Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

PENTAX

SalvadorD
SalvadorD 2009-05-30 17:29:00+02
Pre fanusikov Pentax znacky
 
bonifacko
2010-05-20 21:06:08+02
príspevok od: Golem
rozmyslam nad tou kombinaciu ako mas ty. ako si spokojny s 55 - 300? co s nim fotis?
To sklo je vraj kvalitnejsie ako 50-200 a kedze je dlhsie, niet čo vahať. Je to vobec moje prve zrkadlo, takže sa viac učím, než môžem rozdavať rady. Predtym som mal UZ 10x, tak som chcel niečo viac na približenie.
 
jarosujo
2010-05-20 21:09:57+02
príspevok od: bonifacko
Tu je cca 400 príspevkov k tomu: http://forum.digineff.cz/read.php?114,3217011
To mi skor pride debata o tom, kto ako foti - ci len na stred alebo pouziva vsetky ostriace body. Mne osobne by stacil len jeden v strede, ale ak to dobre chapem, tak v hladaciku nie je ani ten jeden. To si osobne neviem predstavit, som myslel ze taka zrkadlovka ani hadam neexistuje.
 
Golem
2010-05-20 21:47:56+02
príspevok od: jarosujo
To mi skor pride debata o tom, kto ako foti - ci len na stred alebo pouziva vsetky ostriace body. Mne osobne by stacil len jeden v strede, ale ak to dobre chapem, tak v hladaciku nie je ani ten jeden. To si osobne neviem predstavit, som myslel ze taka zrkadlovka ani hadam neexistuje.
Ved to zaskocilo aj mna. uz som pre k-x bol rozhodnuty a teraz rozmyslam nad Nikonom d5000 alebo Canonom 500D. Ale paci sa mi kx-ko
 
bonifacko
2010-05-21 08:35:08+02
príspevok od: jarosujo
To mi skor pride debata o tom, kto ako foti - ci len na stred alebo pouziva vsetky ostriace body. Mne osobne by stacil len jeden v strede, ale ak to dobre chapem, tak v hladaciku nie je ani ten jeden. To si osobne neviem predstavit, som myslel ze taka zrkadlovka ani hadam neexistuje.
Pri fotení na stredovy bod sa nemôžeš pomyliť.
 
hawqo
2010-05-21 09:24:28+02
príspevok od: jarosujo
To mi skor pride debata o tom, kto ako foti - ci len na stred alebo pouziva vsetky ostriace body. Mne osobne by stacil len jeden v strede, ale ak to dobre chapem, tak v hladaciku nie je ani ten jeden. To si osobne neviem predstavit, som myslel ze taka zrkadlovka ani hadam neexistuje.
okrem pro-pentax fotakov to nema ziadna zrkadlovka od pentaxu a cuduj sa svete to ziadnemu z tych desattisicov nevadi
ono keby si si precital ten odkaz co dal duves tak mam dojem ze tam bol niekde aj obrazok o tom ze v hladaciku vidis tie ´mriezky´ neviem ako to nazvat a podla nich vies s niekolko milimetrovou presnostou kde ten ostriaci bod mas (teda v pripade ze vies ktory si si nastavil) ..osobne to este odskusane nemam , tiez premyslam nad Kx-kom len akosi stale je u mna otazka ci za to dat tie peniaze ked fotim tak 2 krat za mesiac
 
bonifacko
2010-05-21 10:08:13+02
Pohlad do hladačika je takyto, okrem tych ´šedych štvorčekov´. Preto fotenie na stredovy bod je istota.
 
Golem
2010-05-21 11:01:50+02
a daju sa ostriace body vyberat nejakym tlacitkom na tele? Myslim naspamat.
 
bonifacko
2010-05-21 11:07:55+02
príspevok od: Golem
a daju sa ostriace body vyberat nejakym tlacitkom na tele? Myslim naspamat.
Nie, treba ist do menu. Viem na čo sa pytas. Mal som v ruke Nikon D5000, tam sa to da zvlasť tlačitkom. I ked...este ma napadla jedna vec...nie som si isty, či sa to neda priradiť na zelene tlačitko. Tusím nie.
 
hawqo
2010-05-21 11:22:21+02
príspevok od: bonifacko
Nie, treba ist do menu. Viem na čo sa pytas. Mal som v ruke Nikon D5000, tam sa to da zvlasť tlačitkom. I ked...este ma napadla jedna vec...nie som si isty, či sa to neda priradiť na zelene tlačitko. Tusím nie.
hej na tych forach to myslim spominali ze sa to da na to zelene tlacitko a potom zvolenie bodu je otazkou dvoch stiknuti
 
jarosujo
2010-05-21 11:38:20+02
príspevok od: Golem
a daju sa ostriace body vyberat nejakym tlacitkom na tele? Myslim naspamat.
Som myslel ze tam nie je vobec nic. Takto to je v pohode, da sa zaostrit podla tych zatvoriek.
 
