Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Skvelý servis Nikon!

Plyšiak
Plyšiak 2013-02-19 09:26:17+01
Takže, možno sa to niekomu bude zdať divné, nezmyselné, paranoidné, neviem čo všetko... no servis Nikon mi už lezie krkom. Pred cca 3-rokmi som tam poslal 16-85, objektív prišiel rozbitý, dobre to je už passe. Druhýkrát som riešil Nikon 105mm micro VR, objektív sa po týždni fotenia doslova rozpadol, našiel som pár ľudí ktorím sa to stalo tiež no servis povedal že som to spravil ja. Tiež je to už za nami. No a teraz pre istotu riešim skvelú vec - prach v objektíve. Nieje to nič zvyčajné, no jedná sa o Nikon 70-200 f2.8G VR II, kde by sa ten prach vo veľkom množstve objavovať nemal. No po priloženej fotografii uvidíte v akom stave je. Tak a k veci: presne pred 30 dňami som objektív dal na reklamáciu, tam mi povedali že sa jedná o kovové lupy - klasická chyba starších modelov tohto skla. Včera, to je po 29 dňoch mi prišiel objektív naspäť aj spolu so zoznamom vykonaných prác - iba to vyčistili, nič iné neriešili. Objektív som prebral v 100% stave, opäť som dal inzerát na predaj. No večer som si všimol znova nastupujúci bordel pod predným členom, objektív som potom preskúmal lepšie a všimol som si že tie čistené sklá sú úpackané. Ďalej som našiel niečo mastné na okrajoch tela objektívu a predná šošovka bola taká mastná že sa to nedalo vyčistiť. Pomaly som si myslel že technik tam asi nechal svoje geňo. No a ako bonus, prach už bol teraz v kompletne celom tubuse, nie len medzi prvými členmi.

Takže dnes som to bol znova dať reklamovať, dúfam že si Nikon dá zas tých 29 dní času a možno mi to pošle. Ako som spomínal objektív som chcel predať, no tým že cena za 100% kus je cca 1800€ bola predajná cena tohto tak 1300-400€ max., za čo sa aj ospravedlňujem tím čo pozerali inzerát. Chcem sa spýtať, mali ste aj vy takéto problémy, či to len ja mám na to šťastie? Ešte podotýkam, tí čo ma osobne poznajú tak vedia že o techniku sa starám a pravidelne absolvuje čistenie, tak to aby moja 24-70 bola v stave horúceho kusu z výroby a 70-200 ktorá má 6 mesiacov je v stave 7-8 ročného kusu je dosť divné. Prikladám fotografie aby ste si pozreli v akom stave som ho posielal a v akom stave mi prišiel (stav v akom mi prišiel zo servisu je totožný so stavom toho objektívu cca po týždni od kúpy, možno sa vám to bude zdať smiešne - reklamovať kvôli 1 kúsku prachu, no akeďže tam znova je, tak je dosť pravdepodobné že tam bude mať po 6 mesiacoch aj pár tuctov bratov tak ako prvýkrát).
 
MagickVamp
2022-06-22 14:49:30+02
príspevok od: romanpastierik
preto som sa rozhodol celu vybavu predat..ale asi je to dost nepredajne..urcite nie tento objektiv ktory mi uplne dosrali...
jeden z dovodov preco som aj ja odisiel od Nikonu
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-06-22 16:24:54+02
príspevok od: MagickVamp
jeden z dovodov preco som aj ja odisiel od Nikonu
Ja zatiaľ zostávam i napriek strašidelným recenziám na Pražský servis zatiaľ pri Nikone. Mňa tam osobné drží fakt, že modely základných bezzrkadloviek majú magnéziové telo. Canon od tohto trendu upustil a kovové tela používa len u top modelov. Ja proste plastáky neznášam. To, čo ma na Nikone hnevá je to, že zatiaľ nie je výrobca, ktorý by ponúkal AF objektívy s bajonetom Z a tiež aj video, v ktorom je z konkurencie u základných modelov na tom najhoršie. A aby som nezabudol na objektívy: a hrozne škaredé profesionálne objektívy, bez toho krásneho zlatého krúžku (česť výnimkám)! V tomto fandím Canonu, že si svoju tradíciu zachoval a i tie objektívy vyzerajú o dosť krajšie než Nikon. Preto ma občas napádajú zajačie úmysly opustiť Nikon a prejsť ku konkurencií. Canon ma však ešte drahšie skla než Nikon a tak uvažujem nad Sony.
 
