. ale este mi nic neposlali a na stranke v ponuke nic nemaju len biely. potrebujem to tento tyzden kupit lebo o 2 tyzdne letim na SK , nech to na mna caka:) nic lepsie neni?
 
hawqo
2010-05-16 18:39:35+02
jaj..no mne poslali tu ponuku asi po tyzdni a pol .... spolocnost sidli v kosiciach takze z tadial to posielaju alebo sa to tam da aj osobne prebrat....
prakticky myslim ze maju aj cierny na sklade... ta stranka je skor taka informativna
 
lew1s
2010-05-16 18:44:25+02
nemohol by si mi prosim ta poslat tu aktualnu ponuku? ako som pozeral predajne tak jedina moznost kupit je len v Bratislave. Som z Nitry. Da sa to kupit aj online ci len osobne v predajni? dakujem
 
lew1s
2010-05-16 18:48:55+02
niekto nema aktualnu ponuku z exapro?
 
hawqo
2010-05-16 18:55:06+02
da sa to urcite online kupit to nie je problem..dorucenie myslim ze je do 2och dni pokial to maju na sklade, da sa to overit telefonicky....bohuzial nemozem ti tu pastnut aktualnu ponuku ani kontakt pretoze mail provider nieco prerabal a teraz su moje stare maily nedostupne uz 4 dni (a ze vraj to moze este dalsich par dni trvat). takze idealne asi pre tvoj pripad je si tam zavolat ak je na exapro.sk kontakt ze si sa zaregistroval ale ze nemas cas cakat a ze ci ho maju na sklade u seba (nie na externom sklade bo odtial to moze trvat aj 2 tyzdne) a aka je cena (predpokladam ze uz ti povedia zvyhodnenu, ak nie tak im rovno mozes povedat ze uz si sa registroval a ze vies ze by ti tu zvyhodnenu poslali) a objednat si to priamo pripadne aj s nejakymi doplnkami..mozes si nechat odporucit... ak bude vsetko ok tak typujem ze to mozes mat do par dni doma od momentu ked im pride platba
 
zelovoc
2010-05-16 18:57:46+02
predajna sidli v Michalovciach. bol som tam. robia tam aj servis.
@lew1s: Poslednu ponuku mam z 20. aprila. Tam je cena 499 EUR s 18-55.
Urcite sa to da kupit aj u nich. ale nemaju klasicky eshop, musis poslat email.
Dalsi predajcovia, ktori su uvedeny na stranke uz maju ine ceny.
 
lew1s
2010-05-16 18:57:58+02
dakujem ti moc. Uz som pisal mail a zajtra tam zavolam. Ale na tej stranke sa neda online kupit. Oni mi poslu mailom link ?
 
zelovoc
2010-05-16 19:07:05+02
príspevok od: lew1s
dakujem ti moc. Uz som pisal mail a zajtra tam zavolam. Ale na tej stranke sa neda online kupit. Oni mi poslu mailom link ?
mailom ti ziaden link neposlu. najskor tak ze ty im napises co chces a oni ti poslu cislo uctu. uz je to davno co som u nich nieco kupoval.
napis na obchod@exapro.sk co chces a uvidis co sa stane :)
 
lew1s
2010-05-16 19:10:50+02
uz som. dakujem
 
morris2911
2010-05-16 20:56:52+02
príspevok od: DjLuke9
no janse a naco chces prenos clony? Vsak tu ovladas na clonovom kruzku a cas ti v priorite Clony fotak podla zvolenej clony dopocita.. Je to to iste ako ked sam menis na display clonu len ju neovladas kolieckom na fotaku ale clonovym kruzkom na objektive. Inak vsetko prebieha rovnako....
prenos clony chcem preto aby som pri fotení mal čo najviac svetla v pomerne malom hľadáčiku a aby som po každom zaostrení nemusel ešte otáčať clonovým krúžkom....viem že to bude fungovať aj ked nebudem mať prenos clony ale dosť by sa mi tam zišiel....
 
Golem
2010-05-20 19:26:15+02
Naozaj mi v k-x neukaze ostriace body v hladaciku?
 
Cykloturista
2010-05-20 19:40:10+02
príspevok od: Golem
Naozaj mi v k-x neukaze ostriace body v hladaciku?
Golem:
V hľadáčiku máš pri iných zrkadlovkách vyznačené ostriace body, ktoré Ti pri zaostrení na niektorý z nich prebliknú napr. na červeno.
Pri K-x tieto body nemáš, ale v spodnom stavovom riadku v hľadáčiku (tam kde sa zobrazuje čas, clona) Ti preblikne taký 6uholník. Teda laicky povedané, vieš pri pohľade do hľadáčika zistiť že si zaostril ale nevieš kam.
Musíš sa pozrieť na LCD display a tam je pekne znázornené o ktorý bod sa jedná.
Dá sa na to zvyknúť a fotiť s tým, neboj.
Teda v menu si zvolíš že cheš napr. ostriť na pravý krajný bod, na LCD sa Ti zobrazí že si si ho zvolil, ale pri pohľade do hľadáčika sa Ti pri ostrení nerozsvieti daný bod v hľadáčiku ale len ikonka že je zaostrené.To je všetko.
Potom znovu cez zadný LCD si zvolíš napr. iný bod a je to. Proste musíš pracovať stále s LCD.
 
jarosujo
2010-05-20 20:00:18+02
Mne sa to javi ako riadne sado maso, bez urazky ;-)
 
Golem
2010-05-20 20:09:30+02
aj mne to pride dost neprirodzene
 
bonifacko
2010-05-20 20:11:44+02
Neviem, čo je na tom sado maso. Osobne to mam napevno na stredovy bod. Apropo, akurat teraz čo listujem po večeroch v tej aktulizovanej knihe od Romana Pihana: Mistrovstvi prace s DSLR na strane 117 píše k jednemu obrazku vcelku logicku vec.
 
bonifacko
2010-05-20 20:50:12+02
Tu je to, akurat som to naskenoval a orezal.
 
jarosujo
2010-05-20 20:51:11+02
Ako vies co mas zaostrene ?
 
jarosujo
2010-05-20 20:53:34+02
príspevok od: bonifacko
Tu je to, akurat som to naskenoval a orezal.
Ja fotim z 99% na stred. Len si neviem predstavit, ze by som fotil bez toho, aby som videl ostriace body v hladaciku.
 
bonifacko
2010-05-20 20:59:53+02
Tu je cca 400 príspevkov k tomu: http://forum.digineff.cz/read.php?114,3217011
 
Golem
2010-05-20 21:01:19+02
príspevok od: bonifacko
Tu je cca 400 príspevkov k tomu: http://forum.digineff.cz/read.php?114,3217011
rozmyslam nad tou kombinaciu ako mas ty. ako si spokojny s 55 - 300? co s nim fotis?
 
Strana 29 z 49
1 2 ... 27 28 29 30 31 ... 48 49
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()