bonifacko
2010-05-21 11:54:19+02
príspevok od: jarosujo
Som myslel ze tam nie je vobec nic. Takto to je v pohode, da sa zaostrit podla tych zatvoriek.
Da sa zaostriť. Ak je to vobec prve zrkadlo, tak clovek nema s čím porovnať a je to v pohode.
 
hawqo
2010-05-21 13:45:57+02
príspevok od: bonifacko
Da sa zaostriť. Ak je to vobec prve zrkadlo, tak clovek nema s čím porovnať a je to v pohode.
inac ak sa mozem spytat, to sklicko na gripe vpredu to co je za ftakovinu?
len nejaka image sranda alebo to je senzor na to ci drzis fotak v ruke alebo co to ma byt?.... bo som si isty ze ked by som rzal fotak tak ze to prekryjem tym padom ak to ma nieco merat tak asi len to ci je to zakryte alebo nie
 
zelovoc
2010-05-21 15:10:31+02
tusim ze je to senzor na IR spust.
 
hawqo
2010-05-21 15:12:31+02
príspevok od: zelovoc
tusim ze je to senzor na IR spust.
aha, vdaka ;)
 
zelovoc
2010-05-21 15:12:45+02
príspevok od: Golem
Ved to zaskocilo aj mna. uz som pre k-x bol rozhodnuty a teraz rozmyslam nad Nikonom d5000 alebo Canonom 500D. Ale paci sa mi kx-ko
teraz som si kupil toto tu a kupodivu nema to ziadne ostriace body, dokonca aj ostrit treba rucne a predstav si ze sa to da. takze no stress.
 
bonifacko
2010-05-21 15:25:23+02
Zelevoc, parada! Ja som sice na filmovu nefotil, no tí, čo ano, nemali o ostriacih bodoch ani zdania. Vsetko manualne, clona, ostrenie. Jak je to možné, že s tym fotili?

hawqo - 21.05.2010 - 13:45 No vidim, že odpoved už máš.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-05-21 19:22:45+02
príspevok od: bonifacko
Zelevoc, parada! Ja som sice na filmovu nefotil, no tí, čo ano, nemali o ostriacih bodoch ani zdania. Vsetko manualne, clona, ostrenie. Jak je to možné, že s tym fotili?

hawqo - 21.05.2010 - 13:45 No vidim, že odpoved už máš.
napr. Nikon F100 ostril lepšie ako všetky digitály dokopy a to nemal ani inteligentý AF tracking..
 
bonifacko
2010-05-21 23:11:00+02
príspevok od: hawqo
hej na tych forach to myslim spominali ze sa to da na to zelene tlacitko a potom zvolenie bodu je otazkou dvoch stiknuti
Takže zelenym tlačitkom sa da rychlo vratiť iba na stredovy bod.
 
quaq
2010-05-21 23:48:57+02
príspevok od: Jozef Peniak
napr. Nikon F100 ostril lepšie ako všetky digitály dokopy a to nemal ani inteligentý AF tracking..
dovolím si oponovať v časoch NI F100 bolo zaostrovanie Canonu na oveľa vyššej úrovni(USM)tichšie rýchlejšie a presnejšie v tom čase bojoval nikon so samodeštrukciou objektívov narážaním na doraz nekonečno a v zápätí na doraz na opačnej strane zatiaľ čo Ca ako jediný mal už totok zmáknuté no od vtedy už pretieklo čosi vody a nikon je možno aj ochĺpok pred CA
 
Golem
2010-05-22 12:10:14+02
príspevok od: quaq
dovolím si oponovať v časoch NI F100 bolo zaostrovanie Canonu na oveľa vyššej úrovni(USM)tichšie rýchlejšie a presnejšie v tom čase bojoval nikon so samodeštrukciou objektívov narážaním na doraz nekonečno a v zápätí na doraz na opačnej strane zatiaľ čo Ca ako jediný mal už totok zmáknuté no od vtedy už pretieklo čosi vody a nikon je možno aj ochĺpok pred CA
Supeeeer. A co to ma spolocne s kx-kom?







 
Strana 30 z 49
1 2 ... 28 29 30 31 32 ... 48 49
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()