rozmyslam nad tou kombinaciu ako mas ty. ako si spokojny s 55 - 300? co s nim fotis?
To sklo je vraj kvalitnejsie ako 50-200 a kedze je dlhsie, niet čo vahať. Je to vobec moje prve zrkadlo, takže sa viac učím, než môžem rozdavať rady. Predtym som mal UZ 10x, tak som chcel niečo viac na približenie.
Tu je cca 400 príspevkov k tomu: http://forum.digineff.cz/read.php?114,3217011
To mi skor pride debata o tom, kto ako foti - ci len na stred alebo pouziva vsetky ostriace body. Mne osobne by stacil len jeden v strede, ale ak to dobre chapem, tak v hladaciku nie je ani ten jeden. To si osobne neviem predstavit, som myslel ze taka zrkadlovka ani hadam neexistuje.
To mi skor pride debata o tom, kto ako foti - ci len na stred alebo pouziva vsetky ostriace body. Mne osobne by stacil len jeden v strede, ale ak to dobre chapem, tak v hladaciku nie je ani ten jeden. To si osobne neviem predstavit, som myslel ze taka zrkadlovka ani hadam neexistuje.
Ved to zaskocilo aj mna. uz som pre k-x bol rozhodnuty a teraz rozmyslam nad Nikonom d5000 alebo Canonom 500D. Ale paci sa mi kx-ko
To mi skor pride debata o tom, kto ako foti - ci len na stred alebo pouziva vsetky ostriace body. Mne osobne by stacil len jeden v strede, ale ak to dobre chapem, tak v hladaciku nie je ani ten jeden. To si osobne neviem predstavit, som myslel ze taka zrkadlovka ani hadam neexistuje.
To mi skor pride debata o tom, kto ako foti - ci len na stred alebo pouziva vsetky ostriace body. Mne osobne by stacil len jeden v strede, ale ak to dobre chapem, tak v hladaciku nie je ani ten jeden. To si osobne neviem predstavit, som myslel ze taka zrkadlovka ani hadam neexistuje.
okrem pro-pentax fotakov to nema ziadna zrkadlovka od pentaxu a cuduj sa svete to ziadnemu z tych desattisicov nevadi
ono keby si si precital ten odkaz co dal duves tak mam dojem ze tam bol niekde aj obrazok o tom ze v hladaciku vidis tie ´mriezky´ neviem ako to nazvat a podla nich vies s niekolko milimetrovou presnostou kde ten ostriaci bod mas (teda v pripade ze vies ktory si si nastavil) ..osobne to este odskusane nemam , tiez premyslam nad Kx-kom len akosi stale je u mna otazka ci za to dat tie peniaze ked fotim tak 2 krat za mesiac
a daju sa ostriace body vyberat nejakym tlacitkom na tele? Myslim naspamat.
Nie, treba ist do menu. Viem na čo sa pytas. Mal som v ruke Nikon D5000, tam sa to da zvlasť tlačitkom. I ked...este ma napadla jedna vec...nie som si isty, či sa to neda priradiť na zelene tlačitko. Tusím nie.
Nie, treba ist do menu. Viem na čo sa pytas. Mal som v ruke Nikon D5000, tam sa to da zvlasť tlačitkom. I ked...este ma napadla jedna vec...nie som si isty, či sa to neda priradiť na zelene tlačitko. Tusím nie.
hej na tych forach to myslim spominali ze sa to da na to zelene tlacitko a potom zvolenie bodu je otazkou dvoch stiknuti
Da sa zaostriť. Ak je to vobec prve zrkadlo, tak clovek nema s čím porovnať a je to v pohode.
inac ak sa mozem spytat, to sklicko na gripe vpredu to co je za ftakovinu?
len nejaka image sranda alebo to je senzor na to ci drzis fotak v ruke alebo co to ma byt?.... bo som si isty ze ked by som rzal fotak tak ze to prekryjem tym padom ak to ma nieco merat tak asi len to ci je to zakryte alebo nie
Zelevoc, parada! Ja som sice na filmovu nefotil, no tí, čo ano, nemali o ostriacih bodoch ani zdania. Vsetko manualne, clona, ostrenie. Jak je to možné, že s tym fotili?
hawqo - 21.05.2010 - 13:45 No vidim, že odpoved už máš.
Zelevoc, parada! Ja som sice na filmovu nefotil, no tí, čo ano, nemali o ostriacih bodoch ani zdania. Vsetko manualne, clona, ostrenie. Jak je to možné, že s tym fotili?
hawqo - 21.05.2010 - 13:45 No vidim, že odpoved už máš.
napr. Nikon F100 ostril lepšie ako všetky digitály dokopy a to nemal ani inteligentý AF tracking..
napr. Nikon F100 ostril lepšie ako všetky digitály dokopy a to nemal ani inteligentý AF tracking..
dovolím si oponovať v časoch NI F100 bolo zaostrovanie Canonu na oveľa vyššej úrovni(USM)tichšie rýchlejšie a presnejšie v tom čase bojoval nikon so samodeštrukciou objektívov narážaním na doraz nekonečno a v zápätí na doraz na opačnej strane zatiaľ čo Ca ako jediný mal už totok zmáknuté no od vtedy už pretieklo čosi vody a nikon je možno aj ochĺpok pred CA
dovolím si oponovať v časoch NI F100 bolo zaostrovanie Canonu na oveľa vyššej úrovni(USM)tichšie rýchlejšie a presnejšie v tom čase bojoval nikon so samodeštrukciou objektívov narážaním na doraz nekonečno a v zápätí na doraz na opačnej strane zatiaľ čo Ca ako jediný mal už totok zmáknuté no od vtedy už pretieklo čosi vody a nikon je možno aj ochĺpok pred CA
PENTAX
ono keby si si precital ten odkaz co dal duves tak mam dojem ze tam bol niekde aj obrazok o tom ze v hladaciku vidis tie ´mriezky´ neviem ako to nazvat a podla nich vies s niekolko milimetrovou presnostou kde ten ostriaci bod mas (teda v pripade ze vies ktory si si nastavil) ..osobne to este odskusane nemam , tiez premyslam nad Kx-kom len akosi stale je u mna otazka ci za to dat tie peniaze ked fotim tak 2 krat za mesiac
len nejaka image sranda alebo to je senzor na to ci drzis fotak v ruke alebo co to ma byt?.... bo som si isty ze ked by som rzal fotak tak ze to prekryjem tym padom ak to ma nieco merat tak asi len to ci je to zakryte alebo nie
hawqo - 21.05.2010 - 13:45 No vidim, že odpoved už máš.
hawqo - 21.05.2010 - 13:45 No vidim, že odpoved už máš.
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom
- moj profil
- albumy
- pošta
- pridávanie fotografií
- komentáre
- záložky
- notifikácie
- diskusie
- hodnotenie
Zaregistrujte sa