quapor
2022-06-22 17:53:55+02
ja som takto bojoval s tamronom, servis v prahe, bf opravovany na 2x, cize 2x 30dni
oslovite napr pro laiku, ze servis. zasah zaplatite, ale nie, neda sa, totok je velky problem a urcize ho treba zahrnut do rozhodovania, akym smerom a ake znacky
 
mllpo
2022-06-22 18:07:31+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ja zatiaľ zostávam i napriek strašidelným recenziám na Pražský servis zatiaľ pri Nikone. Mňa tam osobné drží fakt, že modely základných bezzrkadloviek majú magnéziové telo. Canon od tohto trendu upustil a kovové tela používa len u top modelov. Ja proste plastáky neznášam. To, čo ma na Nikone hnevá je to, že zatiaľ nie je výrobca, ktorý by ponúkal AF objektívy s bajonetom Z a tiež aj video, v ktorom je z konkurencie u základných modelov na tom najhoršie. A aby som nezabudol na objektívy: a hrozne škaredé profesionálne objektívy, bez toho krásneho zlatého krúžku (česť výnimkám)! V tomto fandím Canonu, že si svoju tradíciu zachoval a i tie objektívy vyzerajú o dosť krajšie než Nikon. Preto ma občas napádajú zajačie úmysly opustiť Nikon a prejsť ku konkurencií. Canon ma však ešte drahšie skla než Nikon a tak uvažujem nad Sony.
Už je.
https://www.mini-max.sk/objektivy/objektivy-viltrox/viltrox-af-85mm-f-1-8-z-stm-ed-if-objektiv-pre-nikon-z-mount
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-06-22 18:38:11+02
príspevok od: mllpo
Už je.
https://www.mini-max.sk/objektivy/objektivy-viltrox/viltrox-af-85mm-f-1-8-z-stm-ed-if-objektiv-pre-nikon-z-mount
Máte pravdu, na tento objektív som zabudol. Ja som ho už dávnejšie pozeral. Minule som fotografoval v daždi a tento objektív nie je utesnený. To bude asi ten dôvod, prečo som naň zabudol. Ďakujem Vám za pripomenutie. Skôr ale očakávam nejaké Z objektívy od Tamronu a Sigmy.
 
mllpo
2022-06-22 21:17:32+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Máte pravdu, na tento objektív som zabudol. Ja som ho už dávnejšie pozeral. Minule som fotografoval v daždi a tento objektív nie je utesnený. To bude asi ten dôvod, prečo som naň zabudol. Ďakujem Vám za pripomenutie. Skôr ale očakávam nejaké Z objektívy od Tamronu a Sigmy.
https://www.zsystemuser.com/z-mount-lenses/third-party-lenses/yongnuo-lenses/yongnuo-50mm-f18-df-dsm.html
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-06-22 23:20:37+02
príspevok od: mllpo
https://www.zsystemuser.com/z-mount-lenses/third-party-lenses/yongnuo-lenses/yongnuo-50mm-f18-df-dsm.html
Nový Full Frame objektív Yongnuo YN 50mm f/1.8S DF DSM, pre digitálne fotoaparáty Nikon Z.
Objektív má automatické zaostrovanie a je opatrený gumovým tesnením a prepínačom zaostrovania.
Yongnuo 50mm f1,8 je ideálny pre fotografovanie portrétu, reportáž, street a ďalšie žánre. Podobné tesnenie mali aj G-čkove objektívy od Nikonu. Chyba sada tesnení.
 
MagickVamp
2022-06-23 09:12:31+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ja zatiaľ zostávam i napriek strašidelným recenziám na Pražský servis zatiaľ pri Nikone. Mňa tam osobné drží fakt, že modely základných bezzrkadloviek majú magnéziové telo. Canon od tohto trendu upustil a kovové tela používa len u top modelov. Ja proste plastáky neznášam. To, čo ma na Nikone hnevá je to, že zatiaľ nie je výrobca, ktorý by ponúkal AF objektívy s bajonetom Z a tiež aj video, v ktorom je z konkurencie u základných modelov na tom najhoršie. A aby som nezabudol na objektívy: a hrozne škaredé profesionálne objektívy, bez toho krásneho zlatého krúžku (česť výnimkám)! V tomto fandím Canonu, že si svoju tradíciu zachoval a i tie objektívy vyzerajú o dosť krajšie než Nikon. Preto ma občas napádajú zajačie úmysly opustiť Nikon a prejsť ku konkurencií. Canon ma však ešte drahšie skla než Nikon a tak uvažujem nad Sony.
Sony je ovladanim a ergonomiou nieco uplne ine ako Canon a Nikon. Viem ze na to by som si nezvykol. Objektivy Sony mi vzhladom na kvalitu prisli vzdy dost drahe. Stred mali dobry, ale aspon podla testov, kraje mali hrozne slabe, co mi prislo divne, kedze bezzrkadlo a tie stovky bodov je hlavne o tom ze chcem komponovat aj inak ako na stred. Pomer cena/vykon mi to proste prislo slabe. Canon ma spickove objektivy, to je prave to, co ma ked som bol sklamany z ich tiel, drzalo v Canone. Navyse u Sony mi vadi ze maju malo citlive ostrenie v slabom svetle. Teraz Sony A7 IV prisla s uzasnou citlivostou -4EV..a ja som rozmyslal ci mi bude stacit -5EV na R7.... Bezzrkadla su ovela viac haklive na vyssiu clonu a udavana citlivost sa viaze k F1,2 a potom drastickejsie klesa ako u zrkadiel. Pri zrkadlach myslim ze sa citlivost udavala k vyssej clone. Takze na R6 mam -6,5EV a pride mi to fajn, v tme subjektivne mozno trosicku lepsie ako -3EV na Canon 6D ci 5DmkIV (pri nasadeni rovnakeho teleobjektivu ). Od toho EV zavisi ako rychlo fotak zaostri pri slabom svetle a ci vobec. Preto sa trochu obavam -5EV v R7. Potom si ale vravim, ked Sonyckari dokazu zit s nizsim tak tych -5EV sa snad bude dat prezit....ale keby fotak stal 2500 eur tak by som bol riadne nasraty za take EV, zvlast ked som cakal minimalne -7EV.
 
athelas
2024-02-19 20:16:12+01
Hľadal som ten Viedenský servis, ale miesto je podľa Google permanentne zatvorené. Potom som si prečítal, že Nikon toto servisné centrum v podstate "zarezal".
Update: this thing seems to be happing in other parts of the world as well – the only authorized dealer in Austria (Traiskirchen) also lost its contract with Nikon. Repairs seem to be shifting to the Czech republic and I guess that will happen for other European countries as well.
https://nikonrumors.com/2019/12/09/nikon-is-killing-its-authorized-repair-program.aspx/

Máte nejaké aktuálnejšie skúsenosti s tou Prahou? Zlepšilo sa niečo, lebo tie hororové príbehy naozaj nechcem zažiť.

Prípadne máte niekto skúsenosti s https://www.mynikon.at/de/nps/service - hoci neviem sa tam dopátrať, ako im zadať servisnú požiadavku. A či to náhodou, tak ako nazačuje predchádzajúci odkaz, aj tak len neposielajú do Prahy.

Veľká vďaka za pomoc!
 
asverusik
2024-02-19 20:38:00+01
V marci minulého roku som mal v Prahe v servise Nikon môj Nikon Z5. Žiadny horor!!! Do týždňa bol foťáčik doma k mojej spokojnosti.
 
athelas
2024-04-18 12:41:21+02
Musím pridať skúsenosť - fotoaparát (čistenie) a 2 objektívy (čistenie a 1 na servis) som tam zaslal prvý marcový týždeň. po 5! týždňoch som konečne dostal cenovú kalkuláciu (3 urgencie). Výmena clonových lamiel na 24/1.4 - 450 €. Časový odhad mi nevedeli povedať, lebo ešte len po potvrdení ceny idú objednať náhradné diely. Takže dva mesiace bez techniky bez toho, že by som vedel, kedy to bude hotové. To nie je servis, to je čierna diera.
 
Paladin25
2024-04-18 15:25:59+02
príspevok od: athelas
Musím pridať skúsenosť - fotoaparát (čistenie) a 2 objektívy (čistenie a 1 na servis) som tam zaslal prvý marcový týždeň. po 5! týždňoch som konečne dostal cenovú kalkuláciu (3 urgencie). Výmena clonových lamiel na 24/1.4 - 450 €. Časový odhad mi nevedeli povedať, lebo ešte len po potvrdení ceny idú objednať náhradné diely. Takže dva mesiace bez techniky bez toho, že by som vedel, kedy to bude hotové. To nie je servis, to je čierna diera.
No to neznie povzbudivo.
 
Strana 10 z 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()